Oblékání postavy typu jablko

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zoufalanevesta
51 příspěvků 10.07.12 17:10
Oblekání postavy typu jablko

Tak jo, slovanské postavy, resp. hrušky ve všech variantách se tady probíraly opakovaně. Ale co s postavou typu jablko? Štíhlé nohy, větší břicho, široký hrudník, jak srovnat takovou asymetrii? Prohledala jsem peklo, ale nikde jsem tipy na oblékání, maskování pro tento typ postavy nenašla, pokud tedy takové vlákno existuje, přesměrujte mě tam, prosím…
PS. Dámy s postavou hrušky, mám pro Vás nevyžádanou útěchu. Typ hruška, např. velký zadek může některým chlapům připadat sexy, ale velké břicho nikomu a nikdy. Buďte rády, že se Vám tuk ukládá právě tam. :-)
PS.2: Nevíte, jak se cvičením, stravou atp. toho břicha a celkově takové asymetrie zbavit? Posilování břicha nezabírá, on ten tuk je totiž na těch svalech. Těžko se to popisuje, ale odborníci budou vědět, co tím míním…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Olinka
2582 příspěvků 10.07.12 17:23

@zoufalanevesta Jojo, typ postavy „hajzlový pavouk“ :-D Ze své zkušenosti můžu říct, že rozhodně nepomáhají empírové střihy (pod prsama zúžené a dolů volné) - z toho vznikne tak 7. měsíc těhotenství… :-(

zoufalanevesta
51 příspěvků 10.07.12 17:31

@Olinka Přesně, empíry jsem jednu dobu nosila hojně, nějak jsem měla pocit, že mě to spasí. Nespasilo. Tenhle střih je nejvíc nasnadě, proto mi jej všichni doporučovali, ale opak je pravdou. Za sebe můžu říct, že stačí, když ta pevná část nekončí přímo pod prsy, ale trochu níže, když to rozšíření je tak třeba 5 cm pod prsy a už to vypadá o něco lépe…

Olinka
2582 příspěvků 10.07.12 17:34

@zoufalanevesta Tak pořád je rozdíl, jestli jablko = prsa a pas na stejné úrovni, nebo jablko = výrazná prsa a trochu vystouplé bříško. Já jsem druhý případ. Teď jsem si třeba koupila halenku podebranou pod prsy, ale vzhledem k tomu, že pod nimi se nerozšiřuje, ale splývá, vypadá to dobře. U toho prvního se obávám, že nepomůže nic - a že takových po venku chodí…

Nyxx
512 příspěvků 10.07.12 17:48

Nejlepší je obří stan psychedelických barev :-D.

Teď vážně. Docela dobré mi přijde oblečení se zavinovací optikou, nenápadně vytvaruje pas. Topy přestřižené pod prsy a dál jen mírně splývající nebo přiměřeně přiléhavé. A pak taky vypasované košile a saka.

Judith11
1134 příspěvků 10.07.12 17:52

Jak obléknout jablko…no, to je problém.
Obecné rady, které asi všichni znají:

Tmavá na horní polovinu
Světlá a výraznější vzory dolů
Snažit se zdůraznit to, co je pěkné (což jsou u jablka nohy, ale není to zase tak jednoduché-viz dále)
Hlubší výstřihy, nejlépe do „V“

Tohle jsou takové ty běžné „kecy“, praxe bývá ovšem složitější. Viz rada se zdůrazněním nohou. Jo, to je sice fajn, ale pro jablko, které je sice typově jablko, ale nepodařilo se mu řádně ztloustnout.
Pak se rada jako - „noste úzké kalhoty…“ vcelku míjí účinkem, protože už mírně obtloustlé jablko má smůlu, neb mu i ty slimky na zadku vlají, ale na břiše je nedopne. A pokud je dopne, pak mu jako bonus vylezou špeky, čímž se zase může stát adeptem do pekla, nehledě na vlastní pocity.

V ten moment neplatí další rada - „nenoste příliš volné halenky, stane se z vás krabice“, protože jablko nutně potřebuje ty vykukující špeky z kalhot něčím skrýt, tudíž mu nezbývá nic jiného, než se obrátit o pomoc k širšímu vršku.

Jablko je prostě nejproblematičtější ovoce a má to zkrátka těžký.

Pro nějaké konkrétní rady je skutečně potřeba definovat, jaké přesně jablko máte na mysli.:-)

anniette
159 příspěvků 10.07.12 18:05

Kamarádka má takovou postavu a připadá mi, že jí nejvíc sluší jednobarevné tmavší šaty, kratší s výstřihem (ale nijak vulgární), vyniknou štíhlé nohy, když si přes ně dá elegantní sáčko - nezapnuté, tak jí to bříško schová. Taky se mi moc líbí v upnutějších šatech, které jsou černé, jen horní část je světlá. Případně šaty se členitým vzorem - uprostřed je světlý vertikální pruh, jinak jsou tmavé.

Jetthro
1129 příspěvků 10.07.12 18:07

Ja jen reknu neco k tomu shazovani: samotne posilovani vam samozrejme nepomuze, tim totiz sice zesili svaly, ale ten tuk ktery je nad nimi a pod kterym nejsou videt tam porad bude. A tuku se zbavuje spravnou stravou a aerobnimi aktivitami - kolo, behani, cross, klidne i plavani..do­porucuju pro inspiraci par dilu Jste to, co jite.

razorblade  10.07.12 18:29

Ja svuj „jablecny problem“, cili zbytecne velka prsa a tluste ruce dost casto resim vestickami nebo kabatky a bundami s trictvrtecnim rukavem… nejsem si ale uplne jista, ze jsem prave jablko… jsem spis takove „otyle presypaci hodiny s tlustejma rukama“:))))

GreatSusan  10.07.12 18:50

@razorblade treba jste nejaky smesovy kompot :-)

na te jedne fotce v cernych satech vypadate skutecne silneji, ale na te druhe fotce (kalhoty) mi pripada, ze mate uplne normalni, hezkou postavu (a normalni ruce). Clovek se nekdy zahledi do nejakeho problemu a problem tim opticky narusta a zvetsuje se, i kdyz to ve skutecnosti neni tak zle. Jsou to Vase paze, nijak to nejde zmenit, vypadaji uplne normalne a vykaslala bych se na nejake prehnane maskovani. A zbytecne velka prsa je for nebo ne?

Olinka
2582 příspěvků 10.07.12 19:36

Tak já jsem jablíčko po babičce (zaplaťpánbů jsem nedorostla do rozměrů prababičky, která prý v dobách svého největšího rozkvětu měla přes prsa metr a půl…) - 95-74-90 (ale přes pas občas i těch 90, zadržuju vodu). Zaplaťpánbů za ta prsa - když si vezmu přiléhavou halenku, kterou zastrčím do sukně končící v pase, pěkně se to zamaskuje a vypadám i k světu. Naopak tragédie jsou úplá trička, potažmo bokovky, přes které ten špek pěkně přepadne:-)

S kalhotama mám problém též - záda mám velmi štíhlá, takže dozadu by se mi vešel ještě malý podnájemník, vepředu je sotva dopnu a přes stehna (slimky už přes lýtka) sotva přetáhnu. Nosím pánské Levi's 501 a občas mamka něco dotáhne ze sekáče (ty staré „pasové“ střihy), gatě v normálním obchodě jsem si koupila naposledy před čtyřmi lety - společenské v P&C.

razorblade  10.07.12 20:29

@GreatSusan ja se umim pred ten fotak proste postavit:D nosim velikost 44-46 a s pazemi mam opravdu problem… treba saka v HM mi byvaji pres paze hodne tesna. a zbytecne velka prsa neni for… ja sva prsa opravdu nenavidim a nejspokojenejsi bych byla s nejakejma malejma Bckama, s nimiz bych mohla nosit hlubsi vystrihy, aniz bych si pripadala lacine:)

top topic
949 příspěvků 10.07.12 20:54

Tak mé zkušenosti:
zavinovací šaty, trika, hlavně sukně, ani v kalhotech na míru to není úplně ono, no je toho víc, ale fakt mě zrovna víc nenapadá
A posilováním břicha se fakt nic nezhubne, to půjde jen tím jídlem (teď na tom intezivně makám:-D a již to má nějaké výsledky), jak píše Jethro.

plp
18 příspěvků 10.07.12 21:49

Za sebe mohu doporučit: kalhoty s pasem těsně pod pupíkem - ano, obligátní sekáč, kalhoty střihu chinos, haremové kalhoty (s rozkrokem na správném místě), sukně áčkového střihu, nebo i pouzdrové, ale takový ten typ co se na bocích hodně rozšiřuje - zkrátka je potřeba opticky zvětšit boky aby postava vypadala vyváženější; když se k tomu přidají ještě velká prsa a malá výška, tak doporučuji dát pas oblečení níže než je ten skutečný, protože člověk pak jinak vypadá jak utahaná kojná aŤ je oblečený sebelépe
edit: ještě jsem si vzpomněla, že jsem teď někde četla, že na tuk na břiše nejlépe pomáhá běhání, samotné posilování pouze tvaruje oblast pasu, jenomže když má někdo štíhlý pas a pod tím pivní bříšek, tak to pořád nevypadá vábně

Konvalinka
244 příspěvků 10.07.12 21:57

Z máminy strany jsme všechny ženy v rodině jablka. Já jsem zatím štíhlé jablko 86-69-89, možná se ty míry nezdají tak zlé, ale břicho je dost výrazné. Končetiny mám štíhlé, paže a lýtka doslova jako hůlky. Pokud se oblékám příčetně, tj. padnoucí střihy a zahalené břicho, tak moje problematičtější partie není vůbec vidět.
Mnohem horší to má máma, je pořádné jablko, pas je možná nejširší částí celého jejího těla. Je malá a má velikost 46-48. Jak už tu bylo zmíněno, v první řadě se na takovou postavu strašně špatně shání oblečení. Koupit kalhoty je skoro nemožné, pokud sedí v pase, tak přes boky děsně plandají. Ale jednou za uherský rok sežene. Zamaskovat takové břicho je nemožné. Nejlepším řešením jsou střihy tak akorát, musí co nejlépe sedět, nesmí být příliš obtažené, ale ani ne moc volné. Vršky by měly mít rovný střih a délku pod břicho, ale zase ne příliš dlouhé. Kalhoty a sukně mohou být užší, ale ne příliš, aby se nezdůrazňoval velký rozdíl mezi objemem jednotlivých partií. Široké zas udělají z celé postavy krabici. Je vhodné různými aplikacemi či doplňky zdůrazňovat hezčí části těla a vyvarovat se upozorňování na břicho, např. kapsami nebo pásky.

svinecka
49 příspěvků 10.07.12 22:15

Docela se mi osvědčily volnější šaty s tenkým páskem přímo pod prsy. Ale nemám břicho příliš velké, spíš jen větší „muffiny“ :)

uu  10.07.12 22:20

A co takové ty shape control tunely, co se teď vyrábějí? Jasně, že to nevykouzlí přesýpačky, ale alespoň trochu to břicho stáhne a vytvaruje.

Bugatti
4052 příspěvků 10.07.12 22:46

Taky mám to potěšení být jablko. Míry přes prsa a přes boky stejné, k tomu nevýrazný pas, velikost 44, přes zimu i 46. Můj typ jablka vypadá nejlépe v kostýmku s pouzdrovou sukní těsně pod kolena s mírně projmutým kabátkem sahajícím 8 - 10 cm pod pas. Mám nejširší místo boků hodně vysoko; v oblasti hýždí, kde se většině žen usazuje tuk, jsem relativně „štíhlá“… haha… Obecně je nejlepší dvoudílné oblečení, hladká sukně nebo kalhoty s halenkou nebo tričkem a přes to rozepnuté sako, svetřík nebo vestička. Také se mi osvědčily kalhoty, dlouhá košilová halenka a přes to vestička. Dobrý je také zavinovací svetřík. Pokud jde o jednodílné šaty, nejlepší jsou zavinovací, pak taky rovné nebo jen lehce vypasované, zdůrazněné nějakým výrazným detailem u krku… barevným šátkem, broží, výrazným šperkem, který odpoutá pozornost od problematických partií. Nosím často klobouk nebo v zimě i výrazné barety, což už samo o sobě připoutá pozornost jinam.

taisao
68 příspěvků 11.07.12 00:42

Věděly jste, že existuje až 12 typů postavy? Já doteď ne.
Tady je popis typů, jsou tam ženy různého věku ve spodním:
http://www.dailymail.co.uk/…es--you.html
A zde jsou oblečené:
 http://www.dailymail.co.uk/…y-types.html

Sibyla
2639 příspěvků 11.07.12 06:44

@taisao Díky, to je užitečné! Já se nějak v těch základních nemohla najít.

top topic
949 příspěvků 11.07.12 07:03

Ten popis od Taisy je dobrý.

@Bugatti: to je moc hezky sepsané.

razorblade  11.07.12 08:16

@taisao jeeeee… to je skvely popis… i tak si podle nej furt ale pripadam jako jablecne presypaci hodiny… jsem fakt nezaskatulkova­telna:D

Dahllie
2222 příspěvků 11.07.12 08:32
@razorblade píše:
@taisao jeeeee… to je skvely popis… i tak si podle nej furt ale pripadam jako jablecne presypaci hodiny… jsem fakt nezaskatulkova­telna:D

Taky jsem došla k názoru, že jsem jablko narvané v hodinách :-D pas ještě pořád trochu mám, ale to břicho…

razorblade  11.07.12 08:36

@Dahllie ja jsem si na zaklade doporuceni ady koupila tu knihu „jaka barva mi slusi?“ a tam je taky telesna typologie a docela jsem se tam ztotoznila s pani nazvanou „zaoblene presypaci hodiny“:)

Olinka
2582 příspěvků 11.07.12 10:05

Moje postava připomíná pratetinku, ta mi vykládala, jak šla těhotná po ulici, za ní jeli nějací vojáci, viděli pěknou babu, tak na ni hned začali pokřikovat (v dobrém) a pak, když ji předjeli a viděli břuch vepředu, zase sklapli :-D

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit