Oblekani v Opere

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

711990
3200 příspěvků 30.01.13 06:45
oblekani v Opere

Vcera jsem byla na opere Valka s mloky. Diky zdejsim radam jsem si oblekla male cerne lehce pod kolena, svetrik, perly a cerne tenke silonky, lakovane lodicky. Dle meho jsem vypadala slusne a primerene situaci.
Coz se ale nedalo rict o ostatnich?!
Byla jsem zdesena jeste vice nez pri posledni navsteve, protoze vsude kolem me byly neskutecne vytvory.
Videla jsem dziny, farmarske zabahnene boty, snehule k satum, letni saty, tenisky k satum, dziny v kozackach ale hlavne…jedna pani mela Hunter holinky s kvetinovym vzorem.

Dle meho doprovodu to moc resim. Ale jsem opravdu jedina, komu prijde zvrhle to, co jsem videla?
Jake jsou Vase zkusenosti? Resite, jak jsou obleceni ostatni?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

ještěřička
2363 příspěvků 27 inzerátů 30.01.13 07:55

Já to občas řeším, většinou, když se na chvíli zastavím a čekám, tudíž mám čas se rozhlédnout kolem sebe.Od té doby, co existuje tento web, proběhne mi hlavou: „tak to je peklo.“ Zrovna včera jel v autobuse mladík oblečen do špinavých plátěných kraťasů(!),tlustého zeleného roláku a přes to měl ještě červenou mikinu. Celý outfit doprovázel silně nelibý odér. Velikostně byl nadprůměrný, takže mě to opravdu zaujalo, až jsem přemýšlela, že by se to možná dalo i vyfotit :-) Na druhou stranu si všímám hezkých kousků, kombinací barev, zajímavých doplňků, vzhledu některých žen. Kdybych šla na operu, také bych si všímala jiných návštěvníků. A říkala bych si: „Tak to je peklo“. Už to říká i můj manžel :-D

Danielle.Warheit  30.01.13 07:58

Osobně do opery chodím na operu a ne koukat na lidi. Občas mě to rozčiluje, ale spíše ve výjimečných případech. Třeba na Carmen jsem neviděla přes květák jedné paní na pódium… To jsem měla chuť jí fakt něco říct…

Život je moc krátký na to, abych se stresovala i ve frontě na víno a chlebíčky koukáním a kritikou okolí.

ilnyia
53 příspěvků 30.01.13 14:48
@711990 píše:
Vcera jsem byla na opere Valka s mloky. Diky zdejsim radam jsem si oblekla male cerne lehce pod kolena, svetrik, perly a cerne tenke silonky, lakovane lodicky. Dle meho jsem vypadala slusne a primerene situaci.
Coz se ale nedalo rict o ostatnich?!
Byla jsem zdesena jeste vice nez pri posledni navsteve, protoze vsude kolem me byly neskutecne vytvory.
Videla jsem dziny, farmarske zabahnene boty, snehule k satum, letni saty, tenisky k satum, dziny v kozackach ale hlavne…jedna pani mela Hunter holinky s kvetinovym vzorem.Dle meho doprovodu to moc resim. Ale jsem opravdu jedina, komu prijde zvrhle to, co jsem videla?
Jake jsou Vase zkusenosti? Resite, jak jsou obleceni ostatni?

Včera jsem tam byla taky a myslím že jme byly každá na jiném patře, to naše bylo ještě mnohem větší skvost. Nejvíce zářil páreček kde byl muž oblečený jako dřevorubec včetně funkční pracovní obuvi a dáma vypadala jako kdyby její trvalé bydliště bylo Hlavní nádraží. Více overdressed jsem si snad ještě nikdy nepřipadala. Jak se Vám líbila opera?

nick_ita
32 příspěvků 30.01.13 15:28

Něco podobného se mi stalo před časem ve Stavovském divadle.
Vychovali mě, že návštěva divadla je společenská událost, tudíž je potřeba se obléci vhodně situaci (a já dodávám, že i typu divadla - jinak se obléknu na Vinohrady, jinak do Dlouhé).
Pokud ve Stavovském potkám lidi v teplákové soupravě, považuji je za naprosté ignoranty a sobce, protože ačkoli mě oni osobně neuráží, jejich ignorance snižuje noblesní ráz večera. Nechodím do divadla kvůli oblečení, neřeším, co mám na sobě, po těch letech mě to fakt už nezrušuje, umím se obléci bez velikého přemýšlení. Nicméně ke kultuře, za kterou do divadla mířím, by podle mého názoru měla patřit i elementární schopnost umět se obléci vhodně vzhledem k příležitosti.

MPSkrolew
1845 příspěvků 30.01.13 15:34

Myslím, že jednou z možností, jak s tím trochu něco udělat (nebo se prostě aspoň ozvat!), je napsat do Národního divadla.

nick_ita
32 příspěvků 30.01.13 15:38

Jestli se smím podělit o zkušenost s komunikací s ND na toto téma, pak musím podotknout, že odpovídají ve smyslu: „Je nám to líto, ale děláme vše, co je v našich silách, ale nic s tím nesvedeme.“ Ale zkuste tam napsat, třeba si nebudu připadat jako naprostý exot… :-P

kayav  30.01.13 16:29

Takže jste nakonec nešla v té tylovce? Škoda:-) Já toho vždycky lituju, když mám dvě varianty, a zvolím tu umírněnější. Hlavně když jdu tam, kde jsem ještě nebyla, držím se zbytečně při zdi.

ilnyia
53 příspěvků 30.01.13 16:37

To já se při zdi tentokrát nedržela. Měla jsem černé krajkové šaty po kolena zdobené na ramenou peřím, černé lodičky a k tomu ladící psaníčko. Cítila jsem jak mě pohledy okolí pálí do zad.Ale co, slušelo mi to..

711990
3200 příspěvků 30.01.13 19:49

Nakonec jsem rada, ze jsem zvolila saty, byla to sice umirnenejsi varianta, ale aspon jsem mohla v duchu vic kritizovat ty neslusne oblecene:-)))
Na opere, jako zanru, jsem byla poprve, ale Mloci se mi libili. Hudba byla uzasna, scena i kostymy taktez. Jen nektere zpivane dialogy byly trochu prkenne, ale nemam s cim srovnavat…

Co se tyce obleceni, neni to tak, ze bych za kazdou cenu resila co maji ostatni. Ale prijde mi, ze tim davaji najevo opovrzeni celou akci a kazi mi to zazitek…

Lanevra
371 příspěvků 30.01.13 20:23

To já mám v živé paměti pár z jednoho muzikálu kde jsem byla. Slečna černé šaty bez ramínek (a bez podprsenky, stále si je popotahovala) co byli sotva pod zadek, nahá nohy a černé kristusky, nebo co to bylo za páskové boty bez podrážky. Za partnera měla mladíka v sandálech s bílými ponožkami, černých riflích (zaplať bohu za ně) a bílé košili s krátkým rukávem pod kterou v rozhalence (i jinak) čumělo červené tílko. Donesli si do divadla bágl. Takoví ten obrovský a vzali si ho na balkon. Žasla jsem že je nikdo nevyhodil.
Podotýkám že vystoupení začínalo 18:30.

waw
336 příspěvků 30.01.13 20:31

@Lanevra Třeba to byli turisti, kteří si chtěli dopřát kulturní zážitek, když zrovna vandrovali okolo. Co vy víte :-)

ionicera
4551 příspěvků 30.01.13 20:42

Určitě to turisté nebyli. Už jsem to tu také několikrát řešila, jak moc mi to vadí, že se lidé ani nesnaží vzít si do divadla něco slavnostnějšího. Na ples, u nás ani jako doprovod do tanečních, vás v džínách nepustí a do divadla, i Národního, ano. myslím, že řešení mají v rukou opravdu jen ta kulturní zařízení. NEJPRVE NA TO UPOZORNIT, NAPSAT TO TŘEBA I NA VSTUPENKU, a když ani to někdo nepochopí, prostě ho nepustit dovnitř.

Lanevra
371 příspěvků 30.01.13 20:50

@waw: Proto jsem taky zdůraznila ten čas. Kdyby to bylo nějaké odpolední vystoupení… ale takhle už k večeru.

@ionicera: Ono na vstupenkách do Národního dřív bývalo dres code, ale nedávno jsem četla (snad dokonce tady) že už to tam není a že to už neplatí. Na vstupenkách objednaných přes internet a vyzvednutých na nějaké Sazka pobočce to není zaruče.
A vymáhání? Já vám nevím, od těch skoro náctiletých studentek a brigádnict by si stejně nikdo nic diktovat nenechal.

Vipera
204 příspěvků 30.01.13 21:42

Když je byla naposledy v Národním, tak tam zrovna uvaděčky nepustili do sálu pár, kde měl kluk kecky a vytahanej svetr. Co měla slečna si už bohužel nepamatuju. Tak myslím, že to s tou snahou nebude až tak marný :-)

Rigmor
10 příspěvků 30.01.13 22:21

Mě velice překvapilo, když jsme loni přišli na koncert Václava Hudečka v synagoze a přede mnou seděl pán v oranžové šusťákové bundě a nikdo z organizátorů jej neupozornil na nevhodné oblečení. A také žasnu, protože máme předplatné do Komorního i Velkého divadla v Plzni pro rodiče s dětma, které je v neděli ve 14.00 hodin, že maminky přiměřeně oblečou své děti, ale ne už sebe. Takže např. vedle holčičky v sametové sukýnce a střevíčkách je maminka v riflové sukni a kozačkách.

Lanevra
371 příspěvků 30.01.13 22:23

@Rigmor: To je tak, že ona považuje riflovou sukni a kozačky za přiměřené do divadla, protože se jedná o odpolední představení a ona normálně chodí v odrbaných džínách a keckách.

Dorenika
464 příspěvků 30.01.13 22:26

Toto je tema ktoru som chcela zalozit pretoze som videla ze v royal opera house bude eugen onigin a som chcela aby sme na to s priatelom isli (to som este nevedela ze by nas vysli listky 300libier) a rozmyslala som co by som si mala obliect, ci staci male cierne ako do narodneho alebo kedze je to opara uz dlhe spolocenske saty…ale ako citam tak nie kazdeho to trapi :D

Opravdovy P.  30.01.13 23:16

Na vstupenkách do ND (koupených v pokladnách ND) je stále prosba o zachování konvence společenského oděvu, podobně v abonentní brožuře (již ne na jednotlivých vstupenkách) žádá FOK. Jinou věcí je, že se to nevyžaduje - překvapuje mne, že do ND nepustili kluka ve svetru a keckách. Nebylo to kvůli něčemu jinému? Já tam vídám horší věci. ND ani jiná divdla to však nijak řešit nechtějí a ani nebudou - podobně jako pozdní příchody: na vstupenkách i na dveřích mají napsáno, že po začátku nebude umožněn vstup do hlediště. A kolikrát jsem měl zakžený začátek představení, protože pouští lidi do hlediště kdykoliv!
Ve Vídeňské státní opeře (nebo Bayreuthu, Semperoper v Drážďanech, BOZARu v Bruselu, v Mnichově…) se to ještě dodržuje dost striktně (prý i v MET v NY, ale tam jsem nebyl), ve vídeňské Volksoper už ale třeba ne. A na oblečení rezignovali téměř všude - i když má Vídeňská státní opera na vstupenkách napsáno, že návštěvník je povinen respektovat Hausordnung, kde je i ustanovení o oděvu, viděl jsem tam trička, džíny, mikiny i kecky. Jednou jedinkrát jsem zažil, že vykázali mladého muže, protože měl kraťasy. A do MET je prý zcela běžné chodit v podobném street stylu. Když jsem se ale chystal do La Scaly, našel jsem na jejich stránkách, že na premiéry nebude do sálu vpuštěn muž bez saka a kravaty.

Mladá chemička
213 příspěvků 31.01.13 03:03

Taky se občas nestačím divit, co si lidé berou do „slušnějších“ divadel. Když jdu u nás v Ostravě do NDM, tak nevidím důvod, proč bych se neměla obléci slušně, tj. malé černé nebo dlouhou společenskou sukni a vhodný vršek k tomu. Už párkrát se mi stalo, že jsem šla na operu a mnoho lidí přišlo v džínách, volných svetrech, neupraveni atp.

711990
3200 příspěvků 31.01.13 07:03

No a to je dalsi vec - neni to tak davno, co se do opery chodilo ve velke vecerni! A najednou je v poradku, prijit v holinkach…

Matmys
1597 příspěvků 31.01.13 15:46
@ionicera píše: … myslím, že řešení mají v rukou opravdu jen ta kulturní zařízení. NEJPRVE NA TO UPOZORNIT, NAPSAT TO TŘEBA I NA VSTUPENKU, a když ani to někdo nepochopí, prostě ho nepustit dovnitř…

Přesně to jsme si s přítelem říkali, když jsme jeli nedávno z Vinohradského.
Pak by se třeba nestalo, že by mi zaskočil chlebíček, když jsem spatřila slečnu v rozdrbaných džínech. Uvažovala jsem, jak se asi na představení chystala - bylo to asi takto : slečna zírá do zrcadla, vidí dlouhé melírované rousny, černé triko, modré džíny - uzná, že je to moc fádní…jako z MP… chytne žiletku a ryc… a tady je to ještě málo děravé…ryc…ježkovy voči…a teď mi bude zima na p.del, no já to nějak vydržím, jde přece o kultůru…

MPSkrolew
1845 příspěvků 31.01.13 20:48

@Opravdovy P. No jo, ale abonenti obvykle vědí, jak se do Národního obléct. Tzn. že by bylo lepší to psát naopak na ty lístky prodávané bůhvíkde…

Kralovna Bitche
382 příspěvků 31.01.13 21:16

Tak já musím říct, že po návštěvě Turandot v Brně jsem taky měla velké svrbění založit podobné vlákno. Pořídila jsem si totiž dlouhé večerní šaty a měla jsem obrovskou radost, že je konečně můžu „provětrat“, ale nakonec jsem si připadala trochu overdressed. Na opeře v dlouhých šatech.
Starší ročníky byly oblečeny přiměřeně věku i události.

Objevila se tam většina výše zmíněných nešvarů, ale korunu tomu nasadila slečna, která očividně hodně přemýšlela nad svým vzhledem, protože byla perfektně sladěná. Měla na sobě lesklé legíny, košili, široký pásek, stříbrné flitrované boty na vysokém podpatku a platformě (kopyta) a k tomu ladící psaníčko. Moc by jí to slušelo, kdyby nebyla na opeře. Vůbec bych se nedivila, kdyby měla blog - vypadala totiž jako typická blogerína.

Opravdovy P.  31.01.13 22:16

@MPSkrolew Naprosto souhlasim. I kdyz v tomto snad i divadla trochu chapu, zejmena u cizincu. Nedokazu si predstavit, jak jim personal vysvetluje, ze v tomhle teda na. Take stanoveni hranic by bylo obtizne: dziny ne (ani ty cerne? Tmave modre bez vysisovani?), platenky ano? Kalhoty a sako? Nebo jen oblek? Jen s kravatou? Ja kdyz nekam jedu - bez umyslu nejake predstaveni navstivit - beru si i tak tmave kalhoty a kosili s dlouhym rukavem: co kdyby. Ale delat to asi kazdy nebude. Ovsem treba na Japoncich a Japonkach, i kdyz nemaji spolecenske obleceni, je videt, ze se snazili. O to smutnejsi u nasincu.
Ale jak jsem psal, je to marne, samotne instituce s tím nic delat nebudou. S nekolika jsem bojoval ohledne pozde prichozich, kteri rusi ty, co prijdou vcas, vetsinou napsali, ze se to nebude opakovat - opakovalo. V ND mi na druhou stiznost rovnou skoro explicitne napsali, ze je muj nazor nezajima a ze si to budou delat, jak chteji

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit