Oblékáte psy?

Fotoalbum tématu (25) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

EmSmile
30 příspěvků 19.07.12 15:34
Oblékáte psy?

Nevím, jestli tady taková diskuse už nebyla..
Oblékáte svoje psy? Máte nějak sladěné jejich vybavení? Řešíte, jestli se k jeho barvě srsti hodí obojek, nebo jenom já jsem divná? Jaký máte názor na lidi, kteří psy oblékají?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reakce:

jumbee  19.07.12 15:43

@EmSmile Řeším, jestli ladí vodítka s obojky (máme psů více :) ) a jestli se ke psovi obojek hodí typově :).

Acrobaleno
948 příspěvků 19.07.12 15:48

Obliekame nášho psa, ale čisto z praktického dôvodu. Čiže iba keď je zima alebo prší, pretože je malá rasa a je citlivejší. To, či mu ladí obojok s vodítkom a s celkovým outfitom alebo či ladí jeho pršiplášť s mojimi vecami mi príde už mierne over-the-top.

Bowle  19.07.12 15:51

Náš vlčák má světlý obojek, protože má černou srst, a nikdo by ho ve tmě nenašel :D to je jediná věc, kterou náš pes nosí. pokud někdo „oblékne“ psa do něčeho podobného, co je na obrázku, tak mi to přijde zvrácené, protože pochybuju, že se v tom ten pes může dobře pohybovat. pokud musí mít pes např. nějaké návleky na tlapky ze zdravotních důvodů, tak se to dá pochopit, ale dělat ze psů lidské kopie mi přijde nenormální.

eveK
333 příspěvků 19.07.12 15:57

Mě je těch psů trochu líto. Dokážu pochopit, že když je -20 a já mám krátkosrstého psa, tak mu můžu dát nějaký oblek, ale co s těma zvířatama někdo provádí, to je blbost.

Choucas
150 příspěvků 19.07.12 15:58

Naše sousedka má malou jorkshirku a když je na ni velká zima, adekvátně obleče. Obojek s vodítkem ladí a víc se mi to tak líbí. Spíš nechápu barvení spí srsti :/

saryvary
664 příspěvků 19.07.12 16:19

Já oblékám psy pouze v třeskutých mrazech (mají krátké nožičky a bříška skoro na zemi). O lidech, kteří ladí oblečení psů s vodítky, obojky, pelíšky… si myslím to, že by ty peníze raději měli investovat do opuštěných pejsků, kteří v letošních mrazech neměli ani teplý pelíšek. Pokud investují do obojího, mlčím.

ooola
129 příspěvků 19.07.12 16:40

Když je míň než mínus 10 tak oblíkám do fleecového oblečku (přestože máme větší fenku, ale bydlí v paneláku, tak je trochu zchoulostivělá a ve větších mrazech když zrovna nemůže běhat, tak se třese zimou). Ale jestli jí něco s něčím ladí, na to zvysoka prdím

bestia
2296 příspěvků 19.07.12 16:57

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:51

Ema_SN
148 příspěvků 19.07.12 17:12

Mala som fenku kokršpaniela, v zime sa po chvíľke triasla, takže keď bolo okolo nuly nosili sme svetrík http://krmiva-praha.cz/…svetr-8-20cm a keď klesla teplota pod -10, nosili sme overal http://www.svetchovatelu.cz/…pro-psy.html . Vodítko som k tomu nikdy neladila, síce som ich mala viac, ale z čisto praktických dôvodov - keď som jedno týždeň nevedela nájsť, kúpila som nové a staré sa potom objavilo. Ja som sa síce tešila že jej to oblečenie pristane, ale nebyť toho, že jej je zima, nenavliekala by som na ňu nič.

gulietta  19.07.12 17:20

Psa nemám, ale po tejto diskusii som si vybrala aké plemeno si prípadne kúpim. :-)

Chari
541 příspěvků 19.07.12 17:26

Máme psů víc a řešíme obojky jen při koupi 1. aby se to hodilo k velikosti psa 2. aby byl obojek na něm vidět. Sladění s vodítky vůbec neřešíme rozlišujeme jen dlouhá/krátká a slabá/silná (podle toho kam se jde a velikosti a síly psa:)).
Jediný výstřelek je obojek obojek s přišitým šátkem - dostala jsem ho ke granulím:).

Chari
541 příspěvků 19.07.12 17:30

Jednou se jeden z našich vořechů chtěl kamarádit s čistokrevnou aristokratkou v slušivém oblečku. Vážně to vypadalo docela k světu, tak jsem obleček pochválila, paní mi sdělila, že oblékání psa je její záliba a pes má vlastní skříň a desítky oblečků. Přišlo mi to dost ujetý:).

AniMoo
41 příspěvků 19.07.12 18:25

Psa neoblékám, obojek má jeden kožený, jeden řetízkový, jeden reflexní. A pak má červenou couračku, červený postroj a černá vodítka. A my s přítelem máme oba červené „venčící“ kalhoty, takže to tak nějak ladí :) Ale oblečky nevedeme a ani to nemáme v plánu, uvidíme v zimě - pejska jsme si vzali z útulku na jaře, tak o tom, jak snáší zimu toho moc nevíme.

tutuovana
9 příspěvků 19.07.12 19:54

Náš Márty sice není úplně ten pidipes (9 kilo), ale je to „modelka“, spí samozřejmě s námi v posteli a v zimě to venku moc nedává, takže má kabátek i s kapucou, ovečkou uvnitř, zvenku nepromokavý, takže je to čistě funkční. Akorát na podzim má jeden svetr se Snoopym. :) To je asi největší výstřelek, naštěstí mu to nevadí nosit, ale pokud by to nebylo kvůli počasí, určitě bych ho do ničeho nervala. Mně to trochu přijde, jako kdyby si ti páníčci něco na psech kompenzovali (že nemají děti? nebo už odešly?) a vůbec nevydejchávám barvení srsti nebo drápků, to mám chuť páníčkům omylem přišlápnout nohu podpatkem.

RenaLange  19.07.12 21:18

@bestia já Vám tyhle praštěné majitele pejsků nadeženu a podržím při Vaší bohulibé činnosti :-).

bestia
2296 příspěvků 19.07.12 22:58

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:51

panvi
249 příspěvků 20.07.12 07:06

Ne, vzhledem k tomu že je pes zvíře prakticky barvoslepé, byl by pečlivě vybraný barevný obojek na nic :D

A stejně všechno hned zaprasí do šeda…

Když je zima, jde se prostě krátce ven, sám nechce nikde courat.

cibetka 1  20.07.12 17:01

Neoblékám, cíleně jsem vybírala plemeno, které venku vydrží jakoukoli teplotu. Chápu funkční oblečky pro naháče a pod. citlivky. Obojky, ani vodítka neladím, stejně v srsti nejsou vidět a vodítka máme každou chvíli přetržená, tak jdu spíš po ceně než po barvě. Oblékání sukýnek, čepiček a popřípadě brýlí mi přijde ujeté a dle mého názoru svědčí o nějakém problému majitele.

RenaLange  20.07.12 17:08

@cibetka 1 jaké máte pejsky? Omlouvám se za O. T. ale nedaří se mi Vám odeslat soukromou zprávu.

zelena
156 příspěvků 20.07.12 21:00

Neobliekame, má strsť s podsadou a keď je vonku lieta ako šarkan aj keď je -20, takže jej zima nie je. Obojky vyberám také, ktoré ma niečím zaujmú, hlavne farebné svietivé…ružové, žlté, tyrkysové, aby ich bolo vidieť. Pes, ktorý to potrebuje, nech ho oblečú. Obliekanie psa ako záľuba mi príde šialené.

Normálnítřicítka
50 příspěvků 20.07.12 21:20

No nazdar… U psů, kteří nemají podsadu, nebo jsou těsně u země, oblékání pochopím akorát v zimě. Jinak je to nad moje chápání. A už vůbec nechápu psí botičky…

Naše psina ( labrador ) má jeden obojek a jedno vodítko a na cesty autem ještě postroj. A na jakékoliv naše pokusy z legrace jí něco oblíct, reaguje totálním zkameněním a vydrží tak třeba půl hodiny :-D

A trochu OT, dneska jsem díky tchýni viěla výměnu manželek a fakt jsem se naštvala. Rodinky tam měla labradorku v bytě, což není divný. Ale byla pořád zavřená v kleci. Že jim vadily psí chlupy všude po bytě… Vždycky s ní šli akorát ven a pak zase šup do klece. TO NEPOCHOPÍM! Chudám pes..

ifoun
338 příspěvků 20.07.12 21:31

Psa oblékám, když to potřebuje - tzn. v urputné zimě při delším pobytu, za velkého deště, po velké fyzické aktivitě kvůli ochraně svalů. Botičky jsou určené hlavně na zimu (posolené cesty), na ochranu (rozřízlá tlapka) atd.
Obojky a vodítka musí být v prvé řadě funkční, následně pak vyberu model, který ladí. Tzn, funkčnost na prvním místě.
Pokud je někdo odvařený z toho, že vlastního psa obléká do růžových šatiček, jeho problém. Pokud to psovi nevadí (a jsou tací, kteřím je to šumák), ale přijde mi to minimálně podivné.
Každopádně já jsem vždycky odvařená z těch chytrolínů, co dokážou odsoudit každého, kdo na psa natáhne obleček…

jumbee  31.08.12 08:34

Vybavila jsem si, jak se někdo smál tomu, že mám psa oblečeného… No fenka má cukrovku, ze 34kg se před rokem dostala na 17kg a oslepla. Při sebemenší zimě se celá třese. Takže nejsem nadšená, když na ni například prší. Vybrali jsme jí vestu, která je snad docela normální a střízlivá. 

Jinak poslední dva měsíce nosí puntíkatou mašli na obojku. Stejnou mašli jsem ušila psovi přítele. A vůbec mi nevadí, že jsem infantilní husička, která si podle některých asi řeší svoje problémy… Nejsem, prostě mám jen ráda roztomilé a hezké věci :).

utrzene.sluchatko
21 příspěvků 31.08.12 08:59

@Ema_SN:…nosili jste? A netáhlo ti v tý kombinézce na zadek?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit