Obleková košile na léto

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jnkr
3 příspěvky 05.06.16 15:47
Obleková košile na léto

Zdravím, mohl by mi někdo doporučit značku formálních košil, které budou hodně lehké a vzdušné? Potřebuji oblekovou košili na léto a značky jako Marvelis či Olymp, které jinak využívám, mají spíš silnější látky, stejně tak TM Lewin a asi i většina dalších. Ideálně aby měli slim fit střihy…

Reklama

Reklama

Reakce:

Dony Rafin
354 příspěvků 05.06.16 23:00

Musíte kupovat vhodné látky, čili je jasný že na léto nekoupíte twill. Zaměřte se na bavlněný poplin (popelín, nic lehčího neznám. Nabízí je TM lewin, Charles Tyrwhitt a další.
Mám košile z popelínu od Lewina i CT a Lewin mi přijde trošku vzdušnější, ale ono i záleží jestli je košile non iron, pak je vzdušná méně díky použité chemii. Takže pokud se bavíme o formálních košilích (čímž vyřazuji len), tak vybírejte bavlněný nežehlivý (non iron) popelín.
CT třeba : http://www.ctshirts.com/…0737WHT.html#…
Lewin: http://eshop.tmlewin.cz/…Product-Show?…

jnkr
3 příspěvky 06.06.16 11:25

Popelín ano, ale také nižší gramáž látky a tu většina výrobců buď neudává a nebo se naopak chlubí vysokou gramáží… Tak se ptám spíš na osobní zkušenost lidí

Dony Rafin
354 příspěvků 06.06.16 11:51

No jo, jenže nizsi gramaz látky uz bude zase prosvitat a to u formální košile neni ideální. U většiny techto „kosilovych“ firem je u základního popelinu použito dvojmo skane látky s gramazi 80-100 NE, coz je takový základ u solidnejsich kosil. A právě nizsi gramas uz hranici s prosvitanim a uz pak ani moc nemůže byt moc řeč o kvalitních kosilich.
Mne osobně je nejprijemnejsi popelin od Lewina, ale nesmí to byt ten nezehlivy, kde ta chemie zničí lehkost a propustnoat košile. Tyrwhitt ma popelin jeste o fous kvalitnější, řekl bych, ale nevim jestli mam doma košile bez non iron.
Každopádně nejlepší varianta je dle mě varianta 2/80-100 a bez non iron. Nic víc, pokud nechcete prosvitavou kosili, vymyslet asi nelze.

Reklama

Váš příspěvek

Kurková poprvé na pražském Fashion Weeku

Nejznámější česká supermodelka Karolína Kurková vůbec poprvé... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Roláky: 8 inspirací a jedno peklo

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Že rolák není nudný jsem ukázala v předchozím článku. Samotný rolák... Celý článek

Reklama