Obleková košile na léto

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jnkr
3 příspěvky 05.06.16 15:47
Obleková košile na léto

Zdravím, mohl by mi někdo doporučit značku formálních košil, které budou hodně lehké a vzdušné? Potřebuji oblekovou košili na léto a značky jako Marvelis či Olymp, které jinak využívám, mají spíš silnější látky, stejně tak TM Lewin a asi i většina dalších. Ideálně aby měli slim fit střihy…

Reakce:

Dony Rafin
343 příspěvků 05.06.16 23:00

Musíte kupovat vhodné látky, čili je jasný že na léto nekoupíte twill. Zaměřte se na bavlněný poplin (popelín, nic lehčího neznám. Nabízí je TM lewin, Charles Tyrwhitt a další.
Mám košile z popelínu od Lewina i CT a Lewin mi přijde trošku vzdušnější, ale ono i záleží jestli je košile non iron, pak je vzdušná méně díky použité chemii. Takže pokud se bavíme o formálních košilích (čímž vyřazuji len), tak vybírejte bavlněný nežehlivý (non iron) popelín.
CT třeba : http://www.ctshirts.com/…0737WHT.html#…
Lewin: http://eshop.tmlewin.cz/…Product-Show?…

jnkr
3 příspěvky 06.06.16 11:25

Popelín ano, ale také nižší gramáž látky a tu většina výrobců buď neudává a nebo se naopak chlubí vysokou gramáží… Tak se ptám spíš na osobní zkušenost lidí

Dony Rafin
343 příspěvků 06.06.16 11:51

No jo, jenže nizsi gramaz látky uz bude zase prosvitat a to u formální košile neni ideální. U většiny techto „kosilovych“ firem je u základního popelinu použito dvojmo skane látky s gramazi 80-100 NE, coz je takový základ u solidnejsich kosil. A právě nizsi gramas uz hranici s prosvitanim a uz pak ani moc nemůže byt moc řeč o kvalitních kosilich.
Mne osobně je nejprijemnejsi popelin od Lewina, ale nesmí to byt ten nezehlivy, kde ta chemie zničí lehkost a propustnoat košile. Tyrwhitt ma popelin jeste o fous kvalitnější, řekl bych, ale nevim jestli mam doma košile bez non iron.
Každopádně nejlepší varianta je dle mě varianta 2/80-100 a bez non iron. Nic víc, pokud nechcete prosvitavou kosili, vymyslet asi nelze.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit