Ochotní prodavači a dobré služby

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lachenauerin
544 příspěvků 09.03.13 12:22
Ochotní prodavači a dobré služby

Nad tímto příspěvkem od Marmoty-b:

Chce to nějaký příjemný zážitek: Mám ráda drogerii Radox v Brně na Gorkého. Maličká drogerie, kde sice asi spoustu věcí neseženete, ale taky vám paní třeba poví proč… Už se s ní zdravím na ulici, a to v Brně jenom studuju.

ze sousední diskuse mě napadlo, že bychom mohli – v zájmu přehlednosti takto odděleně – přihazovat také pozitivní zkušenosti s prodavači a lidmi z dalších služeb.

A abych nezůstala jen u teorie, dám pro začátek jeden příklad:

Řeznictví v Praze na Lidické: mrňavý krámeček se základním sortimentem (tj. zvěřina nebo telecí bohužel nikoli); krásně očištěné a bezvadně čerstvé maso a hlavně až legračně výřeční řezníci.
Pozor – jdete-li pro jednu malou kotletku, snadno se vám stane, že odejdete ještě se dvěma kousky hovězí plece (protože: „Podívejte, jaká je to krása, paní, to tu přece nemůžete nechat, a když vezmete dvě, máte dneska 20 procent slevu…“), dvěma krásnými bůčky (moc si na něj nepotrpíte, ale: „Takhle libový bůček jinde v Praze neseženete /potvrzuju – opravdu neseženete/; jo aha, vy vepřo-knedlo nerada… ale víte co, když ho upečete pěkně pomalu a dáte nastudeno s okurčičkou… a pan manžel bude mít určitě radost…“) a třemi kuřecími motýlky („Čerstvoučké a nekřehčené, slečno, žádná voda v tom není… nebojte, to zpracujete… a když vezmete tři, vyjde vás to v té naší akci skoro levněji, než kdybyste vzala jen dva…“).
No, a pak k tomu vezmete ještě „kousek té fantastické slaniny, protože ta plec se přece musí prošpikovat“, a… „co takhle na polívčičku, hm? tak co? žebírko, nebo snad radši hrudí? podívejte, takové krásné dva kousky…“
A oblíbené rčení: „Kdepak, na jídle se šetřit nesmí, viďte?“

Chodím tam deset let (poslala mě tam tehdy máma) a za tu dobu se tam s výjimkou pana šéfa vystřídalo několik řezníků, ale všichni drží tento „koncept“. Asi je k tomu pan majitel cíleně školí. Zákazníci se tam smějí, pomrkávají na sebe, protože mnozí už to znají. Stále jsou tam fronty (ale odsýpají), jednak proto, že je to tam opravdu mrňavé, ale hlavně asi proto, že jsou vážně vyhlášení. V okolí je 10 dalších řeznictví, ale tam v životě tak plno není. A když tam jdete opakovaně, už vás znají a dají to najevo: „A tady máte pro malou něco dobrého,“ a vytasí se s lízátkem, i když ji s sebou nemám.

Jediná malá nevýhoda: Musíte tam včas. V pět odpoledne už doprodávají denní zboží, protože to neradi nechávají ležet do druhého dne.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Mylady2
12409 příspěvků 09.03.13 12:33

Ooo já mám taky mnoho dobrých zkušeností! Souhlasím. Se řeznictvím v Lidické… Ikdyž jsem tam teda asi 2 měsíce nebyla.
Naprosto famózní prodavači jsou v La finestra botega…poradí! Mají všechno;-) proste lahoda nakupování;-) akorát peněženka pak pláče:-D mám ráda i většinu personálu ve wine food marketu (kam jdu když jsem nevěrná La bottega)
Pak jeden pán co pracuje v Gucci! Naprostý profík, příjemný, poradí, nevtíravý…naprosto super.
V luxoru občas člověk narazí na moc příjemné poradce/prodavače
Pak mám ráda pani v čistírně Bel and Blanc na Harfe…
Je toho mnoho:-)

666mahu
1490 příspěvků 09.03.13 12:41

@Lachenauerin, dekuji za tip, skoda, ze uz na Smichove nebydlim. Zkusim si tam poslat manzela, moc nakupovat nechodi, ale vyskytuje se tam mnohem casteji, a zrovna v mase se vyzna, diky privydelavani v kamaradove reznictvi na vysoke, vic mez ja, snad ho ukecam, kdyztak se tam vypravim. A poslu tam kamaradky.
Prosim jeste upresneni, kde to je - bliz k Andelu, k mostu, vlevo nebo v pravo od Andela?? :-)

Lachenauerin
544 příspěvků 09.03.13 12:50

@666mahu
Blíž k Andělu; když jdete směrem k vodě, je to na pravé straně ulice, hned v prvním bloku domů; je to blíž od tramvajové zastávky Anděl než od té, co se přímo jmenuje Lidická.

Lama_z_Lana  09.03.13 12:51

Pro většinu lidí to bude dost z ruky, ale já musím doporučit Vinotéku Aztéka v Kolíně. Paní majitelka je osoba na svém místě - milá, ochotná a hlavně se opravdu vyzná, takže nákup se většinou protáhne tak na hodinu, nabízí ochutnávky a hlavně se krásně poslouchá. Vůbec mi nevadí tam nechat za víno víc, než bych dala třeba jinde, ale právě tahle „přidaná hodnota“ mě nutí se tam vracet.

Mylady2
12409 příspěvků 09.03.13 13:01

Vubec musím říct že mé pozitivní zkušenosti převyšují ty negativní a to dost :-)
A když jsme se v minulém tématu bavili o realitách…tak fajn servis poskytuje lexxus norton, century 21, Svoboda Williams…

Martini90
159 příspěvků 09.03.13 13:07

S řeznictvím na Lidické souhlasím. Už nechodím jinam, je to sice trošku zajížďka pro mne, ale za to maso to stojí :)

@666mahu : Blíže k Andělu, když půjdete od Anděla směrem k mostu, tak po pravé straně. V blízkosti (ob pár vchodů) je malý sekáč.

Další skvělou zkušenost mám z Kili - sýry a delikatesy v pasáži Zlatý Anděl (jak je Albert), a taktéž jsou hrozně ochotní prodavači v Lahůdkářství Sváček :)

A teď mě napadá, že samí ochotní prodavači jsou jen ve specializovaných prodejnách s jídlem, žádný jiný obchod mě už nenapadá.

PythonRegius
286 příspěvků 09.03.13 13:19

http://www.bazar-cd.cz/ Bazar cédéček, DVD, desek, her, poblíž Můstku. Velmi ochotný pán, který mi jednou opravdu pomohl, za to si jistě zaslouží malou reklamu.

http://antikvariat11.cz/ Antikvariát s knihami, chodím tam velmi ráda, kolikrát tam vyhrabu to, co jsem hledala, za nesrovnatelně nižší cenu. Pán velmi ochotný, laskavý, férový. Je vidět, že má knihy opravdu rád a že ho potěší, když ty odložené někdo adoptuje :-) Doporučuji.

Pobočka Alzy na Andělu, velmi ochotní a sympatičtí pánové, jeden mi pomáhal vyřešit problém s kabelem k tabletu, nakonec vyřešeno k maximální spokojenosti.

666mahu
1490 příspěvků 09.03.13 15:29

@Lachenauerin, @Martini90, děkuji za upřesnění. ;-)

Mám ráda italské zlatnictví Il Vendoro v nákupáku Nový Smíchov, nejpříjemnější je samozřejmě paní majitelka, stálým zákazníkům dává výraznější slevy (25%). A také pana Köttnera z „diamanťárny“ v Havířské ulici.

Pak třeba XXXLutz oddělení bytového textilu (ostatní nevím, protože mimo textil jsem kupovala jen nějaké drobné dekorace a něco málo v nádobí), prodavačky jsou snaživé.

Mylady2
12409 příspěvků 09.03.13 15:32

V Brně doporučuji klenotnictví Hanák! Naprosto špičkový servis…pán majitel profík;-) syn i otec. Jinam nechodíme;-)

Karoleenah
2322 příspěvků 09.03.13 15:40

Já mám moc ráda čistírnu Arbela v Brně ve SFINXu na Hrnčířské. Je tam moc milá ochotná paní a navíc je tam od toho všeho praní a žehlení krásně teplíčko a voní to tam pracím práškem, teď v zimě bych si tam nejraději chodila i jen tak posedět. :D
Taky mám moc ráda oba pány baristy v Coffee Fusion na Jánské, kde si kupuju cappuccino s sebou, kafe mají vynikající a navíc ovládají umění nenucené příjemné konverzace během přípravy.
A na příjemnou paní prodavačku jsem narazila ve středu v Dermacol Studiu v Praze v Černé růži, kde jsem si vyzvedávala objednávku z e-shopu a frflala nad tím, že Dermacol přestal vyrábět laky na nehty v malém balení a dělá teď monstrlahve stejně jako všichni ostatní… tak jsme si tak svorně postěžovaly. :)

666mahu
1490 příspěvků 09.03.13 15:51

@Mylady2, tak to je škoda, že mám teď Brno z ruky, nejezdím tím směrem. Beru to teď spíš na jih a pak západ - v Mnichově se dobře nakupuje všechno. :-)

Můj syn se rozplýval nad službami hodinářství Wildt, v Košířích na Plzeňské u Kavalírky, když si tam šel spravit kovový řemínek u hodinek. Moc milí a ochotní majitelé - dědeček s vnukem. A už tam nosí hodinky celé rodině. :-)

bestia
2296 příspěvků 09.03.13 15:57

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 15:11

Moir
1800 příspěvků 09.03.13 16:03

@Lachenauerin Znám, ale právě to, že v pět už doprodávají mi znemožňuje je navštěvovat, stejně jako většinu řeznictví, nad tím mi jde hlava kolem, kdo v těch řeznictvích nakupuje, když většina pracujících v těch cca pět sotva končí v práci?

Leeluu
9 příspěvků 10.03.13 14:00

Mám dobré zkušenosti ve Vero Moda na Příkopech, nestalo se, ze by mě prodavačky nepozdravily, při zkoušení v kabince nebyl problém mi přinést jinou velikost/barvu či mi nabídnout jinou alternativu, pokud mi něco nesedělo :-) Zato v Zaře odpověd na pozdrav, nedejbože dotaz na velikost nemůže být řeč-nezájem o zákazníka/ci, škoda tenhle přístup mě otráví a už po půl minutě odcházím.

top topic
949 příspěvků 10.03.13 14:27

@Moir: jo to taky nechápu. Chodívala jsem kolem jednoho malého krámku s dětským oblečením. V době, kdy jsem ještě chodila do práce, jsem se tam nikdy do půl páté nedostala. Když jsem na mateřské a i bych se tam dostala v rámci otevírací doby, tak jsem zjistila, že tam nevjedu s kočárem. Neměli ani sklo výkladu až k zemi, abych si nechala kočár před obchodem a viděla na něj. Když ho loni zavřeli, ani mě to nepřekvapilo.

kayav  10.03.13 17:51

Já můžu doporučit Pietro filipi na Národní (ale i jinde po Praze), podavačky jsou tam vždycky ochotné, vyznají se, poradí, velikosti nosí až do kabinky.

ccci
42 příspěvků 11.03.13 12:17

Příjemné prodavačky jsem nedávno potkala v Promodu na Václaváku. Mají celkem přehled o sortimentu a dost ochoty na nošení věcí do kabinky. Svou pomoc nabízejí milým, nevlezlým způsobem a nevnucují člověku názor na zkoušené věci.

queenmargot
1106 příspěvků 11.03.13 12:52

Jelikož s přítelem milujeme čaj, tak si ten dobrý sypaný kupujeme v Oxalisu v Brně v Avion Shoping Parku, je tam taková příjemná a ochotná paní. Ještě nikdy jsme ji snad neviděli mrzutou a rádi se tam vracíme pro další.
Brýle si zásadně kupuju v očním studiu Aleše Žejdla, příjemný a odborný personál.

Na ty nejskvělejší pelmeně a boršč chodíme do Koločavy (vynikající jídlo a nekuřácké prostředí, navíc moc fajn obsluha). A když chceme kousek luxusu a nejskvělejší tiramisu jedeme do Slavkova do hotelu Florian. Příjemná obsluha a tiramisu z těch správných ingrediencí.

MPSkrolew
1845 příspěvků 11.03.13 14:43

@kayav Souhlasím. V Pietro Fillipi jsem se vždy setkala s příjemným a ochotným personálem (kromě jedné prodavačky na Smíchově). A taky v Tatuum mám samé dobré zkušenosti (v Praze a Brně).

real.blond
6688 příspěvků 12.03.13 11:43

Uz jsem se zminila v jine diskuzi, nejmilejsi prodavaci jsou u Diora, nedavno o nich byl dokonce clanek v Elle. Velice pozorni, vsimavi a mili. Obecne se snazim chodit do obchodu, kde je na mne mily personal, nerada se citim jako osina:-) Naopak velice zklamana jsem z personalu v Simple storu, ale to sem nepatri. Nedavno me moc mile prekvapila mladinka prodavacka v Orsay v Olympii v Brne, pekne jsme si popovidaly:-) ale ve velkych obchodech jako napr. retezce, je to kus od kusu.. Nekdo je milejsi nekdo neprijemny. Kazdopadne do mist s milym personalem se vzdy rada vracim, ikdyz je mam treba vic z ruky.

Příspěvek upraven 12.03.13 v 11:44

real.blond
6688 příspěvků 12.03.13 11:43

Edit: dvakrat vlozeny prisvek..

HertaDeOran
866 příspěvků 13.03.13 12:32
Bakeshop

Já chválím všechny, kdo pracují v Bakeshopu v Dlouhé ulici v Praze. Nejen, že nabízejí skvělou kávu a pečivo, ale poskytují opravdu dobrý servis, všichni za pultem jsou usměvaví a milí, vřele doporučuji.
Naopak mě už velice nebaví dámy z květinářství na Kozím plácku, také v Praze. Předplatila jsem si u nich květiny na měsíce dopředu, takže pro ně dobrý kšeft, ale zkasírováním to pro ně asi zhaslo a o nějakém zvláštním servisu nemůže být řeč. PALEC DOLŮ:(

Khajka
506 příspěvků 13.03.13 13:21

Mohu-li zmínit i e-shop, tak naprosto perfektní jednání a služby jsem zažila u Cesty přírody. Prodávají přírodní kosmetiku a doplňky stravy, dokáží vždy poradit (většinou na svých stránkách na Fb). V případě problémů hned komunikují, informují, vždycky od nich dostanu spoustu vzorečků navíc (jednou dokonce i normální velikost zubní pasty) a už to došlo tak daleko, že si posíláme i vánoční a velikonoční přání ;-)

Dammy
1670 příspěvků 14.03.13 15:13

Mohu jen doporučit obchod s prádlem v Příbrami, v Pražské ulici u podchodu na Jiráskovy sady.

Vždy je tam paní, co mi aktivně nosí milion podprsenek na vyzkoušení, pozná správně sedící podprsenku, nehádá se se mnou o tom jak velké potřebuji košíčky a necpe se mi do kabinky, když jí tam sama nezavolám.

Pořád za ní jezdím, i když tam už nebydlím. Je to přesně ten typ obchodu, který doporučíte všem kamarádkám.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit