Oči hnědé nebo zelené?

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mydirection
20 příspěvků 13.01.13 11:47
Oči hnědé nebo zelené?

Ahoj, jsem tu nová a zatím mi nejde přidat otázka, tak se ptám tady..:)

Už pár sní se snažím zjistit, jaký jsme barevný typ, ale pokaždé jsou v nabídce jen tyto barvy : modrá, oříšková, modrozelená, šedozelená, žlutohnědá, zelená, ledově modrá, šedá, hnědá.. podle mě mám něco jako hnědo-zelenou, která nikde zmíněná není, tak nevím jestli to mám brát jako zelenou nebo jako hnědou :D:D?

Díky všem :-)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Lienka77
161 příspěvků 13.01.13 12:10

Zelenohnědé, té zelené je tam víc. Moje mamka má podobné, jenom má víc té hnědé. Jenom taky nevím, kam bych ji typově zařadila (původně hodně tmavé vlasy, dobře se opaluje, což vylučuje podzimní, ale barvy třeba ze zimního - takový ten jižanský typ - ty jí moc nesluší).

alex_foster  13.01.13 12:48

To je hodně hezká duhovka :-)

Mydirection
20 příspěvků 13.01.13 12:53

Já právě vůbec netuším :( přijde mi, že jsem úplně něco mezi… mám tak středně hnědé vlasy, dřív jsem se opalovala hodně dobře, ale teď jsem hodně bledá, v některých částech obličeje jsem do růžova, ale v některých do takové spíš karamelové…opravdu si nevám rady :x

alex_foster: díky :))

MP Janka
373 příspěvků 13.01.13 13:11

Mám skoro stejné oči, i podle popisu akorát mám ke všemu pihy. Co jsem vypozorovala, tam mi sluší černá a fialová.

Amonute
360 příspěvků 13.01.13 13:13

Zelená po obvode a hnedá bližšie k zrenici. Skúste sa pohrať s farbami a zistite pri ktorej viac „vylieza“ zelená a pri ktorej hnedá. To isté platí pre líčenie. Zadajte to youtubu „make-up“ for green eye a sama uvidíte že niektoré youtuberky ktoré majú na prvý pohľad oči hnedé pri určitých farbách sa zdajú ich oči zelené ( a farebnými šošovkami to nebude :)).

audrey t.
168 příspěvků 13.01.13 13:14

Já mám oči úplně stejné a říkám jim zelené. Opravdu hnědé, po kterých toužím, jsou jako dva kousky čokolády :-) Já jsem všude po těle snědá, opaluju se dobře, ale obličej mám celoročně světlý, s nádechem lehce do olivova. Taky si nejsem jista, zda je to zimní typ?!

Mydirection
20 příspěvků 13.01.13 13:37

Jsem ráda, že nejsem sama kdo má tenhle problém :D je fakt, že si taky někdy říkám- vždyť mám hnědý oči, navíc i když se někoho zeptám, většinou řekne, že hnědé.. A pak se takhle podívám do zrcadla a nevím :D:D

Co se týče barev mi moc nesedí letní? barvy a asi podzimní… nesedí mi hlavně žlutá a světle růžová, hnědá taky moc ne :-/ potom ale i bílá atd., takže jsem nejspíš zimní typ…sluší mi černá, královská modř, fialová, ale taky aqua zelená :-O :D jsem z toho jelen.

Finette07
10 příspěvků 13.01.13 13:45

Je, ja mam hodne podobne, jen mozna vic tech hnedych fleku. Vzdycky rikam, ze mam hnede a lidi me opravuji, ze zelenohnede. Jinak to zalezi taky na tom, co mam na sobe, u khaki ta zelena vynike vic. Co se tyka liceni, tak zasadne nosim hnedou tuzku, protoze to zvyrazni tu zelenou v ocich.:o)
Ja k tomu mam rezavohnede vlasy a pihy, takze jasne pozdimni typ.

Eye
276 příspěvků 13.01.13 14:14

Těžko říct, jestli víc hnědá nebo zelená :) není to jedno? třeba vám pomůže porozhlédnout se zde na blogu … nejde ani tak o barvy, jako o jejich sytost, čistotu, celkový kontrast (nebo tlumenost).
jako dítě jsem měla modrozelené oči, ještě před pubertou změnily barvu na modrošedou, kterou mám doteď.

Mydirection
20 příspěvků 13.01.13 14:19

Eye : Do puberty jsem taky měla tmavě hnědé :/

Finette07 : já právě podzimní typ rozhodně nejsem, sluší mi spíš studené barvy a s hnědou tužkou vypadám jako idiot :D

chinin
2788 příspěvků 13.01.13 15:29

@Mydirection
Také mohu na barevnou typologii doporučit blog supervizaz.net/blog. Zde na pekle je barevná typologie diskutovaná např. zde: Http://www.modnipeklo.cz/…ologie-1414/.

chinin
2788 příspěvků 13.01.13 15:38

Podle barevné typologie, která rozlišuje 12 tonálních typů jsou podzimní typy tři: tlumený podzim - teplý podzim - tmavý podzim. Podle mě „tmavé vlasy, dobře se opaluje“, samo o sobě podzimní typ nevylučuje - např. tmavé oči, tmavé vlasy a snědá pleť, popř. do sněda se opalujicí pleť, to vše s teplým podtónem, jsou typické pro tmavý podzim.

@Lienka77 píše:
Zelenohnědé, té zelené je tam víc. Moje mamka má podobné, jenom má víc té hnědé. Jenom taky nevím, kam bych ji typově zařadila (původně hodně tmavé vlasy, dobře se opaluje, což vylučuje podzimní, ale barvy třeba ze zimního - takový ten jižanský typ - ty jí moc nesluší).

PythonRegius
286 příspěvků 13.01.13 16:09

Mam podobne oci, jenom ta zelena je u me vyraznejsi, navic je to takovy pusobivy odstin :-)) Vlasy mam tmavsi oriskovo-cokoladove, plet bilo-zeleny porcelan :D Tak nevim, nejak jsem se v tom nikdy nevrtala. Kdybych mela strelit od boku, rekla bych, ze by to mohl byt nejaky ten podzim. Ale je mi to v podstate jedno.
Dotaz pro vice zasvecene: opravdu je tak dulezite znat svuj barevny typ? Ma smysl cpat se do nejakych skatulek? Nestaci proste vedet, jake barvy mne individualne sednou? Brat to individualne mi skoro pripada lepsi, protoze kazdy je original a je skoda cpat se za kazdou cenu do nejakych sablon.

Mydirection
20 příspěvků 13.01.13 19:05
Dotaz pro vice zasvecene: opravdu je tak dulezite znat svuj barevny typ? Ma smysl cpat se do nejakych skatulek? Nestaci proste vedet, jake barvy mne individualne sednou? Brat to individualne mi skoro pripada lepsi, protoze kazdy je original a je skoda cpat se za kazdou cenu do nejakych sablon.

Pravděpodobně podle toho co píšeš, budeme podobný typ, ale mě podzimní barvy absolutně nesednou.. A celkově máš asi pravdu no :) spíš mě to tak zajímalo, než že bych se tím chtěla řídit.

Sépia
334 příspěvků 13.01.13 19:12

Vedieť svoj farebný typ a vedieť aké farby niekomu individuálne sadnú je podobný proces. Podľa oči sa farebný typ neurčuje, to je len popis, aké oči máva ktorý typ.

PythonRegius
286 příspěvků 13.01.13 20:12

@Mydirection
Ja jsem deformovana velikou zalibou v cerne barve, takze videt me pouze v nejakych barevnych podzimnich kombinacich je jev velice nevidany :-)) Tudiz si ani nejsem jista, nakolik by mi to sedlo nebo nesedlo. Ale ziju v presvedceni, ze mi slusi cerna, cervena, vinova, tmavsi zelena… obecne spis teple barvy. Nebo ne? Kdyz se na sebe podivam na dennim svetle a vidim ten muj emzacky odstin kuze, tak me to docela mate :D

Rahja
164 příspěvků 13.01.13 21:49

.

Příspěvek upraven 27.12.15 v 12:58

Triiss
22 příspěvků 14.01.13 10:03
@audrey t. píše:
Já mám oči úplně stejné a říkám jim zelené. Opravdu hnědé, po kterých toužím, jsou jako dva kousky čokolády :-) Já jsem všude po těle snědá, opaluju se dobře, ale obličej mám celoročně světlý, s nádechem lehce do olivova. Taky si nejsem jista, zda je to zimní typ?!

jsme uplne stejné. Mne nekde vyslo ze jsem podzimní typ… ale… kdo ví :D

aailyyn
807 příspěvků 14.01.13 11:00

Úplně v barvě to není. Jakože když hnědá a zelená, však to jsou takové podzimní barvy, tak prásk, určitě podzim. Nejde se moc orientovat podle charakteristik typu toho, že typ tenaten má barvu tu a tu. Ty barvy jsou v tom spíš návodné, aby si to člověk měl podle čeho vizualizovat sám na sobě. Protože do „oči modrý, zelený, hnědý“ se všichni zřetelně rozdělení nevejdeme. Čistě podle škatulek bych se taky nemohla zařadit k zimnímu typu, protože nemám jeho ledově modré oči, což by napovídalo (modrá=studená barva, studený zimní typ). Je to spíš, jak to říct, v intenzitě té barvy? V tom, nakolik je výrazná nebo jiskřivá. Takže zářivě intenzivně zelenou může mít zimní typ, stejně jako podzimní. (Stejně i třeba modrou, napadají mě dva konkrétní příklady a to sice zpěvačka Katy Perry versus modelka Lily Cole. Obě jsou modrooké a obě reprezentují úplně jiný typ.)
Já jsem si svůj barevný typ rozebrala na tomhle základě: Jsem zelenooká, ale moje barva je výrazná, intenzivní, na určitým světle lehce do šedozelena. Pokud bych to v téhle fázi na zimní typ stále ještě netipla a nedokázala si odvodit, jakou mám barvu pokožky, tak se dají brát v potaz ještě jiné faktory. Nemám pihy, nevylézají mi nikdy, ani na sluníčku, takže přes zelené oči a tedy rádoby „podzimní“ barvu se dá podzim vyloučit. Svůj barevný podtón pleti bych si z fleku taky nedokázala určit. Za vodítko by se dal pokládat alespoň přirozená barva pleti, pokud ne podtón. Já jsem přirozeně bledá. Velmi. A špatně se opaluju.
Výraznost nebo tlumenost barvy očí a výraznost nebo tlumenost barvy pokožky by se dala už uplatnit jako vodítko při tom, jestli jste zimní nebo podzimní typ. Podle mě by se dalo říct, že oba dva jsou bledulky, velmi světlé s výraznou barvou očí. (Pokud se teda bavíme o typu zrzky s alabastrovou pletí na jedné straně a Sněhurky na druhé straně. Což jsou typy rozdílné, byť je ta světlá pleť podle mě spojuje. I v té je sice rozdíl, ale když to nepoznáte a já takhle z fleku taky ne, nechala bych podtón stranou. Ještě existuje v rámci zimy jižní typ a ten je taky výrazný, ale ne bledý, prostě tmavý, tmavovlasý i s tmavou pletí. Taky velmi intenzivní.) Jak jsou hodně výrazné, takže tam už by tyhle dva faktory mohly být dobré vodítko. U tlumených typů se už podle mě určování těch teplých a studených tónů nevyhnete.
S barvou vlasů se mi to zdá kapku složitější. Já byla jako dítě třeba světlovlasá, věkem mi vlasy ztmavly (moje babička dodnes nostalgicky vzpomíná, že jsem se narodila a asi do předškolního věku byla roztomilá skoroblondýna). Nicméně na sluníčku mi vlasy šly skoro do rezava, taková divná teple měděná hnědá, která k zimnímu typu vůbec nejde. Přirozená barva vlasů může podle mě i solidně zmást. Nebarvíte si vlasy nebo nezkoušela jste si je někdy barvit? Pokud má nebo měl zimní či letní typ na hlavě někdy něco dočervena, nepochybně zjistil, jak to nefunguje.

Zoe
316 příspěvků 14.01.13 14:33

@PythonRegius Není třeba znát svůj barevný tip.
Mně je teď 57 let a už v tanečních jsem si všimla, že nejvíc kluků pro mne chodí, když mám ty „hrozné“ růžové šaty a naopak v těch bílých „obláčkových“ o mne nebyl skoro zájem. A tak jsem si své lichotivé barvy pomalu skládala podle reakce okolí a také podle svého pocitu a až teprve, když se začalo mluvit o barevné typologii, tak jsem si leccos potvrdila.
Myslím, že rozdělení jaro, léto, podzim, zima a jejich podskupiny nebo typ tmavý, kontrastní, světlý, jemný, studený a jejich podskupiny je taková základní pomůcka pro stylistické začátečnice a dobré orientační vodítko pro nákupy.

Zoe
316 příspěvků 14.01.13 14:33

Opravuji: barevný typ

Matka Vlčice  14.01.13 15:07

@Zoe To je zajímavé, taky už jsem si všimla, že modely, ve kterých si připadám šik, na okolí moc nepůsobí a naopak v jiném oblečení sklízím pochvaly, aniž bych si myslela, že vypadám kdovíjak dobře.

Mydirection
20 příspěvků 14.01.13 15:19

@aailyyn Máte nejspíš úplnou pravdu, vlasy do červena jsem měla a musím říct, že to byla katastrofa. Osobně teď preferuji buď svoji přírodní barvu(středně až tmavě hnědou) a nebo si dám tmavě hnědý přeliv spíš do černa a ten mi i k mé bledé pleti docela sedí. Momentálně chodím do solária a pod očima a na začátku nosu mi vždycky pihy vyběhnou. Podzimní typ být ale podle mě prostě nemůžu, nesluší mi hnědá, tmavě zelená, nic takového, hlavně ve žluté a oranžové jsem s prominutím jako „vyblité lečo“ :D :D

Juliect
301 příspěvků 14.01.13 15:32

Já mám oči hodně podobné jen tam nemám tu zelenou okolo, ale spíš žlutou, říkám jim oříškové, nebo jantarové, synek má oči jako sem dávala MP Janka, i s tou částečně modrou(šedou?) skvrnou a je brán, že má oči zelené.
V dětství jsem mívala normálně hnědé, ale zesvětlaly mi. Nevím jaký jsem typ, ale nemůžu vylézt ve žluté a v takové té jahodové to vypadám, že jsem prozvracela noc. nedávám moc ani oranžovou a takové ty vyblité barvy v modré.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit