Odložené oblečení bohatých žen

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zoe
316 příspěvků 12.10.12 10:36
Odložené oblečení bohatých žen

Nevíte někdo, co dělají opravdu hodně bohaté ženy se svým starším oblečením + botami, kabelkami, pásky, klobouky, šálami, šátky a pod.?
Hromadí je ve svých prostorných šatnách? Prodávají je svým chudším příbuzným a známým nebo na dobročinných bazarech? Rozdávají je? Dávají něco do muzea módy či do filmového fundusu?
A co po jejich odchodu - jak se asi nakládá s takovou velkou módní pozůstalostí?
Víte o tom něco?

Reakce:

Sibyla
2639 příspěvků 12.10.12 10:42

Asi podle povahy. Jsou škrtilky, které je nechávají prodat (poslední ruská carevna dávala odložené šaty chudým, ale předtím musely komorné nahradit drahé perleťové knoflíky levnými dřevěnými). Hodně asi přikáže sekretářce: „vyčištěte šatnu pro novou sezónu,“ což umožní sekretářce se napakovat. Většina má okruh chudších přítelkyň a příbuzných, které to po sezóně dostanou (Ach, žel že taky nemám takové bohaté příbuzné!). A mám dojem, že proběhlo několik velmi sledovaných aukcí po zesnulých milionářkách, které své chanely a diory uchovávaly po desetiletí, a které po jejich smrti dosáhly v dražbě rekordních cen.

fel
136 příspěvků 12.10.12 10:42

Jedna, co znám dobře, to dává dál kamarádkám - po pytlech. I nový oblečení, boty. Naštěstí je málokdo z okolí tak hubený jako ona, takže to často končí u mě :-D
AKorát má trošku jiný vkus než já, takže třeba úplně nový kožený kozačky Dolce a Gabbana jsem dala k popelnici. Ale to už je dávno, dneska bych je asi dala na Votočvohoz :-)
Další zazobanci, ale ty znám jen trochu, to dávají nejčastěji svým zaměstnancům nebo jejich dětem.

Kay_Adams
1612 příspěvků 12.10.12 13:34
@Zoe píše:
Hromadí je ve svých prostorných šatnách? Prodávají je svým chudším příbuzným a známým nebo na dobročinných bazarech? Rozdávají je? Dávají něco do muzea módy či do filmového fundusu?
A co po jejich odchodu - jak se asi nakládá s takovou velkou módní pozůstalostí?

Po smrti asi klasicky dedenie, nie?

Inak, ak by bola reč o tých naozaj bohtých, tak k téme je možno dokument od BBC „The Secret World of Haute Couture“, u nás vysielaný ČT2, dohľadateľný na internetoch práve s českými titulkami.

Zoe
316 příspěvků 12.10.12 13:41

@Kay_Adams Myslím, že jsem něco takového viděla. Byly tam ženy, co si nakupují od špičkových návrhářů Haute couture, ale neřešily tam, co potom s tím. Zaujalo mne, jak měla jedna z nich u každých luxusních šat lísteček, kdy a kam je oblékla, aby se neopakovala.

Lady Carneval
92 příspěvků 12.10.12 13:54

Také jsem ten pořad viděla a moc se mi líbil. Všechny dámy byly zajímavé. Asi bylo těžké přemluvit je k natáčení. Oblečení ukládaly do obrovských šaten, o likvidaci tam nic nebylo.

albireo
27 příspěvků 12.10.12 19:25

Tak priklad z praxe, i ked mozno nejde az o tak bohatu zenu ako si predstavujes. Moja sestra zije vo Svajciarsku. Jej dobra kamaratka kedysi pracovala pre starsiu zabezpecenu vdovu po bankarovi. I ked ma dnes uz uplne inu a hlavne kvalifikovanu pracu, so starou damou sa stale stretava a robi jej spolocnost. Ta ma evidentne nakupovaciu maniu a vela veci nakupuje na internete. Nie vsetko sa jej nazivo paci a posielat naspat sa jej to tiez nechce a tak to posuva dotycnej dievcine pre starsie pribuzne na Slovensku. Oblecenie ma velkost ca 44 a mame obdarovanej je prilis velke. Takze slecna pravidelne odnasa oblecenie mojej sestre a ta to posuva nasej mame. Naposledy tak mama prisla k uplne novemu kasmirovemu twinsetu v bezovej farbe.
Slecna sama tiez nepride zkratka, stara pani ma pre nu asi slabost, lebo ju z vlastnej iniciativy zasobuje znackovymi kabelkami, aby dievca mohlo robit paradu pri vikendovych prechadzkach po Banhoffstrasse.

yourcandy
476 příspěvků 12.10.12 19:55

@Kay_Adams Prosím, prosím - kde je to s těmi českými titulkami, nedaří se mi to najít. Moc děkuji.

Lama_z_Lana  12.10.12 22:11

Neni to tedy s titulky, ale CZ.
http://uloz.to/…9-cz-dub-avi

yourcandy
476 příspěvků 12.10.12 22:22

@Lama_z_Lana zlatíčko :-)

Calis  14.10.12 10:47

Znám pouze jednu movitější rodinu. Ona nakupuje věci stylem, že si v obchodě nakoupí za desetitisíce a vyzkouší si je až doma. Šatník ji přetéká drahými věcmi, které už neoblékne (po dvou dětech), ale je jí líto ty věci někam dát. Ale levnější věci z řetězců, které taky občas nosí, tak to rozdává holkám na hlídání.

Sibyla
2639 příspěvků 14.10.12 10:55

Opravdové milionářky - ty společenské dámy, co v New Yorku zaštiťují charitativní akce - si nemohou jedny (večerní) šaty obléct dvakrát, to by je tisk a přítelkyně sežraly. Ovšem některé (spíš hvězdy než Rotschildové) dostávají prostě šaty od návrhářů jen pro tu reklamu. Vybavuje se mi Ďábel nosí Pradu (kniha), kdy myslím Andy má taky za úkol vyklidit Mirandinu šatnu od věcí z loňské sezóny - všechny špičkové, některé nenošené, jen, bohužel, všechno malé číslo - a nic z toho si nekoupila, vše dostala pro reklamu. Když se Andy vrátí z Paříže, zpeněží oděvy, jimiž ji redakce pro týdenní(?) pobyt vybavila. Luxusní butik kvůli ní na půl dne zavře, probírá špičkové značky, které tam donesla - a konečná suma jí zaplatí drahý nájem snad na rok.

DanielaS
4603 příspěvků 15.10.12 14:20

Tchyne pracovala jako ucetni pro bohace, posleze pro jeho vdovu. Satnik po stare pani zustal za nehty dedicum (byla bezdetna, takze ruzne nadace a cirkev a ti to roznesli na kopytech stejne jako umelecke sbirky a zarizeni vily), ale jeste za zivota obcas neco darovala sluzebnictvu nebo prave tchyni. Bily norkovy kozich visi dvacet let ve skrini a ceka, az ho nekdo bude nosit. Nabidla ho i mne, ale vesla bych se do nej trikrat a presivat takovy kousek pro tech deset - dvacet prilezitosti, kam bych si ho v zivote mohla vzit, mi prijde skoda. Jeste ji darovala nahrdelnik, ten tchyne s tchanem prodali a zaplatili za to hypoteku na byt.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit