Odstranění barvy z oblečení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Trish
2 příspěvky 26.12.13 22:22
Odstranění barvy z oblečení

Zdravím pekelnice, nemá náhodou některá z vás osvědčenou radu, jak vyprat nátěrovou barvu z oblečení? Někde jsem se totiž musela opřít, nebo si sednout, protože mám na své oblíbené parce viditelné skvrny od stříbrné barvy. Uvítala bych i návrhy na čistírny v Ostravě, které jsou ochotny toto čištění vyzkoušet, jelikož mě prozatím ve všech odmítli.
Děkuji za jakoukoli radu nebo reakci :)

Reakce:

nanjua
961 příspěvků 26.12.13 22:41

@Trish Co je to za barva? Ředidlo jste zkoušela?

Jiná Realita
13791 příspěvků 26.12.13 22:45

@nanjua
obávám se, že @Trish neví, když ani neví, kde k ní přišla.

osobně myslím, že kabát je zničený nenávratně, pokud se ani čistírně do čištění nechce.
záleží i na tom, jakou má barvu. na tmavém se nejspíš při čistících pokusech barva „vyžere“.
na některé skvrny zabere i odlakovač na nehty, zkuste to na kousku.

nanjua
961 příspěvků 26.12.13 22:51

Já už čtu stříbrná, to bude nějaký lak do háje. Na to je aceton, v odlakovačích často už obsažen není. Ke koupi v barvy-laky. Jak psala @Jiná Realita, zkusit na látce co to dělá, po vyčištění urychleně vyprat ať tam nic nezůstane.

nanjua
961 příspěvků 26.12.13 22:57

Jo a ještě bacha na bavlnu z bavlny se ta barva vyžírá, ze syntetiky ne ale aceton zas může narušit látku…

Trish
2 příspěvky 26.12.13 23:01

No parka je bohužel bavlněná a tmavě modrá, takže barvu bych si vyžrala dost nerada.
Odlakovač jsem už zkoušela, aceton zkusím koupit, uvidím, zkusím to jen na kousíčku, jestli to zabere..

nanjua
961 příspěvků 26.12.13 23:04

@Trish Držím pěsti

panvi
249 příspěvků 26.12.13 23:18

Nebo dodělat stříbrným lakem nějaký hezký vzor, když to nepujde dolů :)

antees
731 příspěvků 30.12.13 14:30

Ahoj, pracuji ve firmě, která vyrábí prací prostředky a tohle se mi taky stalo - zrovna jsme venku malovali, já se opřela o zeď a už to bylo. Rada našeho chemika je bohužel taková, že to vyprat nejde, půjde to akorát jemně seškrábat. Pokud jsi to ještě nevyprala, tak to předtím ani neper, protože pak už by to dolů nešlo vůbec.

Samira Winans
1 příspěvek 31.05.15 13:57

Já měla na riflích nátěrovku, byly už několikrát prané mamkou a samozřejmě barva neslezla. Po koupi nové pračky, jsem je tam hned hodila na 90 st, 1200 ot a rifle jsou jako nové, po barvě ani stopy. ;)

karkulickakulicka
1 příspěvek 17.11.15 16:56
jsem se pobavila

Až jsem nakazila sousey svym smichem. Chytra pani… vyprala na 90 a dala na 1200 otáček, to určitě je důvod toho, že barva praním zmizela. :-)))))))))))))))))
zavřete chemické čistírny… na chemii platí voda:-)) nová pračka:-))), a hlavně!!! 1200 otáček a vyvářka.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit