Odstranění znamének

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jaw
2 příspěvky 30.09.11 10:29

Milé dámy, prosím o radu či o podělení se se zkušenostmi s odstraňováním znamének. Nějaké příspěvky k tomuto tématu se objevily pod posledním článkem a protože se mi nechce plést svou otázku mezi všechny ty „kasičky, nevěstky a chlupy“, zakládám toto téma.
Po porodu jsem zjistila, že se mi během těhotenství zvětšilo několik znamének na zádech a břiše, chci je dát pryč, jen nevím, jak na to…

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

GreatSusan  30.09.11 10:53

Ja mela znamenko na krku (takova stredne velka piha), ktere se jednoho dne „zanitilo“. Sla jsem ke koznimu lekari, ten si to prohledl a doporucil odstraneni. Domluvili jsme termin a bylo to. Cely zakrok byl pri lokalnim umrtveni, takze to nebolelo. Trvalo to chvili (uz si to presne nepamatuju, ale ne moc dlouho), potom jsem asi 10 dni mela naplast na krku a od te doby o tom nevim. Jizvu nemam, aspon ne nic viditelneho. Zakrok probehl u meho lekare v ordinaci, ne nekde v nemocnici. Takze jedine co musite udelat, je najit si nejakeho kozniho lekare, kteremu budete duverovat a udelat u nej termin… zadny strach, je to opravdu bezproblemova akce

DanielaS
4599 příspěvků 30.09.11 12:07

Ja byla v chirurgicke ambulanci. Poslali me predtim do melanomove poradny pred koncilium, to bylo sup sup, jen se na to podivali a vyriznuti schvalili. Pak v lokalnim umrtveni za asi 10 minut vse hotovo, site jsem to myslim nemela. Bylo to vystouple znaminko uprostred zad, pri oblekani jsem za ne zadrhavala nehty. Ani nevim, co tam je ted, nevidim si tam :-)

Brambora
42 příspěvků 30.09.11 12:50

Jdi buď na kožní nebo na chirurgii (třeba plastickou). Prohlédnou, patrně vyříznou. Vyřezávat, zvlášť pokud by to bylo více podezřelé, bych si nechávala spíš na chirurgii. Udělej to, až skončí tohle pěkné počasí nebo během zimy, aby ses do jara a do slunka stihla zahojit.

Emily.V
67 příspěvků 30.09.11 13:11
Taky mi začala vystupovat znamínka přemýšlím co s tím, ale kromě estetického důvodu mi jinak nevadí, tak si nejsem jistá, jestli by mi to kožní lékařka schválila jako nutné a tedy proplatitelné z pojištění - nevíte někdo přesně jak to chodí? (Kdybych si to měla platit sama, tak to vychází myslím kolem 1000,– za znaménko.)
Před pár lety jsem si ale nechala vyříznout znamínko, co jsem měla přesně pod ramínkem podprsenky a po odstranění mi zůstala hodně velká jizva. Kamarádka zase šla odstranit znaménko na břiše, chirurg použil jakýsi elektrický skalpel a ránu po tom nebylo ani třeba šít, ani žádná velká jizva nezůstala. Tak by bylo dobré si o tom možná něco víc zjistit.

Brambora
42 příspěvků 30.09.11 13:42

Jakou budeš mít jizvu záleží také na tobě. Různí lidé se hojí různým způsobem - je to „vrozené“. Další věc je, jak se o jizvu staráš. Zda zodpovědně masíruješ, promašťuješ, atd. Takže, abys nebyla zklamaná, pokud se kamarádka normálně hojí bez viditelných jizev a ty ne, nelze si z ní brát mustr.

MP Jana
215 příspěvků 30.09.11 13:59

Emily, ono na hrudníku je větší tendence k tvorbě ošklivých jizev, zvlášť u mladších lidí.

kurzatko
230 příspěvků 30.09.11 14:10

Protože mám mateřských znamének celou sbírku, zašla jsem si na kožní, doktorka mě prohlédla a jedno, které se v té době začalo trochu zvětšovat, doporučila vyříznout. Chirurg měl ale dost nabitý kalendář, takže jsem se na řadu dostala až začátkem léta (u kožní jsem byla na jaře). Znaménko jsem měla nad čelem pod vlasy, dostala jsem tam dva stehy (hlavu mi naštěstí neholil) a jizvu nemám. Jak ale kůže není na hlavě moc pružná, dost to po vyříznutí bolelo.

DanielaS
4599 příspěvků 30.09.11 16:08

Ony se obecne v oblasti hrudniku a ramenou jizvy hoji hur. A taky zalezi na velikosti znaminka, zejo, nektere se jen objede kruhovym skalpelem a nalepi se naplast, jine se musi dlabat sloziteji a pak sit.
Asi jsem to tehdy platila (2005), ale nic zavratneho to nebylo. Sla jsem tam sama od sebe, zadne doporuceni jsem nemela.

A.C.
153 příspěvků 30.09.11 16:17

Nikde není řečeno, že když se kamarádce odhojila jizva dobře, že to bude platit i vám. Mám taky „obřezané“ znamínko, byla to poměrně velká rána, jizva je velká, rozlezlá, škaredá.

seznam.mih  30.09.11 20:55

No před rokem jsem si omylem natrhla znaménko na zádech. Šla jsem s tím na kožní, a ten mi řekl, že je to v pohodě, že to zas moc natrhlý není, aby v tom byla nějaká infekce, nebo jak to formuloval. Prostě že to bylo v pohodě, ale stejně jsem chtěla nechat odstranit mateřské znaménko na krku. Protože jsem si s ním hrozně ráda hrála, svědělo mě to kolem z toho hraní a tak, a byl docela velikej - natáhla jsem ho tuším až na půl centimetru .
No tak jsem šla do fakultky v Plzni na borech, tam mě ještě jednou prohlídli, určili mi termín asi o dva týdny dýl, a potom mi to odstraňovaly nějakou tou elektřinou, že jsem musela bejt uzemněná. Ani to nebolelo, spíš tak štíplo. Nechala jsem si odstranit jak na tom krku, tak na těch zádech. za jeden jsem platila něco kolem stovky. Taky sme se báli, že to bude do tisíců, ale nakonec ne.
No a potom si pamatuju, jak máma furt hudrovala, když mi koukala na krk a na záda, že mi tam nechali pigmenty z toho a že to ani nezašili nebo co. Přitom mi to zas tak veliký na šití nepřipadalo, ale hold mamka zdravotní sestra no … No teďka, když na to koukám, tak je poznat, kde jsem měla znamínko na tom krku, a na záda si nevidím :)
Ale pokud vám ty znamínka nijak nevadí, či nepřekáží, tak nevidím důvod, proč si je odstraňovat. Ale samozřejmě je to na vás.

kiwi  01.10.11 14:22

Ta elektrická jehla je vhodná na menší záležitosti - ty prakticky bezbarvé (v barvě kůže), jen vystouplé drobné útvary, podobné puchýřkům - dělají se mi na krku a chodím s tím pravidelně ke kožaři. Kromě léta - není dobré chodit bezprostředně poté na sluníčko.
Větší znamínko pod vlasy jsem si nechala odstranit na ORL - kupodivu dělají všechno, co se týče hlavy a krku.
A úplně největší na zádech, přesně v pase, v linii kalhot, kde to fakt vadilo, mi vyřízli na chirurgii (s následným rozborem na patologii - bez nálezu).
Vše v rámci třicetikorunového poplatku.
Takže možností je nepřeberně :-)

Cinkitoo  03.10.11 18:53

Já jsem měla vystouplá dvě, na krku a pod prsem, raději jsem je nechala vyříznout, protože jsem se děsila, abych je neporušila řetízkem nebo podprsenkou. Dělali mi to v Hradci Králové v Sanusu. Na krku jizva není skoro vidět, pod prsem docela ano, ale tak s tím jsem počítala. Bylo to za chviličku hotové a byla jsem na tom v zimě, v létě by se nemělo.

Zoe
316 příspěvků 05.10.11 12:45

Také si myslím, že je dobré obrátit se na zkušeného kožního lékaře (lékařku). I já to udělala. Na zádech mi odstranil znaménko elektricky ambulantně - za to jsem platila (už nevím kolik), pro znaménko na ruce mi dal doporučení na chirurgii (na podzim !) a to bylo na pojišťovnu. Výrůstek na oku jsem si nechala odstranit na oční klinice Gemini (1000,– Kč), ale tam jsem byla celkem 4× : 2 vyšetření, zákrok a vytahování stehů. Malinké jizvy mám po všech zákrocích.

Ustica
69 příspěvků 12.04.13 00:08

Protože jsem z oboru, tak se pokusím přispět z praktického hlediska. Znaménka, nebo-li névy, se odstraňují z buď estetického hlediska (pak si to pacient musí sám zaplatit) nebo ze zdravotního hlediska pokud je lékařem vyslovena suspekce. Je velmi těžké napsat a vyjmenovat zde všechna rizika, ale aspoň ta nejdůležitější: Pokud se névus začne zvětšovat (do šířky, plasticky apod.), pokud začne měnit barvu, krvácet, svědit – návštěvu odborného lékaře (kožní odd.) nikdy neodkládejte. Je lépe odstraňovat kožní léze např. v zimě nebo na podzim, ne před expozicí sluncem (tzn. na jaře nebo v létě) – ale toto pravidlo bych spíš nechala na ty névy, které vadí esteticky. Ty, které začnou dělat nějakou neplechu a měnit se, si běžte nechat zkontrolovat okamžitě.
Co se týká odstranění, doporučuju nechat si lézi (lézí je myšleno cokoliv, co se vám na kůži udělá a co je důvodem k tomu si to nechat odstranit, prostě jakákoliv patologie) chirurgicky vyříznout – žádný laser nebo něco podobného – pouze chirurgickým odstraněním je jistota, že se léze odstraní celá (i do hloubky) – a navíc, každý odstraněný névus by se měl poslat na bioptické vyšetření na patologii (lékaři často mluví o histologickém vyšetření) – na to trvejte, ať máte jistotu, že to „nic nebylo“. Opravdu doporučuji si všechno nechat odstranit chirurgicky, nejlépe asi někde na plastice (máte-li možnost), nedejte se přemlouvat k již zmiňovanému odstraňování laserem apod. – to se totiž potom histologicky nedá zhodnotit a vy se tudíž nedozvíte, co jste to na těle měli.
Nechci v žádném případě strašit, jen přidat do diskuze pár praktických rad – přecejen zdraví máme jen jedno a měli bychom si o něj všichni pečovat. A incidence melanomu bohužel vzrůstá…

Moir
1800 příspěvků 12.04.13 08:16

Mám aktuální zkušenost, chodím na korektivní dermatologii VFN už od února, ale včera jsem tam byla, kvůli chování lékaře, který zákrok prováděl, naposledy, jinak jsem byla spokojená.
Mám diagnozu, kvůli které mám po trupu velké množství fibromů. V zásadě výstupků různé velikosti, které nejenže jsou esteticky jaksi nevyhovující, tak si je různě zatrhávám, přiskřípávám.
Na kožní jsem šla s tím, že si odstranění klidně zaplatím, ale dostala jsem žádanku na odstranění „na pokladnu“, na sálku mi v první fázi odstranili hned 4 a žádanku, zřejmě ne zcela dle pravidel okopírovali s tím, že na ni můžu přijít znova, tak jsem to udělala a pak ještě jednou s tím, že od čtvrté série si to platit budu, včera byl pan doktor velmi nepříjemný, v zásadě se tvářil, jako že jsem parazit, že mi to dělají na pojišťovnu, přestože to byl jejich nápad a jeho komentáře o „vyvádění“ když jsem při šití sem tam trochu usykla, protože z nějakých důvodů prostě šití i při stále fungujicí lokální anestezii cítím poměrně dost, mne přesvědčily, že příště prostě jdu jinam, přestože je to pro samoplátce jinde poměrně dražší.
Nicméně, pro standardní pacienty, kteří nepotřebují odstranit více lézí, je to asi ideální pražské pracoviště, pěkně v centru, kožní ambulance, která vydává žádanky je bez objednání.

Danielle.Warheit  12.04.13 08:33

Tak já jsem si nechala odstranit několik znamének (střední velikost, žádné malé pihy) v Laserovém léčebném centru v Ostravě. Sice jsem si to zaplatila, ale odstranili mi je rychle, bezbolestně, a to včetně kontroly jestli se nejedná o rakovinu (seřízla jsem si ho při holení a od té doby bylo…divné), kterou mi tedy hradila pojišťovna. Vsadila jsem na placenou kožní kliniku, protože kožní lékaři tady jsou většinově řezníci. Sestře ho jeden expert vyřezal bez umrtvení, bez ničeho, má dodnes navíc dost velkou jizvu.

cibetka 1  12.04.13 08:47

Přimlouvám se za chirurgii, jak píše @Ustica . Nechávala jsem si odstranit pihu na prsu. Naštěstí jsem poučena, tak na kožní jsem ani nepomyslela. Naštěstí, protože když začal řezat, zjistil, že piha je hluboká a v podkoží do délky. Krve jako z vola a byla jsem moc ráda, že jsem u zkušného chirurga v nemocnici. Mám jizvu přes celé prso, ačkoli piha byla dle výsledků bezproblémová. Vůbec nevím, co by s tím dělali na kožním.

Moir
1800 příspěvků 12.04.13 08:56

@Danielle.Warheit @cibetka 1 nevím, já zatím byla vždycky na kožním v nemocnicích a věděli si s tím rady vždycky a ty starší jizvy jsou prakticky neviditelné, ty čerstvé, s těmi musím počkat, možná by klasická kožní ambulance se sálkem měla horší výsledky

Marti.G
14 příspěvků 12.04.13 09:22

Já byla se znaménky na kožním. Jedno malé v podpaží mně odstranili elektrikou za 150,–, místo je bez jizvy. Druhé hodně velké pod prsem mně lokálně umrtvili a vyřízly, bez stehů. Za řezání jsem neplatila, ale mám jizvu.

Sekhmet
1918 příspěvků 12.04.13 09:32

Já doporučuji plastickou chirurgii v Praze Na Příkopech. Má to, myslím, pod patronací docent Měšťák. Prohlédnou vám znamínka speciálním přístrojem, který vyhodnotí rizikovost lépe než běžné oko. Na základě toho pak doporučí další postup. Já si nechávala odstraňovat dvě - jedno na zádech mezi lopatkami, jedno pod ňadrem - a to jen kvůli tomu, že překážely podprsence a oblečení a hrozilo jejich poranění. Protože obě byly od pohledu velmi v pohodě (paní doktorka mimo jiné říkala, že když ze znamínka rostou chloupky, znamená to, že na 99% není zhoubné), ostranili je laserem a to okamžitě. Jen do každého vpíchli jehlou umrtvení - to píchne asi jako když se píchnete špendlíkem, pak udělali laserem třikrát puf, zasmrdělo to a bylo hotovo. Nebolelo to ani při výkonu, ani po něm, pak jsem asi čtrnáct dní nosila malinkou náplast (kvůli sluníčku, nechávala jsem si to dělat v květnu), týden jsem to zasypávala pudrem s antibiotickým účinkem, pak se to zahojilo. Není tam ani jizvička, nic a povrch kůže je dokonale hladký.
A cena? Myslím 1.100,–Kč za jedno znamínko + asi 500,– Kč za to vyšetření přístrojem + 50,–Kč za ten antibiotický pudr.

Edit: ještě vám sem hodím kontakt http://www.esthe-plastika.cz/

Olinka
2582 příspěvků 12.04.13 16:32

@Sekhmet To samé jsem si nechávala dělat v Brně , znamínka jsem měla čtyři, z toho jedno na velmi choulostivém místě, za půl hodinky nebylo co na práci a cena celkem 1600 korun, pokud se nemýlím (lokální ATB nepočítám, to je v řádech pár desetikorun). Předtím jsem si nechala jedno podezřelé vyřezat na kožním, ale bylo histologicky naštěstí zcela v pořádku, 30 kč poplatek, pár stehů a tmavší rozjetá jizvička.
Jinak všechna viditelná znamínka by se přes léto měla mazat vysokým ochranným faktorem, pokud jsou na běžně odhalených částech těla, tak po celý rok.

666mahu
1490 příspěvků 12.04.13 20:45

@Ustica, nechapu, proc bych si nemela nechavat odstranovat znamenka laserem. Jsem laik, a tak rozdeluju sva znamenka laickymi nazvy /odborne si nepamatuju/, ale verim sve lekarce /korektivni dermatolog/, ta presne vi, ktera znamenka se laserem odstranit daji a ktera je nutno vyriznout. Laserem mi odstranovana dva male vystupky v barve kuze na obliceji a po tele malinkate cervene skvrnky. Vyrizla jen 2 „pihy“ /tmavsi plocha znamenka, asi 3 az 5 mm/ u tech mi rekla, ze musi do laborky, a proto laserem nelze. Jednu jsem mela na stehne /snad od narozeni/ a zdalo se mi, ze zacala menit tvar, a k ni mi doporucila odstranit jednu nekde uprostred zad, kam si nevidim. Dalsi asi 2 pihy si vyfotila a ulozila, aby mohla porovnat pripadne zmeny. Pravidelne si nechavam telo prohlizet. Beru peci sve lekarky za velmi dobrou, a proto si ji take platim. ;-)

Ustica
69 příspěvků 12.04.13 21:32

@666mahu: Pod zde zavedeným pojmen „znaménka“ jsem měla na mysli névy - tmavě pigmentované léze na kůži (jen pro přesnost - nejsou to pihy, ty jsou neškodné x od névů, ze kterých se v určitých případech může vyvinout melanom, to jen tak na vysvětlenou). Takže z tohoto důvodu by se tato „znaménka“ (névy) nikdy neměla odstraňovat laserem a o tom byl můj příspěvek.
Vy máte asi na mysli tzv. fibromy (výstupky na kůži, jsou to malé benigní nádorky, které jsou naprosto neškodné, ale často vadí třeba na krku při oblékání trička nebo při nošení řetízků)- ale o těch jsem já vůbec nemluvila. Navíc fibromy se ani chirurgicky neodstraňují, není třeba, často „visí“ na kůži jen na malé tenké stopce.
Ty zmiňované červené skvrny by mohly být asi drobné hemangiomy, také benigní nádory kůže, které nic neznamenají - a o těch jsem taky nemluvila.
Můj příspěvek se týkal čistě névů a napsala jsem ho proto, že jsem v praxi už několikrát vyšetřovala opakované reexcize névů právě po prvotním odstranění laserem - laser névus neodstranil celý do tzv. čisté spodiny, takže tam znovu „vyrostl“ a musel být následně chirurgicky odstraněn - což nese mj. i následky širšího a většího řezu s více stehy, než by to bylo původně nutné a tudíž následně potom i horšího hojení a většího rizika keloidní jizvy (to jsou ty ošklivé vyboulené jizvy, které se mají tendenci tvořit zejména na hrudníku).
Každý má právo si vybrat terapii jakou chce, když si névus nechá někdo odstranit laserem, je to jeho volba (a z mého pohledu asi ne dobrá rada od kožního lékaře), já jsem jen chtěla upozornit na rizika. Toť vše.

666mahu
1490 příspěvků 12.04.13 22:17

@Ustica, dekuji za upresneni, ale stejne predpokladam, ze rozhodnuti je na lekari, laik jako ja nevi, co to vlasne na sobe ma. :-) Napr. Jedno z tech mych vystouplych znamenek na obliceji v barve okolni pleti bylo leta ploche a tmave, pak zesvetlalo a malicko povyrostlo nad povrch okolni pleti - asi 30 let se tvarilo jako znamenka, ktera mi lekarka vyrizla. Vase rady by proto mely spis smerovat ke spatnym lekarum. Pokud lekar radi laser, jak ma dotycna/y vedet, ze to je spatne? Kolik je mezi vami, lekari, tak mizernych, ze na tohle upozornujete /nepocitam pochybne salony, kterym lasery nepatri do ruky, k tem bych nesla/??

Příspěvek upraven 12.04.13 v 23:10

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit