Ofina ano nebo ne?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aroosak
618 příspěvků 08.02.14 08:11
Ofina ano nebo ne?

Zajímal by mě váš názor na ofinu, jaké jsou vaše zkušenosti s ní. Zdá se vám, že je každodenní úprava účesů s ofinou mnohem složitější? A jak na odrůstání ofiny, když vás přestane bavit? Jsou tu nějaké ženy - sportovkyně s ofinou? A co s neposlušnou ofinou, když se dělají víry? Pomáhá to vyžehlit?
Přemýšlím, že si ofinu opět nechám ostříhat. Ale pořád jsem na vážkách…

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Giulietta  08.02.14 08:19

@Aroosak Nosila som vlasy bez ofiny, aj s ofinou. S ofinou sa mi zdá učes variabilnejší. Na jednej strane sa mi tiež robí vír, ale stačí keď si prejdem vlasy žehličkou. Vo fitku si dávam sponku a na behanie mi nevadí, ale je nie som športovkyňa, len tak rekreačne. S odrastaním neviem, ja som sa k učesu bez ofiny nevrátila, mne sa to už na mne osobne nepáči. Ak to skúsite, tak držím palce nech ste spokojná.

Aroosak
618 příspěvků 08.02.14 08:31

@Giulietta Děkuju! Ofinu už jsem měla a líbila se mi, jen to ještě zvažuju z pohledu praktičnosti/prac­nosti. Jsem hodně nahlodaná, že do toho půjdu :) Navíc zima a nošení čepic je už (snad) skoro za námi, tak si říkám, že na jaro by to mohla být dobrá změna.

0zero7
4458 příspěvků 08.02.14 08:37

@Aroosak souhlasim s @Giulietta, ofina je bezva. Ja uz bych se k vlasum bez ni nevratila. Mela jsem mikado s ofinou a mam Ted delsi vlasy s ofinou. Pokud je rano potreba neco s ni delat zabere to tak minutu. Ale vetsinou nedelam nic.
Takze za me jo. Ofinu mam 10 let. Poprve jsem to smikla kdyz jsem mela vlasy po zadek (ano, urban lesana hadra) a nemenila bych.

0zero7
4458 příspěvků 08.02.14 08:38

A cepice a klobouky mi nevadi. Ofinu to vetsinou nekazi :)

Giulietta  08.02.14 08:43

@Aroosak Mne hlavne každý po ostrihaní bezprostredne oznámil, vyzeráš mladšie. Neviem čím to je, ale aj sama mám ten pocit. Ja občas na suché vlasy dám veľkú natačku, nastriekam sprej na objem od korienkov, pár sekúnd fénujem a nechám vychladnúť, kým si vyčistím zuby. Dám dole natačku a ofina je taká vzdušná a pekne drží.

Robena
1257 příspěvků 08.02.14 08:53

Ja jsem se s ofinou snad narodila a vynalez ofiny je pro me pozehnanim. Mam totiz vysoke, ustupujici celo (jako ti pralide na obrazcich ze skolnich ucebnic) a navic ty dve podelne. kratke vrasky mezi ocima, diky kterym vypadam neustale nas… nastvane.
Jednou jsem si nechala vlasy dorust a vypadala jsem jako zfetovana lesana. Mam totiz i takove zamzene oci, ktere ofina pekne podtrhne.
Za me tedy ofina ano, i kdyz v mem pripade je to z donuceni, ci z nouze ctnost. A ofina je nejzdravejsi, nejlevnejsi a nejrychlejsi opatreni proti vraskam na cele :-)

razorblade_reloaded  08.02.14 14:10

@Aroosak zalezi na typu vlasu. ja mam jednou za dva roky zachvat, ze si ofinu necham ostrihat a pak si nadavam, pac s tim mam strasne moc prace (vlasy s emi krouti jak chteji a u cela mam vejry´). je ale pravda, ze s ni vypadam v obliceji jako holcicka. uz vic jak pul roku si ji nechavam odrustat a do fitka vyborne pomaha zaplest si ji podel cela do copu - zhruba jako na obrazku, jen za uchem to pipichnu a ze zbytku vlasu si udelam cop. tohle zapleceti je otazkou pul minuty, kdyz si clovek udela grif

pecka79
2011 příspěvků 08.02.14 14:26

@Aroosak Ak mate rovne vlasy a v minulosti ste s ofinou boli spokojna, ja by som do toho sla. Myslim, ako sa uz pisalo vyssie, ofina dodava zenam taky mladistvejsi vyraz, paci sa mi.
Ja o nej mozem len snivat, kedze mam brckave vlasy. Zehlit ofinu kazde rano, vyjst von do vlhkeho pocasia a mat potom na hlave nieco neidentifikova­telneho…to uz nechcem riskovat. Stacilo mi, ked som cakala, kym mi narastli vlasy z uplne kratkych na dlhsie. A ofina by sa mi zrejme hodila, kedze mam vyssie celo.Ma niekto nejake tipy, co v takomto pripade?

billie
369 příspěvků 08.02.14 16:13

Ja obcas odtrihnem sikmu kratku ofinu, ktora ma bavi asi dva mesiace a potom ked odrastie po obocie tak si ju zacnem vypinat. Naposledy som ale zacala strihat prilis vysoko, takze som v konecnom dosledku mala v strede cela asi 1,5 centimetrove vlasky, ktore vacsinou nesli uhladit vobec nijak. Nastastie mi ale rychlo rastu vlasy, takze som vyzerala ako idiot len asi mesiac, potom to zacalo vyzerat tak, ako som mala povodne v umysle.
Pri vacsine sportov som si ofinu zvykla vypnut sponkami a kratsie neposedne vlasy uhladila gelom, ktory siel potom vycesat.
@pecka79 Kamoska ma kucerave vlasy a obcas si tiez odstihne ofinu a ona to tusim riesi tak, ze si ju za vlhkeho pocasia vypina hore.

monicka
565 příspěvků 08.02.14 16:47

Já jsem asi trochu jiný případ než vy, protože mám kudrnaté vlasy - myslím si, že k mému obličeji by se sice ofina tvarově hodila, ale bohužel, nedá se nic dělat. Máma mi jí ustřihla jen jednou, když mi bylo nějakých dvanáct a ofinu měly snad všechny moje spolužačky… no a ofina se okamžitě vytočila nahoru a od té doby se mi přezdívalo Hurvínek…

Jiná Realita
13791 příspěvků 08.02.14 18:40

Já mám ofinu momentálně v šuplíku :D chtěla jsem jen potvrdit giuliettin názor, že s ofinou vypadala mladší, protože tentýž pocit mám já a byl mi i sdělen pár lidmi, i když to tedy není ofina moje. taky s ní prý vypadám míň přísně.

jinak úprava té mojí je rychlá, stačí třikrát klapnout :D takže asi nejsem správný testovací jedinec.

Ceresa
465 příspěvků 08.02.14 23:21

Ja mam jednou za 5 let potrebu radikalne zmenit uces…ovsem ofinu uz nikdy. K mym znacne vlnitym vlasum to proste neslo a hned jsem ji rvala do pinetky. Rovne blond mikado se mi treba libi, ale s tmavyma vlnityma vlasama ho nikdy mit nebudu..pokus byl, ovsem s desivym vysledkem;)

Aroosak
618 příspěvků 09.02.14 00:45

Všem moc děkuji za vaše příspěvky a tipy!
@Giulietta Určitě vyzkouším tu velkou natáčku, a taky budu muset koupit žehličku na vlasy.
@razorblade_re­loaded Ten nápad se zapletením ofiny je fakt super, už se těším, až získám ten grif :)
Taky díky této debatě jsem se rozhodla, že nakonec do toho půjdu a s kamarádkou - kadeřnicí jsme dnes naplánovaly stříhání :) Kdo by nechtěl vypadat trošku mladší, že? ;-)
@0zero7 Vás si bez té ofiny ani nedovedu představit. Vážně Vám moc sluší!

brouceeek  12.08.14 09:29

Já bych si ji nedávala :) z vlastní zkušenosti vím že když třeba běžím tak si sepnu vlasy do culiku.. I z ofinou a vlasy mi nepřekáží.. A hlavně s tím není žádná starost! Odfinu si musíte vifoukat aby byla alespoň trochu hustá a nadzdvihnutá.. Aůle dlouhá ofina vypadá kako že patří k vlasům tákže nic nedělátr

Ireth
5 příspěvků 12.08.14 10:01

Nosím ofinu a dioptrické brýle a už dlouho přemýšlím o tom, jestli je to „to pravé ořechové“, leč ofinu nosím od nepaměti a těžce by se mi s ní loučilo. Líbí se Vám více ženy s brýlemi s ofinou nebo bez ní? Když jsem se na netu pokoušela najít pro inspiraci nějakou fotku brýlatých ženských s různými účesy (hlavně s tou ofinou), moc jsem nepochodila…

PrincessLuna
323 příspěvků 12.08.14 10:32

Ofinu mám, momentálně ale přerostla a já jsem líná ji hned stříhat, tak ji nosím sčesanou na stranu jako patku - nijak mi nevadí. Buď ji vyčešu nahoru (popř. zajistím sponkou), nebo si vezmu čelenku či šátek. Úprava vlasů o moc složitější není, jen se mi ofina mastí rychleji než zbytek vlasů, takže ji občas musím mít každý den. Ofinu (resp. krátkou patku) už jsem taky odrůstat nechávala - řešila jsem to šátky a sponkami a pak zastrčením za ucho :) Ale velkou výhodu ofin vidím v tom, že mě zachrání, když se mi udělá jebák na čele. :D

Eden_Prime
3472 příspěvků 12.08.14 14:59

Taky nosim ofinu, na sport si beru celenku :-D Nosila jsem ji i kdyz jsem ofinu nemela, hrozne me pri pohybu obtezuje kazdy vlasek, co se lepi na oblicej.
Upravu vubec neresim, mam tvrde tezke vlasy, takze kdyz je dobry strih, nemusim s tim delat nic.

Akorat se to rychleji masti nez zbytek vlasu a take to chce cca co 3 tydny zkratit, ale i drazsi kadernice si za to vetsinou berou do dvou stovek, ne jako za celou hlavu.

Allysa
432 příspěvků 12.08.14 15:40

Nad ofinou jsem dlouho váhala, právě z důvodů pracnější údržby, ale nakonec nelituji. Umývám a foukám denně, ale zabere to asi 5 minut. Jednou za měsíc na zastřižení, abych přes ni viděla, opět záležitost na 15 minut. Při sportu mi nevadí. Souhlasím s tím, že dělá mladší obličej a zajímavější účes.

antox
227 příspěvků 06.11.14 11:08

Nemáte někdo prosím radu, co s ofinou pod helmu (lyžařskou, cyklo)? Sepnut nahoru? A pak po sundání helmy stačí odepnut tu sponku a ofina bude dobrá? Nebo jiný nápad?
Děkuju!

catherinne
12489 příspěvků 06.11.14 13:11

@antox raději bych ji dala ke straně. Vaši variantu si nedovedu představit až pujdete v mezičase na grog a helmu sundáte. Ledaže byste měla v kapse záložního kulicha…

Pinot Noir
8540 příspěvků 06.11.14 14:08

@antox Taky myslím, že raději ke straně. Kdybych si sepnula ofinu nahoru a na to dala helmu, tak potom moje vlasy vypadají nějak takhle.

aailyyn
807 příspěvků 06.11.14 14:36

Ofinu mám. Z nutnosti. Mám vysoké čelo a nosím ji odmalinka. Upřímně jsem ji jako dítě nenáviděla, tak jsem si ji na počátku puberty nechala odrůst, ale za pár let jsem se k ní pokorně vrátila. Vlasy mám rovné, přeležení řeším stylingovými přípravky. Čelo se mi nemastí, mám suchou pleť, takže na ofině nic nepozoruju. Akorát mi rostou rychle vlasy, takže každé tři týdny úřaduju doma s nůžkami, jinak vypadám jako briard. :-D

Harmonika
244 příspěvků 06.11.14 15:13

Ofinu nosím asi poslední tři roky. Je hustá tzv. „kleopatrovská“, délka k obočí.
Zkušenosti:

• délka přesně k obočí drží a nemusím ráno nijak upravovat.
  • délka centimetr nad obočí a už musím ráno žehlit
  • ofinu při fénování vždy vyfoukám přes velký kulatý kartáč
  • suchý šampon výtečný pomocník (hned vypadáte, že máte umytou celou hlavu, ofina se mastí rychleji a je to na ní nejvíc vidět)
  • v každém kadeřnictví vám ostříhají ofinu na počkání, cena cca 40 Kč.
  • při stříhání sama doma odhadnete délku přesně podle svého, zuby se v hustotě ofiny ztratí a praxe dělá mistra :-)
  • doma si ofinu vždycky sepnu pinetkami ke straně, jsem tak prostě naučená

Přiznání: ofinou maskuju vysoké čelo a hlavně jizvu po pravých neštovicích.

antox
227 příspěvků 06.11.14 17:43

@catherinne jo,super, to mi vubec nenapadlo na stranu! To vyzkousim, protoze zalozni kulich se mi nevejde do kapsy. Snad to nejak trefim, moc nevim, jak na stranu a kde asi to sepnout. Dekuju.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit