Oholená dámská hlava. Ano? Ne?

Fotoalbum tématu (13) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lacrimosa
159 příspěvků 08.08.12 15:49
Oholená dámská hlava - Ano? Ne?

Zdravím. Zajímalo by mě, jaký máte názor na velmi krátké ženské sestřihy - na ježka - či lépe, oholenou hlavu. Setkali jste se někdy s takovou ženou? Jak to na vás zapůsobilo? Kdo si tento „účes“ podle vás může dovolit? Máte (jakékoliv) předsudky?

Totiž přiznám se, že mě myšlenka na to, přejet si hlavu strojkem, láká čím dál více. Jenže…sice mám pěkný tvar lebky, štíhlý krk, ale myslím si, že můj obličej potřebuje být právě v rámečku - tedy obklopen vlasy. Není na něm nic vyloženě výrazného samo o sobě. Tedy alespoň dle mého kritického oka.

Na mě osobně nejlépe působí, pokud má žena na hlavě ježka a buď výrazné velké oči, nebo plné rty či výrazné lícní kosti. Prostě nějaký jiný záchytný bod, než jsou vlasy.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reakce:

mikita.miki
1931 příspěvků 08.08.12 15:52

Mě to třeba prý slušelo moc, měla sem ježka bez ofinky, vyloženě krátký sestřih a já jsem tak torchu eskymák. líbí se mi to, ale líbí se mi to na drobných, srdčitých obličejích s výraznýma očima a zbytkem jemným. ona ta žena pro mě musí být velmi ženská, jemná až éterická, aby to působilo opravdu krásně - lehce překvapivě, šmrncovně…

sekaclady  08.08.12 15:54

@Lacrimosa já bych taky chtěla použít strojek.. jenže jediný záchytný bod na mém obličeji jsou kruhy pod očima! :), ale u mladých dívek se mi takhle kraťoučké vlasy líbí skoro vždycky

Curlygirl
1901 příspěvků 08.08.12 15:59

Já si myslím, že nezbývá, než to zkusit, máte-li odvahu… Myslím, že ty programy, kde jdou zkoušet účesy to správně nevystihnou, jak to bude ve finale vypadat. Nehledě na to, že byste nezjistila, jak se v tom cítíte. Taky záleží, jestli už máte krátké vlasy, aby to případně relativně brzy dorostlo do původní stávající délky. Já sama mám dost dlouhé vlasy a nedokážu si to na sobě absolutně představit a myslím, že jsem zářným příkladem ženy, které by to opravdu neslušelo, ačkoli obličej mám souměrný a neshledávám na něm žádné zásadní vady :-)
Líbí se mi to obecně dost, ale člověk na to musí být typ. Nedokážu to přesně definovat, ale mám dojem, že k některým ženám mi to sedí, k jiným ne. Například u zpěvaček Skunk anansie a Morcheeby rozhodně ano (stejně tak Agyness Deyn), naopak ta Natalie Portman, Demi Moore a i Emma Watson (ta to teda neměla vyloženě oholené, ale v jedné fázi to bylo velice krátké) se mi líbí spíš v dlouhých vlasech než v krátkých, i když ty jim taky sluší.
Z toho mi asi teda plyne, že se mi to víc líbí u extravagantněj­ších typů, kde s tím koresponduje i celkový outfit a attitude, než u klasicky krásných žen, řekněme. Snad to někdo pochopí, jak to myslím.

Příspěvek upraven 08.08.12 v 16:10

Blair
359 příspěvků 08.08.12 16:02

Asi budu jedna z mála, ale… v tomhle jsem dost konzervativní a krátké vlasy na ženách se mi nelíbí. Na druhou stranu oceňuju odvahu do tak krátkého setřihu vůbec jít.

LadyPapajka  08.08.12 16:05

Nosim, prý mi sluší:) Většinou se mi to moc líbí, ale ne každej na to má obličej.

kacenka.smile
427 příspěvků 08.08.12 16:06

Sama bych do toho nešla, obecně se mi nejvíce líbí udržované dlouhé vlasy. Ale ani proti tomuhle nic nemám, určitě jsou ženy, které to umí nosit a kterým to bude slušet.

teetee
499 příspěvků 08.08.12 16:10

Postavím se také do té menšiny. Mně se to prostě nelíbí. Mám na ženských ráda všechno ženského - oblečení, vlasy… Sto lidí, sto chutí, ale za sebe říkám, že mi prostě vždycky přijde hezčí žena s dlouhými vlasy než ježkem. (I u té Natalie Portman - nevypadá špatně s holou hlavou, pro někoho to bude možná šmrncovní, ale v delších vlasech je pro mne daleko krásnější).

Ale je to otázka vkusu, jestli se v tom budete cítit lépe, s chutí do toho.

bestia
2296 příspěvků 08.08.12 16:15

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:59

Jetthro
1129 příspěvků 08.08.12 16:35

Kratke vlasy, jako mela treba Emma Watson jo, pokud si to dotycna muze dovolit..jezek nebo vyholena lebka mi uz prijdou hrozny i na holkach kterym by ty kratky vlasy slusely. Totiz, jezek nebo pleska mi u zeny evokuje nejdriv rakovinu a pak takovyty osklivy military lesby..

Karoshi
344 příspěvků 08.08.12 16:36

Velmi krátké, případně žádné vlasy na ženách se mi většinou nelíbí, pozitivně mě zaujmou jen ve velmi malém procentu případů. Například kamarádčina sestřenice si hlavu holí, jde to k ní stylem (je trochu do punku), ale jelikož je silnější, má i dost kulatý obličej a bez vlasů podle mě působí ještě silnější. Ale pak mám jednu známou, která je celkově dost alternativní (výrazná tetování, několik piercingů, východní filozofie atd.) a té to sluší moc :)

Karoshi
344 příspěvků 08.08.12 16:37

@Jetthro Vidíte, na Emmu Watson jsem si nevzpoměla, té to slušelo hodně moc - líbí se mi i celkově, má krásný obličej. A obdivuju že jste si troufla na tak nekorektní vyjádření jako „ošklivý military lesby“, já bych se to tu bála napsat abych nebyla ukamenována :D Nicméně musím souhlasit.

LadyPapajka  08.08.12 17:15

Ty jo, když to tu tak čtu, mám chut sem dát svoje fotky, abych se dozvěděla, jeslti vypadám přijatelně, nebo jako osklivá military lesba:D

Hanc.xxx
101 příspěvků 08.08.12 17:29

Mě se krátké vlasy líbí moc! Mít na to hlavu tak neváhám (sice mám teď třetinu hlavy oholenou ještě jako pozůstatek z dřívějších „účesů“ ale není to vůbec vidět, když to nechci ukazovat)…
Jinak maminka má krátké vlasy už x let a jiný účes na ní už nechci vidět, myslím, že k ní to sedí dokonale…

FoxInTheBox
278 příspěvků 08.08.12 17:53

Líbí. Na ženě se stejně většinou pozná, že je žena, i bez dlouhé hřívy (když to teda nebude chtít extra moc zamaskovat).

Když takovou potkám, pomyslím si, že má odvahu a že je svá…
Ošklivou military lesbu jsem ještě nikdy neviděla, ale potkala bych ji ráda. Asi by byla o hodně tolerantnější, než místní „beauty police“.

Majka22
308 příspěvků 08.08.12 17:55

Mně se to tedy nelíbí a podobně radikální krok bych pečlivě zvážila. Souhlasím s výše uváděným nekorektním názorem, co takový „účes“ evokuje :) Navíc je velký rozdíl mezi herci a normálními smrtelníky, herci se vyholují nebo jinak mění často kvůli roli (nebo upoutání pozornosti), tedy pracovně (tuším to je i případ Keiry nebo Natalie, už nevím které), běžný člověk o práci možná naopak přijde. Dokud je člověk relativně mlád a vlasy má, raději je nosit, věkem i ženy ztrácejí na vlasové kráse, pak jsou ježci namístě (některým v pokročilejším věku často nic jiného ani nezbývá) U mužů je mi samozřejmě holá hlava tisíckrát milejší než přehazovačka :D Jediná vyholená dáma, která se mi líbila, byla mladičká Sinead O'Connor - její současný zjev raději nekomentuji. Obecně ultrakrátké vlasy nehodnotím pozitivně u žádného pohlaví, pokud k nim není rozumný důvod (nemoc, předčasná plešatost atp.) Slušivých výjimek je velmi málo.

Uživatel je onlinePavlena
778 příspěvků 08.08.12 18:19

Přidám se ke konzervativní menšině, krátké vlasy - ježek či vyholená hlava - se mi na ženách spíš nelíbí. Existují výjimky, kterým to sluší, jsou to většinou majitelky souměrného obličeje a výrazných očí či rtů. Akceptovatelnější jsou pro mě krátké účesy výrazné barvy, v tomto případě i nepřirozené. Samozřejmě účes musí vhodně korespondovat s osobností a stylem nositelky.

chupa_chups  08.08.12 18:22

@LadyPapajka chyba, nesluší. S dlouh. vlasy by to bylo o dost lepsi

blacken
2320 příspěvků 08.08.12 18:24

Osobně nemám odvahu, moje minimum je cca 1cm. Podle mě to vypadalo mnohem líp než dlouhý vlasy (aspoň v mém případě i když mám vlasy celkem slušný). Úplně vyholená hlava se mi už tolik nelíbí, připomíná mi to nácky a nechtěla bych vypadat, jakože k nim patřím. Ale mám zkušenost, že když už se někdo odváží jít na krátko, tak mu to většinou sluší, nejhorší je se odhodlat. Mimoto vlasy dorostou celkem rychle, takže bych se až tolik nebála - nejhorší jsou ty mezistupy, kdy jsem chtěla jít nakrátko, ale u kadeřnice jsem se neodhodlala a pak šla domů s něčím alá úřednice 80. let. Takže když už, tak už :-D Ale je to spíš pro někoho, kdo se nebojí vybočit z řady a risknout to. Natalii mám raději v mikádu, ale tohle jí sekne taky…

Lola  08.08.12 18:55

Mně osobně se to nelíbí, považuji krásné pěstěné vlasy za jednu z nejatraktiv­nějších věcí, které žena může mít. Ultrakrátký sestřih mi vždycky evokuje volbu „znouzectnost“, i když vím, že to nemusí být vždy pravda.

Něco jiného jsou chlapecké sestřihy, s vlasy dejme tomu kolem 2 cm a více: to už je účes, který může některým typům žen velmi slušet. Nicméně obrázek Natalie Portman na prezentované fotografii bych jednoznačně řadila do galerie „nic než národ“, a ne do galerie krásných hereček.

chupa_chups  08.08.12 19:00

Taky myslím že s dl. vl to je ponekud lepší

Jetthro
1129 příspěvků 08.08.12 19:31

@Karoshi Ja uz mam stit pripravenej, on si totiz nekdo muj ciste subjektivni nazor urcite zas veme osobne :D

Linden  08.08.12 19:36

Služobníček dámy a slečny, ale tu sa v rukavičkách zabalené do pekných slovíčok odtoleruje hádam už totálne všetko! Holá hlava ježko sú útrapy chemo, história koncentráku a k zdravej povabnej civilizovanej žene nepatrí a to z toho prostého dovodu, že je to v 21.storočí neprirodzené! ledaže ste neurotička, bushman, masai a ak som vám zas rozhodila sandál, tak hurá dobré ráno v realite

Darebnice
205 příspěvků 08.08.12 19:38

Já, když vidím hezkou velmi krátkovlasou ženu, tak si řeknu, že s dlouhýma vlasama by byla hezčí. :) Ale ať si každý nosí na hlavě účes jaký chce a ve kterém se cítí dobře.

Darebnice
205 příspěvků 08.08.12 19:40

@Linden
Holá hlava ježko sú útrapy chemo, história koncentráku a k zdravej povabnej civilizovanej žene nepatrí a to z toho prostého dovodu, že je to v 21.storočí neprirodzené! ledaže ste neurotička, bushman, masai a ak som vám zas rozhodila sandál, tak hurá dobré ráno v realite

ŘEKL KDO?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit