Kalhoty - ohrnout nebo založit?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Matmys
1597 příspěvků 29.12.12 09:58
Ohrnout nebo založit?

Listovala jsem starší (ale stále letošní) Elle, kde jsem narazila na článek s tématem „ ohrnujte džíny“.
To je téma, které se mně dotýká, neb při svých necelých 160 cm jsem snad všechny zakoupené kalhoty v životě, džíny nevyjímaje, musela nechat založit. Zde se konečně naskýtá možnost ušetřit čas i peníze věnované na úpravu, ale nějak mi tento trend nesedne. Možná na vysoké holce se to snese, ale myslím, že malou postavu to musí ještě nutně useknout – nebo ne? Jaký máte názor – ohrnovat, či zakládat? A hodí se to podle vás jen pro vyšší lidi nebo i pro ty „podměrečné“?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

llolla
2102 příspěvků 29.12.12 10:04

Já mám 165 cm a jedny džíny nosím ohrnuté (mají tvar jako chinos, nevím, jak to jinak popsat) a k tomu oxfordky, aby byl viděl kotník. Nemám pocit, že by mě to nějak extra zmenšovalo, ale já jsem se tím nikdy moc nezabývala.
edit: překlep

Sarka.ste
43 příspěvků 29.12.12 10:08

Slušivě ohrnuté džíny jsem viděla jen na modelkách v časopisech. Pokud si nejste jistá a necítíte se v tom, ohrnutí pro vás nebude to pravé i kdyby psali v Elle co chtěli. Jsem pro zkracovat.

Matmys
1597 příspěvků 29.12.12 10:37

@Sarka.ste
Přesně takto to cítím - beru módu jako zábavu, nikoli jako dogma.

valery
1579 příspěvků 29.12.12 10:45
@Matmys píše:
Listovala jsem starší (ale stále letošní) Elle, kde jsem narazila na článek s tématem „ ohrnujte džíny“.
To je téma, které se mně dotýká, neb při svých necelých 160 cm jsem snad všechny zakoupené kalhoty v životě, džíny nevyjímaje, musela nechat založit. Zde se konečně naskýtá možnost ušetřit čas i peníze věnované na úpravu, ale nějak mi tento trend nesedne. Možná na vysoké holce se to snese, ale myslím, že malou postavu to musí ještě nutně useknout – nebo ne? Jaký máte názor – ohrnovat, či zakládat? A hodí se to podle vás jen pro vyšší lidi nebo i pro ty „podměrečné“?

mám 162 cm, takže nohavice zkracuju odjakživa a od té doby, co jsem objevila zažehlovací pásky, odpadlo i šití. U všech materiálů tahle metoda zkracování nejde použít - u příliš jemného nebo naopak příliš tuhého materiálu jako džínovina např. Ale s nohavicemi džín vlastně nic nedělám - nosím stejně jenom slimky a ty ani nestříhám ani neohrnuju, prostě je nosím trochu " nakrčený" nad botou a podle mne to vypadá docela zajímavě, ale samozřejmě nesmí tam těch vln být moc - jen tak " umělecky nedbale narolované"…

Lanevra
371 příspěvků 29.12.12 10:49

Vyzkoušet to? Džíny ohrnout, obléct co k nim budete chtít nosit včetně bot a podívat se na sebe do velkého zrcadla. Nebo se vyfotit a ukázat to tady nám na pekle, pokud si nejste jistá jestli to dost „fundovaně“ posoudíte.
Samotnou by mě zajímalo, jak to na malé postavě vypadá.

sekaclady  29.12.12 11:58

@Lanevra já měřím také 160 cm a v ohrnutých kalhotách si připadám jako bych měla nohy ještě kratší..zkoušela jsem to..s nízkýma botama.. no ale uznejte, že to fakt nejde, alespoň v mém případě.. spíš nosím nohavice přetažené trochu na boty s podpatkem..

Audrey.Piper
412 příspěvků 29.12.12 12:52

Já mám 160 cm a nemám problém sehnat kalhoty, které by nebylo potřeba zkracovat. A to nemám nijak extra dlouhé nohy - normálně přiměřené k tělu. Jinak jednou jsem viděla holku (cca 17 let) přibližně stejně vysokou jako já. Měla malinový top s dlouhým rukávem, kalhoty se zvýšeným pasem v šedomodré barvě a měla ohrnuté nohavice. K tomu si vzala baleríny ve stejné barvě jako top a vypadalo to skvěle. Nohy jí to nezkracovalo - možná kvůli tomu vysokému pasu u kalhot.

Audrey.Piper
412 příspěvků 29.12.12 13:01

Třeba tahle holka taky nebude vysoká a sluší jí to: http://lookbook.nu/…y-the-ankles

aailyyn
807 příspěvků 29.12.12 13:43

Všechny kalhoty mám ustřižené a založené, neb měřím 157 cm.

coralline
822 příspěvků 29.12.12 17:44

Já jsem taky prcek a všechny kalhoty si nechávám zkracovat. Ohrnuté kalhoty vypadají dobře málokdy a musí se to umět nosit, třeba jako v odkazu od @Audrey.Piper. Ovšem většina toho, co potkávám na ulici, jsou prostě z nouze ohrnuté příliš dlouhé kalhoty a je to poznat. Od určitého věku to vypadá vyloženě trapně.

kappa  29.12.12 18:23

Ja som za skracovanie, ohrnute nohavice sa mi pacia len vtedy, ak ukazuju clenky a je jasne, ze je to zamer. a to sa da aj s nohavicami skratenymi na „normalnu“ dlzku.

Robena
1257 příspěvků 30.12.12 01:45

Mam 172 cm a velky zadek, siroka stehna. Temer vsechny kalhoty jsou mi dlouhe. Nemam vlastne nadvahu, ale podvysku! A tak zkracuji…Proti ohrnovani nic nemam, ale pro mne se nehodi.

catherinne
12482 příspěvků 30.12.12 02:05

@sekaclady chi,chi, no, to fakt nejde… chi, chi až mně to pobavilo. Doufám, že se na mně nebudete zlobit, prosím…

catherinne
12482 příspěvků 30.12.12 02:08

Já myslím, že to ani nejde posoudit tak či onak. Vždy jde o určitou osobu a postavu v určitých džínách, určité barvy, délky, střihu.

Barr.b
143 příspěvků 30.12.12 16:21

@sekaclady Vypadá to divně, to máte pravdu. Nicméně - kalhoty přetažené přes podpatek? To je podle mě taky dost děs.

Audrey.Piper
412 příspěvků 30.12.12 21:54
@Barr.b píše:
Nicméně - kalhoty přetažené přes podpatek? To je podle mě taky dost děs.

Podle mě to nemusí být tak hrozné, pokud je outfit laděný do 70. let. Teda zvonáče, halenka, klínový podpatek + třeba slamák. Příklad: 

editace: chyba v odkazu

Barr.b
143 příspěvků 31.12.12 14:53

@Audrey.Piper Celý outfit vypadá dobře, ale když si představím, že to vidím ze strany při chůzi, jak se kalhoty vyhrnují a kouká podpatek, působí to na mě skoro tak, jako by nositelka chodila po špičkách jen kvůli tomu, že je líná zkrátit si kalhoty…

DRW
1227 příspěvků 04.01.13 14:02

Na malych postavach to nevypada dobre, zkracuje to nohy. Neohrnovat, zakratit!

Atlacoya
2146 příspěvků 04.01.13 17:39

Já jsem záprtek a taky jsem měla pár ohrnutých kalhot. A jestli jsem místo na 158cm díky tomu vypadala na 154cm mě netrápilo. Trápilo mě, že jsem si za založením nosila domů a potažmo od pračky kamínky.

Kappah  21.03.13 01:13

Nevypada to vubec dobre a nehodi se to

Příspěvek upraven 04.04.13 v 21:17

stes  21.03.13 09:02
@sekaclady píše:
@Lanevra já měřím také 160 cm a v ohrnutých kalhotách si připadám jako bych měla nohy ještě kratší..zkoušela jsem to..s nízkýma botama.. no ale uznejte, že to fakt nejde, alespoň v mém případě.. spíš nosím nohavice přetažené trochu na boty s podpatkem..

tohle je vážně pekelný :-(, ale já myslela, že se tady diskutuje o ohrnutí tak max. 3 cm a ne o 30 cm :-) podle mě je malé ohrnutí snesitelné a u některých typů džín a správných boty dokonce hezké

Guinea Pig
1190 příspěvků 21.03.13 09:05

Já některé kalhoty ohrnuju (rovné střihy- roury), zvonáče krátím :-) Jsem docela malá, asi 164 cm a vůbec nechápu tu posedlost „zkracuje mě to“, „dělá mi to kratší nohy“…vždyť každý vidí, že nemám dva metry…Já jsem hrdá na to, že jsem malá a vůbec by mě nenapadlo se oblékat tak, abych vypadala větší, proč bych to dělala…Takže u kalhot prostě koukám jen na to, jak to vypadá celkově, viz. ohrnuté zvonáče by asi byly fakt pecka. Jinak budu ráda, když se vyjádří někdo, kdo má problém s tím zkracováním postavy a vysvětlí mi to, já to opravdu nechápu. dík.

sekaclady  21.03.13 09:38

sekaclady  21.03.13 09:39
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit