Ohrnuté nohavice u riflí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KlukCoMěníŠatník  15.06.12 00:08
Ohrnuté nohavice u riflí

Ahoj Pekelníci.
Potřebuji poradit, asi před 2 roky jsem si koupil rifle, docela drahé. Ale s menší chybičkou, a tou jsou o něco delší nohavice, než by bylo třeba. Tak se chci zeptat jestli je v pohodě je nosit ohrnuté, nebo popřípadně je nechat volné, až si je ušlapu a pak je vyhodit. Po této zkušenosti si vybírám rifle fakt pečlivě. Díky za radu

Reakce:

ciernykocur
132 příspěvků 15.06.12 00:15

Skrátiť! Nebudú úplne ako nové, ale toto zvládneš urcite aj sám. http://inthewabe.wordpress.com/…ans-by-hand/

MP Barbucha
3716 příspěvků 15.06.12 00:21

Pokud byly drahé a nech je zkrátit. Jinak mně ohrnuté nohavice nevadí, ale jen jako ležérní casual oblečení:-)

LadyPapajka  15.06.12 06:49

Mě to přijde jako trochu peklo, ohrnuté nohavice mi značí „koupila jsem si nějaky džiny, sice jsou mi delší ale mužu to ohrnout“. Zkrátit!

nick_ita
32 příspěvků 15.06.12 08:14

Někdy vypadají ohrnuté džíny lépe než zkrácené. Záleží na tom, k čemu je člověk nosí a jak to ve výsledku vypadá.

katango
1356 příspěvků 15.06.12 09:38

Rozhodně je zkrátit až po několika praních, až bude jasné, o kolik se na délku srazily.

ciernykocur
132 příspěvků 15.06.12 10:27
@nick_ita píše:
Někdy vypadají ohrnuté džíny lépe než zkrácené. Záleží na tom, k čemu je člověk nosí a jak to ve výsledku vypadá.

Proti ohrnutým nohaviciam nič nemám, ale tým, čo sú tak ušité - nevidno šitie na rube. Inak to na mňa pôsobí presne ako hovorí @LadyPapajka.

Atlacoya
2146 příspěvků 15.06.12 12:41

Ohrnuté nohavice mají tu nevýhodu (nebo alespoň mě se to stávalo) že se v záhybu zachytají kamínky a jiné nečistoty z ulice a člověk si to pak nosí domů a ucpává pračku. Takže já zkracuji.

MP Monny
480 příspěvků 15.06.12 13:02

Před týdnem jsem se vrátila z Milána a kdo z mužů tam nemá ohrnuté nohavice, jako by neexistoval, takže ohrnout a pořádně, ať i ve stoje je vidět ponožka ;)

firefly
527 příspěvků 15.06.12 13:51

Ohrnuté doporučuji pouze pokud mají hezky ušité i rubové švy a nohavice se dole nerozšiřují. Pak se to dá považovat za součást střihu. Doporučuji na pár místech přichytit pár stehy, aby to tak drželo.
Ošlapávat a vyhazovat určitě ne-e!
Nejlepší varianta ale je zaběhnout ke švadleně a nechat zkrátit. Zkracuju kvůli nízkému vzrůstu všechny kalhoty, sama šít bohužel neumím, ale sehnala jsem si šikovnou švadlenku kousek od místa, kde bydlím, vždy mi vše udělá za pár korun do druhého dne. ke drahým kalhotám investice třeba 80,– navíc za zkrácení není žádná zásadní částka!

firefly
527 příspěvků 15.06.12 13:52
@Atlacoya píše:
Ohrnuté nohavice mají tu nevýhodu (nebo alespoň mě se to stávalo) že se v záhybu zachytají kamínky a jiné nečistoty z ulice a člověk si to pak nosí domů a ucpává pračku. Takže já zkracuji.

Taky většinou zkracuji, pokud ohrnuji, vždy před praním toto všechno vyklepu, to je potřeba, aby to člověk necpal do pračky, jak říkáte. Vlastně vyklepávám i častěji, abych neběhala s půlkem parku v nohavicích.

Jen tak  15.06.12 14:43

Vyprat, nechat zkrátit. Varianta č. 2 „popřípadě je nechat volné, až si je ušlapu, a pak je vyhodit“ mi zní hrozně, i kdyby šlo o rifle za 3 stovky. A ohrnuté ve mně většinou vzbuzují podobný dojem, jaký popsala LadyPapajka, až na to, že bych to nenazvala peklo, ale hezky to ve většině případů nevypadá. Dobře udělané zkrácení nití v barvě látky, která barevně splyne, vypadá podobně, jako by sis koupil rifle na míru a v délce, co ti sedí. Musím zkracovat všechno, a protože nejsem ještě zběhlá v šití, mám při tom velmi šikovnou pomoc, a vypadá to ve výsledku pěkně.

Atlacoya
2146 příspěvků 15.06.12 15:41

Jen dodám k tomu zkracování - jsou-li to klasické tuhé rifle, je lepší si je nechat zkrátit někde u švadlenek, protože ta tuhá látka dá opravdu zabrat. Zkrácení u nás stojí asi 80,– Kč, čili žádná velká investice. Já coby podměrečná si nechávám často kalhoty zkrátit rovnou na prodejně, mnoho řetězců tuto službu nabízí zdarma.

Jen tak  15.06.12 15:56

Atlacoya: kdysi jsem to udělala (nechala si kalhoty zkrátit na prodejně), a bylo to křivé, oranžovou nití, a i při mém malém umění šít bych to tehdy udělala o 100 % líp. Ale je fakt, že to je už dávno a prodejna byla Terranova, což asi mluví samo za sebe. Na druhou stranu jsem ale od té doby nedostala odvahu svěřit zkracování prodejně.

eveK
333 příspěvků 15.06.12 21:50

Pokud je chcete zkrátit, tak je vyperte na 60 :-) Jinak já nosím ohrnuté slimky těsně nad kotník a k tomu lodičky nebo žabky. Líbí se mi to tak. A u volnějších džínů bych zas k tomu obula tenisky.

dominic
85 příspěvků 16.06.12 00:47

Jdete uz s temi strelnymi zbranemi k sipku :) Denimove kalhoty, just.

Bohuzel neuvadite, o jaky strih kalhot se jedna. Nutno tedy vzit v potaz ruzne moznosti.

1. Loose cut, proste velmi siroke nohavice a pomerne nizky pas. Eh, zahodit?
  2. Boot cut, o neco uzsi, ve spodni ctvrtine mirne rozsirene nohavice, nizky pas. Nejradeji taky zahodit, ale kdyz uz, tak nechat zkratit a pri jednom zuzit.
  • jelikoz jsou kalhoty dva roky stare, je dost mozne, ze to bude jeden z techto nelichotivych strihu, ach, moda nultych let… -
  1. Straight cut, rovne stredne uzke nohavice, spise vyssi pas. Zkratit, nebo dole zuzit a ohrnout.
  2. Slim cut, uzke rovne nohavice. Ohrnout.
  3. Relaxed cut, pres boky a stehna volnejsi nohavice, od kolen zuzene. Ohrnout.
  4. Skinny cut, velmi uzke nohavice a viditelny obrys pohlavi. Ohrnout.

To snad pokryva vsechny realne moznosti. Je v tom urcity smysl - ohrnute nohavice na denimovych kalhotach jsou pekny vizualni prvek, pridavaji maly kontrastni detail do outfitu, zvlast pokud je sev pekne vyvedeny - nejlepe jedna-li se o selvedge kalhoty. Navic mimovolne pouta pozornost a dava tak vyniknout odhalene obuvi a fuseklim. Aby to vsak fungovalo tak jak v Milane, jak nekdo vyse pise, musi byt nohavice kalhot relativne uzke. Ohrnutych osmnact palcu vypada vpravde pekelne.
Ohrnujete-li, potom alespon dvakrat, tak, aby lem skoncil vevnitr ohybu. Za me spis trikrat, drzi to pevneji. Jednoduchy vysoky ohrn ponechme damam, panum neslusi.
Jste-li vyznavacem spise casual stylu, moc se s tim neparejte a ohrnte ledabyle, bude to vypadat dobre. Naopak jste-li spise typ snorivy, ohrnte peclive a nejlepe zafixujte pomoci zehlicky.

Jeste myslenka na zaver: bude take zalezet na vasi preferenci obuvi. K botam inspirovanym tenisovou ci skateboardovou obuvi se ohrn prilis nehodi. U kotnikovych bot je na miste, ukazat kus vysoke boty neskodi nikdy. U boat shoes, car shoes nebo mokasinu je nutny, nebot ty se v nohavici utapeji. U ‚polobotek‘, at derby nebo oxford, zalezi predevsim na sirce boty - cim uzsi, tim spise si rika o ohrn. Vhodne fusekle nutnosti :)

Ohrnu zdar!

Jacqy
13 příspěvků 16.06.12 01:55

Ja jsem pro zkraceni. Da se dokonce zkratit tak, ze vypadaji jako koupene (dolni lem zustane stejny). Je to narocnejsi a ne kazdy to zvladne, ale sikovny krejci/krejcova by to mela umet.

seznam.mih  16.06.12 07:38

Já vždycky zkracuju. Radši nosím širší nohavice a ohnuté vypadají blbě.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit