Oilily - osobitá móda neby kýč?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dee-dee
92 příspěvků 26.06.13 18:13
Oilily - osobitá móda nebo kýč?

Chtěla jsem se zeptat, co si myslíte o módě se značkou Oilily - je to hravé a osobité, nebo je to obyčejný kýč?
Nebo snad neobyčejný kýč :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

ivca11
55 příspěvků 26.06.13 18:44

Tak jsem si to vyhledala na netu…
a podle mě je to osobitý a hravý kýč :-D
není to úplně můj šálek čaje…ale za sebe… bych si tam nejspíš něco vybrala…

dee-dee
92 příspěvků 26.06.13 18:48

@ivca11
Dík za komentář, téma jsem otevřela proto, že jsem na tom stejně - furt tak nějak nevím, co si o tom myslet - vlaju mezi pocitem, že to není pro mě a pocitem, že bych si asi vybrala.

gudrun  26.06.13 18:57

Je to spotrebni zbozi se zamerenim na klientelu zen pro ktere je kytickova kabela vodvaz a silenej original…

Dahllie
2222 příspěvků 26.06.13 19:11

Líbila se mi jedna taška. Z nějaké staré kolekce, pár let zpět. A možná to byl taky fake, protože byla mnohem střízlivější než běžná nabídka.

Lettie
426 příspěvků 27.06.13 22:17

Kupuji dceri, je nadsena a mne se v tom libi. Jsou ji 4.

Cinkitoo  27.06.13 22:40

To kolo bych brala! Ale kabelky se mi nelíbí. Zkusím přemluvit přítele, abychom moji silničku přemalovali na kytičkovo. Ale tuším, co mi řekne - nebude ladit ke sportovnímu dresu :/

GalianosjednimL  27.06.13 23:03

@dee-dee jsem tam nedávno byl a připadají mi ty materiály takové nepříjemné na dotek i vzhledem…s úlevou že nikdy po ničem takové nezatoužím :) :)

Norielle  28.06.13 07:14

Pre male dieta ano, pre dospelu zenu mi to uz pride trochu infantilne.

MaláČarodějnice
706 příspěvků 28.06.13 07:41

Přiznám se, že jsem si před pár lety koupila jednu kabelku v jejich stylu ( no tak teda „fake“, sorry… :-) ), ale v o něco střízlivějším provedení a dost lidí mi ji chválilo. Byla kytkatá s hnědými uchy a dnem a na podzim k jednobarevnému saku nebo kabátku byla pěkná. Ale když mi pak chtěl manžel dopřát originál, už jsem si nevybrala a ani ty materiály se mi nelíbí. Úplně infantilní (= dětinské?) mi to až tak nepřijde, kytkované oblečení i doplňky přece nosí kdekdo, ale záleží na vkusu.Za kýč bych považovala něco, co se má plánovitě líbit všem. Tohle je prostě pro určitou skupinu lidí, které se to líbí a umí to zkombinovat. Takže každému co jeho jest :-)

Zebra33
2038 příspěvků 28.06.13 08:50

Uz jsem v jine diskuzi psala, ze mam od nich „kabelku“ na notebook a co se kvality tyce, jsem velmi spokojena. Nicmene kupovala jsem tu tasku tak pred 5-6 lety a byla to snad posledni kolekce, co se mi od nich zdala bezne nositelna. Takova tmave vinova s pomerne decentnim hnedobezovym vzorem, malinko s ruzovou. Co me tehdy dost stvalo, ze jsem kabelky s tim samym vzorem potkavala denne v Praze v metru aneb Oilily, oficialni kabelka hlavniho mesta Prahy :).

Caralina
916 příspěvků 28.06.13 09:19

No kýčovité a infantilní to trochu je, ale mě se to líbí :-)

gabous
196 příspěvků 28.06.13 09:38

Mně se to moc líbí. Jako malá jsem od nich měla červenou plážovou tašku se sedmikráskama, teď mám kabelku, peněženku a kosmetickou taštičku. Všechno je ale celkem střízlivé (byly to dárky, já bych si pořídila něco bláznivějšího) :). Spolužačka na střední od nich nosila do školy velkou kabelu s kolouškem a to už mi trochu infantilní přišlo.

real.blond
6688 příspěvků 28.06.13 10:12

@Lettie dcerka se ma! Nedivim se, ze je nadsena. Taky bych byla (klidne jeste dneska:-)!

Jetthro
1129 příspěvků 28.06.13 11:27

Pro deti dobry, ja jsem spis minimalista takze tohle fakt ne, ale na stredni z toho spoluzacky byly strasne odvareny, zrovna to bylo strasne in a kdo mel kabelku Oilily tak ji tahal naprosto ke vsemu, byt se skoro k nicemu nehodila :D

razorblade  28.06.13 12:24

Me se to libi, samozrejme kdyz se to dokaze vhodne nakombinovat

DonChichot  28.06.13 12:25

Tenhle styl mne míjí z takové dálky, že na to ani nemám názor.

moet.de.foret  28.06.13 12:25

Za mě je to stejný kýč jak Desigual, nevím jak je to cenově. Prostě ty kabelky, co vídám na ulici, tak jsou hadry potištěné kytkama. Pro dospělou ženu trošku trapné, pro dospívající mladou slečnu to beru. Jestli však mají nositelnou řadu, kterou jsem na ulicích nezaznamenala, tak se ráda příučím.

666mahu
1490 příspěvků 28.06.13 12:33

Nejsem minimalistka, mám ráda růžovou i vzorečky, ale pro sebe bych si nekoupila ani když jich ještě nebyly plné ulice. Víc se mi líbí za výlohou než pak na ulici, opravdu se špatně kombinují. Je to tak pro holky - malé i větší slečny. :-)

jumbeee  28.06.13 12:41

Mám tuhle tašku.

Líbí se mi některé jejich jarní „kabáty“ (spíš jsou to dlouhé svetry)…
Všeobecně se mi jejich věci líbí jako solitéry - další vzorované věci jsou k tomu už moc. Ale já mám všeobecně takový ten „mašličkovitý, kytičkatý a rozevlátý“ styl, takže ke mně se to hodí :).

Zebra33
2038 příspěvků 28.06.13 12:43

@666mahu - ja si teda moc nedokazu predstavit, ze bych svoji treba 10 lete dceri kupovala kabelicku za dva tisice :). Usuzuju podle te moji, ktera pred par lety stala necelych 2500,– (je velka, mensi jsou o neco levnejsi), treba ale mezitim zlevnily.

666mahu
1490 příspěvků 28.06.13 12:49

@Zebra33, někteří kupují dětem i mnohem dražší věci. @Lettie píše, že u nich nakupuje pro čtyřletou dcerku (nevím, koliku nich stojí dětské věci). ;-)

Mayim
400 příspěvků 28.06.13 15:03

Ano, Oilily - a mé rozporuplné pocity… Druhým rokem tahám poměrně velkou tašku z kolekce zima 2011 (tmavomodrá s velkými květy) a troufám si říct, že se mi to s ničím moc netluče, vzhledem k tomu, že chodím laděná spíš do jednobarevna/černa a podobně. Peněženku mám tři roky, taky tmavomodrou, ale jiný vzor. Vždycky se mi líbily ty jejich kabelky se vzorem děleným do jednotlivých polí a v nich teprve ty shluky kytek (kolekce asi 5 let stará, blbě se shání, ale ať žije aukro, mám dvě). V principu mi ty kabelky vadí jen v případě, že jsou tahané ke všemu - jak zmiňuje Jetthro; neříkám, že se mi to občas nepovede taky, ale snažím se…

dee-dee
92 příspěvků 28.06.13 17:24
@GalianosjednimL píše:
@dee-dee jsem tam nedávno byl a připadají mi ty materiály takové nepříjemné na dotek i vzhledem…s úlevou že nikdy po ničem takové nezatoužím :) :)

Já jsem to sem původně nechtěla psát, ale když jsem to viděla „na živo“ taky mi to za ty peníze připadalo takové, no řekněme plastikové, až vietnamsky plastikové :-)

Já fakt nevím, co si o tom myslet…

Lettie
426 příspěvků 28.06.13 20:55

@666mahu tady si muzete udelat usudek
http://www.oililyshop.com/…rls/dresses/
Maji prijemne materialy, obzvlast kolove saticky byvaji z tenkeho, ale dostatecne tezkeho bavlneneho platna, maji dobre udelane strihy.Sedi spis drobnejsim holcickam, stejne jako Catimini.
Beru to jako protipol k monochromatickym odevum IKKS nebo Pomp de Lux.
Kdy jindy si holcicka muze vzit kabelku s bambulkama, tricko s kolouskem a maslickou nebo saticky se zajickem vykukujicim z travy, nez kdyz ji jsou 4, ne? Myslim si, ze kdyz se toho nasyti dostatecne jako mala, tak jako dospela uz to nebude potrebovat a treba tim predejdu tomu, aby to musela dohanet ve 40 jako vecny diblik.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit