Okuliare ako módny doplnok?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tiresias
66 příspěvků 06.12.12 01:27
Okuliare ako módny doplnok?

Možno vzhľadom na už začínajúcu zimu je to mierne off-topic, na druhej strane je to jav opakujúci sa každý rok, čo ja si pamätám tak posledných 10 rokov určite. Niektoré ženy používajú okuliare ako bižutérny doplnok. Ráno si ich nastrčia (nastoknú) na hlavu a celý deň to takto nosia zrovna tak prirodzene ako náhrdelník. Považujete okuliare takto nosené za prirodzenú súčasť outfitu? Zdá sa vám to elegantné?

Reakce:

SweetieCH
123 příspěvků 06.12.12 06:46

Běžné brýle se prostě nosí na očích. Pokud jsou speciální (tedy na dálku, na blízku) a tak si je člověk musí sundat, tak není řešení dát je na hlavu, ale prostě schovat. Vím přesně co myslíte, jeden náš skvělý učitel to vyřešil tak, že má uchycené brýle na takovém krásnm zdobeném provázku a když si je sundá, nechá si je vyset kolem krku.

A sluneční brýle považuju za nositelné (a tedy jako módní doplněk) jen v případě, že je slunečno (klidně i na horách) a má je dotyčná osoba na očích.

z_dediny
1031 příspěvků 06.12.12 11:02

@SweetieCH Ten učitel není češtinář, že? Dávat brýle na šňůrku je možné jen tehdy, když se to časově vyplatí a když má člověk volné obě ruce, aby je mohl sundat a pak znovu nasadit. Brýle se nemají sundávat a nasazovat jednou rukou, aby se nedeformovaly (možná už je to zbytečné, ale stejně mě na to při každé výměně brýlí optik upozorní :-) ). Proto mám běžně brýle na čele, kam je stačí posunout jednou rukou a pak jen třepnout hlavou a jsou opět na nose :-)

SweetieCH
123 příspěvků 06.12.12 15:32

@z_dediny ano, je to češtinář :D proč? Doufám, že zase nepíšu šíleně moc chyb a dělám mu ostudu.
Já nenosím brýle, takže jsem tohle vůbec nevěděla, v tom případě beru zpět :)

Navaa
529 příspěvků 06.12.12 17:37

Brýle nosím celoživotně, bohužel ne jako módní doplněk, ale dioptrické. Ráda bych si pořídila nějaký nový model, a tak by mě zajímalo, co si myslíte třeba o módních tmavých wayfarer? Nejsou „strojeně intelektuálské“? Mám pocit, že tyhle brýle a nahoru vyčesaný drdol jsou v poslední době něco jako uniforma (nebo se mýlím?)…

Dorenika
464 příspěvků 06.12.12 17:41

Myslite slnecne alebo dioptricke resp. akoze dioptricke na image? ak tie posledne tak tie zeny to asi pokladaju za pekne ak slnecne, no moja matka ich nosi pretoze si nevie dat dokopy vlasy a nosi to ako celenku, ma strasny vybuch na hlave a nepomaha ziadny zabal ani nic a na celenku je vraj stara

Ceresa
465 příspěvků 07.12.12 09:04

Slunecni jen kdyz je slunce. Moje oci jsou dost haklive, takze v mem pripade je to spis nutnost nez modni doplnek

kappa  31.12.12 14:11

Ak sa jedna o dioptricke okuliare, mne to pride trocha divne, mat ich vo vlasoch :D aj ked musim uznat, nasa matikarka dokazala nosit okuliare na citanie vo vlasoch so stylom, takze netreba generalizovat…
ak ide o okuliare slnecne, nosim ich nastoknute na hlave, ak mam co i len podozrenie, ze cez den bude svietit slnko (oci mi na slnku bez okuliarov zufalo slzia a stipu a nosit ich vo vlasoch je zatial to najpraktickejsie miesto, ktore som nasla)

@z_dediny optici to odporucaju, ja si ich vsak vzdy skladam jednou rukou, oboma nasadzujem len tie s tenkymi a ohybnymi bocnicami, ktore sa inak nasadit nedaju (0.5*3 mm) a zatial sa ziadnym nic nestalo (kazde som nosila denne asi 4 roky)

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit