Opalování - ano či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

seznam.mih  20.05.12 20:41
opalování - ano či ne?

Jak ste na tom pekelnice s opalováním? Opalujete se rády? Chcete mít snědou pokožku? Jakými metody na to jdete? Solárko, sluníčko, samoopalováky? Nebo se slunci vyhýbáte, či ho přímo nevyhledáváte a raději máte svojí bílou nepoškozenou kůži?

Já osobně jsem radši spíše bílá, než přehnaně opálená. Zvýrazní to moje tmavě hnědé oči a vlasy - opálená si pak připadám taková nevýrazná. Štvou mě však komentáře okolí, že bych se měla víc opalovat, že vypadám jak smrtka a jestli mi není špatně a že pak nebudu tak flekatá z ekzému a tak. Jako v létě ráda sebou plácnu někam na trávník a relaxuju pod sluníčkem, ale že bych to dělala účelně kvůli opálení to ne. A musím mít v blízkosti nějakej rybník :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reakce:

Blair
359 příspěvků 20.05.12 20:43

Jsem od přírody světlá (ale ne sněhurkovsky) a líbí se mi to. Nerada se opaluju a vlastně kdybych se nenamazala tak se spálím. Používám faktor 50+.

Harmonika
244 příspěvků 20.05.12 22:05

Slunci se vyhýbám. Sluneční paprsky mám ráda mnohem víc než zataženo a déšť, ale jakmile je až moc horko, nedělá mi to dobře (tohle mám po mamce, motá se mi hlava). Přestava jak cíleně ležím u bazénu a chytám bronz mě přímo děsí. Hodně špatně se opaluju, jdu rovnou do červena. Celoročně jsem se svou barvou pokožky spokojená. Vlastně si samu sebe neumím představit opálenou, myslím, že bych vypadala divně, nikdy jsem v solárku nebyla, samoopalováky nepoužívám, řekla bych, že se cíleně snažím zůstat „bílá“ a že mi to takto sluší.
A máš pravdu, v létě pořád poslouchám, že jsem jako sýr a že bych měla vylézt na sluníčko. Myslím, že jsou prostě typy lidí, kterým i lehké opálení nesluší.

Nyxx
512 příspěvků 20.05.12 22:20

Kdysi opálení znamenalo, že celé dny musíte dřít na poli. Bledí byli aristokraté, kteří pracovat nemuseli. Teď se to otočilo. Kdo není opálený, nejspíš musí celé dny vysedávat někde v kanclu za směšný peníz. Naopak opálení lidé mají dost času válet se na sluníčku a dost peněz na solárko nebo samoopalovací krémy. Ale mně se moje aristokratická běloba líbí :-) .

Kateřina
246 příspěvků 20.05.12 22:36

Já se opaluju dobře a ráda… Prostě mi nikdo nevezme, že pěkné, nepřehnané opálení vypadá líp než běloba (čímž nemyslím zrzečky a blondýnky, které se opalují špatně a navíc mi přijde na zrzkách ta pěkná, smetanově bílá sexy), protože zakryje nedostatky - nejdou vidět jizvičky, celulitida se také zčásti skryje a jelikož mám kruhy pod očima a dost bledý obličej, konečně na čas nevypadám jako na smrt nemocná :-D a nemusím používat žádný korektor, žádný make-up, pleť pěkně dýchá. A prostě opálené nožky vyčuhující ze sukně či šortek celkově vypadají štíhleji, pěkněji. Toť můj názor.

Karoleenah
2322 příspěvků 20.05.12 23:07

V této věci vedu věčnou válku s mojí babičkou, která se opaluje extrémně dobře a je v létě skutečně tmavohnědá a já, zrzavá a pihatá dcera ředitele vápenky, jí připadám nezdravá a tak mi nutí permanentky do solária. :D Mně by ta bílá pleť docela i vyhovovala, jenže ta moje je taková průsvitná, na nohách mi jdou vidět různé modrofialové žilky (ne křečové, prostě žilky) a k tomu ty pihy na loktech a na kolenech, no žádná nádhera. A navíc přesně jak píše @Kateřina , opálené nohy vypadají tak nějak štíhleji. Obecně mi moje bledost mnohem víc vyhovuje k zimě, kdy se tak nějak víc hodí i k zimním oděvům a aktuálnímu stavu podnebí, v létě si připadám mezi všema opálenýma lidma jakási rozkydlá a tvarohovitá, a to mám při 173 cm krásnou konfekční velikost 38. Jenže já se prostě neopálím a neopálím…

Sibyla
2639 příspěvků 21.05.12 00:03

Mírné opálení je slušivé, ale silné mi evokuje pindulínu, smažící se po celou dovolenou na slunci. O solárku ani nemluvím, to je prostě hnus. Opálení snad skryje drobné nedostatky pleti, ale na druhou stranu zvýrazní vrásky (nehledě na to, že je podporuje). Nedávno jsem viděla nastrojenou stařenu - opravdu stařenu, 70+, vysolárovanou dotmava. Vypadala jako zombie, opravdu - a to byla pečnivě oblečená a načesaná, s hustými vlasy. Cíleně se neopaluji, ale když jedu na kole, beru si tílko a šortky, abych se osmahla. Bílé nohy mi připadají tak nějak nahaté - vím, že to mnoha mužům připadá sexy, jako by viděli něco, co se neukazuje, ale já se s nimi prostě necítím, tak si beru delší sukně, dokud je nemám přisnědlé.

RoyalistGirl
75 příspěvků 21.05.12 00:11

Nemám ráda opalování. Jsem světlý typ a moje nejlepší kamarádky taky, tak si občas uděláme takovou minutku hejtu na opalování :D
Fakt nevím, proč se to dneska považuje za takovou samozřejmost, a dost mě vytáčí, když lidi v létě začnou mít poznámky typu „jsi nějaká zelená, měla bys chodit na sluníčko“. Opalování přece se zdravím vůbec nesouvisí, leda mu může uškodit. Bledá pleť byla vždycky v evropské kultuře přitažlivá, akorát v mé době ne :(
Neříkám, že některým lidem opálení nesluší, ale určitě ne všem, jak se dneska dělá. Podle mě je to něco jako barva vlasů, musí se vám to hodit k barevnému typu a tak celkově.
Taky to souvisí s tím, že nesnáším vedro (resp. teploty nad 20 stupňů) a nejradši bych od května do září nevylezla z domu, ale s tím už si teda připadám docela dost divná :(

Bowle  21.05.12 00:36

já se opaluju pro to, abych nebyla tak vybledlá. nikdy ale nevydržím na slunci dlouho, celkem asi tak 20 minut (můj rekord), protože si vždycky vzpomenu, jak jsme se ve škole učili o rakovině kůže, kterou také zapříčiňuje opalování a návštěvy solárka. takže sečteno a podtrženo, jsem radši, když je pod mrakem ;) :)

Atlacoya
2146 příspěvků 21.05.12 00:43

Jsem na tom asi jako seznam.mih, když jsem se jednou omylem opálila (brigáda venku) vypadal jsem prostě divně - hnědé vlasy, hnědé oči, hnědá kůže, prostě jednolitý tvar. Takže jsem radši bílá, i když nemám tu krásnou alabastrovou pleť, ale spíš žlutozelenou s červenými fleky. Ale i to na mně vypadá lépe, než opálení. Znám holky, které opálené vypadají skvěle, protože to k nim prostě sedne, takže to nijak neodsuzuju. Jen mi přijdou vtipné ty holky, co se štělují, aby na ně slunce svítilo rovnoměrně a pak se po 10 minutách otáčí jako na rožni.

-Anna-
186 příspěvků 21.05.12 01:35

Neopaluju se a slunci se vyhýbám kvůli vráskám a pigmentovým skvrnám už přes dvacet let…

Saphira  21.05.12 02:45
Samoopalovaci nastrik

Tak asi zalezi co se komu libi. Ja mam treba docela svetlou plet ktera se nijak zvlast dobre neopaluje, ale opaleni se mi libi. Opalovani na slunci me nebavi a navic nechci mit vrasky pozdeji. Nejlepsi reseni co jsem zatim nasla je zajit si na nastrik samoopalovaciho kremu do studia. Delaji to bud rucne airbrushem nebo existuji i pristroje kde si stoupnete a nastrika to cloveka celeho a rovnomerne. Je potreba si to ozkouset a zajit nekam kde maji dobre recenze a pouzivaji kvalitni nastriky, ktere budou vypadat opravdu opalene a ne oranzove. A kdyz chytnete slevu nekde na slevomatu nebo necem podobnem tak to neni ani tak drahe. Opaleni vydrzi asi 10 dni, takze pres hlavni sezonu tam clovek jde 3× mesicne. No a pres zimu si myslim, ze je blbost se chodit umele opalovat bo to opaleni stejne nikdo nevidi a vypada to neprirozene. Video s opalovanim

Aranel
888 příspěvků 21.05.12 07:42

Opaluju se docela s chutí, líbí se mi i pihy od sluníčka… můžu si ale dovolit jen místní slunce, jak odjedu na hory nebo k moři, jsem pořád rudá a spálená.

Od přírody jsem světlá sněhurkovsky, ovšem líbí se mi na sobě samotné víc ty opálené ruce a nohy. Aspoň ruce a nohy, zbytek stejně nebývá v oblečení vidět.

Olinka
2582 příspěvků 21.05.12 08:34

Přestože mám modré oči a docela světlou pleť, spálím se, jen když už opravdu kůži dávám co proto (např. jsem si spálila, docela nepříjemně, tváře, když jsem hodinu plavala v moři - tím odrazem od hladiny). Jinak se sice mažu a teď přes léto i když jdu jen ven - aspoň ten obličej. U moře samozřejmě celá. Miluju teplo a válení na sluníčku! Jinak se teda snažím, zvláště přes poledne, zůstávat aspoň v polostínu a je pravda, že i tak se krásně opálím.
Máme to asi v genech - u čtení příspěvku Nyxx jsem si vybavila taťku, který maká ve vinohradu jen v trenkách, snad v životě se nenamazal (já jsem se ho teda snažila občas donutit, ale znáte chlapy…) a vždycky se opálí krásně dotmava bez jakéhokoli loupání nebo zčervenání.

Eskarína
29 příspěvků 21.05.12 09:08

Já se opaluju ráda…miluju to sálavé teplo sluníčka a to je jedna z mála věcí co mě zahřeje, jinak jsem stále zmrzlá. Ovšem opaluju se pomalu a ryhle blednu. Po týdnu běhání po horách v tílku a šortkách mám krásnou hnědou barvu, která do čtrnácti dnů vybledne a jsem zase jemně opálená a líbí se mi to. V patnácti mi to vadilo, ale teď jsem spokojená. Myslím si že jemné opálení k létu patří.

DanielaS
4599 příspěvků 21.05.12 09:14

Opaluju se snadno, jako dite jsem mivala tmavou i pesinku ve vlasech. Kdyz jsem zavodne tancovala, chodila jsem do solaria i celou zimu a kupodivu jsem mela prirozeny odstin (strasne me totiz otravovalo se mazat samoopalovacimi kremy nebo licidly). Mam celkove vic cerveneho pigmentu v kuzi i ve vlasech, takze nezoranzovim jako blondynky. Pak jsem prestala tancovat a nejak se mi obratil vkus, vic se mi libi svetla plet. Cilene se neopaluju, ale v lete ztmavnu tak jako tak a nez mit pulku noh svetlou, radeji se vezmu kratasy a tilko, at je to aspon v ramci nohy a paze jednolite. Stejne se vzdycky z dovolene vratim s vypalenym vystrihem, ponozkama a poutkama od chodeckych hulek.

volfish
903 příspěvků 21.05.12 09:18

Lehké opálení k létu patří, přesně jak píše Eskarína. Ale pokud je někdo vyloženě světlý typ a hned se spálí, tak není důvod, aby to „na sílu“ taky zkoušel.
Já se opaluju dobře, ale protože nemám čas ležet někde na sluníčku (a ani mě to moc nebaví), tak mám většinou opálené jen ruce, nohy od kolen dolů a výstřih od trička - z nějaké turistiky nebo práce venku. A pak horkotěžko doháním opálení do letních šatů.

celebrian
521 příspěvků 21.05.12 10:10

Miluju léto a sluníčko, opalování, koupání, zmrzlinu. Nepatřím k těm, které celé léto vylehávají na břehu a otáčí se, jak kytky za sluncem, ale když mám čas ráda si lehnu s dobrou knížku (samozřejmě i opalovákem) na deku. Co se týče solárka, sice se mi nepřehnané opálení přes zimu líbí, ale nikdo mi nevymluví, že to není zdraví škodlivé, takže ne.

Ann-Marie  21.05.12 10:16

Před rokem v Psychologii dnes vyšel zajímavý článek „Jak dlouho vydrží kult opalování?“, ve kterém řeší proč vůbec tato moda nastala apod., bohužel tu nemůžu hodit odkaz, protože k článkům v plném znění se dostanou jen registrovaní předplatitelé. Co je ale zajímavé, ve všech starověkých kulturách byla ideálem co nejsvětlejší plet, je to prý podmíněno biologicky - světlá kůže je podle autorů evolučně výhodnější. „Ženy v době ovulace jsou bledší než obvykle; jejich plet naopak tmavne, pokud jsou těhotné nebo užívají hormonální antikoncepci. Po prvním porodu zůstane pokožka o odstín tmavší, čímž signalizuje konec nedotčeného mládí. Světlejší kůže zřetelněji odráží věk, zdravotní stav (příznaky infekce jsou na ní lépe vidět) a sexuální zájem či souhlas, projevucící se zčervenáním tváří a rtů.“ Móda na opalování není trendem posledních let, ale je spjatá se společenskými následky průmyslové revoluce. Nižžší třídy migrovaly do měst a místo práce na poli pod sluncem, pracovaly zavřené ve fabrikách. Naopak aristokracie a grande bourgeoisie začala cestovat, trávit volný čas sportem, na jachtach apod. Revoluční módu na opalování ve 20. letech nerozpoutal nikdo jiný než… samotná velká Chanel.

MP Evik
35 příspěvků 21.05.12 10:20

Zhruba od 18 se neopaluji. V létě si ráda lehnu ven někam k vodě a u moře to je fajn. Nicméně se chráním před sluníčkem, takže vyhledávám stromy a mažu se krémy s vysokým faktorem(na začátku léta 50 pak 30). Nechci vrásky, pigmentové skvrny ani něco horšího. I když jdu hned do hněda (jsem tmavý typ) tak cítím, že se ta kůže normálně pálí…Okolí si na to už zvyklo, takže poznámky typu proč to dělám a podobné nemusím poslouchat. Naopak pár kamarádek si světlou pleť začalo pěstovat taky :-D

blue0015
214 příspěvků 21.05.12 11:22

Záměrně opalování nevyhledávám, když jsem na sluníčku dlouho, dělá se mi špatně. Opaluju se strašně pomalu. Když jsem byla na sš, spolužačky se mi smály, že mám hrozně bílé nohy a další holka tvrdila, že když se budu opalovat, zlepší se mi pleť a zmizí akné. Ze zoufalství jsem pak ležela na balkóně a snažila se opálit, ale téměř se žádným výsledkem :D Teď už na takové rady kašlu, když se někomu nelíbí moje nohy, ať na ně nekouká :D A pleť se mi zlepšila díky správné kosmetice a cvičení. Lehké opálení je hezké, ale vysmažená pleť ze solária je už podle mě přehnaná.

pixie
232 příspěvků 21.05.12 11:40

Dřív jsem se opalovala cíleně, od doby, co mám brigádu, kdy trčím celý den venku, se opaluju mimoděk. Sice by možná nebylo naškodu se pokusit doopálit místa, která se mi nepodaří opálit v práci - krk a vše, co je skryto pod oblečením a botama, ale komu by se chtělo po 8 hodinách na sluníčku vyvalovat někde na dece, že. Naštěstí se opaluju snadno, krémy nepoužívám, když už se spálím, tak to musí být fakt hodně zrádné počasí a musí to být prakticky první slunění v roce.

Faraya
7 příspěvků 21.05.12 11:45

Jako přehnané opalování, solárkování, nebo natírání samoopalovacími krémy asi nebude nejzdravější, ale chce to vyvarovat se druhému extrému. Obecně západní společnost trpí nedostatkem D-vit(a s tím spojenou lehkou pakostnicí, měknutí kostí, bolí záda a tak), bo se celý rok schovávaj, natíraj se krémy OF 3O a víc, což konkrétně naše pásmo nepotřebuje(navíc berte na vědomí splodiny vznikající z kombinace vysokého chemického filtru v krému/slunečního záření/potu) a pak se vyplácnou na pláž na 2 týdny, ale to nestačí. Dle mně to chce postupně se vystavovat, od prvních nevinných slunečních paprsků. Samozřejmě rozumně dlouho a asi ne úplně přes poledne.

lucisko
86 příspěvků 21.05.12 12:16

ja si vždy takto v máji zájdem 3-4 krát do solárka, aby keď sa vytiahnu šaty, sukne, šortky som nebola úplne biela, nakoľko mne opálenie pristane, nevidno mi tak drobné nedokonalosti pokožky a je to skrátka podľa mňa krajšie. V lete si občas zájdem na kúpalisko, kde tiež nachytám trochu bronzu…inak sa snažím vyhnúť farbe grilovaného kurčaťa, opaľujem sa len tak,aby som mala zdravý opálený nádych. čo nemám rada,tak sú poopaľované rôzne druhy ramienok, od rôznych druhov plaviek, topov a pod. to potom ten chrbát vyzerá jak nejaká kubistická šachovnica.

Kateřina
246 příspěvků 21.05.12 12:46

Některé tady píšete, jak se nechcete a nebudete opalovat proto, že pak budete mít vrásky a pigmentové skvrny a jak je to vlastně nezdravé. Ale když se mažete správně uváženým faktorem, opalujete se v podstatě jen v létě a nepřeháníte to, tak mi věřte, že většině z vás nic takového nehrozí. V mém okolí se babička, i moje maminka vždy opalovaly a babička má vrásky pouze ze stáří a maminka žádné. A to se za jejího dětství ještě používala indulona. Nelíbí se mi, že když se někomu něco nezdá, je schopen použít jen extrémy, které se hodí pouze na ženy, které to přehání. Navíc, pokud se opalujete jak máte, má to spíše blahodárný účinek - aneb vitamin D…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit