Opalovaní/samoopalovací krémy

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Lisbeth
85 příspěvků 03.07.12 19:31
Opalovaní/samoopalovací krémy

Zajímalo by mě jak řešíte problém s opálením teď v létě,
já používám samoopalovací krémy, protože se nerada opaluju a ani není tolik příležitostí, problémem je, že zatím všechny krémy, které jsem vyzkoušela po několika hodinách, tj. když začne chytat ta barva, začnou smrdět. Máte taky takovou zkušenost? Nejsem jediná, sestra a jedna kamarádka mi taky potvrdily, že se jim stává to stejné, asi se jedná o nějakou chemickou reakci krému s kůží a je to tedy nevyhnutelné. Nebo máte někdo nějaký tip, jak na to?
Zkoušeli jste někdo nástřik samoopalovacího krému v salonu?

Reakce:

Pavlena
778 příspěvků 03.07.12 19:39

Také hledám samoopalovací krém bez tohoto vedlejšího účinku (nevůně až smradu). Mám dokonce pocit, že nevoní právě ta chemická složka, která zbarvení pokožky vyvolá, tedy bez nevůně není opálení. :-)
Nedávno jsem dostala vzorek Flash Bronzer od Lancome, připadá mi, že ten smrdí o něco méně.
Samoopalovací nástřik jsem jednou zkoušela, efekt nebyl příliš trvalý a přitom cena o dost vyšší než krém. Vůni/nevůni už si bohužel nepamatuji.

anja.1
268 příspěvků 04.07.12 13:02

Jediné samoopalovací přípravky, které se mi osvědčily jsou mléko a gel od Guerlaina. O těch můžu říct, že mi dokonce voní.
A nástřiku se bojím, nerada bych připomínala pomeranč…

Ems
1482 příspěvků 16.08.12 14:28

Já mívala krém, voněl po heřmánku…geniální. Poslední dobou ale už nemůžu krémy vůbec najít, mám pocit že se používají jen spreje které nemám ráda…
Nevíte kde bych sehnala krém?

Kity
39 příspěvků 16.08.12 15:11

Taky mi vždycky samoopalováky smrděly, teď jsem měla samoopalovací mléko od Mary Kay a nesmrdělo, mělo takovou jemnou kokosovou vůni. I to opálení pak vypadalo pěkně.

MUDr.Lant
389 příspěvků 16.08.12 15:21

Bohužel i můj samoopalovací gel od Nivea smrdí, ale paráda trp :-)
K nástřiku - varovala mě před ním vizážistka, která líčila mou kamarádku na svatbu, že již takto retušovala nepovedené nástřiky před svatebním dnem a že je to děs běs.

Veronika Barchen  17.08.12 15:19

Skúsila som Niveu, Garnier, Loreal, Lancome výrobky, ale už druhé leto používam samoopaľovaciu penu St. Tropez a zatiaľ je to tam najlepší samoopaľovák, ktorý som mala. Musíte si síce roztierať veľmi rýchlo a používať rukavice, ale časom človek získa ten cvik. Tú špecifickú voňu má však aj tento produkt.

GabrielaD
19 příspěvků 18.08.13 04:52

Ja doporucuji bronzer od znacky Amir, argan oil - touch of bronze. Prijemne voni, pumpicka ma dve faze, ktere se sjednoti, mleko a bronzer. Vysledek hned na druhy den, nedela fleky, pokozka je jemna a vonava.

hanyketty
32 příspěvků 18.08.13 07:22

Já to zase neumím na sebe rozetřít…většinou pak vypadám jako bych měla jet na válečnou misi do Afriky…prostě samý flek v různých odstínech pomeranče:-)) Nevím taky, jestli je lepší sprey nebo mléko. Naposledy jsem měla Loreal a Biotherm a výsledek jsem musela maskovat. Ale teď by byl nejlepší čas nabrat zkušenosti - jsem doma po operaci a nemusím se tolik bát, že s tím pak budu muset mezi lidi:-)) Poradíte?

Giulietta  18.08.13 07:34

@hanyketty Ak ste aspoň trošku opálená skúste mlieko po opalovani od Lorealu. Má malý obsah samoopalovacej zložky a až po tej operácii pojdete von, tak už budete pri pravidelnom používaní pekne „opálená“. Ja ho používam koli farbe celoročne. Nefarbí okamžite ale do týždňa budete mať pekný opálený nádych.

vendulael
2154 příspěvků 18.08.13 09:01

Neda mi to, abych nepridala „vtipny“ zazitek moji kamaradky. Koupila si samoopalovak na oblicej, doma hodila do suplicku s kosmetikou. Vecer si sla dat pletovou masku. Dala si ji poradnou vrstvu, plet ma suchou, tak at se hezky zhydratuje… A ejhle- po pulhodine pusobeni ten sok- omylem pouzila prave ten samoopalovak… Okoli oci bile, usi bile, krk bily, jen onlicej krute tmave oranzovy. Docela dlouho pak chodila v rolaku a s velkymi tmavymi brylemi…

Aroosak
618 příspěvků 18.08.13 12:59

Tak to je strašné… ale hrozně mě to rozesmálo. Z toho se jednou stane urban legend.

vendulael
2154 příspěvků 18.08.13 20:42

No take me to rozesmalo. A dnes uz se tomu smeje i ta dotycna :-)

lipe
15 příspěvků 18.08.13 20:57

Používám už skoro 2 roky samoopalovací mléko od RYOR, cena asi 160Kč, vycházelo výborně v nějakých testech. Míchám jej s tělových krémem a spojím tak namazaní těla a i jsem stále trochu opálená. Vůni/nevůni až tak neřeším.

MP estate
150 příspěvků 18.08.13 22:02

Pouzivam samoopalovak Vichy na tvar, pretoze nim vyrovnavam pigmentove skvrny. Smrdi menej ako klasicke samoopalovaky. Mala som dobru skusenost aj so samoopalovakom Biotherm v spreji. Naopak samoopalovaky z drogerie boli vacsinou katastrofa - vyrazne pachli a farbili do oranzova.

hanyketty
32 příspěvků 20.08.13 07:53

@Giulietta a ostatní: Děkuji všem za cenné rady!… @vendulael to rozsekla, řvala jsem tu smichy:-)) Jinak můj partner má podobnou zkušenost se samoopalovákem, který si spletl s opalovákem. Na celodenní výlet na kole si jím mazal místa, která se mu jinak na sluníčku rychle spálí- nos, šíje a uši…vypadal pak jako kdyby mu z obličeje vyrostla místo nosu mrkev a protože je jinak spíš bílej, ušima mohl dávat znamení jako Mach:-))

arpa
1236 příspěvků 20.08.13 09:03

Specifický smrad :-) samoopalovacích krémů mi bohužel vadí hodně a dlouho jsem je kvůli tomu nepoužívala. Dalším důvodem bylo i to, že se mi ne vždy dařilo je pořádně rozetřít, abych nebyla flekatá.

Před pár lety jsem objevila v Yves Rocher tělové mléko s názvem „SPA VEGETAL mieux etre du corps“, což není vyloženě samoopalovák v pravém slova smyslu, spíš něco jako hydratační tělové mléko s javorovou mízou. Efekt „samoopálení“ je buď založený na jiném principu (typický smrad nepozoruji, ale je pravdou, že má taky poměrně zvláštní vůni, u níž si dovedu představit, že může být někomu nepříjemná - mně ale není), anebo je ten smrad potlačený proto, že je ten samoopalovací efekt slabý. Nevýhodou toho samozřejmě je to, že pokud chce být někdo opálený do druhého dne, patrně toho nedocílí. Na druhou stranu postupné tmavnutí má tu výhodu, že se mi zatím nepodařilo se namazat a být flekatá.
Mám doma ještě sprej z DM (Sun Dance - Transparentes selbst bräunungs spray), který je údajně také dobrý (ale taktéž spíše slabý a opalující pozvolna) a na podobném principu jako to tělové mléko od Yves Rocher. Výhodou je navíc příznivá cena. Byl mi doporučen, ale zatím jsem ho ale ještě nezkoušela.

Renny211
23 příspěvků 20.08.13 10:12

Já jsem kvůli nelibé vůni nemohla vůbec používat Niveu. A to samoopalovákem mažu většinou jen nohy. Jakž takž snesu L’Oréal mléko Sublime Bronze.
Docela dobrý byl i čirý gel od Oriflame, ale ten se bohužel už nevyrábí.

Zebra33
2038 příspěvků 20.08.13 10:40

@Renny211 - s Lorealem Sublime Bronze souhlasim, ten taky muzu. Skoda, ze uz se nevyrabi ten zabarveny, jak bylo rovnou videt, kde uz jsem se namazala a kde jeste ne. Ted mam tu verzi s pumpickou a fleky mi taky nedela. Dobrou zkusenost mam s postupne opalovacim Dove. Jak Dove tak ten Loreal jsou citit minimalne. Kdyz si ty nohy namazu vecer a rano osprchuju, tak to pres den necitim temer vubec.

andreama
228 příspěvků 20.08.13 20:34

Ráda bych se zeptala všech, jaké zkušenosti máte s fleky na prádle. Zrovna v létě ráda nosím bílou, ale už jsem spoustu triček zničila.

viera666
957 příspěvků 21.08.13 10:02
hlavne sa vyhnite

Tymto dvom, to bol humus nad humus. Oba kvalitne pachnu, farbia a z toho Lancasteru som sa navyse vyhadzala po celom tele! Dakujem, neprosim…
Inak pouzivam hocijaky samoopalovak. Hlavne ho vzdy miesam cca 1k1 s nejakym dobrym telovym maslom (takze kupujem tmave samoopalovaky). Potom ide krasne rozotierat, nenechava absolutne ziadne flaky, vonia a hydratuje :-).

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit