Opravdu teplý svetr :) vlna vs. merino vlna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kity
39 příspěvků 13.02.12 14:22

Dobrý den, omlouvám se, jestli už se něco podobného řešilo, chystám se koupit opravdu teplý svetr a váhám mezi dvěma, jeden má složení 100% vlna a druhý 30% kašmír a 70% merino, poradíte, co je lepší? Jestli koušou, vytáhnou se praním (nebo naopak srazí) atd. A co si myslíte o svetrech z akrylu? Díky moc za odpovědi :-)

Najdete v encyklopedii: Merino

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

zelitschko  13.02.12 14:39
za mě by byl favorit asi ten druhý… Máte příležitost si svetry osahat? Přiložením ke krku zjistíte kousavost. Údajně by oba měly mít stejnou šanci na sražení se, ale pokud byste dodržela pokyny výrobce, tak by neměl být problém. Nevytáhnou se, pokud je nebudete věšet, ale budete je sušit v horizontální poloze.

Akrylových svetrů pár mám, nehřejí a přesto se v nich dost potím. Ale jeden akrylový je supr, je v něm docela teplo, ale kouše, první akrylový kousavý svetr, co jsem kdy potkala.

katango
1356 příspěvků 13.02.12 15:13

Jednoznačně ten druhý.

Pavlena
778 příspěvků 13.02.12 17:55

Lepší složení má určitě svetr č.2, nicméně bych zvažovala kousavost a další parametry.
Svetry z akrylu nebrat!!! Nehřejí, žmolkují a elektrizují vlasy…!!!!

RenaLange  13.02.12 17:55
kity asi ten druhý,to zaleží i na barvě, vzoru, prostě co se Vám víc hodí…napište jak vypadají. Prožívám zrovna těžké období a tak si aspoň představuju hezkou slečnu která drží v ruce dva skvělé svetry a neví…:-).
K akrylu za mne platí co už napsala Zelíčko, jen dodávám že jsem musela vyhodit akrylový rolák, napřed jsem se lekla jestli jsem nechytla blechy jak kousal.

RenaLange  13.02.12 17:59

Ještě maličkost - neperte vlnu v šamponu, šampon bere z vlny tu mastnotu která hřeje, používejte specielní přípravky na vlnu.

continuity
5851 příspěvků 13.02.12 19:11
pridavam se k holkam, materialove urcite ten druhy. ten bych si lajzla koupit i pres net. merino by kousat nemelo a kasmir uz vubec ne.
ten prvni bych musela drzet v ruce, abych do nej sla, nebo mit moznost vraceni.
udrzba je u obou materialu podobna - jsou to vlakna zivocisneho puvodu, maji podobne naroky i mouchy. v poslednich letech 100% akrylove svetry nekupuji. omilostim svetr, kdyz je fakt krasny a ma alespon 50% vlny. (to mluvim o svetrech, akrylove svetriky, topiky a pod. jsem nekupovala snad nikdy, mne to smrdi uz po hodince noseni).

lilip  13.02.12 19:44
Hlasuji také pro druhý - akrylové svetry jsem zlikvidovala, protože se v nich člověk víc zpotí než zahřeje, což se mi s kašmírem neděje.

RenaLange - Šampon ne - pořád to někdo doporučuje jako šetrné? Naštěstí jsem vyprala jen jednou - který teda - Perwol, nebo mám doma Dreft, přijde mi to na jedno kopyto… Máte nějaký odzkoušený prosím?

Ani  13.02.12 21:31
Akrylové svetry nejsou tak tragické, mně hřejí dost. Ale musí být na stejnou výhřevnost mnohonásobně tlustší než vlněné nebo kašmírové a já tlusté svetry nerada. Ale svůj efekt mají, takové ty tlusté, z hrubé pleteniny… to by zrovna z přírodního materiálu nešlo, to by se člověk upekl.

Kousat může vlna i akryl. Žmolkovat bohužel taky :( Elektrizuje vlasy všechno :)) i když to mi nepřipadá negativní. Osobně miluju kašmír, baví mě se s ním mazlit, hladit ho, je heboučký, jemný, teplý…

RenaLange  14.02.12 07:59
Lilip přesně tyhle dva používám, oba krásně voní.
Maminka vzpomínala jak za první republiky byla paní která se živila praním vlněných svetrů, nosily se norské vzory a pod. složitě vyplétané vzory a nosily se k vyprání.
Prý ty svetry byly po vyprání ještě hezčí a paní se vždy smála že v tom zádné kouzlo není, jen mazlavé mýdlo ( už ten výraz nahání hrůzu ), stejná teplota vody na praní i máchání, pořádně vymačkat a nenechat dlouho schnout. Nesušit na slunci.
No kdoví, třeba by paní v dnešní době nad Perwollem zajásala.

lilip  14.02.12 08:58

Ani - no mě teď neuvěřitelně elektrizují rukavice na volantu - jsou kožené, potah na volantu nějaký umělý, ale ty rány, co dostávám o dveře - nechápu, kde se to bere. Nosím teď jen kašmírové svetry, ale vlasy mi nestojí. Ani hrůzou teda :-)
Jo, taky jsem prala ve vlažné vodě i máchala ve stejné - poučená zde, že vlna nesmí dostat teplotní šok - v pračce by ho teda schytala určitě. A kašmír schne teda pěkně dlouho - to mě překvapilo. A to jsem ještě neprala jeden fakt tlustý kašmírový svetr. Zkusím ho hodit do Dreftu a pak na něj budu muset použít asi fén nebo co.

Kity
39 příspěvků 14.02.12 16:48

Možnost osahat bohužel nemám, budu objednávat z woolovers.com, konkrétně váhám mezi těmito dvěma: 

http://www.woolovers.com/…Sweater.aspx (100% vlna) a

http://www.woolovers.com/…lo-neck.aspx . Váhala jsem, protože ten vlněný vypadá teplejší, ale ten kašmírový je zas méně sportovního vzezření, což ocením zejména na denní nošení do školy a do práce, nosím totiž prakticky jen sukně a chodím „na slušno“ :-)

Moc děkuji všem za rady, koupím druhý! :)

MP Ava
248 příspěvků 15.02.12 14:22
Kity, nechtěla byste se složit na poštovné? Mně se líbí tento cardigan: http://www.woolovers.com/…ardigan.aspx

Jen bych potřebovala poradit, pokud si koupím černý, zda nebude nechávat na oblečení černé chloupky?

kiwi  15.02.12 20:08

Zrovna mi od nich jeden černý jede - jestli to bude stát za to, tak už mám vyhlídnutý další :-)

Pavel
106 příspěvků 15.02.12 20:12

Kity, perfektni eshop, diky za tip! Je tam postovne 4 libry, to se snad ani nemusite skladat…
Avo, me se ted stalo presne to, ceho se obavate. Inspirovan radami mistnich pekelnic ohledne kvalitnich materialu jsem zakoupil ve e-sekaci 2 krasne svetry. Vsechno padne, libi se mi. JENZE jeden z nich (85% bavlna, 15% kašmír), v tmavě modré barvě, ne že pouští chlupy, on mi v podstatě pokryl košili takřka souvislou vrstvou modrých vláken. Nevíte, dámy, co s tím? Nechci k tomu svetru nosit pořád jen modré nebo černé košile :D Nebo myslíte, že to po pár nošeních přestane? Dost mě to zklamalo.

MP Ava
248 příspěvků 15.02.12 20:54

No, já měla včera černý vlněný kabát na bílé košili a šílený…

RenaLange  15.02.12 21:05
Pavle je mi Vás líto, já bych s tím svetrem švihla do koše.
Ale vážně, jestli to není ten důvod proč skončil v sekáči ? Jaká je to značka ? Kašmír by pelichat neměl.
Ava to stejné, je mi Vás líto, já nosím běžně černé vlněné sako nebo černý kašmírový svetřík a bílou košili,jaké značky je ten Váš kabát?
Pokud není ze sekáče tak bych ho reklamovala(.

MP Ava
248 příspěvků 15.02.12 21:15
Je to Guess a to tam té vlny ještě není ani moc, zbytek umělotina.
U kabátu mi to až tolik nevadí, málokdy ho nosím rovnou na košili. Ale fakt bych chtěla ten cardigan z nějakého hřejivého materiálu. Jenže abych si ho pak v práci nemohla ani vysvléct, to teda neee…

Pavel
106 příspěvků 15.02.12 21:19

Do koše ne, to jen přes mou modře chlupatou mrvolu! Je to značka Paul Kehl. Já doufal, že s tím jde něco udělat, třeba vypráním. Naštěstí jsem zjistil, že ten e-sekáč umožňuje vrácení…

Oliva
33 příspěvků 17.02.12 20:18

Ode dneška do pondělka 20.2. je na http://www.woolovers.com poštovné zdarma......

MP sasanka
13 příspěvků 29.02.12 11:21

Tak som si na spominanej stranke woolovers.com objednala pulover, zmes merino+kasmir - je velmi prijemny a makkucky, nehryzie a je hrejivy, hoci je tenky. Mam tento http://www.woolovers.com/…ew-neck.aspx
Laka ma to teraz objednat odtial viac veci (nadchyna ma, ze ku kazdej veci maju uvedene aj presne rozmery!), mam vsak dost citlivu pokozku a neviem, ci si mozem dovolit kupit nieco zo 100% vlny, aj ked o niektorej pisu, ze je „soft lambswool“. Nemate niekto s tymto typom vlny skusenost? Mam jeden sveter zo zmesi vlny a akrylu a dost ma hryzie, myslim, ze je to prave koli vlne…

Cinkitoo  03.01.13 20:17

Dneska jsem v Marks Spencer objevila svetr 39% angora, 5% wool, zbytek polyamid. Nekousal. Cena 475,– (? asi). Koupit nebo nebrat? Jo a mačkal se.

šebestová
5 příspěvků 04.01.13 08:53

Já mám od nich tento http://www.woolovers.com/…-jumper.aspx a musím pochválit, myslím že mám taky docela citlivou pokožku, ale tenhle svetr je výborný, sice to není úplně na nošení na holou pokožku, ale kouše jen maličko, dá se to bez problémů vydržet. A je to ten nejteplejší svetr co znám, dost jsem si ho oblíbila!

Kozlovský
1 příspěvek 21.01.13 00:58
Akryl vs. vlna

Mně teda vlna vždycky kousala, i když jí bylo v materiálu třeba jen 30%. Akryl není sice úplně košér, těžko srovnávat jeho vlastnosti jako prodyšnost, větruvzdornost, tepelnou izolaci atd. s tzv. „funkčními materiály“ sportovně-turistickýho odvětví. Ale při volbou mezi akrylem a vlnou dávám přednost akrylu.

Tiena
23 příspěvků 21.01.13 02:21

@MP sasanka @šebestová Mohu se zeptat, jak dlouho jste čekali na doručení zásilky z woolovers?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit