opravdu úzké kozačky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Ava
248 příspěvků 18.10.11 11:41

Dobrý den, prosím o radu - nevíte, kde sehnat kvalitní kožené kozačky v jezdeckém stylu, které ale budou opravdu úzké přes lýtko? Mám hubené nohy a pokud všechny boty jsou mi velké, resp. široké. Jelikož už jsem opravdu zoufalá, uvažuji i nad tím, že si nechám boty ušít. Má někdo zkušenosti?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

GreatSusan  18.10.11 13:02

www.duoboots.com nebo tak nejak, pokud to nefunguje, tak googlovat duoboots, delaji kozacky v ruznych sirkach…

MP Ava
248 příspěvků 18.10.11 21:52

Děkuju velice, to vypadá skvěle. Jen jsem tedy nemyslela cenu od 200 euro výš, když jsem psala kvalitní… :-/

GreatSusan  19.10.11 08:00

no ja vim, ty ceny nejsou uplne nejnizsi, ale je to jedina firma, kterou znam a ty ceny mi prijdou jeste jakztakz prijatelne… treba se jeste ozve nekdo s trochu levnejsim tipem - zas na druhou stranu, kdyz spocitate veskery cas a nervy, ktere stravite zkousenim a zavrhovanim levnych a nepasujicich kozacek, tak to urcite vyda taky na slusnou sumu…

GreatSusan  19.10.11 08:02

a taky - nemyslim, ze by rucne site boty vysly o mnoho levneji a tady mate moznost ty boty poslat zpatky, kdyz se Vam nebudou libit, to u sevce nejspis nepujde…

anicka  19.10.11 08:09
Ava: skusala si nejake v Ara? Maju tam rozne sirky, tak mozno nejake to S… A dost velky vyber maju vo Fashion Arene v Prahe (odporucam hlavne obchod M2), vcera som tam nejake skusala, a mala som zas pre zmenu pocit, ze su fakt uzke uplne vsetky.

Co sa tyka sitia, odporucam tohto pana - http://www.boty-alanky.cz/ (sije teda hlavne historicke, ale ani s „normalnymi“ nema problem). Len ta cena asi bude inde ako u topanok z Deichmanna…no, za kvalitu sa proste plati.

FoxInTheBox
278 příspěvků 19.10.11 14:59

Anicka: Pan Alan Kvasnička z tvého odkazu je super, máme od něj několik párů historických bot, šije tak, že opravdu respektuje každou sebemenší odchylku a křivku nohy, takže výsledek dokonale padne:)
Vysoké gotické boty (asi nejblíž kozačkám co jsme u něj objednávali) stojí kolem 3000 Kč, zdobené krojové kozačky kolem 4000 Kč. Pokud jste na facebooku, najděte si „Alan švec boty Alanky“, má tam nafocené vzorníky bot i s cenama. Na fotkách jsou sice historické a krojové boty, ale uděláte si představu o ceně podle spotřeby kůže a práce.
Myslím si, že není vůbec drahý na to, jak kvalitně pracuje (gotičky nošené pravidelně na šermířské akce, do lesa atd. bez problémů všechno vydržely, jen po 3 letech se bude měnit podrážka, protože muž u nich má schválně tenkou). Jo a je z Brna, takže žádné poštovné do zahraničí:)

GreatSusan  19.10.11 15:16

Ty sity boty skutecne nevypadaji spatne. Co me ale napadlo - kdyz ty boty maji byt hodne uzke, tak musi mit (aspon myslim) zip, aby se do nich nechalo nazout. No a na tech historickych botach jsem na fotkach zadny zip nevidela… dela ten clovek boty se zipem nebo je „tradicionalista“?
btw. duoboots zadne postovne neuctuje

modra_kocka
903 příspěvků 20.10.11 18:26

Ava: nemusíš si je nechávat šít, můžeš si jen nechat zmenšit obvod kolem lýtka :) Jsi z Prahy? Jestli ano, dám ti tip na obuvníka.

MP Ava
248 příspěvků 27.10.11 20:04

Všem všem děkuji za rady, jednu z nich nakonec určitě využiji.

27.10.11 22:10

Na úzká lýtka šijí v CCC, přijde mi, ale to jste asi zkoušela?

Oliva
33 příspěvků 11.11.11 23:49

Doporučuji se podívat na www.javari.co.uk na značku Fly London a na komentáře ke kozačkám Fly London Mona Boot a Fly London Misty. Podle komentářů Fly London vyrábějí všechny kozačky na hodně štíhlé nohy (v komentářích jsou i míry) a víckrát jsem tam četla „první kozačky, ve kterých nevypadám jako v holinách“ nebo že zákaznice boty vracely, protože byly moc úzké.
Boty posílají do Čech, trvá to ani ne týden a poštovné je v ceně. Bývají tam velké sezónní slevy, řekla bych, že v lednu bude ta pravá chvíle na nákup, možná už koncem prosince. Slevy mívají velké (až 60-70%).
Nebyla jsem si jistá číslem, většinu bot mám 39, ale někdy 40. V létě jsem si kupovala boty od Fly London a radši jsem koupila větší (7) a dobře jsem udělala.

MP Ava
248 příspěvků 03.12.11 13:50
Ženy, co si myslíte o těchto http://www.duoboots.com/…roc_leather/ ?
Mně se líbí, ale trochu si říkám, zda ten vzhled a la croco trochu nezavání ruskou zbohatlicí bez vkusu?

Tippi
19 příspěvků 09.12.11 22:49

Kozačky různých šířek šije Gabor, S-M-L-XL. Taky v Deliberti se dají často koupit úzké (značka Nero Giardini, cena ovšem vyšší). Jezdecký styl neslibuji, ale myslím, že naděje je velká, někdy mi přijde, že se dneska ani nic jiného nešije. :-)

Tippi
19 příspěvků 09.12.11 22:50

modra_kocka: Prosím, prosím, kdo je ten šikovný obuvník v Praze?

Gorilka
658 příspěvků 11.12.11 16:23

Tippi: Až budeš mít toho šikovného obuvníka, vem ho sebou na nákup (kozaček) aby ti rovnou řekl, jestli to půjde zůžit.

Elm
126 příspěvků 27.01.12 19:52

Jelikož mám hodně úzké lýtko (33 cm) a toužím po klasických kozačkách k sukni, objednala jsem si na www.javari.co.uk výše zmiňované Fly London Mona Boots. Dorazily rychle a vypadají pěkně. V horní části lýtka drží díky nápletu dobře, ale nevyhovuje mi, že mají takový jakoby holinkovitý tvar - v oblasti nártu a spodní části lýtka jsou hodně široké, fakt jako klasické holinky, v horní části lýtka drží díky tomu nápletu. Byly by moc hezké k slimkám (ale špatně by se obouvaly, protože nemají zip až nahoru), ale k sukni se mi nezdají díky tomu tvaru dost elegantní. Těšila jsem se na ně jak dítě na cumel, že konečně i v zimách provětrám své sukně, ale rozhodla jsem se poslat je zpátky.

Gorilka
658 příspěvků 28.01.12 10:52
Elm ha detto : …Fly London Mona Boots. Dorazily rychle a vypadají pěkně. V horní části lýtka drží díky nápletu dobře, ale nevyhovuje mi, že mají takový jakoby holinkovitý tvar - v oblasti nártu a spodní části lýtka jsou hodně široké, fakt jako klasické holinky…
Našlo mi to 7 páru vysokých bot. Širší část v lýtku a nártu je pochopitelná:
  • Materiál je kůže a oblast nártu je nejvíce namáhaná.
  • Je to daň za konfekční výrobu.

Oliva
33 příspěvků 28.01.12 12:56
Elm ha detto : Jelikož mám hodně úzké lýtko (33 cm) a toužím po klasických kozačkách k sukni, objednala jsem si na www.javari.co.uk výše zmiňované Fly London Mona Boots. Dorazily rychle a vypadají pěkně. V horní části lýtka drží díky nápletu dobře, ale nevyhovuje mi, že mají takový jakoby holinkovitý tvar - v oblasti nártu a spodní části lýtka jsou hodně široké, fakt jako klasické holinky, v horní části lýtka drží díky tomu nápletu. Byly by moc hezké k slimkám (ale špatně by se obouvaly, protože nemají zip až nahoru), ale k sukni se mi nezdají díky tomu tvaru dost elegantní. Těšila jsem se na ně jak dítě na cumel, že konečně i v zimách provětrám své sukně, ale rozhodla jsem se poslat je zpátky.
Tak to je škoda, to mi je líto. Zajímalo by mě, jak jsou ty Mona Boots vysoké? Až pod kolena? Já vím, že závisí na délce nohou, ale z fotky není poznat, jak vysoké jsou. Vešly by se do nich ty slimky při šířce lýtka 33 cm dobře, nebo by se tam musely cpát? Taky si říkám, ta kůže je kvalitní, jestli by kolem kotníků nepovolila. Jo a velikostně v chodidle byly dobře? Já jsem si kupovala od Fly London jiné boty, a sedí pěkně, ale u některých kozaček od Fly tam v komentářích píšou, že je dělají větší, tak teď nevím.
Jinak jsem ještě zjistila, že na některých stránkách uvádějí šířku kozačky přes lýtko. Nemají to třeba u všech bot, ale dá se dost zjistit a pak třeba i ty boty koupit jinde. Našla jsem to na www.botyk.cz, www.zalando.de a taky na www.polyvore.com to u některých bot mají uvedené.
Jo a od včerejška mají na www.javari.co.uk kromě až 70% na velkou část kolekce navrch 20% na vše. Ale pustí to jen jeden nákup (může to být klidně víc bot, ale najednou), napodruhé už bez slevy.

MP Ava
248 příspěvků 28.01.12 13:00
Poradí mi někdo prosím, co znamená následující:

Materials: Manmade sole, Mandmade upper, Manmade lining

… nějak nechápu, zda jsou kožený?

Oliva
33 příspěvků 28.01.12 15:01
Ava ha detto : Poradí mi někdo prosím, co znamená následující:
Materials: Manmade sole, Mandmade upper, Manmade lining
… nějak nechápu, zda jsou kožený?
Ne, nejsou. Když je u materiálu napsané že „manmade“, tak jde vždycky o „vyrobené člověkem“ - doslovný překlad, takže koženka, vystýlka ze syntetické látky, umělohmotná podrážka, atd . Kůži lidi nevyráběj, tu si vyroste kráva sama.

MP Ava
248 příspěvků 28.01.12 17:29

Díky, já teda anglicky umím, takže jsem si přeložila „vyrobené člověkem“, ale nechápala jsem, co to znamená u bot, protože jsem se s tím nikdy nesetkala… Tak to tedy za těch 50 liber ať si je strčí někam :-/

MP obludka
28 příspěvků 28.01.12 17:47

Avo, kdybyste náhodou sehnala po ČR, napište prosím, kde a za kolik. Mám úplně stejný problém - minulou zimu jsem si ze zoufalství koupila trochu širší kozačky, ale opravdu to nevypadá nijak hezky. Vícero úzkých kozaček jsem viděla v OD Kotva, ale bohužel - nikdy nebyly kožené.

MP Ava
248 příspěvků 28.01.12 18:01
Obludko, když si vyhledáte článek o tom, jak hrozné boty mají v Galexu (tady v Pekle), tak tam já jsem našla ty svoje :)))
V článku je to druhá fotka, třetí bota zleva… cituji: Kozačky z horní řady: vlevo jedna okožíškovaná zvenčí, což není do břečky příliš praktické, leda že by ten kožíšek už měl šedohnědou barvu. Následuje špičatá bota s řemínkem, výraznou přezkou a do sněhu nepraktickým podpatkem; ta další je ok,“ 

Tak mě tam právě zaujala ta bota označená jako ok. Šla jsem se na ně podívat, zkusila a jsou fakt úzké a dají se stáhnout šněrováním. A dobře se v nich chodí. 

Oliva
33 příspěvků 28.01.12 20:00
Ava ha detto : Obludko, když si vyhledáte článek o tom, jak hrozné boty mají v Galexu (tady v Pekle), tak tam já jsem našla ty svoje :)))
V článku je to druhá fotka, třetí bota zleva… cituji: Kozačky z horní řady: vlevo jedna okožíškovaná zvenčí, což není do břečky příliš praktické, leda že by ten kožíšek už měl šedohnědou barvu. Následuje špičatá bota s řemínkem, výraznou přezkou a do sněhu nepraktickým podpatkem; ta další je ok,“ 
Tak mě tam právě zaujala ta bota označená jako ok. Šla jsem se na ně podívat, zkusila a jsou fakt úzké a dají se stáhnout šněrováním. A dobře se v nich chodí.
Jsou moc pěkné. A na té fotce vůbec nevypadají, že by mohly sedět na úzkém lýtku, spíš naopak. Smutně jsem se na ně dívala jako že to není nic pro mě. Výrobce je Galex? Mně by se takové líbily, ale potřebovala bych s malým nebo žádným podpatkem, ale pokud Galex dělá užší, mohli by mít i jiné.
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit