Opravny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JK
56 příspěvků 17.08.11 19:14

Mile pekelnice a pekelnici,
potrebuju tip na dobreho brasnare v Brne – mam milovanou kozenou kabelku a potrebuju na ni vymenit zip.
Tento dotaz me inspiroval ke sdileni tipu na dobre opravare mody, bot nebo jinych modnich nutnosti :)
Tak za sebe v Brne mohu doporucit:
- svec: bata na ceske, 5. patro, velmi dobre a rychle, take poradi, ne vsak za kazdou cenu („Jo, slecno, ty botky vam muzu za 500 opravit, ale do tydne se vam muzou rozbit znova…“)
- svadlena: svadlena u ronda – upravy a opravy (ne, nevladnu sicim strojem ani trochu), zmensovala i mi saty s kosticemi a podsivkou, vymenovala podsivku v kabatu.
ale potrebuju toho brasnare, mate nekdo tip?

Reakce:

rafej
16 příspěvků 19.08.11 19:41

Ahoj všem,
nevíte, jestli někdo v Praze nebo v okolí umí vyměnit komplet podšívku u kabelky? Ale přišitou ke kůži, ne jen vloženou a přišitou u zipu. Je to elegantnější kabelka typu box a zvenku je v perfekním stavu a nerada bych ji vyhazovala.
A ještě, jestli někde dělají sešívání/scelování pletenin. Částečně se mi odpáral u svetru rolák. Stačilo by asi ho jen znovu přišít, ale nevím, jak se u pletenin jednotlivé díly sešívají.
Sama dobré tipy nemám. Švadleny jsme vyzkoušely tři a dvě hrůza a třetí už nepracuje.
Ševci taky nic moc.
Jediné, co můžu doporučit:
- opravna deštníků v Praze v prostoru stanice metra C Ládví

Zarran
41 příspěvků 23.08.11 10:54
rafej ha detto : Ahoj všem,nevíte, jestli někdo v Praze nebo v okolí umí vyměnit komplet podšívku u kabelky? Ale přišitou ke kůži, ne jen vloženou a přišitou u zipu. Je to elegantnější kabelka typu box a zvenku je v perfekním stavu a nerada bych ji vyhazovala.A ještě, jestli někde dělají sešívání/scelování pletenin. Částečně se mi odpáral u svetru rolák. Stačilo by asi ho jen znovu přišít, ale nevím, jak se u pletenin jednotlivé díly sešívají.
Sama dobré tipy nemám. Švadleny jsme vyzkoušely tři a dvě hrůza a třetí už nepracuje.Ševci taky nic moc. Jediné, co můžu doporučit:- opravna deštníků v Praze v prostoru stanice metra C Ládví
Znám dobrého ševce v Praze, jen nevím, zda by si poradil i s kabelkou - každopádně adresa je Korunní 49, Praha 2 (http://www.firmy.cz/…nohrady.html)

Karoleenah
2322 příspěvků 23.08.11 14:04
Brno:
Nedám dopustit na paní Maršálkovou na Skřivanově ulici. Je celkem levná, rychlá, nechávám si u ní pravidelně podrážet boty, na jedny mi dělala kotníkové řemínky, vyměnila rozbitý zip na kabelce…
A jedno kožešnictví/braš­nářství je hned za rohem na Štefánikové, ale tam jsem ještě nikdy nebyla, takže osobní zkušenosti žádné.
Taky vím, že brašnářství je na Mendláku a opravna obuvi v NC Královo Pole, ale zase žádné osobní zkušenosti.

St. Magda
25 příspěvků 23.08.11 15:56

na mendláku jsem nic nenašla,kde to tam je?
jinak jsem se právě vrátila z malinkaté opravny na gorkého 40, dodělávali mi tam pásek kolem kotníku, který mně snědl náš domácí mazlíček. botky vypadají jako nový, uvidíme, co to vydrží… |Ale obsluha tam byla velmi milá a i s novými podpadky mi to vyšlo na 300kč (takže se tam nejspíš příště vrátím)

Karoleenah
2322 příspěvků 23.08.11 20:41

St. Magda: No, jak bych to popsala, jezdí kolem trolejbus, na té straně je i vinotéka, zastavárna (Zlatíčko se jmenuje :)) ), … Je to vlastně docela maličké.

St. Magda
25 příspěvků 01.09.11 22:03

já myslím, že příště stejně půjdu zase na gorkého…boty se mnou hodovaly a jsou v pohodě…takže asi doporučuju…:)

Brambora
42 příspěvků 15.09.11 15:06

V Praze musím zatím jen chválit opravnu obuvi a mnoha dalšího na Černém Mostě. Přímo v budově konečné stanice metra. Navíc - dávala jsem si v zimě 2 krát podrazit podpatky u kozaček, nejdříve v Tescu Anděl, pak na Čerňáku. Na Černém Mostě ve stejné kvalitě za poloviční cenu. Velmi milé překvapení.

Ingerlise
9 příspěvků 09.09.12 23:26

Poradí prosím někdo opravnu deštníků v Brně? Bývala občas k vidění taková ta pojízdná opravna - přívěs - ale už jsem ji dlouho nikde neviděla. Předem díky :-)

klubo  09.09.12 23:33

Mendlák doporučuji, už mi tam zachránili dvě kožené kabelky. http://www.mapy.cz/#…
Mendlovo náměstí 17/9
603 00 Brno-Staré Brno
Telefon: +420 543 211 082
Mobil: +420 731 479 037
Email:
ivonakulhanko­va@seznam.cz

Karoleenah
2322 příspěvků 09.09.12 23:35

@Ingerlise Přívěs stával vždycky na křižovatce ulic Václavská, Křížová a Křídlovická, jestli už zmizel, tak je to prvně, co o tom slyším a příliš mě to netěší…
Každopádně o nějaké opravně deštníků by mohli vědět ve speciálce na deštníky Ambrela - jsou v NC Krpole, obchodní galerii na Orlí a v OC Futurum, třeba dokonce mají i nějakou spřátelenou nebo svoji vlastní.

blacken
2320 příspěvků 09.09.12 23:50

Nevíte někdo, kolik tak může stát zúžení kozaček? A kde nejlépe v Praze? Koupila jsem si přes internet kozačky, moc se mi líbí, ale jsou opravdu široké - jsem jak kocour v botách. Tak zvažuju, jestli se mi vůbec vyplatí je nechat předělat, nebo je budu nosit jen přes kalhoty. Protože byly v akci a nechce se mi dávat za úpravu to samé co za boty samotné a taky se bojím, že by je to mohlo zničit úplně…

chinin
2788 příspěvků 10.09.12 14:18

Brno:

• Opravna oděvů a zcelování – vřele doporučuji: Tábor – perfektní práce, poradí, zvládají i složitější opravy, ceny rozumné
  • Opravna deštníků – ještě cca před rokem byla pojízdná provozovna na Kounicové, naproti VŠ kolejím a klubu Alterna, poblíž MZK (vedle MZK směrem od centra do Krpole je supermarket - dříve Delvita, nyní myslím Albert, a vedle supermarketu stával přívěs s opravnou deštníků)  – doporučuji
  • Opravna obuvi, kabelek apod. – vřele doporučuji: Gorkého, jsou trochu dražší, ale odvádí perfektní práci, nebojím se jim svěřit ani drahé boty či kabelky
  • Oproti přispěvatelce shora mám opakovaně negativní zkušenosti s opravnou obuvi u Bati na České

Praha:

• Opravna bot, kabelek apod. – vřele doporučuji: Krakovská, mám s nimi skvělé zkušenosti (více viz diskuze Kreativní švec v Praze nebo podobný název), nebojím se jim svěřit ani drahé boty či kabelky
  • Opravna bot, kabelek apod. – Národní třída, palác Adria – mám dobré zkušenosti, rychlí, ochotní, zadávám jim spíš menší opravy
  • Naopak negativní zkušenosti mám s opravnou bot v Kotvě, nyní přesunutou ke vstupu do Alberta na Nám. republiky
  • Nepříliš dobrou zkušenost mám s opravnou oděvů v OD Debenhams na Václavském nám., jsou ochotní, ale do budoucna bych jim svěřila max. zkrátit tričko/šaty apod., rozhodně nic složitějšího jako zužování/zabí­rání apod.

Hodil by se mi TIP NA KVALITNÍ OPRAVNU ODĚVŮ V CENTRU PRAHY, která zvládne i složitější opravy drahého oblečení, a dále TIP NA KVALITNÍ KREJČOVOU V CENTRU PRAHY NEBO „NA METRU“. Předem děkuji.

Moir
1808 příspěvků 10.09.12 14:57

@chinin Podle dobře udělaného zcelování bych dala tip na krejčovství v ulici Victora Huga v Praze 5, u Arbesova náměstí, přinejmenším na ty opravy/úpravy

chinin
2788 příspěvků 10.09.12 15:21

@Moir
Děkuji!

edit89
2 příspěvky 21.02.13 22:49

JK: našla jsem tohle, prý je dobrá.. ale nevím, jestli ještě funguje :-/ http://helena-zemanova.takeit.cz/…anova-112329

Aroosak
618 příspěvků 21.02.13 23:23

@chinin Úpravna oděvů mi byla doporučena v Perlové (naproti knihkupectví, tuším Kosmas, nebo vedle restaurace NEB. O je průchod, do kterého když vejdete, tak po levé straně uvidíte dveře a zvonky. Dole je pak jeden, kde je napsané Opravna oděvů - 1. patro). Já už k nim chodím několik let a jsem s nimi moc spokojená. Mnohem víc, než s opravnou oděvů v Kotvě.
Co se týče bot, příšernou zkušenost mám s Mr. Mint v Paladiu. Tam mi zničili boty, které mi pak naštěstí spravili v opravně na Jungmannové (bohužel přesné číslo neznám, ale je to hned vedle Home Kitchen). Ještě chci zkusit opravnu v Dlouhé, mám to blíž, ale zatím jsem o nich neslyšela.

chinin
2788 příspěvků 21.02.13 23:49

@Aroosak
Diky moc! :-)

Caralina
916 příspěvků 22.02.13 10:23

Zarran - to je ten, co sedí v malém krámečku v suterénu a na domě má štít s nápisem švec?

PavlinkaK
96 příspěvků 22.02.13 10:28

Já chodím k ševci do Římské na Praze 2, už asi pět let a jsem hrozně spokojená. Je to až za Italskou, vedle obchodu se zdravou výživou.

Lama_z_Lana  16.01.14 19:21

Přijmu tip na opravnu obuvi v HK. Google mi vyhodil opravnu „U Škrpálu“, která neměla úplně nejlepší hodnocení a opravnu kdesi v Pospíšilově ulici, což je pro mě trochu z ruky (radši bych něco v centru nebo v okolí FN)a tak si ji ponechávám v záloze. Nepotřebuji žádnou speciální opravdu, jen výměna sešlapaných podpatků a tak.

elesse
102 příspěvků 20.01.14 00:20

V Praze na boty, kabelky a pod. jedině Krakovská. Po různých zkušenostech už jinam nechodím. Sice obsluha často komunikuje špatnou češtinou, ale jsou bezkonkurenční.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit