Opravny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JK
56 příspěvků 17.08.11 19:14

Mile pekelnice a pekelnici,
potrebuju tip na dobreho brasnare v Brne – mam milovanou kozenou kabelku a potrebuju na ni vymenit zip.
Tento dotaz me inspiroval ke sdileni tipu na dobre opravare mody, bot nebo jinych modnich nutnosti :)
Tak za sebe v Brne mohu doporucit:
- svec: bata na ceske, 5. patro, velmi dobre a rychle, take poradi, ne vsak za kazdou cenu („Jo, slecno, ty botky vam muzu za 500 opravit, ale do tydne se vam muzou rozbit znova…“)
- svadlena: svadlena u ronda – upravy a opravy (ne, nevladnu sicim strojem ani trochu), zmensovala i mi saty s kosticemi a podsivkou, vymenovala podsivku v kabatu.
ale potrebuju toho brasnare, mate nekdo tip?

Reklama

Reklama

Reakce:

rafej
16 příspěvků 19.08.11 19:41

Ahoj všem,
nevíte, jestli někdo v Praze nebo v okolí umí vyměnit komplet podšívku u kabelky? Ale přišitou ke kůži, ne jen vloženou a přišitou u zipu. Je to elegantnější kabelka typu box a zvenku je v perfekním stavu a nerada bych ji vyhazovala.
A ještě, jestli někde dělají sešívání/scelování pletenin. Částečně se mi odpáral u svetru rolák. Stačilo by asi ho jen znovu přišít, ale nevím, jak se u pletenin jednotlivé díly sešívají.
Sama dobré tipy nemám. Švadleny jsme vyzkoušely tři a dvě hrůza a třetí už nepracuje.
Ševci taky nic moc.
Jediné, co můžu doporučit:
- opravna deštníků v Praze v prostoru stanice metra C Ládví

Zarran
41 příspěvků 23.08.11 10:54
rafej ha detto : Ahoj všem,nevíte, jestli někdo v Praze nebo v okolí umí vyměnit komplet podšívku u kabelky? Ale přišitou ke kůži, ne jen vloženou a přišitou u zipu. Je to elegantnější kabelka typu box a zvenku je v perfekním stavu a nerada bych ji vyhazovala.A ještě, jestli někde dělají sešívání/scelování pletenin. Částečně se mi odpáral u svetru rolák. Stačilo by asi ho jen znovu přišít, ale nevím, jak se u pletenin jednotlivé díly sešívají.
Sama dobré tipy nemám. Švadleny jsme vyzkoušely tři a dvě hrůza a třetí už nepracuje.Ševci taky nic moc. Jediné, co můžu doporučit:- opravna deštníků v Praze v prostoru stanice metra C Ládví
Znám dobrého ševce v Praze, jen nevím, zda by si poradil i s kabelkou - každopádně adresa je Korunní 49, Praha 2 (http://www.firmy.cz/…nohrady.html)

Karoleenah
2322 příspěvků 23.08.11 14:04
Brno:
Nedám dopustit na paní Maršálkovou na Skřivanově ulici. Je celkem levná, rychlá, nechávám si u ní pravidelně podrážet boty, na jedny mi dělala kotníkové řemínky, vyměnila rozbitý zip na kabelce…
A jedno kožešnictví/braš­nářství je hned za rohem na Štefánikové, ale tam jsem ještě nikdy nebyla, takže osobní zkušenosti žádné.
Taky vím, že brašnářství je na Mendláku a opravna obuvi v NC Královo Pole, ale zase žádné osobní zkušenosti.

St. Magda
25 příspěvků 23.08.11 15:56

na mendláku jsem nic nenašla,kde to tam je?
jinak jsem se právě vrátila z malinkaté opravny na gorkého 40, dodělávali mi tam pásek kolem kotníku, který mně snědl náš domácí mazlíček. botky vypadají jako nový, uvidíme, co to vydrží… |Ale obsluha tam byla velmi milá a i s novými podpadky mi to vyšlo na 300kč (takže se tam nejspíš příště vrátím)

Karoleenah
2322 příspěvků 23.08.11 20:41

St. Magda: No, jak bych to popsala, jezdí kolem trolejbus, na té straně je i vinotéka, zastavárna (Zlatíčko se jmenuje :)) ), … Je to vlastně docela maličké.

St. Magda
25 příspěvků 01.09.11 22:03

já myslím, že příště stejně půjdu zase na gorkého…boty se mnou hodovaly a jsou v pohodě…takže asi doporučuju…:)

Brambora
42 příspěvků 15.09.11 15:06

V Praze musím zatím jen chválit opravnu obuvi a mnoha dalšího na Černém Mostě. Přímo v budově konečné stanice metra. Navíc - dávala jsem si v zimě 2 krát podrazit podpatky u kozaček, nejdříve v Tescu Anděl, pak na Čerňáku. Na Černém Mostě ve stejné kvalitě za poloviční cenu. Velmi milé překvapení.

Ingerlise
9 příspěvků 09.09.12 23:26

Poradí prosím někdo opravnu deštníků v Brně? Bývala občas k vidění taková ta pojízdná opravna - přívěs - ale už jsem ji dlouho nikde neviděla. Předem díky :-)

klubo  09.09.12 23:33

Mendlák doporučuji, už mi tam zachránili dvě kožené kabelky. http://www.mapy.cz/#…
Mendlovo náměstí 17/9
603 00 Brno-Staré Brno
Telefon: +420 543 211 082
Mobil: +420 731 479 037
Email:
ivonakulhanko­va@seznam.cz

Karoleenah
2322 příspěvků 09.09.12 23:35

@Ingerlise Přívěs stával vždycky na křižovatce ulic Václavská, Křížová a Křídlovická, jestli už zmizel, tak je to prvně, co o tom slyším a příliš mě to netěší…
Každopádně o nějaké opravně deštníků by mohli vědět ve speciálce na deštníky Ambrela - jsou v NC Krpole, obchodní galerii na Orlí a v OC Futurum, třeba dokonce mají i nějakou spřátelenou nebo svoji vlastní.

blacken
2350 příspěvků 09.09.12 23:50

Nevíte někdo, kolik tak může stát zúžení kozaček? A kde nejlépe v Praze? Koupila jsem si přes internet kozačky, moc se mi líbí, ale jsou opravdu široké - jsem jak kocour v botách. Tak zvažuju, jestli se mi vůbec vyplatí je nechat předělat, nebo je budu nosit jen přes kalhoty. Protože byly v akci a nechce se mi dávat za úpravu to samé co za boty samotné a taky se bojím, že by je to mohlo zničit úplně…

chinin
2788 příspěvků 10.09.12 14:18

Brno:

• Opravna oděvů a zcelování – vřele doporučuji: Tábor – perfektní práce, poradí, zvládají i složitější opravy, ceny rozumné
  • Opravna deštníků – ještě cca před rokem byla pojízdná provozovna na Kounicové, naproti VŠ kolejím a klubu Alterna, poblíž MZK (vedle MZK směrem od centra do Krpole je supermarket - dříve Delvita, nyní myslím Albert, a vedle supermarketu stával přívěs s opravnou deštníků)  – doporučuji
  • Opravna obuvi, kabelek apod. – vřele doporučuji: Gorkého, jsou trochu dražší, ale odvádí perfektní práci, nebojím se jim svěřit ani drahé boty či kabelky
  • Oproti přispěvatelce shora mám opakovaně negativní zkušenosti s opravnou obuvi u Bati na České

Praha:

• Opravna bot, kabelek apod. – vřele doporučuji: Krakovská, mám s nimi skvělé zkušenosti (více viz diskuze Kreativní švec v Praze nebo podobný název), nebojím se jim svěřit ani drahé boty či kabelky
  • Opravna bot, kabelek apod. – Národní třída, palác Adria – mám dobré zkušenosti, rychlí, ochotní, zadávám jim spíš menší opravy
  • Naopak negativní zkušenosti mám s opravnou bot v Kotvě, nyní přesunutou ke vstupu do Alberta na Nám. republiky
  • Nepříliš dobrou zkušenost mám s opravnou oděvů v OD Debenhams na Václavském nám., jsou ochotní, ale do budoucna bych jim svěřila max. zkrátit tričko/šaty apod., rozhodně nic složitějšího jako zužování/zabí­rání apod.

Hodil by se mi TIP NA KVALITNÍ OPRAVNU ODĚVŮ V CENTRU PRAHY, která zvládne i složitější opravy drahého oblečení, a dále TIP NA KVALITNÍ KREJČOVOU V CENTRU PRAHY NEBO „NA METRU“. Předem děkuji.

Moir
1907 příspěvků 10.09.12 14:57

@chinin Podle dobře udělaného zcelování bych dala tip na krejčovství v ulici Victora Huga v Praze 5, u Arbesova náměstí, přinejmenším na ty opravy/úpravy

chinin
2788 příspěvků 10.09.12 15:21

@Moir
Děkuji!

edit89
2 příspěvky 21.02.13 22:49

JK: našla jsem tohle, prý je dobrá.. ale nevím, jestli ještě funguje :-/ http://helena-zemanova.takeit.cz/…anova-112329

Aroosak
621 příspěvků 21.02.13 23:23

@chinin Úpravna oděvů mi byla doporučena v Perlové (naproti knihkupectví, tuším Kosmas, nebo vedle restaurace NEB. O je průchod, do kterého když vejdete, tak po levé straně uvidíte dveře a zvonky. Dole je pak jeden, kde je napsané Opravna oděvů - 1. patro). Já už k nim chodím několik let a jsem s nimi moc spokojená. Mnohem víc, než s opravnou oděvů v Kotvě.
Co se týče bot, příšernou zkušenost mám s Mr. Mint v Paladiu. Tam mi zničili boty, které mi pak naštěstí spravili v opravně na Jungmannové (bohužel přesné číslo neznám, ale je to hned vedle Home Kitchen). Ještě chci zkusit opravnu v Dlouhé, mám to blíž, ale zatím jsem o nich neslyšela.

chinin
2788 příspěvků 21.02.13 23:49

@Aroosak
Diky moc! :-)

Caralina
916 příspěvků 22.02.13 10:23

Zarran - to je ten, co sedí v malém krámečku v suterénu a na domě má štít s nápisem švec?

PavlinkaK
96 příspěvků 22.02.13 10:28

Já chodím k ševci do Římské na Praze 2, už asi pět let a jsem hrozně spokojená. Je to až za Italskou, vedle obchodu se zdravou výživou.

Lama_z_Lana  16.01.14 19:21

Přijmu tip na opravnu obuvi v HK. Google mi vyhodil opravnu „U Škrpálu“, která neměla úplně nejlepší hodnocení a opravnu kdesi v Pospíšilově ulici, což je pro mě trochu z ruky (radši bych něco v centru nebo v okolí FN)a tak si ji ponechávám v záloze. Nepotřebuji žádnou speciální opravdu, jen výměna sešlapaných podpatků a tak.

elesse
102 příspěvků 20.01.14 00:20

V Praze na boty, kabelky a pod. jedině Krakovská. Po různých zkušenostech už jinam nechodím. Sice obsluha často komunikuje špatnou češtinou, ale jsou bezkonkurenční.

tasa
51 příspěvků 17.03.17 20:27

Obnovuji y Praha-opravna kabelek, dik

JaPet
8 příspěvků 18.03.17 09:35

Zkuste zde http://www.opravyondracek.cz
Skvele mi tam opravili kozacky

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurková poprvé na pražském Fashion Weeku

Nejznámější česká supermodelka Karolína Kurková vůbec poprvé... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Roláky: 8 inspirací a jedno peklo

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Že rolák není nudný jsem ukázala v předchozím článku. Samotný rolák... Celý článek

Reklama