Optimistické knihy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KrysS
12 příspěvků 18.11.14 12:15
optimistické knihy

Ahoj :)
Potřebovala bych sehnat nějakou velice optimistickou a inteligentní knihu pro svou kamarádku k Vánocům. Poradíte mi někdo? :) Díky :)

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Okavango
114 příspěvků 18.11.14 12:28

Co Saturnina od Zdeňka Jirotky? Skvělý jemný humor.

KrysS
12 příspěvků 18.11.14 12:31

Ta je bezva, ale tu už určitě četla. Potřebovala bych něco ne tak známého. :)

viktorka_od splavu
7436 příspěvků 18.11.14 12:33

Tahle mě vždycky potěší, je fakt plná radosti ze života
 Šmíd

kimnie
411 příspěvků 18.11.14 12:40

Já mám moc ráda Velkou rybu od Daniela Wallace. Hezky se čte, chvílemi je úsměvná, chvílemi smutná, tak nějak jako život. Je podle ní i film od Tima Burtona, s Ewanem McGregorem v hlavní roli, můžu jen doporučit :)

Sailorette
1589 příspěvků 18.11.14 12:41

Pan Kaplan má třídu rád, když jsem to četla poprvé, tekly mi smíchy slzy.

Nuala
11 příspěvků 18.11.14 12:43

A co třeba Hrdý Budžes od Ireny Douskové?

Pinot Noir
8517 příspěvků 18.11.14 12:43

C. D. Payne - Holubí mambo. Je to doslova ptákovina, ale opravdu zábavná :)

Kapitan Amerika
80 příspěvků 18.11.14 12:48

Saturnin je klasika, která se nikdy neomrzí. Mě se třeba líbili povídky od Zdeňka Svěráka. Geralda Durell psal krásné knížky. Úžasná knížka je O mé rodině a jiné zvířeně. Líbilo se mi i Prázdné místo od Rowlingové, ikdyž to je knížka, u které máte ze začátku ve všem strašný zmatek. Stoletý stařík, který vylezl z okna a utekl, je taky pohodové a oddychové čtení. Krásná knížka s lehce filosofickým nádechem je Parfém bláznivého tance od Toma Robbinse. Myslím, že na duši potěší i Stopařův průvodce galaxií.

chitrá alex
141 příspěvků 18.11.14 13:14

Mně kdysi jedna známá přinesla do nemocnice Noční kořist od Irwina Shawa. Bylo to přesně to pravé optimistické na dlouhé ležení v nemocnici. Velmi doporučuji.

Sailorette
1589 příspěvků 18.11.14 13:17

A ještě cokoliv od Berniéra (-ese?), kromě Kapitánovy dcery. Třeba Bitva o zadnici dona Emanuela je super.

Příspěvek upraven 24.11.14 v 09:09

monel
648 příspěvků 18.11.14 13:22

Jestli má ráda spíš ženské čtení, tak doporučuji Susannu Kubelku, je to humorné,
milé, pozitivní.

chitrá alex
141 příspěvků 18.11.14 13:26
@Nuala píše:
A co třeba Hrdý Budžes od Ireny Douskové?

Vám přišla optimistická? Já z ní mám dodneška slzy v očích.

Zavan smradu  18.11.14 13:28

Novy zakon

Bacteria
393 příspěvků 18.11.14 13:58

Cokoliv od Pratchetta, tam je i samotná smrt docela optimistická. A inteligentní jsou taky. Je to psáno na mnoha úrovních, takže si počte dítě i dospělý, akorát se každý usmívá nad jinými věcmi. Líbila se mi třeba Dobrá znamení, Malí bohové, Zajímavé časy…

Allania
424 příspěvků 18.11.14 14:10

Já jsem tedy řvala smíchy u Vejce a já od Betty MacDonaldové a pak také u čehokoliv od Jamese Herriota. Je to o zvěrolékaři, co popisuje své zážitky. Knih má několik, přečetla jsem všechny a všechny se mi líbily. Je to taková nenáročná zábavná, i když místy smutná četba.

mátogrády
11 příspěvků 18.11.14 14:14

Jako vánoční kniha pro kamarádky se mi osvědčila Šťastná kniha od Barbory Šťastné. Ideální pro střední věk, 30 a dál.

Okavango
114 příspěvků 18.11.14 19:47

Vloni jsem dostala pod stromeček Aristokratku od Evžena Bočka, smála jsem se u ní nahlas. Výše doporučené Vejce a já je též skvělé, mohu taky doporučit.

Ptera
112 příspěvků 18.11.14 20:22
Gerald Durell - O mé rodině a jiné zvířeně - moc a moc doporučuji!
@Kapitan Amerika píše:
Saturnin je klasika, která se nikdy neomrzí. Mě se třeba líbili povídky od Zdeňka Svěráka. Geralda Durell psal krásné knížky. Úžasná knížka je O mé rodině a jiné zvířeně. Líbilo se mi i Prázdné místo od Rowlingové, ikdyž to je knížka, u které máte ze začátku ve všem strašný zmatek. Stoletý stařík, který vylezl z okna a utekl, je taky pohodové a oddychové čtení. Krásná knížka s lehce filosofickým nádechem je Parfém bláznivého tance od Toma Robbinse. Myslím, že na duši potěší i Stopařův průvodce galaxií.

razorblade_reloaded  18.11.14 21:40

Pro me je tou nejoptimistictejsi knihou na svete Autobus sebevrahu od finskeho autora Arto Paasilinny. Aneb neznam nic optimistictejsiho, nez kdyz skupina Finu chce spachat sebevrazdu, pronajme si autobus, cestuje po Evrope, sebevrazda se jim stale nedari, zatimco se jim vraci chut do zivota. Jestli je pro vas nazev moc hardkor, nezkazite nic vlastne jakoukoliv knihou od tohoto autora, jeho knizky jsou sileny, zabavny… proste skvely:)

Agrafína
251 příspěvků 18.11.14 23:13

Gerald Durrell- snad cokoliv, James Harriot, taktéž, František Nepil, Astrid Lindgren - jo, psala pro děti, ale taková My z ostrova Saltkrakan je úžasná pro kohokoliv kdo potřebuje povzbudit!

Katka2305
124 příspěvků 18.11.14 23:16

Koukám že skoro všechny moje knihy na zlepšení nálady už tu proběhly, tak jen drobné dodatky. Od autora Stoletého staříka je rovněž Analfabetka která uměla počítat (snad cituju název správně - taky velmi inteligentně vtipné). Za optimistickou knihu považuju i Klub přátel literatury a koláče z bramborových slupek - kolem prostředka je tam jedna velmi smutná věc, ale celkově je to hrozně optimistické. Pak Haló haló, to je prostě nezakrytá komedie na vážné téma (psáno podle seriálu). Vysoce inteligentní kniha je Bill Bryson: A short history of nearly everything (nejsem si jistá českým překladem, ale jsem si skoro jistá, že překlad existuje), tam si zase nejsem jistá optimismem, nebo Notes from a big country od stejného autora, to je zase hrozně vtipné :-)
Ono trochu záleží i na tom, proč má být kniha optimistická, možná že stručná a hodně obecná zmínka o okolnostech by trochu lépe nasměrovala různá doporučení.

Dalmitka
1302 příspěvků 19.11.14 13:45
@Allania píše:
Já jsem tedy řvala smíchy u Vejce a já od Betty MacDonaldové a pak také u čehokoliv od Jamese Herriota. Je to o zvěrolékaři, co popisuje své zážitky. Knih má několik, přečetla jsem všechny a všechny se mi líbily. Je to taková nenáročná zábavná, i když místy smutná četba.
Úplne súhlasím.

Dalmitka
1302 příspěvků 19.11.14 13:46

@Kapitan Amerika - „Krásná knížka s lehce filosofickým nádechem je Parfém bláznivého tance od Toma Robbinse.“ Áno, súhlasím.

Marbuša
243 příspěvků 19.11.14 14:02

Taky mě napadlä jako první tahle - Čisté radosti mého života a taky druhý díl

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit