Oriflame polévky (+ Oriflame freakshow)

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kate141
27 příspěvků 23.01.13 04:55
oriflame polévky?

Chtěla sem založit tuhle diskuzi, protože sem se chtěla ujistit, že to co jsem měla možnost vidět se mi zdá, jako dělaní blbců s lidí. Včera na fb, mi kamarádka ukazovala nový výrobek od firmy Oriflame(ano, ta kosmetická značka)a to wellnes polévku. Jedno balení polévek stojí…a ted pozor 799 kč, je jich tam 14(takže jedna za 60kč). Udajně by vám polévka z pytlíku měla zajistit rovnováhu stravování a úbytek na váze a to nechemickým složením(jak ji teda do toho pytlíku nacpali?)…Má s tím někdo zkušenosti, anebo se Vám to zdá jako mě absolutní blbost a myslíte si, že polévka z čerstvých surovin je lepší a zdravější?:)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reakce:

kate141
27 příspěvků 23.01.13 06:18

Už jenm to, že oriflame začal vyrábět jídlo se mi zdá psycho :D

Moir
1808 příspěvků 23.01.13 08:16

Složení jedné z nich „Pea protein, soy protein, tomato powder (17.9%), fructose, maize starch, salt, natural flavour, potato protein, fibre (inulin), rapeseed oil, basil (0.4%), citric acid, colour (paprika extract), pepper“
Nic převratného, zbytečný cukr a vůbec, takovou polévku s hráškem, rajčaty a brambory okořeněnou bazalkou a pepřem si doma vyrobíte samy za zlomek. Pominuli se

Sibyla
2639 příspěvků 23.01.13 08:26

@kate141 Přesně to mě napadlo. V duchu jsem cítila chuť krému, jak se někdy přetáhne přes rty. Kdyby se drželi svého kopyta!

Harmonika
244 příspěvků 23.01.13 08:34

Já si vždycky říkám, že kdyby všechny tyhle zázračný hubnoucí polévky, pilule a doplňky stravy fungovaly, tak přeci úplně vymizí obezita. Nechápu, jak to někdo může kupovat. Teda chápu, ono je pohodlnější vzít si zázračnou piluli nebo polívku než pravidelně cvičit a upravit stravovací návyky.

Guinea Pig
1190 příspěvků 23.01.13 08:54

Polévky?!? No tak to už je fakt konec. Já kroutila hlavou už v době, kdy prodávali ty zázračné koktejly a vlastní bižuterii. Vůbec nechápu, proč se snaží navýšit zisky takhle. Resp.ty koktejly asi ještě…no proč ne, no dobře. Ale i ty domácí spotřebiče, hodinky, sportovní náčiní..Já to nechápu. Ve Švédsku se zbláznili :-)

ještěřička
2370 příspěvků 27 inzerátů 23.01.13 08:54

Taky bych řekla, že je to „dělání blbců z lidí“, prostě trik, reklama, zbytečnost. Kupte si rajčata, nějaké koření, cibuli, česnek, bujón a udělejte si svojí rajskou polévku sama.Je to mnohem chutnější, levnější a wellnes než tahle blbost za osm stovek…:-/

Kate1985
45 příspěvků 23.01.13 10:13

To je snad fór, ne?? Koukám, že Oriflame je lepší a lepší…

Curlygirl
1901 příspěvků 23.01.13 10:16

Já jen čekám až tento skvělý nápad převezme ta druhá firma…

Avon, už to mám :-D

coralline
822 příspěvků 23.01.13 10:26
@Harmonika píše:
Já si vždycky říkám, že kdyby všechny tyhle zázračný hubnoucí polévky, pilule a doplňky stravy fungovaly, tak přeci úplně vymizí obezita. Nechápu, jak to někdo může kupovat. Teda chápu, ono je pohodlnější vzít si zázračnou piluli nebo polívku než pravidelně cvičit a upravit stravovací návyky.

Já vím, jak to funguje :D Je to tak drahý, že vám nezbydou peníze na jiný jídlo.

kate141
27 příspěvků 23.01.13 10:33

Nevím kdo mi pořád dává ty červený ramínka, asi někdo kdo propaguje oriflame :D

top topic
949 příspěvků 23.01.13 10:36

Ale no tak dámy, z hlediska firmy snažící se o zisk, je to výborný tah. Tlustých lidí je spousta, spousta z nich se snaží „bezpracně“ zhubnout. Firma se snaží profilovat i lehce jiným směrem v portfoliu výrobků ve srovnání s Mary Kay, Avon a nevím, co dál. Jako že dělá něco pro zdraví zákazníka. Mají i vitamíny pro děti. Když už od někoho Oriflame berete, myšleno šminky, tak proč nezkusit i tu věc na hubnutí a děckám vitamínky, aby byly zdravé? Prachy, prachy, prachy, myslet si o tom můžu, co chci:-)
Jo a za 60 korun udělám hrnec krémové zeleninové polívky pro celou rodinu na dva obědy a to se zcela nedietně rozšoupnu i se smetanou;-) (No dobře, i kdyby to mělo být o dvacku víc, pořád ušetřím:-)

top topic
949 příspěvků 23.01.13 10:41

A firem nabízejících pelmel různých a jiných výrobků, je podstatně víc, jen nejsou tak známé a nemají takovou reklamu. Občas se mi dostanou do rukou různé a jiné katalogy a je to celkem zábava, držely jste někdy v rukách třeba Popron? To je aspoň zábava na půl hodiny i dýl minimálně. Seženete tam všecko, od domácích potřeb, přes zahradnické a knížky, až po dětské hračky a dvd pro pány (ty mají btw. dost srandovní názvy, ten, kdo je vymýšlí, se asi dost baví:-)

Moir
1808 příspěvků 23.01.13 10:49

@kate141 máte svého osobního červenoramínkovače, buďte naň hrdá!

Guinea Pig
1190 příspěvků 23.01.13 12:04

@top topic To sice jo, ale pokud se nějaká firma od počátku prezentuje jako kosmetická, tak já prostě nestojím o to, aby vyráběli i švihadla, polívky a mixery nebo hodinky. Hodinky si koupím u hodináře, mixer od firmy, která je vyrábí sto let, prostě…A v mých očích to tu kosmetiku hrozně snižuje, protože si myslím, že mají soustředit svůj zájem na míchání krémů a ne na naušnice z plastu a barveného kovu. A z Oriflame hodně věcí používám, mám ho ráda a spousta věcí mi tam vyhovuje, takže fakt mě to štve, no.

top topic
949 příspěvků 23.01.13 12:51

Já vím, jak to myslíte a kdyby byla Oriflame nějaká moje oblíbená značka, tak by mě to taky rozčilovalo. Ale to je asi tak jediné, co se s tím dá dělat. Nevím, jak vypadají katalogy v ostatních zemích, ale tipla bych, že ČR nebude trh, kde se nějaký koncept testuje, že tyhle typy katalogů, kde je vše, už určitě někde existují a protože se to osvědčilo tam, tak to s velkou pravděpodobností bude fungovat i tady. Nebo se minimálně udělá nějaký průzkum, zda-li by o to zákaznice měly zájem. A asi měly. Spousta lidí nevytáhne paty z baráku, jejich vesnice, nebo bytu, ale taky se čas od času chtějí nalíčit nebo koupit novou kabelku. Zda-li cena odpovídá kvalitě, jestli je design aktuální, zas tak moc neřeší.
Mně se čas od času líbí v Avon, Oriflame katalozích nějaká kabelka, ale nepřenesla bych se přes to množství PVC a hlavně to, že se stejnou potkám na ulici dalších 5 ženských.

Karoleenah
2322 příspěvků 23.01.13 13:03

@top topic Že? Mně se tam občas taky líbí nějaké psaníčko, ale to množství ženských, které to pak mají taky, je fakt obrovské! Já na to nejsem kdovíjak vysazená a je mi fuk, když jednou dvakrát za sezónu potkám osobu ve stejném kabátu, ale přes toto už bych se asi nepřenesla. Myslela jsem si, že nejhorší byla ta růžová taška co byla jako příloha u Marianne… nicméně tuhletu černo-zlatou tašku Puma co ji měli v Oriflame vídám dodnes tak obden minimálně. Je fakt všude, jak je to možné, ona byla k něčemu zdarma? To už snad z tohoto hlediska vyjde líp koupit si cokoliv v H&M nebo jiném řetězci, tam aspoň mají takový výběr, že se to ztratí.

GalianosjednimL  23.01.13 13:05

Jak uvidím Oriflame lady, tak na to mrknu. Na dotaz, jak to tam nacpali, bych měl teorii. Tedy spíše praxi, firma Trek N Eat, Adventure či Travellunch to řeší hlubokym zmrazenim a odvodněním, tuším, že mluví o liofilizaci, nebo nějak podobně. Pár věcí jsem jedl a bylo to dobré, třeba bramborová kaše se šunkou, tu nikdo nepoznal, že je z pytlíku. Na druhou stranu firmám, co vyrábí dohromady kosmetiku, psí žrádlo, auta a střešní krytinu většinou nevěřím:)

EDIT:Jinak drahé to bylo taky:(

Katka2305
124 příspěvků 23.01.13 13:25

@GalianosjednimL : lyofilizace je zjednodušeně řečeno odvodnění přes polopropustnou membránu (ta propouští vodu jen na jednu stranu, ale zpátky už ne). Používá se pro odvodňování, protože je šetrná k tomu zbytku, není potřeba ani vysoká ani nízká teplota. Vymražování je další možnost - částečně se zmrazí, zmrzne především voda, vytáhne se ten kus ledu a jede se dál.

Podle toho složení, co tu někdo psal, je tam jako konzervant a asi trochu pro dochucení kys. citronová, pro obarvení extrakt z papriky, takže tam asi nejsou ty největší hnusy, nicméně když sečtu odhadem cenu surovin, tak je tam asi tak 500% marže. A těžko říct co je přírodní ochucovadlo, pod tím se může skrývat docela cokoliv.
Většina složek se prodává už v prášku, takže je to jen smíchání několika prášků, rozhodně bych si podle složení nepředstavovala, že se jedná o vysušenou skutečnou polévku.

Guinea Pig
1190 příspěvků 23.01.13 13:29

@Karoleenah ta taška Puma nebyla zdarma, stála dokonce…no abych nekecala..ale myslím že nejdřív kolem 500 kč a pak v nějaké akci kolem 300 kč? a máte pravdu, taky ji vidím snad každý den na nějaké slečně či paní.

Moir
1808 příspěvků 23.01.13 13:37
@Katka2305 píše:lyofilizace je zjednodušeně řečeno odvodnění přes polopropustnou membránu (ta propouští vodu jen na jednu stranu, ale zpátky už ne). Používá se pro odvodňování, protože je šetrná k tomu zbytku, není potřeba ani vysoká ani nízká teplota. Vymražování je další možnost - částečně se zmrazí, zmrzne především voda, vytáhne se ten kus ledu a jede se dál.

dovolím si vás opravit, lyofilizace je sušení mrazem za sníženého tlaku, nikoli technika používající semipermeabilní membrány, ta by navíc byla použitelná jen pro kapaliny

Příspěvek upraven 23.01.13 v 16:35

GalianosjednimL  23.01.13 14:00

@Moir No, oni na ty potraviny používají oba způsoby, co uvádí Katka2305 záleží která značka, na trhu jich je dost.

Katka2305
124 příspěvků 23.01.13 14:03
@Moir píše:
dovolím si vás opravit, lyofilizase je sušení mrazem za sníženého tlaku, nikoli tesnika používající semipermeabilní membrány, ta by navíc byla použitelná jen pro kapaliny

Mea culpa, máte pravdu! To co jsem popisovala je dialýza. Příště musím ověřovat, než něco napíšu!

aailyyn
807 příspěvků 23.01.13 15:13

Pokud pominu, že polévce z pytlíku její chemiiprostost tak zcela nevěřím, tak to v podstatě na hubnutí může fungovat na podobný bázi jako jakákoli nárazová dieta založená na monotematický stravě (aka proslulá tukožroutská polévka): když to budete držet čtrnáct dní, něco málo zhubnete, taky tam dost možná zafunguje odvodnění organismu a jednoduše si po tom častěji dojdete na WC a jak s tím skončíte a normálně se najíte, kila budou zpátky a ještě něco navrch. To, že zhubnete trvale nebo že to vydržíte držet půl roku v kuse vám samozřejmě nikdo neslibuje… :-)

Moir
1808 příspěvků 23.01.13 15:34

@GalianosjednimL vyjadřuji se toliko k definici lyofilizace, nicméně, že by se ke koncentraci potravin používala dialýza si z přednášek o technologii konzervace a zpracování potravin nepamatuji, nicméně, už je to nějaký pátek, co jsem je absolvovala

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit