Originalita vs. uniformita

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Verrinka  08.09.12 17:44
Originalita vs uniformita

Zajímalo by mě, jestli fandíte originalitě za každou cenu nebo oceníte raději dobře padnoucí rifle a bílé tričko. Začínám mít pocit, že se tady totiž spíš než oblečení, které podtrhuje nositele/lku chválí hadry. Sukně které nikdy nikomu neslušely, boty, které jsou sice hnusné, ale mají podpatek. Vyblité barvy. Nemožné vrstvení. Prapodivné střihy. Nemůžu si pomoct, ale zdá se mi, že se tady uznávají nejvíc sekáčové lovkyně. Převážně. Co na tom, že to je strašné, ale koupila jsem to v sekáči a bylo to levné a holky na MP mi to určitě pochválí.
Zdá se mi to jako druhá strana pekla.
Chvalme hrůzu :)

Doufám, že chápete nadsázku :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

razorblade  08.09.12 18:01

@Verrinka ja jsem nevyhranena - libi se mi jak originalni silenost, tak dziny s bilym trickem. nejdulezitejsi pro me je, abych nositelce ten outfit uverila

Verrinka  08.09.12 18:07

@razorblade to jo. Ale co sleduju diskuzi co jsem mela dnes na sobe, pripada mi to spis to druhe. Hrozne ale ze sekace a se sukni a s podpatkama? Pochvalime! To tez v rubrice inspirace. Je tam par modelu, u kterych pochybuju o zdravem rozumu nositelky a je tam milion nadsenych vykriku. U hezkych padnoucich vecich se tak nejasa. V diskuzi oblibene znacky jsem chytla cervene. Nevim, asi jsem mela misto TH napsat SH :) Me se proste zda, ze se tady stava z hrave mody hrozna krec.

Darinaaa
5 příspěvků 08.09.12 18:08

@Verrinka občas to tu přesně takhle působí. Ale většinou ne. Ono tisíc lidí, tisíc názorů a pokud někdo začně kopírovat cizí názory a neřídí se svým vlastním úsudkem, začně se z toho uniformita stávat.

razorblade  08.09.12 18:13

@Verrinka ja mam ze sekace asi dve tri veci, protoze tam proste neumim nakupovat… a dokazu silenost splacat i z novych veci z konfekce:D
kdyz budu mluvit za sebe, tak si vetsinou rano vyndam ze skrine jednu vec, kterou ten den chci mit na sobe a dalsi k tomu uz nejak nakombinuju. nikdy nad tim ale nepremejslim „aby se to libilo holkam na empé“… mno a taky pak schytavam hafo cervenejch, coz mi dela radost, protoze vidim, ze moje kombinace, do ktere jsem rano promitla svoji naladu a vkus vzbdila urcite emoce - i kdyz negativni:)

Ani  08.09.12 18:18

@Verrinka To je zajímavé, protože já mám občas přesně opačný pocit, tedy že se tu adoruje sedící a slušivá uniformita. Asi záleží, jak máme kdo nastavené hranice těch pojmů. Pro mě je podstatné, jestli dal člověk do outfitu něco ze sebe. Radši hel-looks než stádo dokonale vystajlovaných modelek/blogerín.

llolla
2102 příspěvků 08.09.12 18:28
@Verrinka píše:
Zajímalo by mě, jestli fandíte originalitě za každou cenu nebo oceníte raději dobře padnoucí rifle a bílé tričko. Začínám mít pocit, že se tady totiž spíš než oblečení, které podtrhuje nositele/lku chválí hadry. Sukně které nikdy nikomu neslušely,

to se mi právě zdá, že se tady hrozně řeší, co komu dělá jaké nohy/zadek/ru­ce/obočí… Já nosím cokoliv, co se mi líbí a je mi upřímně fuk, jestli mi to „lichotí“, nebo ne. V SH nenakupuju (už jsem tady někde uváděla proč), ale většina věcí, které tu má někdo na sobě a já si řeknu: to bych chtěla, tak ty jsou právě ze SH. A pokud tady někdo radí (vyměnte boty za nějaké na podpatku, místo tohohle radši tamto), pak jsou to rady víceméně univerzální, neboť když dotčného osobně neznáte, těžko radit něco konkrétního… Rifle a tričko mohou být super, ale chce to mnohem větši jemnocit pro detail a taky musí mít člověk sám o sobě šmrnc. Proto většinou dopadá model džíny+tričko tak „tragicky“…

viera666
957 příspěvků 08.09.12 18:47

@Verrinka to ze sa jasa v rubrike inspirace nad odvaznymi vecami a klasicke dobre padnuce upadaju do kritiky je mi jasne uz zo samotneho nazvu rubriky. Na klasickom obleceni, ktore vidame na uliciach kedykolvek naozaj nie je nic inspirativne. No a k blaznivym kreaciam vs dobre rifle +tricko by som sa mozno zamyslela nad osadenstvom tohoto webu. Predpokladam ze riflovotrickove baby tu tvoria drvivu mensinu, pretoze ich velmi nezaujimaju fashion blogy alebo moda vseobecne. Skor sem zabludia raz za cas a nahodou. A tie co sleduju modu zase tricko+rifle neuspokoji, po to sem neprisli. Teda samozrejme je tu klasicke oblecenie v mensine, kdezto na uliciach vo vacsine.
BTW sama som skor za tie rifle a ocitla som sa tu viacmenej nahodou :-)

corleone  08.09.12 18:57
@Verrinka píše:
Zajímalo by mě, jestli fandíte originalitě za každou cenu nebo oceníte raději dobře padnoucí rifle a bílé tričko. Začínám mít pocit, že se tady totiž spíš než oblečení, které podtrhuje nositele/lku chválí hadry. Sukně které nikdy nikomu neslušely, boty, které jsou sice hnusné, ale mají podpatek. Vyblité barvy. Nemožné vrstvení. Prapodivné střihy. Nemůžu si pomoct, ale zdá se mi, že se tady uznávají nejvíc sekáčové lovkyně. Převážně. Co na tom, že to je strašné, ale koupila jsem to v sekáči a bylo to levné a holky na MP mi to určitě pochválí.
Zdá se mi to jako druhá strana pekla.
Chvalme hrůzu :)Doufám, že chápete nadsázku :)

Podle mě jste to vystihla dost přesně. To co je z nějakého důvodu out je tady in. Zdejší uživatelky mají zhusta potřebu exhibovat a ty modely křičí „tady jsem! jsem něco výjimečného, haló!“, ačkoliv jsou naprosto nesourodé, nevkusné, špatně sladěné. Popř. zvýrazňují to, co by mělo být naopak potlačováno. Je to určitá subkultura, která se chce za každou cenu odlišovat. To není primárně špatně, když se to dobře provede. I tady se takové modely najdou, ale je jich menšina.

Rosalyn
925 příspěvků 08.09.12 19:06

Mně vadí, že některé diskutérky/dis­kutéři „vnucují“ svůj styl ostatním. Kohokoliv, kdo se obléká jinak než oni, označují za módní hříšníky. Pěkně může vypadat člověk „nudně“ oblečený, pokud je oblečení padnoucí, čisté a vhodné k dané příležitosti. Originálně oblečení lidé zase oživí ulice.

llolla
2102 příspěvků 08.09.12 19:08

@Rosalyn
pravdu máte. Ale když o tom tam přemýšlím, asi to občas dělám taky… Takže si sypu popel na hlavu a nechám toho=) Něco jiného je, když jde o radu, to pak lidi radí hlavně na základě vlastního vkusu, ne?

razorblade  08.09.12 19:17

@Rosalyn rovnez si sypu popel na hlavu, protoze tady kazdemu podvedome vnucuju, aby k barevnym vecem nosili svetle hnede kozene doplnky:D:D:D

Coraline
1980 příspěvků 08.09.12 19:33

Originalitu ocením, ale musí to mít fakt šťávu (což já sama tak uplně neumím, si myslím). Určitě to pro mě není ten sekáčový styl, o kterém říkáte, že se tu chválí - alá květované šaty ze sekáče do půli lýtek, boty po babičce a klobouk. Já vím, že to svým způsobem originální třeba je, ale fakt nic pro mě.

Naopak džíny a bílé tílko můžou pro mé oko vypadat neskutečně dobře, ale musí se to opravdu umět (umět to je můj sen :D) - zatím jsou mé postřehy takové, že džíny musí být na pohled kvalitní a opravdu velmi dobře padnoucí, to samé platí i o tom tílku. Dále je dobré být třeba Brad Pitt, Megan Fox, nebo alespoň Taťána Kuchařová - to vám poměrně zvýší šance, že v tom budete vypadat dobře.

Celkově fakt ráda nosím jednoduché basic věci, mám ráda černou, protože v ní prostě vypadám (a tudíž i cítím se) nejlíp. Když už trochu výstřednosti, tak spíš do takového punk/rock/motor­kářského stylu - kůže, těžký boty a tak.

corleone  08.09.12 19:38

@Coraline Zrovna Taťánu Kuchařovou bych z toho vynechal. Na živo je to docela ošklivý kus plastiku, který vypadá jak na útěku z nějakého kabaretu.

razorblade  08.09.12 19:39
@corleone píše:
@Coraline Zrovna Taťánu Kuchařovou bych z toho vynechal. Na živo je to docela ošklivý kus plastiku, který vypadá jak na útěku z nějakého kabaretu.

nazivo jsem ji nevidela… ale kdyz neni zrovna zmalovana jako z bordelu (coz vetsinou bohuzel byva), tak mi prijde jako hezka holka:)

Maracujaa
26 příspěvků 08.09.12 19:49

Já sama mám ráda takový jednoduchý styl, tmavé slimky, volnější (ne beztvarý) vršek s nějakým zajímavým detailem, boty na klínku a kvalitní kabelka (nikoli nutně drahá, ale zpravidla kožená), upravené vlasy a stylově a barevně přizpůsobený, decentní makeup. Anebo šaty + lodičky + svetřík, vše maximálně nekomplikované. Z toho důvodu si netroufám aktivně se zapojit do Co jsem měla na sobě - myslím, že by to mohlo docela zahýbat s mým seběvědomím :-). Ráda bych nosila něco „oživenějšího“ :-), ale jakmile se o to pokusím, přijde mi, že je ta snaha vidět a to nechci. U ostatních ale umím ocenit i originalitu. Za předpokladu, že z ní na sto metrů nesálá snaha být zajímavá/zajímavý za každou cenu, ale ladí s dotyčným a vyjadřuje jeho osobnost.

Příspěvek upraven 08.09.12 v 19:58

Rosalyn
925 příspěvků 08.09.12 19:50

@llolla @razorblade Někomu poradit je v pořádku, zvlášť v té diskuzi Co jsem měla dnes na sobě a v rubrice Inspirace. Já měla na mysli takové lidi, co netolerují nic jiného, než svůj styl.

Rosalyn
925 příspěvků 08.09.12 19:51

@Maracujaa Taky mám ráda jednoduchý styl a z toho samého důvodu jako vy se nezapojuji do diskuze Co jsem měla dnes na sobě.

llolla
2102 příspěvků 08.09.12 19:54

@Rosalyn
jo, tak to jo. Ale i v tom Co jsem… si kolikrát říkám, když tam někomu něco jakože radím, tak bych se měla zkusit zaměřit na to, co by se mohlo líbit dotyčné a ne jen na to, co by se libílo mně. (I když to se samozřejmě nevylučuje)

Coraline
1980 příspěvků 08.09.12 20:11

@corleone Já nevím, já ji naživo viděla někdy myslím na festivalu ve Varech a byla decentní a okouzlující.

Calis  08.09.12 20:37

V SH nenakupuji. Navštívila jsem jich několik, ale nikdy nenatrefím na něco, co mi padne/sluší. Občas ale „dědím“ po kamarádkách, které oblečení neobléknou po porodu. Tím pádem se můj šatník skládá z opravdu různých stylů, které jsem pomalu přebrala, dá-li se to tak říct. Ráda nosím jednoduché věci, které se dají dobře kombinovat. Což by asi pro některé diskuze zde bylo málo originální. Kvůli omezenému rozpočtu si nemůžu dovolit všechny věci kvalitní. Většinou nakupuji v Orsay, CA, FF, atd. Podpatky nenosím, hodně nosím baleríny, oxfordky. Mám ráda barevné detaily, výrazné punčochy, barevné šátky… Pocházím z malého města a i tato moje „neoriginalita“ občas pobuřuje. (Například švestkové punčochy, velká brož, výrazný baret…). Asi bych inspirovala málo lidí, ale nenosím nic, z čeho by mi koukal zadek/prsa, nebo nic, co mi velikostí krutě nesedí.

klubo  08.09.12 20:39

Myslím, že jednou z pohnutek paní Ady ke vzniku MP byla tragická situace outfitů z pouličního terénu, které byly jednak nepadnoucí, špinavé, otrhané a koukalo z nich kde co, a za druhé byly příšerně uniformní a nudné. No takže tak si asi lze logicky vysvětlit nadšení pro originální pokusy, které třeba nedopadnou na 100%. Kvůli tričku a džínám by MP existovat nemuselo.

Osobně je mi bližší jistá míra nedokonalosti v osobitém zevnějšku, než dokonalá nuda.

llolla
2102 příspěvků 08.09.12 21:27
@klubo píše:Osobně je mi bližší jistá míra nedokonalosti v osobitém zevnějšku, než dokonalá nuda.

moc hezka veta, nechte si ji patentovat (neni to ironie, myslim to vazne, libi se mi=])

Ems
1482 příspěvků 08.09.12 22:33

Já radši vídám nudné lidi v džínách lodičkách a obyčejném tričku, kteří budou upravení, oblečení jim bude sedět a bude jim to slušet, než někoho kdo to s tou originalitou přepískl.
Móda je pro mě i jisté sebevyjádření se jako, každé jiné umění. A když někdo nechce být vidět, a chce zapadat není na tom podle mně nic špatného.
Ale je něco být uniformní a nevýrazný než neupravený a „mějetofukcomam­nasobě“

noemi
1548 příspěvků 08.09.12 23:10

Mám ráda cokoliv vybočujícího z šedi, samozřejmě nemám na myslí lezoucí zadek z kalhot či špinavé oblečení, ale prostě ten pocit, že ten konkrétní člověk o oblečení trochu přemýšlí, je v tom určitá hravost, cokoliv kreativního, originalita… I kdyby se to nezdařilo, každý má přece právo experimentovat a zkoušet určité kombinace a snad i proto, že tady ještě tak moc takováto nálada, tedy myslím v ČR a ne na MP, nepanuje, tak proto mnoho lidí raději volí naprostou uniformitu. I když samozřejmě někomu to takto třeba vyhovuje a nechce být vidět, i to je možnost.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit