Oslava narozenin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vespinka
149 příspěvků 29.10.12 13:57
oslava narozenin

Milé pekelnice, milí pekelníci, milá pekelníčata,
téma trochu netradiční a jistě nepatřící do světa haute-couture. Ale Peklu někdy bohužel velmi blízké… Čeká mě o víkendu společná oslava narozenin mých a partnerových(pro asi 20 lidí) a já se chci ukázat jako šikovná hostitelka, a nechci nic zvorat ;-) Chtěla bych připravit pár drobností, nic megalomanského. Proto se vás ptám- co je pro vás na oslavách peklo? Čeho jste už přejedeni, a co naopak byste na oslavě uvítali? Máte nějaké veselé zážitky? Nebo dobré nápady, recepty, tipy se kterými bylo na oslavě „voživíno“?
Předem děkuji za vaše reakce.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

hasonka
29 příspěvků 29.10.12 14:44

Mne se treba na domacich oslavach libi drobne obcerstveni, ktere ma v sobe kousek hostitelovy osobnosti. Treba domaci „dipy“ na nachos, nebo ruzne jednohubky z ovoce, syru, zeleniny, nebo treba prazene mandle… Taky mi prijde cool nejake oznaceni sklenicek/kelimku - to jde vyresit treba barevnymi krouzky, nebo muzes hostum dat fixu, at si kelimek podepisi (to jsem zazila jednou, a byla to docela sranda).
Tak snad jsem ti dala trosku inspirace :)

Rabbit-Heart
644 příspěvků 29.10.12 14:48

Co se týče jídla, tak nemám na oslavách ráda věci, od kterých se upatlám a které se nedají sníst, aniž by mi toho půlka popadala - takže třeba chlebíčky a různé nadívané zákusky jsou pro mě tabu. Většinou sklidím velký úspěch, když udělám muffiny nebo cupcakes a hodně vděčné jsou i různé jednohubky z listového těsta - slaní šneci atd. Já osobně bych tu přípravu asi megalomansky pojala, protože hrozně ráda vařím a peču, hlavně pro jiné lidi :D Tak když nám sem napíšete, kolik času, energie a peněz chcete do pohoštění investovat, třeba poradím něco konkrétního :) Jo, a naposledy jsme se na oslavě hrozně nařehtali u hraní Aktivit - ale to asi není pro každého :)

Curlygirl
1901 příspěvků 29.10.12 14:53

Také mám ráda, když jsou nějak efektivně označeny skleničky, líbí se mi třeba něco na tento způsob:

http://www.vasekuchyne.cz/…enicky-13-ks

Curlygirl
1901 příspěvků 29.10.12 14:57

Jinak mám ráda, když je občerstvení formou finger food - nějaké jednohubky, vše malé a pokud možno úhledné, není třeba moc nádobí ani příbor.
Osvědčuje se mi taková všehochuť, ať si každý najde to své - zeleninové tyčinky s tvarohovým dipem, mini toustíky s kozím sýrem a fíky, něco malého slaného z listového těsta, medový meloun na dílky s pršutem, velké olivy plněné mandlí, mini řízečky, atd. atd.
Ale nemusíte toho dělat tolik, stačí dobře naplánovat a konkrétně říci, co třeba mají hosté přinést (většinou se všichni předem ptají).

zwedavka
674 příspěvků 29.10.12 15:00

Oceňuji krájenou zeleninu a ovoce jako alternativu sladkostí a slaného mlsání

kacenka.smile
427 příspěvků 29.10.12 15:02

Nemám zkušenost s tak velkou oslavou, ale u nás vedou čokoládové fondue. Dají se dělat i sýrové nebo masové.

anedez
12 příspěvků 29.10.12 15:16
domácí slavnosti

Neumím, máme malý byt.
Radši zamluvím 1-2 dráhy na bowlingu a pozvu lidi. Pak zaplatím pití, jídlo si každý objednává a platí sám. Zaplatit úplně všechno si dovolit nemohu.

Curlygirl
1901 příspěvků 29.10.12 15:23

@anedez dobrý nápad - pokud není v bytě místo. Také mám radši večer někde mimo v restauraci nebo na bowlingu třeba, než se za každou cenu cpát do jednoho malého obýváku. Bohužel v tomhle někdy lidem chybí soudnost. Už jsem takhle někde seděla na zemi asi v 15 lidech v obýváku, který by normálně pojmul asi čtyři lidi.
Například já v mém současnémm bytě můžu mít 6 lidí celkem - 4 židle + sofa, jinak už to není nic moc a je lépe volit něco mimo dům.

kacenka.smile
427 příspěvků 29.10.12 15:27

@Curlygirl : Souhlasím, pokud chci mít více hostů než 4, tak se radši domluvíme jít někam mimo - obývák je ideální pro 4, ale pohodlně se ještě usadí i šest lidí. Naštěstí se to často nestává a dotyční chápou, že nejsem schopná zaplatit vše za všechny.

Jetthro
1129 příspěvků 29.10.12 15:53

Obcas se takhle u nekoho doma schazime s kamarady, vetsinou v poctu maximalne 6 lidi. Obvykle to probiha tak ze hostitel obstarava nejaky pohosteni a pripadne i uvari (jednou jsme delali takovy mini prostreno :)) a navsteva donese pitivo. Obvykle delame doma nejaky zdravy pomazanky (takze vezmete tvaroh, nejaky koreni a v podstate do toho nakrajite/vmixujete co vas napadne), guacamole atp. a to davame na nejaky krekry nebo knackebroty, pripadne celozrnny bagetky, a na to vetsinou treba kousek ovoce, syra, proste co se k tomu hodi..a pak mame vzdycky misu s krajenym ovocem a syry.
Co se tyce zabavy tak ja miluju vselijaky hry, takze Aktivity nebo Party Alias (dost podobne ale je tam vic cinnosti, mate treba na karticce 5 slov a musite s nimi tvorit vety aby se to rymovalo), to je moje :) Nejtezsi bejva k tomu ty lidi premluvit, skoro vzdycky se najde nekdo s recma ze nebude tajtrlikovat, no ale jak ho to pak bavi kdyz se necha ukecat..:)

vespinka
149 příspěvků 29.10.12 18:49

Pražené mandličky… Jak jsem mohla zapomenout… :-) Díky.

vespinka
149 příspěvků 29.10.12 18:51

@Curlygirl Tak to jsem ještě neviděla :-D To je fakt dobré, zkusím něco podobného vymyslet, díky.

Curlygirl
1901 příspěvků 29.10.12 19:10

Pro dalsi inspiraci doporucuji nahlednout treba do party dilu v edici Apetitu…

http://www.apetitonline.cz/…9/party.html

continuity
5851 příspěvků 29.10.12 19:21

Abych pravdu rekla, oslavy a ruzne seslosti jsem delavala doma docela pravidelne (na Slovensku je to zvykem, spis nez hospoda). ale maximalne nas bylo 10-12 (bezne spis 8 ) a to jsem mela veliky byt. (jeste pak se delavali velke seslosti nekde na chalupe).

myslim, ze neni realne udelat pro 20 lidi jednodubky nebo nejake hezke pohosteni, kdyz si to neobjednate, tak aby se lidi zdrzeli treba 5-6 hodin a nebyli u toho hladovi. upekla bych nejakou buchtu, co se da nakrajet a jist rukama - no spis nekolik buchet a k tomu udelala salat (dva nebo tri druhy takoveho co se z nej lidi opravdu naji). a k tomu pak neco drobneho na zakousnuti.

eless
1057 příspěvků 29.10.12 21:00

Nic dolezite…

Příspěvek upraven 25.08.13 v 08:01

Robena
1257 příspěvků 30.10.12 10:50

U nas se osvedcil gulas. Hrnec a talirky byly k dispozici tomu, kdo mel chut, zadne centralni servirovani. Ocenili hlavne panove, nektere z nich jednohubky proste nenasyti :-)

ajuna
106 příspěvků 30.10.12 11:42

Já se v tomhle vyžívám. Nadělám si pomazánky a z nich udělám jednohubky, k tomu obložené talíře / mísy (podle počtu lidí) s zeleninou, šunkami a sýry a dalšími věcmi. Občas něco upeču a to ať slaného (štrůdl s masem, nebo lososem, špenátem, zelím cokoliv do toho jde vlastně nacpat, nebo udělám šneky s různými sýry) nebo sladkého (mám recept na úžasný čokoládový dezert, který podávám s malinami a zakysanou smetanou a to se obětují všichni a je nejdřív pryč).
Můj muž má rád sushi, takže se občas i patláme s tímto… když máme pozvané kamarády, co mají rádi tatarák, tak uděláme domácí tatarák…
jediné co vážně nedělám jsou řízečky… já řízky všeobecně nemám vůbec ráda a tak je nedělám a mě tím ani nikdo nepohostí. Stejně tak jako nemám ráda chipsy a podobné věci. Ale třeba nachos a k tomu nějáký domácí dip, to může být fajn.

Aranel
888 příspěvků 30.10.12 11:58

Lidi nejvíce ocení, když děláte věci doma. Třeba kupované vs. upečené sušenky nebo slané tyčinky… a tyčinky nedají až tolik práce.
Guláš není špatný nápad, v takovém případě myslete taky na vegetariány.

Merida
54 příspěvků 30.10.12 13:54

Na oslavách často vyhledávám a uzobkávám z obložených talířů se zeleninou a různými druhy sýrů (Není to tak nákladné a je to moc dobré). Sladkým taky nepohrdnu (nepečené dezerty mám ovšem raději než bábovky) a osobně se mi líbilo, když jsem na oslavě spatřila kromě obložených talířů i úhledné malé suši(různé druhy). Nebylo jich moc, cca 20 kousků, ale on ne každý si suši dá (třeba mně se stačí jen podívat). Nevím kolik to stálo, ale někdy lze koupit suši cca za 30/40kč jedno, takže obětovat pár stovek za nějakou netradiční chuťovou perličku není taková hrůza.
Na druhou stranu, nemám ráda velké věci, ke kterým člověk potřebuje dvě ruce a ještě to nestačí: megalomansky obložené chlebíčky, tak křehké rolády, že se sypou v rukách a přezdobené dezerty, ze kterých padají dekorativní perličky, kuličky apod. Taky se ve společnosti často vyhýbám jídlům, kde by hrozilo zaseknutí nějaké mršky v mezizubních prostorách. Špenátové roládky, majonéza s kusy bylinek, makové dezerty…Takže to tak za mě.
Ale rozhodně udělejte to, o čem víte, že to mají vaši hosté v oblibě.

TinkaH
916 příspěvků 31.10.12 14:54

Já dělám nejčastěji obložené mísy, salámovo-masové, sýrové, zeleninové. pak peču taštičky z listového těsta, případně cibulový koláč, který je velice oblíbený. Sladké většinou ne, protože to ke mně lidé donášejí. Možná to neumím, nikdy jsem se neptala. Někdy připravím tousty. Chlebíčky ano, ale pouze pár a ne moc ozdobených aby to z nich nepadalo. Jednohubky česnekové s tuňákem s čímkoliv. A až bude dokončena rekonstrukce, těším se, jak pozvu přátele na večeři a budu se moct v kuchyni vyřádit do zblbnutí

Lennita
145 příspěvků 10.11.12 14:07

Ja najradsej na oslavu pripravim slane slimaciky z listkoveho cesta plnene syrom, sunkou a olivami, to priatelom velmi chuti. Dalej robievam sushi, bananove muffiny s kuskami cokolady vnutri, domacu slalsu a k tomu nejake kupene nachos, dalsie natierky a dipy ktore si ludia sami natru na kusky nakrajanej bagety, vzdy pripravim aj zeleninu nakrajanu na kusky, rozne oriesky a mandle aby si kazdy vybral co ma rad. Nesmu chybat ani misy oblozene syrom, sunkou a k tomu olivy a susene nakladane paradajky. A este podla tematiky oslavy a rocneho obdobia, co je sezonne a co mi napadne. Hlavne sa snazim mat aj dost bezmasitych jedal pre vegetarianov, aby sa nikto necitil zabudnuty :)

Agi-Violetta
5 příspěvků 25.01.15 15:08
Oslava

Zdravím všechny,
Já můžu doporučit karaoke. Je to velká zábava.

Příspěvek upraven 25.01.15 v 19:17

Agi-Violetta
5 příspěvků 25.01.15 15:22
@continuity píše:
Abych pravdu rekla, oslavy a ruzne seslosti jsem delavala doma docela pravidelne (na Slovensku je to zvykem, spis nez hospoda). ale maximalne nas bylo 10-12 (bezne spis 8 ) a to jsem mela veliky byt. (jeste pak se delavali velke seslosti nekde na chalupe).

myslim, ze neni realne udelat pro 20 lidi jednodubky nebo nejake hezke pohosteni, kdyz si to neobjednate, tak aby se lidi zdrzeli treba 5-6 hodin a nebyli u toho hladovi. upekla bych nejakou buchtu, co se da nakrajet a jist rukama - no spis nekolik buchet a k tomu udelala salat (dva nebo tri druhy takoveho co se z nej lidi opravdu naji). a k tomu pak neco drobneho na zakousnuti.

Odpověď :
Popravdě je realné udělat pro 20 lidí jednohubky, stačí nakrájet rohlík na kolečka a do misky dát pomazánku. Je to jednoduchší, když si každý namaže sám, než to mazat pro všechny sama. Doporučuju tohle.

Eleanor Rigby
552 příspěvků 25.01.15 16:38

@Agi-Violetta
Takže ty platíš pronájem tělocvičny (ze svého, předpokládám), ale na brigádnici, která by namazala jednohubky, zalakotíš. Zato strávíš celý den krájením rohlíků, což je na výrobě jednohubek ta nejhorší práce. Tak se mi, děvče, zdá, že potřebuješ důkladně utřepat priority.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit