Otázky v Peklo radí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pampelína
60 příspěvků 12.06.12 15:15
Otázky v Peklo radí

Jsem jediná nebo se i Vám ostatním někdy zdá že otázky v místní „poradně“ začínají být občas docela pekelné?
Když se někdo ptá, jak zkombinovat oblečení, jestli je outfit vhodný na danou událost nebo třeba kde sehnat nějaké specifické zboží atd. beru. Ale nechápu poslední dobou množící se dotazy typu Kde se dá sehnat.. a teď nějaká běžná věc, jako třeba naposled košilka v tělové barvě. Nic proti autorce dotazu, ale není v takovémto případě lepší vstát od počítače a jít se prostě podívat do obchodu s prádlem?
Toto téma opravdu nemyslím nijak útočně, pouze by mě zajímal Váš názor ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

Coraline
1980 příspěvků 12.06.12 15:20

No tak některé dotazy jsou možná trochu zbytečné, na druhou stranu se mi občas taky stane, že všude mají 1000 různých překombinovaných, přezdobených blbostí, ale tu nejjednodušší věc, kterou zrovna chci, prostě neseženu. Protože sama ráda nosím hodně jednoduché, minimalistické,,ba­sic" věci, vím, že to v dobré kvalitě zase tak snadné k sehnání vždy není :).

Ema_SN
148 příspěvků 12.06.12 15:20

Vám sa zdá, že ešte len začínajú byť pekelné? :-)

motorová pila
110 příspěvků 12.06.12 15:53

Jn, některé už pekelné být začaly. Nejlepší byl dotaz „kde se dají sehnat treginy“. Odpovědi, že v pekle se směju ještě dneska :)
Docela mě v poradně baví odpovídat, když to pomůže ráda poradím ale třeba zrovna tělová košilka… nijak jsem ji nehledala a zrovna včera jsem viděla asi 4 odpovídající popisu. Na druhou stranu, bydlím v Ostravě, různých obchodních center je tu dost a chápu, že v menších městech nebo na vesnicích takový výběr není a může být oříšek něco sehnat tam, kde sídlí jenom vietnamci. Takže chápu i takové dotazy a doufám, že tazatelka není z Prahy a dotaz nepokládá proto, že se jí nechce zvedat od PC :)

uu  12.06.12 16:03

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 15:06

Ani  12.06.12 16:18

Mě štvou ty věčné otázky jak něco zkombinovat. Podle mě móda je právě o tom, že člověk zapojí kreativitu, něco vymyslí sám… u hodně komplikovaného kousku chápu (nicméně stejně bych aspoň nastínila nápady), ale v tom množství a u těch věcí, co to tam je, mi to připadá pekelné.

majam
271 příspěvků 12.06.12 16:20

@pampelína Zrovna dneska mi napadlo to samé, dotazy co s rudou rtěnkou, apod. Chápu, že -náctileté se potřebují poradit. Ale dnes v diskuzi mě dostalo, chci nosit jiné kalhoty než džíny, pokud potřebuju kalhoty, zvednu se od pc a vyrazím do obchodu, přece si to musím osahat, vyzkoušet a vědět kam je budu nosit a s čím v šatníku je budu moci zkombinovat.

uu  12.06.12 16:41

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 15:06

MUDr.Lant
389 příspěvků 12.06.12 17:40

Když jsem si přečetla dnešní dotaz na košilku, tak jsem si řekla: neodpovídej, byla bys hnusná a drzá.

pampelína
60 příspěvků 12.06.12 18:05

@MUDr.Lant
Já si říkala totéž. Občas mám vážně chuť tam napsat co takhle zvednout zadek a jít do obchodu, nebo co takhle mít vlastní názor. Například k dotazu se rtěnkou :)
Poradna je fajn, ale někdy by lidi mohli používat vlastní hlavu..

cashmere
57 příspěvků 12.06.12 19:04

Áno, súhlasím otázky typu „Kde se dá zehnat…“ tiež veľmi nechápem. Ale podľa mňa to nie je len tým, že by nemali možnosti, lebo dotyčné sú z malých miest alebo dedín, proste sa im len nechce alebo nevedia ako na to. Vychádzam z toho, že väčšina ľudí aj tak za prácou dochádza, a v každom väčšom meste nejaké nákupné centrum je. Prípadne na námestiach je všetko, aj keď roztrúsené, ale je.
A možno je problém práve v samotnom MP, laici asi nadobudli dojem, že rady od čitateliek ich spasia, keď nenosia džíny, melíry, 3/4 nohavice atď., čiže nadobudli dojem, že sa jednoducho milé dámy vyznáte. :)

cashmere
57 příspěvků 12.06.12 19:05

A ešte. Určite to nie je len dojem…keby to náhodou zle vyznelo.

AniMoo
41 příspěvků 12.06.12 20:17

@cashmere: Ve městech je sice nákupních center sice dost, ale ne vždy tam mají to, co v jiných. Třeba mnou hledané lodičky náš Baťa nevede, z nepochopitelných důvodů. A když už bývám v Praze, nemám čas obíhat úplně všechny obchody a přijde mi jednodušší se znalých zeptat, který krám přesně navštívit proto, abych sehnala, co potřebuji. A myslím, že slečna s košilkou na tom může být dost podobně. ;)
Samozřejmě se tím nezastávám těch, kteří chtějí jiné kalhoty bez bližších specifik - takové vedeme i u nás :)

Harmonika
244 příspěvků 12.06.12 20:25

Mně asi nejvíce štvou dotazy typu koupila jsem si to a to a nevím, jak to zkombinovat. Na druhou stranu, řešením je se nerozčilovat a tyto dotazy nečíst, anebo to brát jako inspiraci, co nekupovat, když hned nevím, jak danou věc nakombinovat. Někdo prostě nemá „buňky“ na to netypické kousky zkombinovat a přiznejme si, která z nás si občas v záchvatu nekoupila věc jen proto, že se jí prostě líbila, takovéto „must have“ a až doma jí docvaklo, že vlastně neví, co k tomu. ;)
Dotazy kde co sehnat jsou třeba úsměvné, ale beru si z nich typy, kam pro danou věc jít. Nějaké své odsvědčené obchody člověk má, ale osobně jsem třeba nikdy nenakupovala v intimissimi (snad to píšu dobře), takže přidávám na seznam, kam zaběhnout, pokud ostatní obchody zklamou.

MUDr.Lant
389 příspěvků 12.06.12 20:27

Košilka to schytala možná trochu nefér, ale ono jde o to, že poslední dobou se v „peklo radí“ objevují docela stupidní otázky. Chápu, že když někdo něco shání, poptá se, protože víc hlav víc ví, to je vpořádku. Ale pak se objevují dotazy slytu „nevím, co si mám myslet, zda se mi líbí nebo ne“ a nebo „kam nosit červenou rtěnku“ či „co nosit k pašmíně“. Nebo pak otázky, které neposkytnou dostatek info a vlastně se očekává, že zde přítomné diskutující a radící vlastní jednu nebo raději více věšteckých koulí.

Sibyla
2639 příspěvků 12.06.12 20:37

Nebo dotazy, s čím zkombinovat dokonale simple věc, jako šedé šaty, pudrové šaty, bílou halenku… propána, copak jsou úplně blbé? A pokud jsou, proč na sebe prostě nehodí první věc, která je napadne? Nebo „jaké si mám vzít šaty tam a tam,“ přičemž nenapíše kolik jí je, jako má postavu, nic. Nebo: „k čemu to je, přidali mi to k nákupu“ - a nenapíše, co koupila. COž mi připomíná zákaznici, která si u mě objednávala telefonicky svícen. A na dotaz, jak má být vysoký, odpověděla: „No asi takhle.“ Do telefonu. Ale co jim musím přiznat, že nepoužívají takový ten mimibazarovský tón: Holkýýý, to je děsýýýý, co si mám k tomu vzíííít?
Ani: 100% souhlasím. CO je za zábavu, řídit se v oblékání radami neznámých?

MUDr.Lant
389 příspěvků 12.06.12 20:44

Problém je zřejmě v tom, že tazatelky/lé neumí položit kloudnou otázku. Je jasné, že když se zeptám někoho, kdo mě zná a ví, co mám v šatníku, co si mám vzít k modré sukni, tak že mi jsou schopni odpovědět, protože ví, co mám v šatníku, ale když zde padne výkřik „co k tomuto“ tak to se pak těžce radí. Nejvíc mě ale dostávají dotazy, koupila jsem si xyz a nevím co k tomu, jak to kombinovat. Tak buď tazatelka má neomezené finanční možnosti a čeká, že ji zde bude nabídnuto x kombinací a ona půjde v koupí si dotyčné kusy a nebo jsou odpovědi téměř k ničemu, protože dojde k závěru: to nemám, na to nemám, hm, takže nic.
Když si není jistá, tak stačí vyfotit pár kousků ze šatníku, nahrát je zde a určitě by dostala radu: toto si vem k tomu, tamto už tam nedávej a pod.

guinejskeprase  12.06.12 21:27

Uznávám, že i já se občas nad dotazy pozastavím. Nelíbí se mi ty rozkazovačné „sežeňte mi šaty, pronto!“ a rozesmívají mě ty, které žádají rady ohledně vyloženě pekelných kousků. Na druhou stranu mi přijde trošku mimo i tahle diskuze, zvlášť útoky na konkrétní pisatele. Připodobnila bych ji k situaci, kdy Ada vydá článek z pouličním peklem a v připojené diskuzi se pak čitatelky pekla předhání, která je stylovější a vkusnější. Pro někoho je možná otázka zkombinování jednoduchých šatů naprostá banalita, ale pro někoho - možná i díky blahodárným účinkům MP - ne. Tak proč tomuto člověku nepomoct najít správnou cestu? Stejně tak se i mně kolikrát stalo, že jsem něco potřebovala a za boha jsem to nikde nemohla sehnat. Pak jsem náhodou zapadla někam, kam normálně nechodím a našla to tam. V takové situaci by mi rada rozhodně bodla.

MUDr.Lant
389 příspěvků 12.06.12 21:32

Nechci se navážet do konkrétních tazatelek (většinou mají nick na jendo použití) a ráda poradím. Spíš mě vytáčí tím, že se ani nedovedou zeptat tak, aby jim bylo možno poradit a je pravda, že je dost hloupé ptát se „co si mam myslet“, mozek má snad každá svůj. Jinak dotaz „co je toto“ a k tomu přiložená fotka mi přišel vpořádku, nemusí člověk nutně vědět, co dotyčný kupoval, buď jej napadne odpověď při pohledu na fotku a nebo ne.

MP Barbucha
3716 příspěvků 12.06.12 21:39

Nečtu, neradím, ignoruji poradnu.
Je to podle mě nejméně povedená věc na tomto webu. Radí anonymní a neznámý dav. Tady na fóru se známe, víme kdo se vyzná, můžeme upřesnit dotaz. V poradně mi ani tak nevadí otázky (ok, některé jsou stupidní, jiné nepochopitelné) ale hlavně mi vadí odpovědi.
Když se někdo ptá na punčochy do otevřených lodiček (peep toe) a lidi mu tam píší - za mě ano. Jaký za mě ano? To přece neurčuji já! Do takových bot prostě punčochy nepatří. A ano, jsou akce, kam se nehodí přijít bez punčoch. Proto tam volím uzavřené boty.
To, že 90% lidí to takto nedělá, neznamená, že to oni dělají správně. To znamená, že je to tak jednodušší, že to nevědí a že je v obchodech nedostatek pěkných lodiček s plnou špičkou.

seznam.mih  12.06.12 21:45

Mě na tej poradně nejvíc vadí to, že už tam Ada na ty otázky neodpovídá. A jestli jo, tak o tom nic nevím.

Admin Módnípeklo.cz
1009 příspěvků 12.06.12 22:25

Díky za tuto diskusi. Uvítáme náměty, jak změnit pravidla pro vkládání otázek/odpovědí v poradně.

Jen zmíním, že jsme poradnu již jednou upravovali tak, že:

• V poradně mohou odpovídat pouze uživatelé registrovaní dříve než před 7 dny
  • Otázku může položit pouze uživatel registrovaný alespoň 1 den (nelze otázku vložit ihned po registraci).

Tímto by měla být zajištena základní bariéra v tom, aby dotazy nevkládal opravdu kdokoliv, kdo sem poprvé přijde a nedá si tu práci se s webem blíže seznámit.

Možná by mohla pomoci konkrétnější tipy/pravidla, které by každý tazatel viděl při psaní otázky. Uvítáme náměty od vás.

Přidáme i možnost nahlásit otázku, pokud bude otázka vícekrát nahlášena jako nevhodná/nesprávně položená,,, smažeme ji. Zatím můžete problémy u konkrétních hlásit nám na tento nick, do diskuse nebo mailem. Pomůže nám to.

MP Barbucha
3716 příspěvků 12.06.12 22:33

@admin Módnípeklo. cz Pane ramínko, myslím, že žádné bariéry nepomohou. Ale to nevadí, koho to rozčiluje (jako třeba mě) tak to nečte a je to.
Myslím, že jediná možnost by byla nechat odpovídat pouze Adu, ta by pitomé otázky odpálkovala a nehrozilo by snad, že by tazatel dostal pekelnou odpověď. Pokud tato možnost není v jejích silách,, tak poradna asi zůstane tím, čím je.

gulietta  12.06.12 22:37

@MP Barbucha no ja som do poradne raz z recesie dala obrázok arabskej burky, akože nevieš si poradiť nos burku. A odpálkovali mňa. :-) Ja by som poradňu nechala, je zdrojom zábavy namiesto pekelných článkov.

pampelína
60 příspěvků 12.06.12 22:37
@guinejskeprase píše:
Uznávám, že i já se občas nad dotazy pozastavím. Nelíbí se mi ty rozkazovačné „sežeňte mi šaty, pronto!“ a rozesmívají mě ty, které žádají rady ohledně vyloženě pekelných kousků. Na druhou stranu mi přijde trošku mimo i tahle diskuze, zvlášť útoky na konkrétní pisatele. Připodobnila bych ji k situaci, kdy Ada vydá článek z pouličním peklem a v připojené diskuzi se pak čitatelky pekla předhání, která je stylovější a vkusnější. Pro někoho je možná otázka zkombinování jednoduchých šatů naprostá banalita, ale pro někoho - možná i díky blahodárným účinkům MP - ne. Tak proč tomuto člověku nepomoct najít správnou cestu? Stejně tak se i mně kolikrát stalo, že jsem něco potřebovala a za boha jsem to nikde nemohla sehnat. Pak jsem náhodou zapadla někam, kam normálně nechodím a našla to tam. V takové situaci by mi rada rozhodně bodla.

V této diskusi rozhodně nemá jít o vzájemné přesvědčování se o naší „sofistikovanosti“ a „hlouposti“ tázajících se v poraně. Jde jen o to, že některé dotazy jsou poněkud mimo - jak může někdo chtít radu, když neuvede ty důležité informace jako věk, postava a tak dále. Nebo chce poradit s čím kombinovat daný kousek aniž by ukázal, jaké má možnosti. Ale to už tu bylo řečeno.
Naopak dotazy kde dotyčná vyfotí několik kousků oblečení případně několik variant jak se tam či onam obléci mi přijdou normální. Nemá každý po ruce kamarádku nebo kohokoli, kdo by jim řekl v tomhle vypadáš děsně vem si radši tohle.
Barbucho, nechápu moc to s tím znaním se na fóru. Je to přece jeden web a i v poradnách radí lidé diskutující tady, tak nevidím moc ten rozdíl. Ono internet vůbec je v zásadě anonymní prostředí :)
Pravda je, že kdyby se v poradně vyjadřovala Ada, bylo by to určitě ku prospěchu ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit