Outfit do plískanic

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marvie
80 příspěvků 01.03.16 16:23
Outfit do plískanic

Zdravím,
teď je akorát to příhodné upršené období a tak by mě zajímalo, jak to vy, ostatní pekelnice, vidíte: Jak se dá slušně, vkusně obléct tak, aby člověk přežil ve větším městě, přičemž pracuje/studuje někde, kde se nedá parkovat - jezdí MHD, která je většinou snesitelný kus pěšky, ovšem je to město jako mnohé, kde v zimě není sníh, zato hodně prší, fouká vítr tak, že brát si deštník je absolutní zbytečnost a je bláto - tedy po cestě na MHD člověk slušně zmokne, účes ztratí na tvaru a boty nacucají do podrážek pár kilo bláta?
Moje poznatky jsou, že klasický kabát je k ničemu, byť s kapucí, sportovní prošívané bundy se mi příčí… a gumáky si do města přece taky nedám. Máte nějaké oblíbené značky, tipy, jak se obléct do vyložené plískanice?

Příspěvek upraven 01.03.16 v 18:33

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Dahllie
2222 příspěvků 01.03.16 17:45

Bydlím v Liberci, což je město vyhlášené jako nočník Evropy a vámi popisované problémy tam fakt nemám. Chodím normálně v kabátech s vyšším podílem vlny, s deštníkem a v kožených botách s kvaliní podrážkou. Na jaro mám trenchcoaty.

viktorka_od splavu
7436 příspěvků 01.03.16 17:47

@Marvie co je prosím * klasický fleecový trenčkot*?:-O

Příspěvek upraven 01.03.16 v 17:48

stricc  01.03.16 17:47

@Dahllie Já teda neporadím, ale zaujala mě ta zvláštní reakce. Že by si @Marvie vymyslela problém, který ve skutečnosti nemá? :-)

viktorka_od splavu
7436 příspěvků 01.03.16 17:49

@stricc tak minimálně, pokud zmiňuje cesty po městě mhd, nevím kde bere ty kila blata na botách? my na dědině v brně máme normálně chodníky:-)

Dahllie
2222 příspěvků 01.03.16 17:54

@stricc Možná ho jen vidí děsivější než ve skutečnosti je.
Doby nových panelových sídlišť, kde i pět let po dostavbě byly hromady bláta jsou snad už pryč, i v Bratislavě, kterou má uvedenou jako místo bydliště.

stricc  01.03.16 18:02

@Dahllie tak co takhle: soustřeďte se… to bláto tam není… to bláto tam není…
Třeba chodí na autobus přes pole.
Ono možné je všechno, na naší periférii sice taky máme chodníky, ale jsou jisté úseky, které se bez určité virtuozity suchou nohou přejít nedají. Není to zas tak katastrofální a v nejhorším se dá jít jinudy, navíc já do práce nechodím, takže když je extra hnusně, nejdu prostě nikam, tudíž se zdržím hraběcích rad :-)

viktorka_od splavu
7436 příspěvků 01.03.16 18:03

Jinak teda mám doma pršák ze zary, podobnej tomuto, jen mi není malej jako modelce a mám ho po kolena:-) do deště je super http://www.zara.com/…3205076.html
a k tomu se mi za deště nejvíc osvědčily jakékoliv uzavřené boty na hrubší podrážce/platformě

Marvie
80 příspěvků 01.03.16 18:16

No fakt, chodím často přes bláto, chodníky jsou křivé a když do určitých částí naprší, je tam 6 cm louže a nezbyde, než jít přes „trávník“ :D Fleecovým trenčkotem jsem asi nemyslela flís, to jsem tak plácla, myslela jsem prostě kabát a jen mě zajímají vaše tipy, to je všechno :))

vlm
2559 příspěvků 01.03.16 18:19

V dešti nosím to co jindy a k tomu deštník…jen jedny kalhoty mám do deště naprosto nevhodné…nasavají vodu, jednou v létě jsem v nich zmokla…nohavice po kolena mokré vážily asi deset kilo :-D

Marvie
80 příspěvků 01.03.16 18:21

Zrovna teď nedávno se mi stalo, že jsem prostě přišla mokrá jako myš, protože deštník mi natřikrát zlomilo, kozačky od bláta, protože na chodníku louže jako ďas a po trávníku mi to jen klouzalo pod nohama. Jenom jsem zvědavá, toť vše, jestli pro tyhle speciální dny máte i nějaké speciální outfity, díky kterým to ve zdraví přežijete a vypadáte u toho normálně…
Mimochodem, jestli nevěříte, ten chodník vám klidně vyfotím! :D

continuity
5851 příspěvků 01.03.16 21:51

Pokial naozaj byvate v Bratislave, tak se v prvom rade vzdajte dazdnika. je uplne zbytocne ho nosit a vlastne sa s nim len mordovat. druhe take veterne mesto nepoznam, hlavne v zime v pristave je to parada.

kupte si kozene topanky s dobrou pozdrazkou a hlavne(!) poriadny krem. kludne siahnite aj po outdoorovych pripravkoch. ta koza potom vydrzi hodne, ale musi sa pravidelne mazat a vzdy ked namokne (premoknut by vam hadam za cestu do prace nemala) poriadne vysusit a zas namazat.

dalsia vec je hlava. nemame dazdnik, potrebujeme pokryvku hlavy - klobuk, capica, kapuca na zvrchniku. ked som tam este byvala, velmi som zvazovala kupu kabata s neprefukavou upravou (niektore outdoorove znacky siju mestske modely), medzitym sa rozmohol softshell, treba sa na to pozriet, nemam prehlad. ani nie tak kvoli dazdu - to co tam neprsi sa zvladne aj vo vlnenom, nacuca sa trochu, ale nepremokne. ale hlavne kvoli tomu vetru, vlneny kabat prefukne a o tepelnom komforte nemoze byt rec.

inak som osoba odolna, dazdnik som vytiahla naposledy niekedy na skoru jesen, fakt sa uz nepamatam. ale ten vietor tam, to je fakt nieco.

Marvie
80 příspěvků 02.03.16 07:15

@continuity Děkuji, děkuji, to jsem potřebovala slyšet!

Bara06
1993 příspěvků 02.03.16 08:11

http://www.hudy.cz/…r-black.html

Přijde mi hodně dobrá. Ale je teda dražší, potvora.

Oldyn
5010 příspěvků 02.03.16 08:30

@Bara06
Zrovna včera jsem uvažovala, že bych si nechala ušít kabát ze softsheelu, ale mám strach, že to bude jak pěst na oko. Chtělo by to nějaký jednoduchý elegantní střih v délce po kolena. Viděla jsem softshel v metráži různých barev +- 300 Kč/m Sama se do toho pouštět nebudu, rozžehluje se to prý přes pečící papír a párání je vidět.

Bara06
1993 příspěvků 02.03.16 08:41

.

Příspěvek upraven 31.05.16 v 11:06

Oldyn
5010 příspěvků 02.03.16 08:49

@Bara06
Jo, to je dobrý a úplně jednoduchý.

Chamonix
650 příspěvků 02.03.16 09:03

No neodpustím si - to je zase nové téma… Řešit, jak se obléknout do deště a chodníky s blátem…Deštník a nepromokavé boty, to snad stačí. Bláto se stejně musí umýt z jakýchkoli bot. A když zmoknu, tak uschnu.

continuity
5851 příspěvků 02.03.16 19:19

@Chamonix bydlela jste nekdy v miste, kde v zime ne vyjimecne fouka 6-7 beauforta?

Chamonix
650 příspěvků 02.03.16 20:45

@continuity
nee, jsem ze zdejších končin a mám pocit, že Marvie taky :-)

Marvie
80 příspěvků 02.03.16 21:15

@Chamonix Prosím, nezpochybňujte tvrzení, že v Bratislavě, kde bydlím, fakt zatraceně fouká. Vám možná do deště stačí deštník, já ho vytáhnu z kabelky a většinou rovnou může letět do koše. A zmoknu - naprosto dokonale - protože když se do Vás obuje déšť se silným větrem, máte ty mizerné dešťové kapky všude. Proto tohle téma, prostě se jen zajímám o tipy jiných lidí, jak na to.

Marvie
80 příspěvků 02.03.16 21:18

@Bara06 Ta poslední bunda se mi vážně líbí! Díky za tip :)

continuity
5851 příspěvků 02.03.16 21:19

@Chamonix Bratislava je skutocne extremna:

citujem: Orografické podmienky v oblasti Bratislavy a v jej okolí podmieňujú celkovú značnú veternosti v oblasti mesta, a to do takej miery, že Bratislava je jedným z najveternejších miest na Slovensku i v celej republike. Je to významný činiteľ v životnom prostredí mesta, ktoré zvýšená veternosť priaznivo i nepriaznivo ovplyvňuje.

priemerna rychlost severozapadneho prudenia na Kolibe bola v zimnych mesiacoch 7m/s a to prosim hovorime o priemere. v narazoch je to casto cez 26m/s. (priemer CR je pre vasu informaciu 3-3.5m/s)

fakt som tam zila 15 rokov a nie je o tom, ze utriem blato z topanok. nosit dazdnik v polku zimy prakticky nemozne, pretoze sa vam kazdych 10 metrov prevrati a je uplne jedno kolko do neho investujete. bezne oblecenie vam prefukne a pri teplotach okolo nuly je to fakt zima az do morku kosti.

Giulietta  02.03.16 21:31

@continuity Tak a už viem, kde sa budú obnovovať dažďové pralesy. :-D V Bratislave.

continuity
5851 příspěvků 02.03.16 21:51

@Giulietta nahodou, tam uz maju luzne lesy.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit