Outfit na vecirek ve stylu 60-70.let?

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pavlena
778 příspěvků 04.11.11 12:11

Zdravim a prosim o radu/inspiraci. Mam se ucastnit vecirku ve stylu 60-70.let, nicmene akce se bude odehravat daleko od velkomest, v typicke rekreacni oblasti. Predpokladam, ze cast ucastniku obleceni vubec nebude resit a bude odeno modrakovo-outdoorove. Rada bych prilis nestrhavala pozornost, ale byla oblecena vtipne a tak, aby to nevypadalo prilis promyslene ci vyumelkovane. Poradite prosim? Dekuji, P.

Reakce:

modra_kocka
903 příspěvků 04.11.11 12:54

Tak podle nálady / vkusu + preferencí / postavy to mohou být pop-artové potisky, geometrické vzory, mini, zvonáče, hippies. Hlavně ne všechno dohromady :) Volila bych základní linii ve stylu doby, které vybereš, a k tomu pár prvků, typických pro vybraný styl - např. výrazné brýle, účes, barva/-y (na oblečení), šperk. Zkratka něco, co v ostních bude evokovat tehdejší módu.
Pokud nemáš, tak třeba má někdo v příbuzenstvu, případně se to dá sehnat za pár kaček - třeba velké brýle se dnes prodávají i v obchodech Krachcen, Vše za 30 apod. Vhodný šátek seženeš v jakémkoli sekáči, a šperk se dá určitě snadno zapůjčit, nebo i koupit v nějakém vetešnictví nebo i na prodejnách.
Pokud bys do toho chtěla víc investovat, tak stačí zajít do kteréhokoli nákupního centra - třeba Promod má letos na jaře kolekci ve stylu 60. let, a zvonáče se stále nosí. Navíc 70. léta jsou období džínů ;)
Tady je odkaz na blog, kde je, myslím, každé období módy docela hezky shrnuté: http://fashion-design.blog.cz/…orie-odivani

Zoe
316 příspěvků 04.11.11 13:40

60. léta byla výrazná a měla své velké kouzlo i v módě. Na inspiraci doporučuji film Rebelové.

Hajdalena
18 příspěvků 04.11.11 14:43

Růžová rtěnka, protažená černá oční linka a účes natupírovaný do neuvěřitelné výšky :-)

zelitschko  04.11.11 16:17

včera jsem vyrazila do divadla ve stylu 60´s, taková znouzectnost, vyhubla jsem z koktejlek. Měla jsem jednoduché černé minišaty s bílými lemy bez rukávů, dvojitá sukýnka, svoje skoro-mikádo jsem měla vzadu divoce vytupírované do výšky a stažené pérky za uši, černé linky, světlou rtěnku, neuvěřitelné řasy, starorůžové lodičky s kulatou špičkou a páskem přes nárt… Přítel prohlásil, že vypadám úžasně :)

Dahllie
2222 příspěvků 04.11.11 19:48

Vzpomeň si na Rebely. To je taková příjemně nenápadná karnevalová inspirace.

MP Meri
1323 příspěvků 01.11.13 21:06

Potřebovala bych radu od milovnic retra… Já se v módě let minulých vůbec ale vůbec nevyznám a nerozeznám 20. léta od 80…
Myslíte, že jsou některé z následujících šatů vhodné na ples (menší) ve stylu 60. let, nebo jsem se sekla o deseletí? Prolézám votoc, protože moje skříň zeje retrovou prázdnotou a fantazii v tomhle směru nemám žádnou.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit