Overlock začal najednou divně šít

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bačavelmistarý
112 příspěvků 28.01.14 22:18
Coverlock začal najednou divně šít

Ahoj švadlenky, moc vás prosím o radu - normálně šiju s coverlockem a najednou se při šití začaly vespod nenápadně a postupně uvolňovat ty krajní rovnoběžné stehy a místo aby držely pěkně v lince, tak jsou tam taková vystouplá očka směřující doprostřed a občas steh dokonce vypadává. Vůbec se mi daří to spravit, a to už jsem vyměnila jehly, navlékla znovu nitě, s napětím si hrála asi tři hodiny, a v návodu jsem takový problém nenašla vůbec. Je to coverlock Merrylock.

Nemáte ponětí, co s tím? Je to na reklamaci? Mám ho ještě v záruce…

Reakce:

Bačavelmistarý
112 příspěvků 28.01.14 22:21

Jo, a někdy je na té druhé straně úplný chaos, jako takový maglajs nití, a pak to zas chvilku jede, že jsou jen ta uvolněná očka… jsem z toho jelen…

Alterations
533 příspěvků 29.01.14 16:52

Upřímnou soustrast! Já mám Toyotu, vaši značku neznám, ale pokud já mám závadu, úplně vždycky je to chybným navlečením. Stává se mi to znovu a znovu, nikdy tomu nomohu uvěřit. Také se stává, že nit špatně prochází tím kotoučem utahování. Třeba se nedostane úplně dovnitř atd. To napětí jednotlivých nití také prověřte.

Bačavelmistarý
112 příspěvků 06.02.14 00:09

Zdravím, děkuji Vám za podporu. Už jsem to vyřešila a stalo se to zase!!! Tak jsem se lépe dívala a zjistila, že chyba není nahoře v těch napínačích nebo v kotoučcích, ale v takovém kovovém háku, který svádí ty nitě z těch kotoučků dohromady. V něm uvnitř mám takovou jakoby kovovou tyčku a PŘES ni jsou ty nitě napnuté a když se jedna dostane pod ni, tak to dělá ten maglajs! Jsem ráda, že jsem na to přišla:-D

Go-lightly
3428 příspěvků 06.02.14 08:37

To mi dělal jeden polský šmejd. Teď šiju na kufříkové Ladě z r. 1956 a stehy pevné, žádné chumly. Představte si, že je celá kovová, ani kousek plastu!

Linie
1702 příspěvků 06.02.14 09:58

Nezapomínejte na údržbu. Občas vyčistit a namazat!

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit