Oxfordky k sukním?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jumbee  16.07.12 15:23
Oxfordky k sukním?

Mám troje oxfordky, ale zatím jsem si troufala je nosit jen ke skinny kalhotám. Nosíte je některá k sukním? A k jakému střihu?

Reakce:

MP _Samantha
79 příspěvků 16.07.12 15:28

Jsou s podpatkem nebo bez?
Já mám jedny na nižším podpatku, asi kolem 3 cm, které nosím k áčkovým sukním po kolena (třeba na zkoušku). Oxfordky i úplně placaté by podle mě vypadaly hezky k něčemu podobnému japonským školním uniformám, samozřejmě ale také záleží na postavě.

jumbee  16.07.12 15:29

@MP _Samantha Aha, to jsem nenapsala. Myslím ty bez podpatku. Mám dvoje s podpatkem (jedny menší, druhé 8cm) a ty mi k sukním sedí dobře, ale ty bez něj mi k tomu připadají nějak divné. :)

MP _Samantha
79 příspěvků 16.07.12 15:54

Ok. Takže kromě skládaných sukní by mohly vypadat dobře i ke kratší pouzdrové sukni. Obecně bych řekla spíše pevnější materiály, délka max. po kolena (u té pouzdrovky možná i pod kolena, ale to už bych musela vidět celkový výsledný outfit), rozhodně ne rozevláté romatické sukně a šaty.
Taky si myslím, že stejně jako baleríny tyto boty zkracují nohy, takže na to je třeba dávat pozor. Ale z výše zmíněných skinny kalhot předpokládám, že s postavou nemáš problém :) (omlouvám se případně za tykání, ale vykání mi v internetových diskuzích přijde hrozně křečovité :))

jumbee  16.07.12 15:56

@MP _Samantha Postavu ideální nemám (vel. 40/42), ale tragické to není :).

chupa_chups  16.07.12 16:10

jumbee  16.07.12 16:35

@chupa_chups Dobré. Ale jsou to kraťasy, ne sukně :).

chupa_chups  16.07.12 16:39

Hmmm koukám, ale vypadá to skoro jak sukne :)

Ani  16.07.12 16:40

Taky záleží, jestli jsou pevné (drží tvar, jako pánské), nebo měkké, hodně placaté. Já mám právě takové z měkké kůže a ty dělají hodně placatou nohu, ty se mi k sukním moc nelíbí, ale občas to nosím, protože to jsou snad jediné boty, co mám, co mi při delším chození naboso nedřou nohy.
Pevné bych klidně nosila, k sukním, které jsou vzorem i střihem spíše strohé. Pak mám jedny na 5,5 cm podpatku, ty nosím ráda k čemukoli.

jumbee  16.07.12 16:47
@chupa_chups píše:
Hmmm koukám, ale vypadá to skoro jak sukne :)

Taky proto jsem dala zelenou… Líbí se mi to :D.

razorblade  16.07.12 18:43

Ja nosim ofxordky uplne ke vsemu, krome kalhot i k pouzdrove, ackove nebo kolove sukni… a i k ruznym satum

Rabbit-Heart
644 příspěvků 16.07.12 18:55

Taky nosím oxfordky k sukním i šatům, mám (skoro) stejné jako ty na obrázku - pánský styl s pevnou podrážkou. Ty vypadají dobře skoro ke všemu, noha se v nich zdá úzká a ladná :) Co naopak nesnáším, jsou takové ty oxfordky, které koupíte třeba v Pimkie nebo podobných řetězcích, s milimetrovou podrážkou - v těch vypadá i lotosový květ fakt hrozně :)

MP MS61
124 příspěvků 17.07.12 12:24

@Rabbit-Heart Nejsou to náhodou boty typu „Derby“? Oxfordky by měly mít uzavřené šněrování.

M.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 17.07.12 12:50

@MP MS61 To je dost možné, ale v tom případě by se tohle téma mělo jmenovat „Derby k sukním“, protože podle toho článku bych řekla, že polovina toho, čemu se normálně říka oxfordky, jsou Derby :)

jumbee  17.07.12 12:51
@Rabbit-Heart píše:
@MP MS61 To je dost možné, ale v tom případě by se tohle téma mělo jmenovat „Derby k sukním“, protože podle toho článku bych řekla, že polovina toho, čemu se normálně říka oxfordky, jsou Derby :)

Taky o tom přemýšlím, protože mám evidentně i derby i oxfordky :D.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit