Padající lodičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ameline
95 příspěvků 28.10.11 12:29

Zdravím, potřebuji poměrně naléhavou radu: Je to pár let, co jsem si do tanečních kupovala lodičky. Využila jsem je od té jen na školním výletu do Prahy do divadla a na maturiťák. Nedávno jsem si je chtěla vzít a byla nemile překvapena - musela se mi smrsknout noha nebo co. Měla jsem silonky (to jsem vždy mívala ale i předtím) a z těch klouzaly. Bez nich se zdají celkem OK. A já z týden jdu na ples.
Nechci se celý večer stresovat s tím, že se mi můžou vyzout boty. Jde to něčím dovycpat? Jinak jsem si říkala taky o takovém možná divném řešení. Protože budu lazena lehce do alternativna v černočerveném barevném schématu, napadlo mě vzít červenou saténovou stuhu, provést ji před podpatkem a zezadu zavázat kolem kotníku. Ve skutečnosti se mi to dost líbí, trochu jako botičky tady:
http://uturnu­topia.com/ima­ges/DOLLY-82.jpg
Bojím se ale, že ve výsledku bude skutečně vidět původní účel oné stuhy více než dekorační hodnota…
Co mi poradíte? Existují nějáké vycpávky, nebo si mám pohrát se stuhou?

Reakce:

MP Yva
1 příspěvek 28.10.11 12:51

Vycpávky existují. Lepí se dovnitř do paty lodiček. Jsou gelové nebo kožené a koupila jsem je v obuvi. BY

MP milada
16 příspěvků 28.10.11 12:52

Nějaké pomocníčky Ada představila tady: http://modnipeklo.cz/…-pomocnicku/

Eiwen
134 příspěvků 28.10.11 13:33

Jé, ty dolly boty mám :D Jinak ty vycpávky do pat by vám pomoct mohly, mám je v jedněch mokasínách a dost to sjíždění boty omezilo /jedna bota je mi přesně akorát ale druhá dost padá…/

oskarina
266 příspěvků 28.10.11 16:19

upřímně, nepomůže ti nic, leda vzít si jiné boty.
Ono vůbec tancovat v lodičkách (pokud se tedy chystáš taky tančit) je na nic, pokud nemáš speciální taneční lodičky (ty mají po obvodu gumu a neklouzací podrážku..
Na tanec je nejlepší bota s páskem kolem kotníku - taková bota drží na noze. Pokud už musíš jít v lodičkách, koukni se někde, jestli bys nesahnala nějaké těsnější (nebo si je na večer od nějaké kamarádky vypůjč).

Ameline
95 příspěvků 28.10.11 17:00

Oskarina: No, asi tak - na botách si hodně zakládám a teď opravdu nemám na nové, které bych se nestyděla obout a nebála se, že mi to budou kyčle ještě půl roku vyčítat. Nemohu si boty půjčit, protože mám širší nohu s vysokým nártem a hned tak něco mi nesedí, navíc bych to mohla roztáhnout. Tancovat nejspíš moc nebudu, moc si to už nepamatuju - umím se akorát dobře nechat vést :-)
Ono to totiž je tak o čtvrt velikosti větší - když jsem je kupovala o velikost menší jsem ani na nohu nedostala a po pravdě mi byly docela natěsno (dle instukcí doma), nevím, co se stalo.
Myslíte, že ta stužka je tak špatný nápad? Jak říkám, mě to přijde pěkné a bude to líp držet na noze i oproti těm patičkám (což je fakt, že mě nenapadly, díky)… Akorát aby to jako technika nebylo úplně průhledný o co jde.

oskarina
266 příspěvků 28.10.11 17:13

no, já nemyslela, že si budeš uvazovat lodičky :-), já myslela prostě tento" typ bot":http://www.heureka.cz/?h[fraze]=Brado+R2705-82 ..
Prosím pěkně, nechtělo se mi hledat černé nebo nějaké s plnou špičkou, jiným podpatkem - prostě link je jen pro ilustraci. Takové boty jsou vhodné i pro vysoký nárt.
Podívej se třebas do nějakého sekáče, jsetli bys něco nesehnala za levno, na jedno použití…

Ameline
95 příspěvků 28.10.11 17:55

Oskarina: Já vím, že nemyslela:-) Ale zase se mě do toho nechtějí vrážet zase ještě peníze, tady mám celkem drahý boty a prostě je chci být schopná nosit, o tom to celý je :-)

Rahja
164 příspěvků 28.10.11 18:42

.

Příspěvek upraven 27.12.15 v 12:18

Mori  28.10.11 18:47

Podle mě je teda na tanec lepší bota se zavřenou špičkou, obzvlášť když se to moc neumí:-)
A na běžnej tanec bez nějakejch speciálních figur rozhodně běžný boty s běžnou podrážkou stačej - když držej na noze teda. Já absolvovala v jedněch obyčejnejch lodičkách čtvery taneční (taky vysoká a široká noha, jakmile se lodičky jednou prošlápnou, o jiný nestojím, dokud to není nezbytně nutné: na těch mých - kožených - se mi nakonec regulérně proklubal palec) a nejnepříjemnější vůbec bylo, když jsem je protancovala a musela si je nechat znova podrazit, jak pak VŮBEC neklouzaly. Div jsem si v tom několikrát nevymkla kotník, než se to trochu ochodilo. Takže bych určitě vyzkoušela ten vlepovací polštářek. A možná pro jistotu i tu mašli, ale neumím si představit, jak moc to vypadá jako z nouze ctnost. Obzvlášť v kontrastní barvě (lodičky si představuju černý a stuhu píšeš červenou)

oskarina
266 příspěvků 28.10.11 19:19

no, já tančila i závodně, tak vím, o čem píšu. Jistě že bota může mít plnou špičku, nemusí být pásková, jde jen o ten pásek kolem kotníku, protože ten drží botu při tanci pevne na noze.A jsou i taneční lodičky. A neklouzající podrážky - no ty jsou pro to, abyste se při tanci na parketách nenatáhli/y, samozřejmě že rámcově kloužou, je to vlastně podrážka z kůže s vlasem, dopředu to jede a zpět to brzdí.
Ale to jsem dala slečně jen pro informaci, nemá cenu o tom dále psát. Buď si něco pořídí nebo půjde na ples s mašlí…když se vyzouvá bota, může si to člověk vycpat nebo upravit pro chůzi, ale rozhodně ne pro tanec.

Rahja
164 příspěvků 28.10.11 19:43

.

Příspěvek upraven 27.12.15 v 12:18

Ameline
95 příspěvků 28.10.11 20:17

Hm, tak s mašlí to nepůjde, musela bych ji přišít, smeká se. Asi si budu muset něco pořídit, ale strašně mě to štve. S takovou frekvencí užívání bych je měla být schopna nosit i přes deset let, mám je 4. Kupovala jsem je za první peníze, co jsem si fakt vydělala (a udělala cennou zkušenost že u pásu dělat nechci). Sice se mi přestal líbit ten tvar a šesticentimerový podpatek je na nic, ale když si vezmu, do čeho bych investovala raději nebo co jsem si tehdy mohla koupit spíš… Takovýhle věci mě prostě štvou.

The sheep
30 příspěvků 29.10.11 08:50

Zkus tu stužku, řekla bych že nějaké zlepšní tam bude. K tomu bych přidala ty polštážky (nejlepší zkušenosti mám s koženými).

Beru
34 příspěvků 29.10.11 09:55

Nějaký pásek kolem kotníku nebo přes nárt by ti mohl přidělat obuvník, zkus se poptat… rozhodně levnější než kupovat nové boty

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit