Padající vlasy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NelaAndrt
517 příspěvků 03.02.15 21:52
Padající vlasy

Dobrý večer všem.
Podobných témat už pár bylo, ale neřešily konkrétně tento problém.
Mám velký problém s padajícími vlasy. Začalo to před cca třemi-čtyřmi lety, když jsem přestala brát antikoncepci. Přišla jsem o víc jak 50% porostu a řešila to injekční mezoterapií. Vlasy opravdu padat přestaly a hlava zase začala zarůstat (ale trvalo to pomalu rok). No a letos v létě to začalo znovu. Hned jsem šla na injekce (už jsem absolvovala čtvrtou sadu injekcí a stále nic). Teď jsem dva měsíce brala Methionin a teď začínám s Donna Hair. Do toho používám Neocapil. Nicméně mám pocit, že můj problém je způsoben spíše hormonální nerovnováhou. Kolegyně mi říkala, že se jí to stalo po vysazení antikoncepce také, tak že ji začala zase brát. Mě to ale nepřijde jako dobré řešení a každý (včetně lékařů) mi říká něco jiného. Už se k tomu začínám přiklánět, jelikož vypadávání vlasů mi působí skutečně deprese (ano nejsou to deprese jako takové, ale opravdu to velmi těžce snáším). Nutno dodat, že jsem antikoncepci brala (s malými přestávkami) asi 18 let.
Máte někdo podobné problémy? Jak jste je řešily?
Díky předem.

Příspěvek upraven 05.02.15 v 16:05

Reakce:

Chardonnay
324 příspěvků 04.02.15 21:49

Já bych na vašem místě letěla na vyšetření na endokrinologii, pokud tam problém není, měli by vám poradit, kam se můžete objednat na test, jestli to není hormonální nerovnováha. Pokud by i test byl ok, šla bych na kožní.
Absolvovala jsem to opačně: Kožní - endokrinologie. Paní doktorka mi nabízela i ten test, ale nešla jsem tam, protože kromě problémů s vlasy nic hormonální nerovnováze nenasvědčuje.
Zkoušela jsem hodně vitamínů na vlasy, taky různá séra, ale nepomohlo mi nic. Beru vitamíny, beru léky na šž, tak snad je to aspoň prevence. Vypadala mi snad půlka vlasů, než jsem to začala řešit, vím, jak je to hrozné.
Musíte se nějak uklidnit, což se snadno řekne, ale hůř udělá. Smiřovala jsem se s tím několik let a dost těžce.

Chardonnay
324 příspěvků 04.02.15 21:53

Moc držím palce a klidně mi napište do zpráv. Třeba si něco navzájem poradíme.

NelaAndrt
517 příspěvků 04.02.15 22:04

@Chardonnay Díky za tip.
Krevní testy na funkci štítné žlázy mi dělala obvoďačka (resp. poslala mě na krev a pak mi řekla výsledky). Prý je to v pořádku, tak že mě už na endokrinologii neposlala. Pár lidí mi říkalo, že bych prý měla zkusit jít rovnou na endokrinologii, že ten obecný test nemusí být stoprocentní. Těžko říct. Ale netušila jsem, že existují testy odhalující hormonální nerovnováhu. Zeptám se na to. Člověk zkusí vše, že:-). Dnes jsem zrovna byla na mezoterapii. Lékařka mi nabídla nový produkt…místo „výživného koktejlu“ mohou píchat do hlavy i kmenové buňky. Snad jsem to pochopila dobře, zkusím si o tom něco vyhledat na netu a uvidím. Taky mi nacpala nové prášky - Anacaps. Vychválila ho do nebe, ale kdo ví jestli jsou za tím provize od obchoďáků, nebo skutečně kvalita produktu.
Držím vám palce, a tu mezoterapii můžu doporučit. Mě to napoprvé opravdu hodně pomohlo.

Chardonnay
324 příspěvků 04.02.15 22:49

Ty testy na tu hormonální nerovnováhu myslím dělají přímo v endokrinologickém ústavu. Už si nevzpomínám, jak to bylo se mnou, moje paní doktorka - praktická - mi říkala, že ta léčba šž není potřeba. Sama jsem šla na kožní a tam se se mnou doktorka vůbec nebavila, že první věc je vyšetření na endokrinologii. Tak jsem tam šla s pocitem, že si jdu pro potvrzení, že jsem ok, ale na endokrinologii se na mě hned „vrhli“ :-)
Nevím, zda budu něco dalšího zkoušet, udělala jsem toho hodně, stálo to hodně, ale husté vlasy jsem měla před 15 lety.
To už je tak dlouho, že zhoustnutí vlasů by mě opravdu šokovalo :-)

MP maat
20 příspěvků 04.02.15 22:56

Taky mi začaly hodně padat vlasy, metodou pokusů a omylů jsem dospěla k tomu, že u mě to budou dvě spojené příčiny - asi už trochu hormony (je mi přes čtyřicet) a asi tzv. tuhnutí kolagenu kolem vlasové cibulky. Trpí tím hlavně lidi s mastnější pletí. Vlasová cibulka se tím prý „dusí“, nemůže k ní výživa, vlasy slábnou a padají. Hormony do sebe cpát nebudu, ale na ten druhý problém existují speciální čistící šampony, já jsem měla Kapyderm. Pak se použijí masážní vodičky, které zlepšují prokrvení pokožky hlavy a její výživu. Asi je celkem jedno jaké - já jsem střídala lopuchovou z Naděje, rozmarýnovou z Weledy, pak nějakou směs bylinek od Gestilu. Vámi vyzkoušená vlasová mezoterapie funguje na podobném principu, jen je ještě účinnější, protože účinné látky jdou víc do hloubky. Možná je to placebo efekt, ale mě to pomohlo. Užívala jsem k tomu Revalid a problém se během 3 měsíců vyřešil.

álainn
287 příspěvků 05.02.15 12:01

Mohu se zeptat na detailnější informace k mezoterapii? Případně do SZ, zjišťovala jsem si o tom na internetu informace, ale nabízejí více druhů, než jen injekce a moc se v tom nevyznám. Zajímalo by mě, jak je to účinné, kolikrát se musí opakovat, zda je to vhodné i pro normální vlasy(budou pak růst rychleji a hustě) apod.. Nerada bych naletěla na nějakou „slevu“ s podvodem - vlasovou mezoterapii jsem našla i na slevových portálech, ale v okolí nemám nikoho s osobní zkušeností. Děkuji

Lenka M.  05.02.15 13:10

@NelaAndrt A nemáte napríklad nadváhu? Mala som ten istý problém -z kožného na endokrinológiu a z endrokrinológie som putovala na gynekológiu, kde mi v hormonálnom profile vyšiel zvýšený prolaktín. Doktor mi vysvetlil, že to je kombináciou stresu a nadváhy a skutočne-zhodila som zatiaľ 6 kíl a ešte 4 by neboli na škodu, ale už je vidieť výsledok. Vlasy naozaj menej padajú a uplne mi zarástli holé kúty.

lucindaSK
886 příspěvků 05.02.15 13:48
@NelaAndrt píše:
Taky mi nacpala nové prášky - Anacaps.

To vám nacpala dobre. Po mojich skúsenostiach by som sa na Donna Hair a podobne vykašľala rovno. A ak Anacaps zoženiete, jedzte ten.

NelaAndrt
517 příspěvků 05.02.15 16:14

@Lenka M. No nadváhu bohužel skutečně mám. Díky za tip, to si o tom něco zjistím. To je super jak se vám i @MP maat ti lékaři věnovali. Na kožní to nemá vůbec smysl…tam jsem byla několikrát a většinou mi řekli, že chyba je v tom že nejím maso. Maso nejím celý život a už o tom něco vím, navíc jím ryby a starám se o to abych měla dost bílkovin. Nevěřím tomu, že najedou po letech se to projevilo takto. Taky jsem jela do nějakého vlasového centra (čekačka asi 3 měsíce po objednání) do Prahy. Tam udělala tahovou zkoušku předepsala Neocapil a když to nepomůže tak se mám zase objednat (ani se neptejte co to stálo). Na té mezoterapii jsou také lékařky a mám pocit že o tom taky moc neví, prostě napíchají injekce a to je všechno. Už to řeším takovou dobu a o tuhnutí kolagenu jsem v životě neslyšela…tak to je asi špatně, ne. Ale každá rada dobrá. Díky všem moc.

NelaAndrt
517 příspěvků 05.02.15 16:26

@álainn Já mohu tu mezoterapii doporučit. Výsledek je prý vidět po čtvrté aplikaci, ale já jsem ho viděla už po první. Vlasy se začaly zlepšovat, začaly vyrůstat nové, bylo legrační jak se kontury kolem obličeje zaplnili drobnými vyrůstajícími vlásky. Myslím, že doporučují 10 terapií. První čtyři jsou po 14-ti dnech a zbytek po měsíci. U nás platím za jednu aplikaci 700,– CZK. Tak že je to drahá sranda. Ale když člověk přichází o vlasy, tak na peníze tolik nekouká (může-li si to dovolit). Po terapii následuje masáž (no u nás mi to jen tak lehce projmou prsty) a ošetření laserem.
Zkuste si o tom najít víc na netu, já také přesně nevím jaké konkrétní vitamíny a minerály do kůže na hlavě píchají, ale je to zhruba 20 injekcí. Ani moc nebolí (jen na některých citlivějších místech hlavy) a výhodou je, že se ty výživné látky dostanou rovnou na to správné místo, tedy k vlasovým cibulkám). Ale když se objednáte alespoň na konzultaci, jistě vám to vysvětlí lépe.

MP maat
20 příspěvků 05.02.15 17:42

@NelaAndrt - Ještě mě napadlo, že by možná bylo dobré nechat si zjistit krevním testem, jestli nemáte málo železa. Údajně to má být jedna z nejčastějších příčin padání vlasů u žen. Pokud by vám to potvrdili, dovolím si ještě doporučit, abyste to neřešila volně prodejnými prostředky z lékárny, ve většině z nich není železo moc dobře pro organismus vstřebatelné. I když už se dají sehnat i kvalitnější věci, třeba od Barny´s (tuším Novoferrin). Doktor vám ale na předpis může dát něco lepšího.
Držte se, určitě se to vyřeší, uvidíte.

venhell
41 příspěvků 05.02.15 18:06

Padání vlasů mě také po vysazení antikoncepce trápilo. Začala jsem ji zase brát, ale nepomohlo to. Na kožním mi řekli, že se to do pár měsíců zlepší. Nestalo se. Endokrinologie? Nic. Zkoušela jsem potravinové doplňky, zábaly, nic nepřineslo žádný velký úspěch. Už asi půl roku mám ale klid - používám šampon bez parabenů, silikonů, parfémů,…, a vlasy si co nejdřív po umytí vyfénuji (hlavně u hlavy a ne moc teplým vzduchem). Přestaly padat a pořád vypadají jako čerstvě ostříhané. A to si vlasy myji takřka každý den a jednou měsíčně odbarvuji.
Je to pro mě trochu záhada, protože jsem byla přesvědčená, že za padání vlasů může stres a hormony. Ten fén byl spíš experiment a vlastně mě stále udivuje, že to zabralo. A abych nezapomněla, také se mi vlasy tak nemastí.

Chardonnay
324 příspěvků 05.02.15 20:33

@Lenka M. To je zajímavé, taky by se mi hodilo, abych trochu zhubla, a zbavit se stresu. Všude se ale píše, že pro krásné vlasy je potřeba dobrá výživa, a jak hubnout a dodat vlasům všechny živiny, když už s nimi máte problémy? Pořád jím doporučované potraviny, které prospívají vlasům, a není to žádné utrpení ;-) Na hubnutí to tedy není - oříšky, dýňové semínko, avokádo, játra, ryby…
@venhell Šampon bez chemie používám taky a ne že by zastavil padání, ale vlasy vypadají parádně. V rámci možností a množství :-)

Lenka M.  06.02.15 08:15

@Chardonnay Tak asi záleží či máte objektívne nadváhu, alebo subjektívny pocit, že pár kíl dolu by bolo fajn. Ja som rozhodne nemusela zúfalo rozhodovať či vynechám olejnaté semienka-regulerne som sa prejedala sladkým. Takže som sa dokopala jesť „normálne“ a začala zľahka cvičiť a uplne to stačí. Okrem toho určite neplatí nadváha=padanie vlasov=hormonálne problémy, mám niekoľko známych, ktoré sú veľmi obézne a nemajú žiadne problémy. Hodila som to do pléna „na zamyslenie“:)

Chardonnay
324 příspěvků 06.02.15 21:20

@Lenka M. Právě je to velmi zajímavé, že bych mohla zhubnout a zároveň se ovlasatit :D
To by se mi líbilo. Ale mám to spíš naopak, i když hubnu podle pečlivě sestaveného jídelníčku a hlídám si živiny, většinou se to brzy projeví na nehtech a jak vypadne o pár vlásků víc než normálně, rychle ztrácím odvahu, protože u vlasů už nemůžu riskovat vůbec nic.
Nadváhu mám a se štítnou žlázou je to boj, chci podpořit zdravý jídelníček sportem a dopadne to tak, že jsem úplně vyčerpaná, nebo onemocním. U mne v žádném případě nestačí neprasit sladkým a zlehka cvičit.
Teď to vyznívá, jako že nesouhlasím, ale ve skutečnosti bych si hrozně přála shodit 10 kg a žádný vlas :-) Budu hledat způsob, i když mi to nejde snadno :-)

pajkal
11 příspěvků 13.08.16 10:55

Zdravím, nezkoušel někdo aplikaci kmenových buněk do vlasů proti vypadávání?

simasa
5 příspěvků 25.08.16 21:32

Přidávám se, to by mě taky zajímalo…

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit