Padnoucí oblečení jen po úpravě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Barbucha
3716 příspěvků 24.02.12 20:05

"Tenhle článek ":http://www.alterationsneeded.com/…n-kelly.html mě dostal, musím se podělit! Dává mi to dost smysl, jsem zvědavá na Vaše názory. A opět mě to utvrzuje v přesvědčení, že se musím naučit šít a upravovat si oděvy sama. Ušetřím tím peníze i nervy a ještě bude oblečení podle mých představ.

Reakce:

marca
437 příspěvků 25.02.12 05:42

Nevím jestli si člověk ušetří nervy :) Šít umím, ale zkracování sukní a kalhot mě teda rozčiluje, zvlášť když kus stojí okolo tisíce. Naposled jsem si zužovala šaty, protože ty mi nepadnou z obchodu žádné.

hanabanana76
160 příspěvků 25.02.12 08:37
Bajecny clanek, urcite je pravda, ze par svu udela nebesky rozdil - zvlaste kdyz clovek opravdu nema konfekcni postavu.
Ja az do lonskeho roku problem nemela, konfekcni velikost 38 az 40, prumerna vyska a znala jsem tvar sve postavy a vedela cemu se vyhnout…situace je totalne jina po tehotenstvi…nabrano 32 kilicek(na mou obranu to byly dvojcata)a rok pote jsem na puvodni predtehu vaze, ale telo se zmenilo…k nepoz­nani…

Tudiz jsem oprasila sici stroj a zaposivam, zkracuji a vymyslim jak vypadat co nejlepe a ne jako roztekla voskova panenka.
A doufam, ze mozna jeste nekdy budu schopna obleknout konfekci a nemuset upravovat…girl can have a dream :-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.02.12 08:55

Mě se tam v tom článku právě líbilo, že tam uvádějí napravou míru představy, že si něco koupíte a perfektně Vám to padne. Pokud ne, jste divná se svou nekonfekční postavou:-) Samitam píšou, že celebrity, které mají postavy ideální, mají všechno oblečení upravená tak, aby perfektně padlo.

zelitschko  25.02.12 11:28

já ty lepší věci nosím ke švadleně - nejenže to upraví podle mých požadavků, ale zároveň taky poradí s vhodnou délkou či šířkou a má to tak 20× rychleji než já… A 100× přesněji :) nedávno jsem nechávala po kolena zkracovat sukni, která měla nelichotivou délku pod kolena a dokonce mi pomáhala to prohlédnout a taky říkala, jaké další kombinace by se k sukni hodily, což se vždycky hodí :)

Risti
36 příspěvků 25.02.12 12:34

Pravda je ze konfekce se dneska seka podle nekolika mustru, ktery jakz takz vyhovujou velke casti populace a ten zbytek at si trhne nebo at si to necha presit:-). S upravama obleceni mam zkusenosti jenom u kalhot, kdyz uz najdu naky do kterych nacpu svoje silny stehna a ktery mi neodstavaji v pase o pul metru tak si je stejne musim nechat aspon o dvacet cisel zkratit, coz je silena otrava. Nastesti mam sikovnou babicku ktera to udela ale ani po zkraceni ty kalhoty proste uplne nesedi. Usiti presne padnoucich kalhot je moc drahy, tak sem se na to vykaslala a nosim sukne:-). Ale uvazuju nad pouzdrovkama a nad sakem, to uz by se mohlo vyplatit nechat si usit spis nez kupovat v konfekci a upravovat… Moc nechapu upravu tricek a tilek a jinejch svrsku. Mozna je to tim ze s nima nemam problem ale rikam si ze v dnesni dobe kdy existuje padesat tisic strihu a velikosti tricek s elastanem si snad musi vybrat kazdej…

Konvalinka
244 příspěvků 25.02.12 13:53

No, článek jsem nečetla, nechtělo se mi tou angličtinou prokousávát. Já osobně jsem přesvědčena, že správný střih odpovídající postavě je v oblékání to nejdůležitější. Nedivím se, že ti, kteří jsou vidět, řeší každý drobný detail.
Známe, jak to u nás v obchodech chodí, pokud člověk nemá průměrnou výšku a zároveň souměrnou postavu, tak má problém. Co potom s tím? Mnoho lidí rezignuje, nechce se jim obíhat desítky obchodů nebo přešívat a výsledky vidíme denně v ulicích. My ostatní se to snažíme nějak řešit.
Pokud budu mluvit za sebe, tak mi upravování oděvů hodně vadí, snažím se tomu vyhýbat jak to jde (ale dost často se nevyhnu). Jsem kopyto a sama to neumím, využívám švadlenu a jsem spokojená. Ale pouze na zkracování nohavic nebo rukávů, přešívat něco komplet podle mě nemá cenu. To si zrovna můžu nechat ušít na míru. Radši tak dlouho hledám po obchodech, až najdu (většinou v sekáči, tam nemají všechno uniformní). Je to však náročné na čas a přemnoho hezkých věcí jsem kvůli střihu musela v obchodech nechat. Taky je problém, že upravené věci se už pak nedají reklamovat.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit