Palety doma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jituliina
99 příspěvků 02.09.12 18:53
Palety doma

Tohle je trochu mimo, ale jak se vám líbí tyhle paletové projekty? Mrkněte tam :) http://kreativ.maxbere.cz/….9.2.10.59.0

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

seznam.mih  02.09.12 18:59

To je nějaká nová móda zařizovat si najednou nábytek z palet? Jsou toho najednou plnej internet i Protivná blondýna se i nich zmínila.. já si palety vybavuju z různých brigád v Tescu a v různých fabrikách a představa, že bych na nich spala, nebo seděla.. ne :)

Jetthro
1129 příspěvků 02.09.12 19:15

@seznam.mih Maji to i v ceskym Masterchefu, tak je to ted asi cool :)

Na zahradni nabytek se mi to libi, do bytu bych si to nedala.

llolla
2102 příspěvků 02.09.12 19:15

Nas pes ma na palete postavenou boudu… V nekterych interierech se mi to libi, ale domu by se mi to nehodilo.

FoxInTheBox
278 příspěvků 02.09.12 19:30

Jako nápad se mi to líbí moc, baví mě, co všechno dokážou lidé s prostorovou představivostí vymyslet z obyčejné palety.

Jako nábytek - záleží na stylu. Viděla jsem to třeba i v časopise o bydlení, co vydává IKEA, nafocené v tom jednoduchém skandinávském bytě a bylo to super. Na studentský byt nebo k modernímu nábytku taky.
Samozřejmě když někdo ladí do starožitna, tak těžko :-D

Mylady2
12409 příspěvků 02.09.12 19:31

Na chatu dobrý…;-)

Choucas
150 příspěvků 02.09.12 19:33

Jelikož časem toužím po vlastním koni, už před třemi roky jsem se bavila představou, že stavím stáj z různých materiálů, aby to vyšlo co nejlevněji…jedna z nich byla i stáj z palet…
Jinak na naší chatě máme udělanou z palet terasu (resp. spíš zábradlí :D )

Některé „postele“ děs běs, ale jako alternativní nápad se mi to líbí :)

Kemia
420 příspěvků 02.09.12 19:40

Mně se to líbí, pokud je to dobře udělané a ladí to se zbytkem. My jsme letos vytvořili „polohovací“ zahradní lehátko. Polstr mám momentálně schovaný.

Chari
541 příspěvků 02.09.12 19:47

Pokud se s tím zachází jako se surovým materiálem, který je potřeba opracovat pořádně ohoblovat, nalakovat nebo očalounit.. ok, je to materiál jako každý jiný a některé věci se mi líbí. Dovedu si představit třeba velkou válecí plochu/skládačku v nějakém loftu.

Na druhou stranu zacházet s tím jako s hotovým nábytkem a tvářit se, že je to styl, to se mi vážně nelíbí. A představa třeba dětským postelí mi připadá vážně nebezpečná a děsivá už od pohledu. 

mikita.miki
1931 příspěvků 02.09.12 22:39

Sem inspirovala? :-D no… nevím, jestli je to trend, já na to narazila už před lety na jednom francouzským blogu a teď sme to spáchali… bydlí se v tom fajn, ale práce v začátku je s tím spousta. máme dítě a zatím žádnou třísku nemělo, tak snad ok. jen cihly sme asi blbě omaltovali, tak se mi jedna noha tv stolku trochu drolí :-/ to budeme muset dořešit

firefly
527 příspěvků 02.09.12 22:45

Už jsem na to na netu narazila dostkrát, vidím to tak, že až se budu stěhovat, bude provizorně vše z palet, aspoň mi to dá čas našetřit na takový nábytek, který skutečně chci, a nedělat kompromis (a pak 20 let nečučet na gauč, který se mi nelíbí)

Příspěvek upraven 02.09.12 v 22:54

mujercita  02.09.12 22:46

To je docela fajn. Mně by se to nehodilo, ale dovedu si to představit v neformálně útulném bytečku, pro studenty a nekonformní jedince určitě, nebo třeba do podnájmu, já jsem pro.

firefly
527 příspěvků 02.09.12 22:58

A jéje, palety mají ramínkovacího odpůrce, kterému vadí tak moc, že by narušovaly jeho estetické cítění i v mém skromném obýváčku ve skromném bytečku, který ještě ani neexistuje.

firefly
527 příspěvků 02.09.12 23:00

Jinak se mi dost líbí tohle, ale to nejsou tak úplně palety, ale šlo by to ručitě i z levných bedýnek: 

seznam.mih  02.09.12 23:00

A kde vlastně palety člověk sežene a za kolik? Předpokládám, že někde v Obi, nebo v takových hobby marketech a taky předpokládám, že to bude za hubičku, když to má bejt tak levný?

continuity
5851 příspěvků 02.09.12 23:02

Mne se obecne libi jakykoliv nabytek s napadem a vlastnim pricinenim, a toto je ten pripad. si pamatuji, ze kdysi byl moderni nabytek z lepenky, akorat jsem mela tou dobou hrozne leveho kluka, jinak bych do toho sla.

aangie
325 příspěvků 02.09.12 23:03

Mně se to moc líbí, jako skandinávský styl ideální a taky by mě to bavilo vyrábět.

firefly
527 příspěvků 02.09.12 23:07

@seznam.mih když zadáte palety do googlu, vyhodí to šíleně věcí - často je prodávají i podnikatelé, kteří je na něco používali a už je nepotřebují, ale dají se koupit i nové od výrobců všude možně. A samozřejmě třeba kamarádi si je nanosili z práce :D

Barbuchaa
211 příspěvků 02.09.12 23:09

Líbí. Ne všude, ne za každou cenu, ale nápad se mi líbí. Palety považuji za ideální možnost v případě provizorního bydlení. Předpokládám ovšem, že při tvoření nábytku do domu se používají nové palety, nikoliv ty používané.

mikita.miki
1931 příspěvků 02.09.12 23:33

seznam.mih - mi je měli od truhláře, surové dřevo, bez patiny. měl několk kazových a jelikož klasická euro paleta musí splňovat kritéria, tak je dával za levno. jinak pokud někdy uvidíte u silnice ceduli výkup palet, tak tam se dá taky levně, ty už ovšem mají patinu, mnohdy tak žádanou. jinak taky pokud máte v rodině někoho, kdo pracuje ve skladu, nebo kamioňáka, ti je seženou za hubičku

mikita.miki
1931 příspěvků 02.09.12 23:35

Firefly, aby ten stolek něco vydržel, musí být z dobrých bedýnek a ty jsou drahé jako pes. tyto jsou totiž konkrétně bedýnky na víno. nad tímhle stolkem jsem totiž taky tak trochu slintala :-) a omyl je představa, že se sešroubuje pár palet a hurá, máme nábytek. jen gauč byl na desítky hodin, ale zase nás velké elko i s matracema přišlo na 2500

firefly
527 příspěvků 02.09.12 23:42

@mikita.miki Příbuzní kdysi měli takových bedýnek plnou garáž, tak jsem mylně nabyla dojmu, že je to něco, čeho je všude dost.
Jinak je mi úplně jasné, že i s nábytkem z palet je spousta práce, nedělala bych z toho asi všechno, ale myslím, že spousta věcí by mě bavila a to mi pak není líto času.

mikita.miki
1931 příspěvků 02.09.12 23:44

Firefly - ono by to ani nebylo hezké, kdyby toho bylo tolik. přítele to byvilo, o tom žádná a teď je na to i patřičně hrdý :-) na gauč z aska by asi tak pyšný nebyl

firefly
527 příspěvků 03.09.12 00:15

@mikita.miki Práááávě. Má to spoustu drobných kouzel - je to levné, člověk si to udělá sám, což potěší (případně spartnerem, což potěší možná ještě víc), je to něco, na co můžou tetičky nevěřícně koukat (pro takové věci mám slabost) :)

Curlygirl
1901 příspěvků 03.09.12 11:09

Docela se mi to líbí, třeba do nějakého studentského bytu nebo na terasu určitě. Nejsem si ale jistá, jestli to ve finále bude tak výhodné - aby to nějak vypadalo, dá to dost práce a do toho by se mi nechtělo. Leda, že to někomu jde, baví ho to a má to jako koníček, pak ano. Já bych u kutilství trpěla a po půl hodině bych měla dost.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit