Pánská košile na míru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anemarine
1 příspěvek 22.11.12 21:46
Pánská košile na míru

Prosím, potřebuji poradit - chtěla bych k Vánocům darovat voucher na ušití pánské košile na míru. Nevím však, na co si dát při výběru pozor (hledám skutečné ušití na míru a ne úpravu „předšité“ košile) a kam se v Praze nejlépe obrátit, na jaké materiály se zaměřit? Cca za jakou cenu lze pořídit nejlepší poměr „cena-výkon“ tak, aby košile vydržela a dobře se nosila? Máte někdo osobní zkušenost? Moc děkuji za každý tip a radu :)

Reakce:

Pavel
106 příspěvků 22.11.12 22:59

Žádnou košili na míru zatím nevlastním, ale podle doporučení bych v Praze zvolil www.lepremier.cz. Poměr cena/výkon je podle mě optimální, mají ceny okolo 2.000 Kč. Pokud chcete nějaké velmi kvalitní látky, je zřejmě nutné si připlatit.

MP MS61
124 příspěvků 23.11.12 10:59

@anemarine Le Premiere mohu doporučit, vouchery prodávají - všechno o. k. Protože před vánocemi mívají někdy více objednávek, voucher je optimální řešení. Malé upozornění: nabízejí „jen“ měřenky, ale kvalita je adekvátní.

M.

tomekson
3 příspěvky 15.01.14 12:05

@MP MS61 Chtěl bych jako dárek k narozeninám darovat voucher na košili na míru. Sám jsem nikdy takovou neměl, košile ani moc nenosím, a tak tomu vůbec nerozumím - jak vybírat a nepřebrat :) Narazil jsem na tuto diskuzi, ale nevím co znamená „jen měřenky“

Díky

MP MS61
124 příspěvků 15.01.14 13:24

@tomekson Pravá košile na míru (oblek, boty - cokoliv) je dělaná jako originál od začátku (měření klienta) až do konce (výrobek). Kusová výroba, výrobek i střih je orignální. MTM (Made to Measure) způsob je někde na půl cestě mezi tovární konfekcí a pravým výrobkem na míru („bespoke“) - a právě tomu se říká „měřenka“.
V případě MTM košile u výše uvedené LP si obsluha klienta pečlivě proměří a jeho míry si uloží pro budoucí objednávky. Firma nabízí unverzální střih (dejme tomu s možností zúžení/vyštíhlení) a variabilní prvky - kromě výběru látky jednotlivé detaily: volbu typu límečku, výběru knoflíků, légy, typu rukávu… Teoreticky se může klient změřit sám a vše řešit na webovém konfigurátoru, ale není od věci aspoň první zakázku provést s osobní návštěvou. Nakonec při rozhovoru s (rozumným a ochotným) prodavačem můžete svůj styl pozivně doladit a proměnit. Variabilita je poměrně široká, i když se jedná o „pouhou“ měřenku.
Doporoučuju vyzkoušet webový konfigurátor, to vám dá rámcovou představu o procesu i výrobku.

Jak rozumí u LP pojmu MTM: http://www.lepremier.cz/…miru-31.html
Konfigurátor MTM košil: http://www.lepremier.cz/…o-latky.html

M.

tomekson
3 příspěvky 15.01.14 13:27

@MP MS61 Díky moc, teď už to chápu :)

Dixie Sunday
417 příspěvků 15.01.14 13:31

Made to measure robia tuším aj u Alana Delona, neviem či má sieť aj v Čechách, ale predpokladám, že áno. Majú veľmi peknú pánsku elegantnú konfekciu a modely aj pre mladších mužov.

tomekson
3 příspěvky 15.01.14 13:50

@Dixie Sunday Ano, našel jsem: http://alaindelon.cz/…n-salon.html Díky!

MP MS61
124 příspěvků 15.01.14 14:15

@tomekson MTM košile samozřejmě nenabízí jenom LP! V Brně a Praze Janek (http://www.janek.cz/prodejny/), dále některá krejčovství. Osobní zkušenost mám jenom s LP. Docela bych se přimlouval, abyste pořádnou košili vyzkoušel i pro sebe. Já jsem po několika letech už téměř výhradně „košilový“…

M.

pajkal
11 příspěvků 27.11.15 22:01

Ahoj, v Praze na super košile na míru jednoznačně studiospringer.cz!

patentka
8 příspěvků 25.01.16 19:11

Zkušenost z LePremier - zakoupen poukaz, zvolila jsem LP právě proto, že nabízeli možnost objednat košili pomocí webového konfigurátoru, platnost poukazu se blížila ke konci a bum, konfigurátor bez jakéhokoli upozornění předem zrušili s tím, že pracují na novém. Bohužel nebyla možnost dostat se do Prahy, takže poukaz za několik tisíc propadl. A to jsem s nimi byla krátce před tím v kontaktu, neupozornili mě. A perla na konec - původně psali, že konfigurátor brzy spustí a ani nyní po několika měsících není v provozu.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit