pánská taška

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Raivo
3 příspěvky 06.02.12 14:41

Potřeboval bych poradit s výběrem pánské tašky. Dospěl jsem do věku, kdy už sám sobě nemůžu tolerovat nošení zimní lyžařské bundy do města a zakoupil jsem si zimní kabát. Je ve slušivě neutrální černé, nicméně teď si k němu hodlám řídit doplňky. Protože nevěřím na genderové rozdělení barev, vybral jsem si červenou tašku přes rameno, abych nudnou černou trochu oživil. Dále se domnívám, že přidání červené šály a možná i červených tkaniček do bot by nebylo úplně marné. A teď jsem narazil na nepochopení okolí. Prý je takováhle taška, respektive červená barva spíš pro holky.
Takže můj dotaz. Co soudíte o tom vy, případně jakou jinou tašku v těchto rozměrech a cenové relaci byste mi doporučili? A pokud schválíte červenou, nějaký typy, kde sehnat šálu, google mi najde buď s nápisem Sparta nebo Ferrari. Sparťan nejsem, tím že mám/toužím po Ferrari se prezentovat nehodlám.
Díky
PS: Aby to bylo úplně jasný, JSEM na holky.

Reakce:

billie
369 příspěvků 06.02.12 16:40
Raivo, ja vám červenú schvaľujem :) Sama mám priateľa, ktorý má relatívne veľa červených doplnkov a mne sa to na ňom veľmi páči.
A pokiaľ hľadáte niečo, čo sa nedá len tak ľahko zohnať v obchodoch, skúste ebay - tam to s veľkou pravdepodobnosťou bude. Napríklad ma zaujal tento šál

hedvika
275 příspěvků 06.02.12 18:39
červená mi přijde dobrá, zvlášt jestli vám sluší, jen kdyz jsem si to cetla prvni, co me napadlo bylo, jak tu kdysi ada psala, ze jediný pokus o odvahu v oblekani je cerveny kabat.
ovsem u muzu je to opravdu odvaznejsi.
Reknu vam asi tohle: pokud se vám ta taska libi, nenechte se odradit okolím, stejne tak pokud máte pocit, ze se vam uz nelibi, nenoste ji jen proto, ze vam tady nekdo rekl, ze ji nosit mate.

Doporucuju nechat se pri nejake prilezitosti vyfotit a prohlédnout se na snimku, to to pak vidi clovek asi s nejvetsim moznym odstupem.

Pavel
106 příspěvků 06.02.12 19:57

Nevim, jestli ode me vezmete radu, kdyz ja JSEM gay, no ale zkusim to :) Urcite si o vas nekdo bude myslet, ze jste teplej, to je jasny, ale zalezi na tom, jak moc je to pro vas ohrozujici pocit. Ja kdyz jsem pred nedavnem zacal menit satnik (v podobnem duchu jako vy), tak se mi osvedcilo nedelat revoluci, ale evoluci, tzn. postupovat po malych kruccich a ne si hned naprat vsechno nove v cervene barve najednou. I vam (i pripadne vasemu okoli) se na to bude lepe zvykat.
Cervene tkatnicky rozhodne schvaluji, planuji si je poridit (i jine barvy) v LePremier v Praze.

Raivo
3 příspěvky 06.02.12 20:28
N o teď když to po sobě čtu tak vidím že ta závěrečná formulace je zvolená dost nevhodně, takže se omlouvám.

Pavel
106 příspěvků 06.02.12 23:20
Raivo ha detto :
N o teď když to po sobě čtu tak vidím že ta závěrečná formulace je zvolená dost nevhodně, takže se omlouvám.
To je v pořádku, já nejsem žádná politicky korektní citlivka, mě to přišlo spíš vtipné. A myslím, že to nebude jen vaše obava, možná hodně mužů raději „neřeší hadry“ z tohoto důvodu, i když by třeba chtěli.
Tady máte odkaz na ty tkaničky: http://www.lepremier.cz/tkanicky/

kolasice
138 příspěvků 07.02.12 15:20

Barva je rozhodně v pořádku, ale myslím, že se nejedná o červenou, alébrž bordó, vínovou nebo nějakou podobnou pro většinu mužů nerozpoznatelnou variantu. Já jsem zkusmo zadala mens wine red scarf a vyhodilo mi to několik ucházejících možností. Zkuste tady v „Barvách“ (na liště na hlavní stránce Pekla) porovnat odstín vaší tašky s tím vzorníkem.

Raivo
3 příspěvky 10.02.12 11:50

Přesně tak, pro mě to má odstín jako to světlo, co je na semaforu nahoře. Takže se musím na detaily vždycky přeptat někoho znalejšího.
A děkuju vám za rady a podporu.

Sekhmet
1918 příspěvků 10.02.12 12:11

Raivo: červená je naprosto v pohodě. Loni jsem koupila bráchovi červenej svetr, normálně ho nosí, stejně jako bledě modré či žluté Lacoste polo tričko a nikdy se nesetkal s tím, že by se na něj někdo díval jako na gaye.
Jen mi ta tebou vybraná taška dělá hodně sportovní dojem. Já v tomhle ohledu nedám dopustit na Lacoste.
něco takového http://www.google.cz/imgres?…
nebo takového
http://www.google.cz/imgres?…
Samozřejmě ne v růžové barvě. Výhodu mají v tom, že jsou k dostání v širokém spektru barev. V outletech se dají občas pořídit za cenu kolem dvou tisíc. Je to sice dražší, než jste uvedl cenovou relaci, ale myslím, že se to vyplatí.

GreatSusan  10.02.12 12:21

ja bych se te Crumpler tasky zastala, je sportovni, ale je porad jeste i „mestska“. Spis si myslim, ze to doda urcitou lezernost, rozhodne je kvalitni … Vzhledem k cervene sale mi prijde, ze Raivo nesmeruje k takove te superuhlazene eleganci, ale spis k urcitemu lezerne elegantnimu „big city“ mixu.

Sekhmet
1918 příspěvků 10.02.12 12:24

GreatSusan: ale jo, mně se taky líbí, ale když zmiňoval ten kabát, tak mne napadlo, že by to chtělo něco bez „teenage“ potisku. Lacoste jsou vlastně taky sportovněji laděné tašky.

GreatSusan  10.02.12 12:37

Sekhmet: ja vim, ze jo :-) tady co bydlim je Lacoste tak trochu znacka pro ty, ktery chteji ukazat ostatnim, ze na to maji. Mezi studentama vetsinou ekonomove a pravnici, ktery to chteji daleko dotahnout a maji prachaty rodice, mezi „dospelyma“ pak takova ta radoby vyssi stredni trida s hypotekou a dvema autama a dovolenou s cestovni kancelari v robinson clubu na Kanarech, vetsinou zadluzeny az na pudu, ale do HM by nestrcili nos. Rika se „lacost, kost es was es kost“ - to je rymovane neco jako „lacost, at to stoji, co to stoji“ :-)

Karoleenah
2322 příspěvků 10.02.12 12:37

Mně na té Crumpler tašce vadí, že nedrží tvar. Přítel si tašku kupoval asi před rokem a rozhodoval se právě mezi Mood Smugler a touto: 

http://www.alza.cz/…-d103401.htm a nakonec si pořídil Friday Nylons, akorát tmavě šedou. Ta Mood Smugler se prostě jaksi divně mačkala, což je asi jedno když máte bundu, ale ke kabátu bych taky volila něco „uhlazenějšího“, třeba jako ty Lacosty. U Friday Nylons je trochu nanic ten kontrastní proužek, i když zrovna v té tmavošedé variantě to ještě docela jde.

Sekhmet
1918 příspěvků 10.02.12 12:43

GreatSusan: No jo, no. Navíc tady v Čechách se to bere jako nějaká nóbl značka, takže to tu mají hodně předražené. S těma právníkama jste trefila do černého, taky jsem právník :). Nicméně Lacoste jsem dala jako příklad. Ty tašky jsou kvalitní, tvar drží rozhodně, jsou k dostání v obrovském spektru barev a zároveň se jedná o mezičlánek mezi sportovním a elegantním. Z mé strany v tom nic víc není, ale jak tak koukám, měla bych se zamyslet, jestli tím, že nosím jak Lacoste, tak LV, nepůsobím jako snobka, která chce všem ukázat, že na to má :)

GreatSusan  10.02.12 12:49

Sekhmet: to je v poho, ja budu pravnik uz za par mesicu :-))), puvodne jsem narodohospodar, takze taky zadnej ulet - a az to oboje zkombinuju, tak budu snobka na druhou. Nekde jste tu psala, ze delate v drahe kancelari a proto ten LV a pod., ja to naprosto chapu, tady to je taky tak, cim lepsi a drazsi advokat, tim lepsi obleceni. Saty delaj cloveka, kdyz chodim na praxi, tak se na to taky poradne obliknu, proste pak pusobim chytreji, at je to povrchni jak chce, proste to tak funguje.

Sekhmet
1918 příspěvků 10.02.12 12:52

GreatSusan: Jo, přesně tak. Já mám třeba několik outfitů odstupňovaných podle „vražednosti“. Takže černý kostýmek, bílá halenka, rudý šátek, brutálně vysoké jehlové podpatky, brýle a vlasy stažené do drdolu - oblečení na totální soudní masakr (když se moc bojim:)). Bratr tomu outfitu kdoví proč říká „nemrtvý Charlie Chaplin“ a prý budím hrůzu už od pohledu :)

GreatSusan  10.02.12 13:05

uplne si Vas predstavuju a tresu se :-). Jeden muj oblibeny advokat je zaroven velka vyjimka z celeho soudniho cirkusu, on je motorkar a k soudu jezdi na harley davidson (takze je slyset uz z dalky), nosi kozene kalhoty a bundu a motorkarske boty, pod tim kosili a kravatu - u soudu prehodi talar, helmu strci pod zidli a je jak ze skatulky. U nej mam dojem, ze se ho vsichni boji (fyzicky) a radsi ho nechaji vyhrat, aby je pak nezmlatil, je to vysokej, tlustej chlap a vypada jak sef Hells Angels :-)

RenaLange  11.02.12 16:50
GS : kdyby se Vám chtělo kouknout ( moc bych chtěla aby chtělo ) do únorového německého InStyle tam je taaaaaak krásná červená kabelka od Liebeskind… dopídila jsem se až k jejímu názvu „Coco“ a dál červená stopa končí,už jsem ji na netu našla jen hnědou(.
Ty další dvě značky jsem neznala ale kabelky mají taky úžasné, jak se Vám líbí MarcO´Polo?

GreatSusan  11.02.12 17:37

RenaLange: InStyle mam samozrejme vzdy pri ruce :-), prolistovala jsem cele cislo a jedina cervena Liebeskind, kterou jsem nasla, je ta v reklame. Ja myslim, ze je to tahle http://www.zalando.at/…033-302.html , na nemeckem zalandu ji maji take, jinde jsem ji zatim nenasla. Zalando bohuzel nedodava do Cech, ale treba zas pojedete do Vidne a pak by to urcite slo zorganizovat :-). Jeste budu ale chvili hledat…
MarcO´Polo se mi libi velmi, ty veci (i tasky) jsou kvalitni, cena tomu ale taky odpovida.

GreatSusan  11.02.12 17:48

Liebeskind prodava a do Cech dodava www.javari.de (jejich anglicka verze tu znacku nevede). Bohuzel maji zatim jen zimni doprodej a vsechno ve spis nevyraznych barvach. Libi se mi treba tahle (i kdyz ta barva neni uplne moje) http://www.javari.de/…_159778927_1?…

GreatSusan  11.02.12 18:22

bohuzel se mi nepodarilo najit tu tasku v cervene barve a zaroven v obchode, ktery dodava do Cech. Myslim, ze na www.javari.de jeste nemaji novou kolekci, mozna by to chtelo proste hlidat a doufat. Na druhou stranu je mozne, ze vezmou (zase) jen decentni barvy. Asi jistejsi moznost je poprosit dceru, aby Vam tu tasku objednala, az priste pojedete do Vidne - kdyz se Vam nebude libit, tak ji proste poslete zpatky. Ve Vidni je obchod Liebeskind plus dalsich x obchodu, ktere tu znacku prodavaji - mozna by se tam dalo zavolat a presvedcit je, aby Vam tu tasku dali na stranu, prip. nekde ji objednali. Problem bude nejspis v te barve, jakmile je neco v reklame nebo v casopise, tak je ohromne tezke to nekde sehnat…

GreatSusan  11.02.12 19:22

a taky jeste www.amazon.de , momentalne maji ale jen zelenou, tyrkysovou a pink. Ta taska je ale tak nove na trhu, ze si myslim, ze se jeste teprve objevi ve vice obchodech.
tak a ted jdu fakt uz neco delat :-)

RenaLange  17.02.12 18:30

Great Susan díky moc, po neděli budu mít klidnější týden a budu se kochat . Tady odtud to mám stejně daleko k Vám do Stuttgartu jako do Vídně(.

GreatSusan  18.02.12 11:48

Uz jsem si rikala, co se s Vama stalo :-) btw. ja nejsem ve Stuttgartu, to je nejaka jina diskutujici, myslim, ze Sasha. Tim jak jsem hledala tu Vasi tasku jsem se zakoukala do jedne dalsi … tak se asi taky budu kochat :-)

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit