Pánské oblečení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mwich
115 příspěvků 19.09.11 20:44

Ahoj dámy (soudě podle nereakcí na mé ostatní příspěvky tu pánů asi není mnoho, je-li tu vůbec nějaký),
chtěl bych poradit ohledně oblečení pro tyto dny a vlastně i budoucí zimu. Jde mi především o svršek - chtěl bych něco elegantního, zlehka formálního, ale ne sako, to už je formální moc. Svetry nemám rád, takže to prozatím řeším jen vestou přes košili. Ale až se víc ochladí, bude asi potřeba něco s dlouhými rukávy. No napadá vás nějaké geniální východisko z této šlamastiky? Něco víc formálního než svetr, ale míň formálního než sako? :))

Reakce:

seznam.mih  19.09.11 21:23

co takové lehčí kabáty na podzim?

fiesta
104 příspěvků 20.09.11 06:02

Ked nepotrebuje oblek/sako, manzel nosi do prace koselu s dlhym rukavom + tenky sveter s V vystrihom (cim kvalitnejsi tym lepsie, najlepsie su kasmirove) + elegantne nohavice. Je to uplne osvedcena klasika - ked idem na sluzobku do Francuzska vzdy sa pomotam v Brice, Cerise, La Fayette a sveter + kosela je klasika co „frci“ roky, menia sa len farebne kombinacie kosiel a svetrov. Nohavice zostavaju na zimu vzdy tmave, s primesou vlny.

mwich
115 příspěvků 20.09.11 07:35

seznam.mih **: dík, ale v tom je právě ten problém, snažím se něco takového (téma na zdejším fóru ) bezvýsledně najít v kamenných obchodech v Praze, mám pocit, jakoby se pro pány v ČR vyráběly jen tlusté zimní kabáty, něco na ten způsob (nerozumím látkám, takže tomu říkám „plátěný“) jsem našel vždy jen v dámském oddělení. Už začínám být pesimistický a brzy budu nucen vzít za vděk internetem a vidět se v tom až po koupi.
**fiesta
: dík za tip, rozumím :)

fiesta
104 příspěvků 20.09.11 07:40

za malo, teda, myslela som pulover, nie sveter na zapinanie na gombiky:-)

ander
27 příspěvků 20.09.11 08:21

Tak já nosím svetr do V a pod to košili. A když je zima, tak na to hodím sako a případně šálu.

seznam.mih  20.09.11 08:47

Ještě mě napadlo, pokud máš rád černoü, zkusit gothic shopy? v praze je prý jeden takovej obchod. Víc informací najdeš zde http://www.666.cz/nosferatu/
Tam mají nějaké ty kabáty z různých materiálů, ale musí se člověk v tom přehrabat. Že tam mají právě spoustu pánských, který by se mohli líbit. Zkus to a uvidíš, co objevíš.
Njn pánové v čechách to musí mít o DOST těžší něco slušnýho na sebe sehnat. Však kde není poptávka, není nabídka. A podívejme se na ty naše české burany :(((

mwich
115 příspěvků 20.09.11 13:14

Dík za tip, zkusím, ale podle toho, co mají v eshopu, tomu moc nadějí nedávám :(

mwich
115 příspěvků 22.09.11 10:00

Tak jsem se tam v tom gothic shopu byl podívat a opravdu nic, všechno moc gotické ( jasně je to jako jít do skateshopu a řikat, že to bylo moc skejťácké) :)))
Takže moje rozhořčení nad nesehnatelností pánské ne(pře)formální módy trvá…
Zítra mám poslední tip na obchod (Glamour, pasáž U Stýblů), potom to vzdávám a kupuju přes internet z UK nebo CF24 (co na něj řikáte dámy? :) bohužel zas momentálně nemají mojí velikost M… to by se z toho člověk…).

ander
27 příspěvků 22.09.11 10:36

A potom mi někdo bude říkat, že to máme lehké s oblečením. Se pomalu nejde divit, že tolik mužů nosí džíny a tričko. Když se necítíte v saku a košili, tak máte problém něco slušného sehnat.

seznam.mih  22.09.11 10:48

Bohužel dokud pánové nezačnou požadovat v obchodech lepší oblečení, tak to jinačí nebude :(( jestli sem si někdy stěžovala, že nemůžu najít nějakej ten střih pro mně, co teprve pánové, co chtějí něco slušnějšího a né džíny, triko, popřípadě polotričko a botasky? :((

mwich
115 příspěvků 22.09.11 14:21

No ono se řekne „požadovat v obchodech“, ale jak si to, dámy, představujete? Když řeknu v krámě „máte prosím podzimní dvouřadý kabát“? „Nemáme“. A předem znám i odpověď na otázku „můžete mi nějak pomoct s hledáním“? - „Nevím, máme jenom to, co nám dodá dodavatel, zkuste možná internet“…
Ander: moje řeč, já třeba mám košile rád, je s nimi sice víc práce než s tričkem (praní, žehlení, zapínání všeho možného) ale za tu parádu, jakou udělá, to stojí :) Pohodlnost je věc názoru, taky jsem si říkal, že mě bude různě mačkat, škrábat, kousat a kdesi cosi, ale jde o model. Jasně že umělotina z NewYorkeru bude nepříjemná oproti přírodní látce (bavlně?) od Hugo Boss, jde jen o to, vybrat si, co mi sedne a je mi pohodlné.

seznam.mih  22.09.11 20:21

No tak pokud si dvacet lidí za den během třeba tří měsíců budou požadovat nějakou věc, a prodavačky budou schopné a budou mít obchodního ducha (jako že si nedělám iluzi o jejich zájmu o obchod) a uvědomí svýho šéfa, že lidi chtějí to a to, tak by jim mělo trknout, že je třeba dodat do obchodů tu věc, která chybí, jinak si to lidi nebudou kupovat.
Tím chci říct kdyby se najednou chlapi zbláznili a otravovali prodejce po nějakou dobu třeba s kabáty a kalhoty, že chtějí něco jinýho než bundu a džíny, tak to potom v obchodech budou.
Nebo ještě vidím možnost napsat mejl do pobočky, ale to nevím, jakou to má účinnost.
Bohužel pokud to všude funguje tak, jak jsem měla možnost pracovt dva dny v jednom butiku, kde se akorát zaznamenávalo, co si lidi koupili a né co lidi chtěli, tak to nikam asi nepůjde …

suknochlap
22 příspěvků 29.04.12 10:42
Prošívané pánské kabáty

V Česku se již dlouhá léta neprodávají prošívané pánské kabáty. Pro je neprodávají nevím, prý o ně muži namají zájem. Myslím si že VÝROBCI nemají zájem. Před 5ti lety jsem si chtěl koupit prošívaný kabát který mimořádně dostali ale když jsem se vrátil do obchodu s penězi byl již vyprodaný. Řeším to tak že si kupuju takové UNI KABÁTY a nebo střídmé dámské. Dneska mají levé zapínání i oděvy pánské módy, tak není co řešit když mi sedne.

suknochlap
22 příspěvků 29.04.12 10:45
@seznam.mih píše:
Bohužel dokud pánové nezačnou požadovat v obchodech lepší oblečení, tak to jinačí nebude :(( jestli sem si někdy stěžovala, že nemůžu najít nějakej ten střih pro mně, co teprve pánové, co chtějí něco slušnějšího a né džíny, triko, popřípadě polotričko a botasky? :((

Bohužel, to je jako si stěžovat zdi…Výrobci nic nevyrábí co by mělo nějaký nápad a tak se prodává neprodejný humus. Já to řeším nákupem v dámském kde se prodávají i oděvy pro pány a UNI.

Sibyla
2639 příspěvků 29.04.12 17:17

Pánové, velmi elegantně, snad až příliš (je society gay) se obléká postava Woody Harelsona v The Walker. Doporučuji - čistě z estetického hlediska!

chekotay
410 příspěvků 29.04.12 21:21
@Sibyla píše:
Pánové, velmi elegantně, snad až příliš (je society gay) se obléká postava Woody Harelsona v The Walker. Doporučuji - čistě z estetického hlediska!

Ta čepice je každopádně ultimátní! :-)

@suknochlap Zase je to docela sranda lovit kousek, který by přesně odpovídal představám. Samotný lov je vzrušení - dodávka Českou poštou je pak skutečný adrenalin. Kam se hrabou mamuti! :-D
V obecné rovině ovšem souhlasím, pan prezident sice hovoří o jakési neviditelné ruce trhu, ale já pořád vidím, jak nabídka formuje poptávku, ne naopak. :-?

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit