Pánský batoh do města, který nevykradou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gorn
6 příspěvků 27.06.12 16:41
pánský batoh do města, který nevykradou

Milé dámy a pár pánů,

můj starý městský batoh dosloužil a tak jsem vyrazil na nákupy. Jaké bylo moje překvapení když jsem shledal že sehnat hezký a praktický pánský batoh je téměř nemožné.

Přiznávám, že k tomu velkou měrou přispívá jeden můj zásadní požavek - batoh by měl být bezpečný proti kapsářům. Bohužel jsem si na vlastní kůži vyzkoušel (a radí to i policie), že batoh, do kterého se dostanete přes zip je něco jako pozvánka pro kapsáře. Chci tedy batoh s zdrhovadlem (zatahovací šňůrkou) - většinou to zanmená, že je dopolněn takov tou „zaklápěcí“ kapsou. Je o dost bezpečnější a o to víc mě fascinuje, že žádné takové se v podstatě nevyrábějí, nebo je jejich nabídka vůči těm zipovým asi tak v poměru 100:1. Můýj starý batoh je od Samsonite, ale prošel jsem celý jejich katalog a už nic takového nemají. Je to skoro jako kdyby se kapsářská lobby spojila s výrobci batohů, vůbec to nechápu.

No a když už něco takového objevím, je buď málo městské (http://www.urban-shop.cz/…-khaki/d-88/), dosti monstrózní (http://outdoor.online-sport.cz/…kpack-black/ - ten nemá navíc ani to zdrhovadlo) a nebo trochu jako na vandr (http://www.rockpoint.cz/…-163727.html).

Co si o tom myslíte?

Reakce:

GreatSusan  27.06.12 16:56

Zkuste Bree nebo Crumpler

i kdyz jak tak koukam, tak zdrhovadlo je fakt problem :-(

Adivey
182 příspěvků 27.06.12 19:18

Já mám na notebook batoh Maloperro. Má postraní „vykradatelné“ kapsy, ale dvě hlavní jsou umístěny jakoby pod popruhy batohu, takže nejdou otevřít aniž byste si batoh ze zad sundal. Když zadáte do googlu „Maloperro batoh“ je to ten na 1. - 4. snímku.

Eila
166 příspěvků 27.06.12 19:45

Nosím přítelův fotobatoh, zapíná se na zádech a nejde tedy otevřít aniž by si ho člověk ze zad sundal.

http://www.lowepro.cz/…PSIDE-AW--29

Navíc vypadá hodně civilně a nenápadně. Samozřejmě proti proříznutí nefunguje, ale to asi nic.

gorn
6 příspěvků 28.06.12 01:06

Fotobatoh je zajímavý, předpokládám, že ty přepážky se dají vyndat. Vejde se tam A4ka? Taky mi není jasné, zda se dá v batohu hrabat tak, že si ho člověk dá dopředu (na břicho) a otevře, nebo je potřeba ho pokaždé postavit na zem, což by bylo dost nepraktické. BTW - je mi jasné že úplně protizlodějské není nic, ale podle mne stačí zloděje odradit a půjde zcela racionálně o batoh dál, zvláště když ty s těmi zipy se vykrádají opravdu snadno, stači otevřít zboku a můžete tam snadno strčit ruku. V tomto případě navíc hraje polstrování proti vám, protože si díky němu níčeho nevšimnete.

V tomto ohledu je lepší batoh nepolstrovaný (např. kožený nebo z jiného pevného materiálu), který je mi taky sympatičtější tím, že když je napůl prázdný, lze ho většinou „stáhnout“, takže je menší, než když je zcela naplněn. To je také sympatická vlastnost. Z tohoto ohledu je Maloperro spíše problém, i když se na něj taky podívám, měl by být k dispozici v Datartu.

Každopádně hledání pokračuje, těším se na vaše postřehy.

gorn
6 příspěvků 28.06.12 01:46

@GreatSusan: Víte kde lze Bree batohy v čechách sehnat, trocha hledání odhalila nějaké českoněmecké eshopy, ale rád bych ho nejdřív měl v ruce, než ho koupím. Ostatně podobný dotaz se nabízí i v případě Crumpler, zatím jsem ho našel akorát v eshopech.

Eila
166 příspěvků 28.06.12 10:17
@gorn píše:
Fotobatoh je zajímavý, předpokládám, že ty přepážky se dají vyndat. Vejde se tam A4ka? Taky mi není jasné, zda se dá v batohu hrabat tak, že si ho člověk dá dopředu (na břicho) a otevře, nebo je potřeba ho pokaždé postavit na zem, což by bylo dost nepraktické. BTW - je mi jasné že úplně protizlodějské není nic, ale podle mne stačí zloděje odradit a půjde zcela racionálně o batoh dál, zvláště když ty s těmi zipy se vykrádají opravdu snadno, stači otevřít zboku a můžete tam snadno strčit ruku. V tomto případě navíc hraje polstrování proti vám, protože si díky němu níčeho nevšimnete.

V tomto ohledu je lepší batoh nepolstrovaný (např. kožený nebo z jiného pevného materiálu), který je mi taky sympatičtější tím, že když je napůl prázdný, lze ho většinou „stáhnout“, takže je menší, než když je zcela naplněn. To je také sympatická vlastnost. Z tohoto ohledu je Maloperro spíše problém, i když se na něj taky podívám, měl by být k dispozici v Datartu.

Každopádně hledání pokračuje, těším se na vaše postřehy.

A4 se tam be problémů vejde když se vyndají přepážky, navíc ty přepážky jsou přestavovací, takže si je každý může upavit podle sebe. Přepážky jsou navíc nižší o malinko než okraje batohu, takže často to mám vevnitř rozdělené a navchu přes to pak papíry a vejde se a nemačká. Všechny typy co si vybavuju (máme doma dva a zbytek jsem videla v obchodě) mají popruh kolem pasu, který funguje tak, že si sundáte popruhy přes ramena, batoh otočíte na břicho a otevřete v takovém závěseu. Vzhledem k tomu, že je to konstruované na pěkných pár kil fototechniky tak se to nijak nekroutí a nedeformuje. Celé to je pořád dost lehké a hlavně pohodlné. Nosím ho do letadla jako příruční zavazadlo když nechci platit kufr a 10 kg bežného oblečení, knížka a další nutnosti spolkne jako nic. Ve skutečnosti nemá tak výrazné prvky jako to uchu na nošení nahoře, resp. to vůbec tak neviniká a vypadá spíš zaobleně.

gulietta  28.06.12 10:24

@Eila pozrela som si to video a zaujal ma ten batoh. Ale chcem ho najprv vidieť v realu. Mám otázku, asi idiotsku, ale čo už. Prosím v akom obchode ste ich videla? S fototechnikou?

Eila
166 příspěvků 28.06.12 10:35
@gulietta píše:
@Eila pozrela som si to video a zaujal ma ten batoh. Ale chcem ho najprv vidieť v realu. Mám otázku, asi idiotsku, ale čo už. Prosím v akom obchode ste ich videla? S fototechnikou?

Přesně tak, v Praze myslím že je má Škoda foto. Rozhodně bych pak nezatracovala fotobazary, fotografové jsou divný chlápci (jako ten můj), koupí si batoh a po jednom focení zjistí že vlastně chtějí větší/měnší a ten původní nový pak prodávají za půlku:-)Proto máme dva, jen já jsem ten původní chtěla nechat, protože se mi líbil právě pro možnosti nošení civilně, hlavně když někam jedu sama.

gulietta  28.06.12 10:40

@Eila ďakujem.:-)

GreatSusan  28.06.12 12:04

@gorn to bohuzel nevim. Crumpler tasky jsem v Cechach na lidech uz videla, tak se asi nekde prodavat budou. Bree je nemecka (velmi kvalitni) znacka, jestli se vubec prodava u nas, tezko rict.

Pirek
6777 příspěvků 28.06.12 15:38

Milý gorn,
pokud mne pamět neklame, městskými batohy se občas zabývá Víťa na svém blogu A Czech fashionisto's di­ary. Když projedeš příspěvky, určitě na nějaký zajímavý narazíš. Víťa má vkus a myslím, že doporučoval i batohy bezzipové.

gorn
6 příspěvků 28.06.12 16:21

@Pirek: Díky za tip, koukal jsem a jsou to fajn stránky, bohužel v oboru hezkých batohů zcela mimo - nejdříve zkritizoval nošení turistických batohů (což je legitimní názor) aby pak nabídl jako alternativu vesměs ještě horší věci (http://www.czechfashionisto.com/…e-jdete.html) - některé z nich jsou prostě staré turistické batohy a asi nemám dost smysl pro retro abych je považoval za hezky vypadající městskou alternativu (jinak na vandr jsou fajn, zavzpomínám na mládí).

Dnes se jdu podívat na Havelák kde by měla mít stánek firma kubatkuze.cz, která nějaké batohy přicházející možná do úvahy má.

Všem díky za postřehy a těsím se na další, zatím je kauza neuzavřena :-)

gorn
6 příspěvků 29.06.12 10:40

Tak jsem se byl pod9vat na kubatkuze. cz a mají hodně pocitý věci z kůže, včetně zatahovacího batůžku. Bohužel ten co by se mi prakticky hodil vypadá spíše trochu „dámsky“, tak docela váhám. A taky holt ta kůže - nejsem nějak radikální vegetarián, ale přece jenom je to kus nějakýho zvířete…

Eila
166 příspěvků 29.06.12 14:58

@gorn tak buď rád, že mimo masa, které ti jíst nevadí se spotřebuje i kůže a to zvíře nepadlo jen kvůli pár steakům, ale pro celkový užitek.

gorn
6 příspěvků 29.06.12 17:28

Dám se fotku, ale na webu ji nemají. Druhá alternativa od stejného prodejce je toto:
 http://www.kubatkuze.cz/…il/batoh-lux

linda21
68 příspěvků 23.01.15 10:01

…pokud to ještě někdo bude číst: taky jsem hledala batoh do města. Nakonec jsem objevila Pacsafe Metrosafe 350 GII tweed, 13L, je speciálně konstruovaný proti zlodějům, má hodně bezpečnostních prvků:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/…4964939d.jpg
V menší verzi mají i Pacsafe Citysafe 350 GII herringbone, 5,2L:
 https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/…7fd6fa4f.jpg

Mr.Pro
4 příspěvky 04.01.16 20:20

Ahoj mam takovy 2 mesicu, jezdim 5× denne mhd, skoro 150 jizd, zatim zadny pokus =))) je tam jak magneticky cvok tak zip
 http://www.fugubags.cz/baileyi-grey

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit