Pánský oblek - menší postava

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

marketae
2 příspěvky 24.05.12 08:25
Pánský oblek

Ahoj, sháním oblek pro partnera.
Problém je, že je partner menší (165 cm), ale má poměrně široká ramena.
Další „komplikací“ je, že chceme světlý oblek (pískový, šedivý).
Nemáte náhodou tip, kde bychom se měli poohlédnout ? (byli jsme už v Blažkovi, Marks Spencer)
Dík za typy

Reakce:

Pavel
106 příspěvků 24.05.12 09:35

Pískový oblek jsem koupil v OP PRostějov, je to směsový materiál, za 3.500 ve slevě. Bylo to na podzim, tak nevím, jestli ho ještě mají.

Dál můžete zkusit Pietro Filipi.

dominic
85 příspěvků 24.05.12 10:28

Na jake rocni obdobi by mel oblek byt? A na jakou prilezitost?

Bugatti
4051 příspěvků 24.05.12 10:37

Na nestandardní postavu je lépe nechat oblek ušít. Kalhoty, které se musely výrazněji zkracovat, většinou moc dobře nesedí a u saka je to ještě horší, rukávy jdou zkrátit, ale délka saka těžko a vypasování saka je trošku někde jinde než by u dobře padnoucího obleku mělo být. Pokud nemáte v úmyslu koupit něco opravdu levného nehledě na kvalitu (což soudě podle toho, že jste byli u Blažka asi nechcete), mohu doporučit skvělou krejčovou, pokud jste z Brna. Dodá i látku podle katalogu a cenově to nevyjde o nic hůř než kvalitní konfekce.

drENT
593 příspěvků 24.05.12 22:09

@marketae Můj manžel má postavu velmi podobnou - 165 cm, široká ramena. Po zkušenostech (oblek z konfekce, byť zkracovaný u krejčího, stále vypadal jak vypůjčený od staršího bratra) jsme oblek na svatbu nechali ušít (pan Jaroslav Mejta, www.mejta.cz ). Taktéž jsme nechtěli černý, dlouho jsme uvažovali nad světlým, ale nakonec volba padla na antracitovou - je univerzální. Pokud tedy chce člověk investovat do obleku, potom by měl být co nejuniverzálnější; světlý oblek je spíše letní varianta.
Abych to shrnula - na konfekci bych se být vámi vykašlala, nikdy to na postavě vašeho partnera nebude vypadat dobře, po jakýchkoliv úpravách. Investice do kvalitního obleku je investice na mnoho let dopředu, nemělo by se na něm šetřit.

marketae
2 příspěvky 28.05.12 09:44

moc díky všem za rady. Osobně se taky přikláním k ušití obleku, ale partner by radši přišel, vyzkoušel, zaplatil a odešel :) a vše stihl za hodinku.
Zkusím na něm zapracovat…

Pavel
106 příspěvků 28.05.12 13:51

@Bugatti Doporučíte mi prosím tu skvělou krejčovou? Teď nic nepotřebuju, ale kontakty se hodí. A kdybyste napsala i konkrétní příklad ceny, bylo by to skvělé.

LadyPapajka  28.05.12 16:31

Taky bych se klaněla k ušití.

chekotay
410 příspěvků 29.05.12 18:53
@Pavel píše:
@Bugatti Doporučíte mi prosím tu skvělou krejčovou? Teď nic nepotřebuju, ale kontakty se hodí. A kdybyste napsala i konkrétní příklad ceny, bylo by to skvělé.

Připojuji se k prosbě.

Vetrak
4 příspěvky 29.05.12 21:49

Nedávno jsem narazil na tento článek od Marka Lutonského, někdy po prázdninách bych to chtěl vyzkoušet (i když ty ceny mi připadají až podezřele levné, upozorňuje na to i Robert Němec pod článkem). Nemáte někdo s tímto krejčím zkušenost?

luilui
5 příspěvků 14.11.16 12:19
Oblek na míru LuiLui

Špičkový oblek na míru pro jakoukoliv postavu Vám nabídneme u nás v Olomouci nebo Praze. Stačí si domluvit schůzku na uvedených kontaktech na www.luilui.cz.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit