Pánský teplý svetr

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chiquinka
3 příspěvky 29.11.12 21:50
Pánský teplý svetr

Dobrý večer dámy,
módní peklo sleduji už dlouho, ale až nyní jsem se konečně rozhodla zaregistrovat. Už dlouho se snažím sehnat opravdu teplý pánský svetr pro dědečka. Je vážně nemocný a v důsledku léčby má bolavá záda a ramena, je mu zima.
Nemáte nějaký tip na opravdu teplý svetr pro staršího muže? Kde v Brně by se dal sehnat? Za všechny tipy děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

continuity
5851 příspěvků 29.11.12 22:01

Hah, opravdu teply znamena vlneny a popravde slusny 100% vlneny svetr jsem na krame nevidela uz drahnou dobu.

abych nebyla tak skepticka, bud ma 100% merinove svetry Kama
http://www.kama.cz/…/100-vlna-2/ jsou moc hezke a staci ti asi ty bez membrany Windstoper, jestli na tom bude nosit jeste bundu

nebo se da zajit podivat do sportovniho kramu na merinove obleceni, ale ceny jsou zavratne.

jestli to ma byt civilni zalezitost, rovnou rikam v CR jsem to vzdala a nechala jsem si pro muze poslat svetr od www.woolovers.com
Britska vlna malinko kouse, jak je na tom jehneci budu vedet snad pristi tyden
cenu jsou oproti zdejsim prakticky za hubicku.

Jetthro
1129 příspěvků 29.11.12 22:16

Ja vam sice neporadim svetr, ale zkuste dedovi sehnat na zada neco takoveho 

Je to pas z psi srsti. Hreje to naprosto uzasne, jen nevim jestli je to v CR vubec znama vec a da se tady nekde sehnat, ale v nejhorsim to jde i vyrobit, staci jenom parkrat vykartacovat hodne chlupatyho psa, babicka mela kavkazskeho vlcaka a vzdycky ty chlupy nosila pani co z ty srsti pak delala ruzny hrejivy veci..no ale nasla jsem to i na ebay http://www.ebay.com/…271112196658?…

xIvet
272 příspěvků 30.11.12 09:33

Jak už jsem tady několikrát psala, zkuste C&A - viz rychlovky http://www.modnipeklo.cz/rychlovky/38/
Jeden pánský svetr (100% jehněčí vlna) jsem si pořídila pro sebe, protože v dámském se teplé svetry nedělají :) a opravdu hřeje. A cena myslím lidová - 550 Kč.

Klotylka
496 příspěvků 30.11.12 09:40

@continuity - dejte pak prosím recenzi na ten svetr. Já mám teď na cestě dva merino s kašmírem. Jsem na ně moc zvědavá.

skylor
159 příspěvků 30.11.12 09:50

@xIvet no, já s tím C&A teda nevím…Byli jsme se na ně s mužem podívat a ty svetry byly dost hadroidní a řídké (přes svetr bylo vidět). Muž měl zrovna na sobě svetr z 100% jehněčí vlny z Marks and Spencera (koupen tento podzim ve Dnech Marianne za 900 Kč), takže porovnání jsme se nevyhnuli a rozdíl byl opravdu dost velký. Mám trochu strach, jak by dopadl při nošení, alespoň ten svetr z Markse má tendenci se na zatěžovaných místech trochu chuchvalcovat.

Takže bych Vám asi doporučila se podívat do Markse, v Brně je v Olympii, pánské svetry tam vypadají o dost kvalitněji.

Ale jsem moc zvědavá na kvalitu svetrů z Woolovers, pak bych se s dovolením některé z vás zeptala, jaké ty svetry jsou.

xIvet
272 příspěvků 30.11.12 10:01

@skylor No já jsem ho měla na sobě zatím asi čtyřikrát, takže jestli se vytahá, zatím nemůžu říct, každopádně je to možné. Ale hadroidní podle mě není určitě, je tenčí to ano, ale hřeje jak blázen. Někomu možná nevyhovuje, že přes něj jde vidět, ale já mám doma ještě jeden 100% vlna hodně tlustý a necítím se v něm dobře, schovávám jej do mrazů. Takže za mě ano :)

oskarina
266 příspěvků 30.11.12 10:35

Pokud je váš dědeček vážně nemocný, možná nebude zrovna jásat nad svetrem do véčka. Třebas se mu bude obtížně přetahovat přes hlavu, možná je také konzervativní…
DOporučuji napřed obhlédnout, co nosí, promyslet, zda mu zvednutí obou rukou a tahání přes hlavu nebude dělat problém - a pak teprve vybírat svetr. Možná by totiž byla lepší vlněná vesta s rukávy- prostě svetr na zapínání do véčka.
Ono koupit je jedna věc a nosit je věc druhá…

ivi san  30.11.12 12:26

Z vlastní zkušenosti bych Vám doporučila popřemýšlet a s dědečkem promluvit jestli by nechtěl nosit tzv. jégrovo spodní prádlo . Vím, už při vyslovení tohoto termínu někomu naskáče husí kůže, pohrdavý úšklebek nebo úsměv. I přes počáteční odpor můj 80-ti letý taťka je velmi spokojen a hlavně je mu opravdu krásně teplo.
Sama též vlastním jednu sadu (triko s dl. rukávem + ""spodky"":http://www.delvescovointimo.it/…060-gl-.html )a v době nemoci je ráda „podvléknu“ pod pyžamo. Žiji mimo ČR tak Vám neporadím kde ho koupit.

Eye
276 příspěvků 30.11.12 20:01

Ledvinový pás už vlastní? nebo nějakou ortopedickou pomůcku, chránící záda? něco jako zmiňovala @Jetthro. zabavila jsem tatovi podobný ledviňák , a je naprosto skvělý. obsahoval slušný podíl angory a kvalitní vlny (virgin wool, nekouše). nevím ale, kde ho sehnal, už si to nepamatuje. vlněný svetr jsem viděla v mém městě v jedné dražší konfekci na náměstí, stál minimálně 2000,–.

oskarina
266 příspěvků 30.11.12 20:46

Možná by stálo za to podívat se sem . Je to domácí kabátek, předvádí ho žena, ale podle mne ho může zrovna tak nosit muž. Jinak zde nabízejí domácí vesty, vlněné, některé věci nejsou vkusné :-(, ale ty bez potisku by se daly vybrat + mají také ledvinové pásy a vlněné chrániče na ramena a lokty… Neručím za to, ale snad to splní částečně tvůj požadavek - vesta na doma, teplá…
Taky nevíme, jak tvůj dědeček žije, třebas je zvyklý na umírněnost a kvalitu, ale možná chodí rybařit a vesta s maskáčovým vzorem by mu nevadila… :-)

modra_kocka
903 příspěvků 30.11.12 23:05

@chiquinka : pokud dědečkovi nejde o to, aby byl štramák, ale o teplo, poohlídla bych se spíš po něčem z ovčího rouna. Bačkory (od zmrzlých nohou vždycky mznou i záda), vesta, dělají se i deky, podložky na pohovky/židle/křes­la, nejspíš by se sehnal i nějaký kabátek nebo něco takového. Ovčímu rounu se žádný svetr nemůže rovnat.
Teď jsou vánoční trhy, tam by se podobné věcy mohly objevit. Případně se koukni ve specializovaných e-shopech, je jich dost.
Jinak určitě první věc jsou jégrovky + spodní triko s dlouhým rukávem. Dají se sehnat i z merina. I ponožky (tenké i tluté) z merina se daji koupit.

continuity
5851 příspěvků 01.12.12 18:46

@Klotylka dorazil pansky svetr z British Wool. je to krasna pruzna pletenina. hreje tak, ze vcera muz zvazoval, ze si ho oblekne pres triko a na nej uz nic (bylo tady tesne nad nulou, ale on je horkokrevny). jedina chybicka je, ze malinko kouse (ja jsem zmlsana merinem i kasmirem, nabizela jsem, ze ho poslu zpet a on nechtel a nosi ho myslim i na triko s kratkym rukavem). za ty penize je to super kup, leta jsem tady v krame tak dobrej svetr nevidela (jo videla moc hezkej, v Marbolo ale 50% merino a 50% acryl a stal pres 5 litru).
 http://www.woolovers.com/…ip-neck.aspx

mam jeste rolak merino kasmir a z toho jsem trochu rozpacita. v outdoorovych kramech jsou ty merinove trika takove husteji pletene, nebo jak to nazvat (ale taky tam triko od Icebreakera stoji pres dva tisice). jinak je hezky, nekouse, bez problemu. budu ho urcite vracet, protoze jsem neodhadla barvu, ale zatim jsem se nerozhodla, jestli ho vymenim za jiny nebo si necham vratit penize.
 http://www.woolovers.com/…lo-neck.aspx

cekam na svetrik z jehneci vlny, ten by mel dorazit kazdou chvili, protoze uz ho posilali, tak podle toho se rozhodnu. dam pak vedet.

i-vana  02.12.12 18:56

@continuity Zvazuju taky nakup u woolovers, ale ponekud jste me zaskocila s tim merino/kasmir rolakem. Zvazovala jsem koupi tohoto a ted nevim. Aby pres nej nebylo videt. Ty ceny jsou tam docela lidove, kdyz si clovek uvedomi, ze stejnou castku chteji v M&S za akrylovy.

Klotylka
496 příspěvků 02.12.12 19:11

Mě Continuity s tím merinem s kašmírem taky moc mepotěšila. Jsou právě na cestě ke mě. Ale jak píšete, doufám, že to bude daleko lepší než cokoli, co se tu v podobných cenách prodává. No, jsem zvědavá.
A láká mě nějaký svetřík z té jehněčí vlny. Tak doufám, že pak Continuity dáte vědět, jak se vám líbí.

i-vana  02.12.12 19:34

@Klotylka Napiste potom prosim, jak jste dopadla.

Klotylka
496 příspěvků 02.12.12 19:41

Samozřejmě, napíšu. Tajně totiž doufám, že se budu moci pochlubit, jaký mám pěkný svetr. :-))

Khajka
506 příspěvků 02.12.12 19:44

@Klotylka Doufám, že ano :) Jejich nabídka se mi moc líbí, tak doufám, že se tu objeví spokojené reakce…

continuity
5851 příspěvků 02.12.12 19:46

@i-vana @Klotylka nene, on neni jako deravy, rozhodne pres nej neni videt. ale proste ty sportovni trika delaji hodne pevne, ony pruzi, ale malinko. toto pruzi dost (na prvni vrstvu) a ty ocka jsou vetsi a tim dale od sebe. pritim svetrik samotny je tlustejsi. nafotim vam detail jestli zitra stihnu.

rekla bych, ze jsou lepsi nez cokoliv vlnene, co koupite taky za ty penize. ale ja jsem taky zmlsana kasmirovymi svetry (mam jich ze sekacu asi deset) a tomu se maloco vyrovna.

i-vana  10.12.12 10:07

@Klotylka Uz vam dorazily ty svetry? Cekam na recenze :D

Khajka
506 příspěvků 10.12.12 10:08

@i-vana Já už nečekala a včera objednala - potřebovala jsem mutně něco ke svým dvěma novým vlněným sukním :D Tak uvidím, snad nebudu zklamaná…

Klotylka
496 příspěvků 10.12.12 11:40
@i-vana píše:
@Klotylka Uz vam dorazily ty svetry? Cekam na recenze :D

Jsou na poště, dneska je pujdu vyzvednout. Dám večer vědět.

chekotay
410 příspěvků 10.12.12 16:02

@Jetthro Ledvinový pás se dá sehnat na různých vánočních trzích, prošívaný, vlněný, různý. Nejlepší je samozřejmě z kočičí kožky, ale ten jsem viděl vždy jen děděný z otce na syna.
Já jsem své ženě ušil jednoduchý ledviňák z kožky králičí, ta stojí pár korun a hřeje také hezky.

i-vana  10.12.12 17:11

@Khajka Ktere jste si objednala, jestli se muzu zeptat?

Klotylka
496 příspěvků 10.12.12 17:39

Tak už jsem si je vybalila. Mám úplně hladký s véčkem, černý a borůvkový. Ten borůvkový má krásnou barvu. Jsou celkem slabé a mám pocit že i nepatrně koušou, takže někomu velmi citlivému bych je asi nedoporučila. Ale líbí se mi a mám z nich radost.

A ještě mě napadlo - na základě referencí na stránkách jsem objednala o velikost menší a klidně by mohl být ještě menší.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit