Parádo trp nebo pohoda jazz?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Barbucha
3716 příspěvků 26.11.11 16:41

Toto téma zakládám proto, že se mi zdá, že pohodlnost oděvu se bere jako argument, přes který nejede vlak. Uznávám, že oblečení má být pohodlné, ale spousta lidí si představuje jako pohodlné to, v čem se válej doma na gauči před televizí.
Naopak, některé slečny zase jdou do extrému na jehlových podpatcích, na kterých neumějí chodit, člověka to skoro bolí za ně, když je vidí.
Pro mě pohodlí u oblečení na prvním místě není, v první řadě se mi musí líbit. Ale nejsem masochistka, nejdu do extrému. Když v něčem nemůžu dýchat nebo chodit, nenosím to.
Dnes jsem např. vyrazila v nových tyrkysových šatech (FF 200Kč:-), červeném svetru a červeném trenčkotu. K tomu kozačky a tyrkysovou šálu. Byla mi sice trochu zima, ale ta kombinace tyrkysové a červené stála za to. Většina lidí byla venku v zimních bundách, možná ji bylo větší teplo, ale mě zase nefoukalo na záda, a to je mnohdy důležitější, než to peří. Jo a neznám méně pohodlné kalhoty než džíny…tak jak to, že je ti pohodáři pořád nosí? Co myslíte vy?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

zelitschko  26.11.11 16:46
já jsem si našla docela dobrou zlatou střední cestu - vycházím z toho, že punčochy a sukně jsou pro mě skoro vždy pohodlnější než kalhoty.
U těch džín si myslím, že je to řetězová reakce: jeden džínopohodakůldžez řekne, že džíny mu připadaj pohodlný třeba na festivaly. A jako u drbů se vypustí to „na festivaly“ a „připadaj mi“ se změní na „jsou“ a hláška je na světě :) no a pak to ostatní akorát papouškujou, pže kdyby řekli vlastní názor, tak by si ještě někdo mohl myslet, že vybočujou.

MP Barbucha
3716 příspěvků 26.11.11 16:50

Přesně! V sukni je pohodlněji, teď v zimě se dají nosit kozačky, na punčocháče pod sukni klidně ještě ustřižené legíny(Nejsou vidět a nefouká na zadek zespod:-), k tomu body košilku (psala jsem o tom v praktických vychytávkách) nějakou halenku, tenký, ale kvalitní svetr a kabát…je mi tepleji než lidem v džínách a péřovce!

Ani  26.11.11 17:00
A proč ne oboje? Já to vyřešila oxfordkami z měkké kůže, když není nálada na podpatky, beru je. Pohodlnější boty nemám. A k nim nosívám kalhoty, mám dvoje pseudokancelářky z měkkého materiálu bez puků a složitého žehlení. No a pak svetřík nebo rolák. Aby to nebylo usedlé a nudné, tak nějaký výraznější doplněk, když je nálada. Výsledek je 100% elegantní, poměrně pěkný.

Oproti tomu do sukní a punčocháčů se musím trochu nutit. Všechny punčocháče mi jsou nepříjemné. Ale zase to stojí za to :)

Ono to nakonec vždycky musí být nějakým kompromisem, třeba bez podprsenky bych ven nešla, ale už tím se oblečení stává méně pohodlným. Ale když si ji nevezmu, tak to vypadá, že vůbec nemám prsa, takže i v sebepohodlněj­ším outfitu nějaké nepohodlné prvky vždy budou.

MP Pafka
185 příspěvků 26.11.11 17:13

Pro mě je pohodlí důležitější, ale vybírám si to, co je slušivé. Vždycky trpím v lodičkách - mám širokou nohu a žádné mi zatím nesedí (ale třeba najdu). Lodičky tedy nosím minimálně. Kozačky si můžu koupit o číslo větší, tam takový problém není.
Sukně a šaty mi většinou připadají pohodlnější. Nejlepší je na zimu vlněný kabát, ale péřovka taky zahřeje, a když není moc buclatá, dá se k ní vzít i nějaká ta sukně.
Nejhorší je, když jsem nosila silonky pod džíny. To už neudělám, bylo to hodně nepohodlné. Ale dobré můžou být třeba vlněné kalhoty.
Třeba začnou vyrábět zateplené džíny. :-)

seznam.mih  26.11.11 17:15

Já uznávám jakýsi „dvě roviny pohodlnosti“ nebo nevím, jak bych to řekla výstižněji. První skupina patří domů, na zahradu, na seběhnutí do sámošky, na otevřenní pošťákovi. Prostě domácí oblečení. Doma ráda tahám tepláky, šaty, legíny (ty bavlněný starý ještě :) ) kolikrát i pyžama a župan. prostě doma pro mě převažuje pohodlnost, praktičnost, než jak vypadám. nechodím zase jako strašidlo, ale abych se na doma čeasala nějak vlasy a líčila, to vůbec.
druhá část pohodlnosti je ta, kterou ukazuju všem venku mimo domov. Pro mě není pohodlné, když mě něco škrtí, když mi něco padá, když mě něco bolí, když mě něco píchá, když nemůžu jakoby blbnout a tak. Inspiruju se asijským moderním stylem oblíkání a upravuju si to na svojí slovanskou a malou postavu + si vemu sem tam nějaký trendy kousky, co mě zaujmou. Ale to moje kombinování je furt takový nic moc a furt tomu něco chybí no :) takže pro mě pohodlné oblečení na ven jsou punčochy (všechnymmolžný barvy. naplním s nima pračku :))) ) sukně všech možných délek (snad jen délka pod kolena mi dělají hnusnou postavu), trička, ráda bych i halenky, ale ještě jsem nenatrefila na nějakou, která by se mi líbila … boty na mírném podpatku - ani placky, ani 12cticentimetrový zrůdy - a podpatek pokud možno masivní. Dnešní zimní boty jsou fakt nádherný ;). No Kabát, svetr, Blejzr a miluju čelenky a sponky a na zimu bekovky a rádiovku :)
Rozhodně bych se teda doma neválela v punčochách a silonkách a ven bych zase nešla v pyžamu, ale je to pro mě pohodlné v obou případech.
Věc, co musí být rozhodně pohodlná, ať na doma, či ven je PODPRSENKA . Já jakožto majitelka velkých prsou si už nedovedu představit, že bych někdy měla ty podprsenky, co jsem dřív nosila …

MP Pafka
185 příspěvků 26.11.11 17:15

To s těmi džínami je myšlené jako vtip, nejsem džínofil.

A.C.
153 příspěvků 26.11.11 17:16

Pafko, zateplené džíny se vyrábějí, koukala jsem, že se dají koupit na děti asi tak od tří měsíců věku :/

MP Pafka
185 příspěvků 26.11.11 17:18

Tak to jo. :-)

MP Ann
215 příspěvků 26.11.11 17:23

.

Příspěvek upraven 12.02.16 v 12:24

Dahllie
2222 příspěvků 26.11.11 19:20

Dobrovolně trpívám tak jeden večer do roka. A sice v botách o číslo menších :-D jenže mi perfektně ladí k večerním šatům. Takže je nosím na ples, kde vím, že budu spíš sedět a povídat než tančit.
Ale jinak se snažím parádit a netrpět.

A.C.
153 příspěvků 26.11.11 20:20

Vzhledem k tomu, že mám ráda pohodlí, tak nosím vyhradně sukně. A pohodlné boty, teď martensky. Když mi nějaký kus oblečení nevyhovuje, škrtí, vylézá, padá, vyhrnuje se, nebo se jakkoliv jinak divně chová, tak ho vyhodím. Než se nechat prudit oblečením, to mám raději jen pár osvědčených kousků a k novým oděvům přistupuju s velkou nedůvěrou :)

Emily.V
67 příspěvků 26.11.11 20:44

To mi připomíná, jak se mě minulý týden spolužačka zeptala, jestli mi není v té sukni a lodičkách zima. Jasně že mi v nich je venku trochu zima, ale ty tři minuty co strávím na zastávce při čekání na tramvaj mě nepřesvědčí, abych se oblékla jinak, pokud zrovna dneska mám chuť na lodičky. Tu trochu nepohodlí vyváží můj dobrý pocit, takže vlastně mám podobný přístup, jako popisuje Barbucha v úvodním příspěvku.

Ameline
95 příspěvků 27.11.11 14:09

Já mám jen některé věci co jsem ochotná pro parádu podstoupit (horko, přílišná zima a boty to nejsou), teď jsem si například oblíbila dlouhé sukně a pod ně teplé elasťáky - co jsem v létě přišla na trik s deodorantem na stehna jsem si na sukně zvykla - ale džíny prostě neprofouknou. Když fičí severák a jinak je tak normálně zima dobrovolně se stanu další obětí džínového moru. Nejraději mám oděvy, které lidé vnímají jako nepohodlné a přitom je jejich nošení úplně v pohodě. Co nesnesu je nesedící podprsenka, látka volně vlající kolem pasu, padající kalhoty a špatně šitý boty. Naopak jsem teď když naše skupina pomáhala s organizací plesu strávila 12 hodin v korzetu staženém o pěkný kus víc, než jsem zvyklá a ještě týden mě bolela žebra - ale stálo mi to za to, každej mi to chválil a tanečníci se o mě div nepřetahovali (příteli do toho něco vlezlo). Pro nepohodlí musí být silná kompenzace.

GreatSusan  27.11.11 16:19

Ja nepohodlne obleceni nekupuju, boty uz vubec ne. Spis bych rekla, ze kdyz se clovek oblekne vhodne k situaci, tak to muze byt zaroven i pohodlne. V o cislo mensich botach nebo skrticich satech bych nikam nesla, necitila bych se dobre. Myslim, ze zakladem dobreho vzhledu je spravna velikost obleceni… Trpet ve smyslu „tenke sacko misto kabatu, i kdyz je silena zima“ by me ani nenapadlo, jedno pri jake prilezitosti.

MP Meri
1322 příspěvků 27.11.11 16:55

Bijte mě kamenem do hlavy, ale já prostě neznám pohodlnější kalhoty, než džínového střihu. Samozřejmě je to kus od kusu, ale nemám problém si vybrat pohodlné džíny, zato na pohodlné nedžíny jsem ještě v životě nenarazila. Sukně nosím moc ráda, ale kdybych měla ohodnotit jejich pohodlnost - nic moc. Tedy spíš než sukně mi vadí punčocháče. Nesnášim, jak se to zařízne v pase, zejména když si sednu. To vám nevadí? Nebo na to máte nějaký fígl?

Eiwen
134 příspěvků 27.11.11 17:04

Nevím, nosím obvykle dlouhé sukně (až na zem, v létě spíš cca po kolena), mini občas nosím na večírky nebo koncerty ale nějak moc pohodlně se v nich necítím, zato v dlouhé sukni a sešněrovaném korzetu s ocelí nemám problém celý večer vydržet, je to opravdu individuální. Ovšem taky mám jedny o půl čísla menší lodičky na vysokánském podpatku - naštěstí jsou kožené a ani mi nejsou malé, jen opravdu nadoraz. Nepohodlné jsou mi některé podprsenky a celkově léto, to radši nikam nechodím, nemusím-li.

GreatSusan  27.11.11 17:05

Jeste co se dzin tyka - dziny mam nekolikery, nosim je rada a povazuju je za pohodlne. Nerekla bych ale, ze vseobecne vsechny dziny jsou pohodlne kalhoty, samozrejme zalezi na materialu a padnoucim strihu, zejmena levnejsi firmy pouzivaji materialy, ktere jsou sice bavlnene, ale tvrde a zejmena po uschnuti temer neohebne. Taky myslim, ze jsou postavy, ktere nejsou rostle na dzinovy strih kalhot, kdyz ma nekdo na tele vic „materialu“, tak mu pevna dzinovina asi muze pripadat omezujici a nepohodlna.

Ani  27.11.11 17:29
Džíny nepovažuju za pohodlné právě proto, že jsou tuhé. Sice se to hodně zlepšilo od doby, kdy jsem byla malá, a kdy mi maminka vnucovala džíny po sobě a divila se, že nechci „texasky“, co prý by ona za to v mém věku dala. Ale stále jsou prostě tvrdší. Ze stejného důvodu nemám ráda manžestráky a jakékoli jiné pevné kalhoty. Ideál jsou letní lněné, v zimě třeba vlněné (když nekoušou), nebo adekvátní napodobenina z umělotin. A nejradši bych si pořídila něco hodně wide-leg :)

U sukní taky nemám ráda punčocháče, ale vůbec se mi neřezávají, spíš mívám rozkrok níže než bych měla mít (jsem hubená, 178 cm). Vadí mi, že jsou těsné, příliš obepínající nohu. Sukně samotné problém nevýbají, i když je to taky jak které.

Alena Cechova  27.11.11 18:23

Nepohodlné oblečení nenosím. Nikdy. Ani nepohodlné boty, na to jsem teprve háklivá.
Do zimy se oblékám spíš méně a snažím se to dohnat pohybem. Nesnáším, když mne cokoli škrtí, proto nenosím ani punčocháče, ale pouze nadkolenky nebo punčochy.
Na velkou zimu mám kabát po kotníky. Džíny nenosím, v zimě jsou zvláště nepříjemné. Ale nosila jsem je ještě tak před 5 lety, než jsem spontánně došla k závěru, že už jsem na ně stará a diblíkem být nechci. Vůbec mi nechybí. Z nostalgie jedny mám, jsou ale z jemné džínoviny, široké a džíny vůbec nepřipomínají.
Doma mám ještě jedny skejťácké džíny vel. 28, střih boyfriend, koupila jsem si je pro mne z nepochopitelného důvodu vloni, měla jsem je na sobě asi dvakrát, bude-li někdo chtít, zdarma mu je zašlu.

A.C.
153 příspěvků 27.11.11 18:32

Punčocháče zařezávající se v pase? Před chvílí jsem se vrátila z venku a mám jedny teplé na sobě. Vůbec nemám dojem, že by se mi zařezávaly. Nikdy mě nenapadlo, že by se mi měly v pase zařezávat. Buď mám nějaký jiný typ postavy, nebo mám nervové buňky v pase ochrnuté :)
Jediné pohodlné džíny, co jsem kdy měla, byly z hodně tenké látky s lycrou, jakoby námořnické kalhoty. Klasický střih, nebo bokovky jsou něco, co nebylo na můj typ postavy naplánováno.

kiwi  27.11.11 18:33

Džíny si kupuju s elastanem, takže tuhý rozhodně nejsou… a manšestráky (aspoň ty moje) jsou rozhodně měkčí, než moje další plátěný, lněný nebo tvídový kalhoty… a pohodlněji se cítím právě v kalhotech - nemusím se bát ohnout, nijak se nevyhrnujou, a v pase nemám dvě vrstvy (jako v případě sukně a punčocháčů). Ovšem střídám všechno, podle nálady a účelu.
Pohodlí je hezká věc - ale není to pro mě rozhodující kritérium. Hlavní je, abych se v oblečení cítila dobře celkově… všechny znáte určitě ten pocit, že vám to dneska obzvlášť sluší - to pak člověk ani trochu toho nepohodlí (nebo chladu, vedra apod.) ani nevnímá!

Alena Cechova  27.11.11 18:35
A.C. ha detto : Punčocháče zařezávající se v pase? Před chvílí jsem se vrátila z venku a mám jedny teplé na sobě. Vůbec nemám dojem, že by se mi zařezávaly. Nikdy mě nenapadlo, že by se mi měly v pase zařezávat. Buď mám nějaký jiný typ postavy, nebo mám nervové buňky v pase ochrnuté :)
Punčochové kalhoty jsem na sobě měla asi před 7 lety, je možné, že od té doby výzkum pokročil a nosí se to líp. Já je prostě nesnáším, mám vůči nim averzi, prostě je nenosím.

A.C.
153 příspěvků 27.11.11 19:00

ALeno, vždyť jo, nikomu je nenutím :) Jen mě překvapilo, že je někdo vnímá zrovna takhle. Ale oni se asi džínisti taky diví, že někdo považuje džíny za nepohodlné kalhoty.

Moncicanda
46 příspěvků 27.11.11 19:08

Já osobně mám ráda pohodlné oblečení a hlavně boty. Vzhledem k tomu, že ráda chodím rychle a když mám náladu nebo spěchám, tak si zaběhám, tak nemám ráda, když mě něco omezuje v pohybu (např. kabát, nedá se v něm chodit rychle a běhat, nemám ale ráda nai bundy). A proto také nenosím boty, ve kterých se nedá pohodlně běhat. Takže ač mi sukně připadají pohodlnější, nemám moc ráda punčocháče, protože jsou mnohem náchylnější ke zničení než kalhoty, a proto mi kalhoty připadají „pohodlnější“. Ne pocitově, cítím je na těle více, ale spíše z praktického důvodu pohodlnější, nevyžadují tolik pozornosti a ohleduplnosti jako punčocháče. Se sukněmi mám navíc problém, že se mi nehodí k botám.
Co doporučejete jako obuv, vhodnou k sukni ke kolenům, bez podpatku, dostatečně měkkou a poddajnou na to, aby se v ní dalo i běhat? A takovou, aby v ní bylo teplo.. Řeším to kotníčkovými botami, koženými, ale ty se ke každé sukni nehodí, hrozně to zkracuje nohu.
V létě ale téměř nic jiného něž sukně nenosím, to odvětrávání opravdu žádné kalhoty nenahradí :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit