Pařížský šarm

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

daniela11  25.09.12 10:42
Pařížský šarm

Tak jsem se vrátila z Paříže, kde byl jeden z mých cílů zjistit, jak to ty Pařížanky dělají, že jim to tak sluší. A došla jsem k tomu, že obyčejné oblečení v černé, bílé nebo béžové barvě doplní značkovou šálkou nebo šátkem a předrahou kabelkou. Máte jiný poznatek?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

gulietta  25.09.12 10:48

@daniela11 ale veď toto ste tu už vypisovala pred pol rokom. To sa z Paríža vraciate domov obtýždeň a stále skúmate ich oblečenie? Ak ste šarm Parížaniek nepochopila za takú dlhú dobu, tak už na tom nezmení nič ani diskusia na túto tému s Češkami. :-D

Sekhmet
1918 příspěvků 25.09.12 10:49

@daniela11 Řekla bych, že Pařížanky, kterým to sluší (a kterých není zas tak moc, stačí odtrhnout oči od Champs Ellysées a podívat se také jinam) to dělají úplně stejně jako Češky, kterým to sluší - kombinují kvalitní a drahé oblečení s úlovky se sekáče, jednoduché střihy a linie s nápaditými doplňky.
Mimochodem ta superdrahá kabelka není pro ně tolik drahá jako pro nás. Úroveň platů je tam poněkud jinde…

daniela11  25.09.12 10:49

@gulietta Tak v Paříži jsem byla poprvé za svých 45 let, tak to asi bude omyl, ale promiňte, jestli vás zdržuju.

Pavučinec plyšový  25.09.12 11:01

To je tedy zajímavé, já jsem se dostala po delším čase do Paříže na jaře a zjistila jsem především, že Pařížankám už to zdaleka nesluší tak, jako dřív. Postrádala jsem hlavně takové ty elegantní starší dámy - nejspíš se odstěhovaly na venkov :(

gulietta  25.09.12 11:03

@daniela11 ale nezdržujete, len mám z tej otázky pocit DÉJÁ VU. :-) Ak ste to nebola Vy, tak prepáčte, ale mne sa Parížanky zdali šarmantné a nerobila to len kabelka. To podivovanie sa nad tým, kde ten šarm je nechápem, tak som vyletela ako čertík z krabičky. :-D

Curry
65 příspěvků 25.09.12 11:12

Oblečení z pařížských ulic (nezahrnuju oblečení v obchodech) mě teda vůbec neoslnilo. Může to být tím, že jsem bydlela ve 13. obvodu, ale i když jsem pak přišla do centra, tak najít na ulici šarmantní francouzku bylo jako hledání jehly v kupce sena.

Pavučinec plyšový  25.09.12 11:18

Oblečení se šarmem sice poněkud souvisí, ale neztotožňovala bych to. Co jsem si tak za ta léta všimla, chodí Pařížanky sice oblečené spíš čím dál míň zajímavě, ale šarm mají pořád.

Sekhmet
1918 příspěvků 25.09.12 11:23

@Pavučinec plyšový Onen šarm má co dělat taky se sebevědomím. Typická výchova dívek v Čechách ovšem tomuto směru příliš neholduje.
Další věci, které nejsou na první pohled vidět, ale jsou hodně důležité, jsou: dobrý kadeřník a dobrý zubař a dentální hygienista a dobrá kosmetička. Kolik českých žen je zvyklých zajít co šest neděl ke kadeřníkovi a udržovat kvalitní střih a barvu (ne, že koupím Palette v drogerii a namastím to doma v koupelně), kolik českých žen chodí pravidelně (tedy alespoň jednou za půl roku) ke svému dentálnímu hygienistovi a jednou do měsíce ke kosmetičce?

daniela11  25.09.12 11:39

@gulietta To jsme si asi nerozuměly, mně se Pařížanky moc líbily

VeronikaProsteNika
269 příspěvků 25.09.12 11:59

Mně se v Paříži líbí pokaždé, když tam přijedu :-) Snad to nevyzní jinak než chci aby to vyznělo, ale podle mně nejsou pažížanky v oblečení nějak extrémně jiné. Ty rozdíly jsou pro mně v tom, že pařížanka má k normálnímu oblečení hezky upravené vlasy, lehký make-up, sebevědomí, nenucenost asi dědí v DNA a také jsou většinou štíhlé. A co si budeme namlouvat - štíhlost vypadá vždy lépe…V Paříži jsem neviděla moc muffinů, velikých zadků a mastných vlasů - to v čechách není problém potkat na jekékoli ulici…
Vidím to na sobě - taky preferuju černé elegantní kalhoty, svetříky do V, koženou bundu, tmavě modré rovné džíny, sáčka, baleríny, zavinovací šaty - pokud se obléknu takto, trak vypadám dobře…Ale pokud mám ještě čas a nezaspím a nalíčím se a vyžehlím si vlasy, vypadám o 100% lépe. A na upravu barvy, vlasů, LEHKÝ makeup si dle mého češky moc nepotrpí…

MP Markys
136 příspěvků 25.09.12 11:59
Re : Sekhmet

Mám dobrého kadeřníka - chodím 1 x za měsíc až 6 týdnů, kosmetika 1 x za měsíc,
dentální hygienistka 1 x za půl roku, k tomu pedikura, občas manikura, 2× měsíčně masáž. Když se na sebe podívám do zrcadla, tak to vůbec není poznat.
Tak se utěšuji tím, že si říkám, že kdybych to nědělala, tak bych vypadala ještě hůř :)!!!

Sekhmet
1918 příspěvků 25.09.12 12:12

@MP Markys To je totiž naprostá pravda. Mýlíte se, pokud si myslíte, že to není poznat. Je.
Být krásná je složité, protože krásu vám musí příroda dát do vínku. Být hezká naproti tomu, je poměrně snadné (tedy relativně vzhledem k tomu, co pro to musíte udělat a kolik vás to bude stát):
1. postava. Ačkoli je prokázáno, že většina mužů preferuje mírnou nadváhu před extrémní vychrtlostí, je neoddiskutovatelným faktem, že štíhlost (tedy postava ideální) válcuje obojí. Takže je nutné zbavit se obezity. Protože snaha přesvědčit muže, aby vnímal vaši krásnou duši a ignoroval těch čtyřicet kilo sádla co nosíte na břiše a zadku, je jako přesvědčovat psa, že rajče je lepší než šunka (můj pes rajčata miluje, ale dělá si silné nároky i na mou šunku).
2. Zdraví a čistota - Nemluvím o tom, že se alespoň jednou za den vysprchujete (i když, jak jsem zjistila, někteří spoluobčané i s tímto mají zásadní problém) zdravý a čistý vzhled se skládá z pěkné pleti, zubů a vlasů. Zhruba v tomto pořadí. Nejdražší investice je do zubů, nejmíň se toho dá udělat s vlasy. Pokud vám příroda nedopřála, investujte do dobrého kadeřníka. Upravené nehty stojí nejmíň. V nouzi stačí nakrátko ostříhat, zapilovat a řádně vyčistit.
3. Teprve teď nastupují berličky typu hezké oblečení a nalíčení. Dělejte si co chcete, ale ať je to kvalitní a ať toho není příliš moc (líčení a barvy obecně) nebo příliš málo (oblečení)
4. (ne však nejméně důležité). Koukejte se narovnat, usmívat a začněte si konečně myslet, že jste fakt k nakousnutí. Já si furt myslela, jak nejsem dostatečně taková a maková, dokud jsem se v nedávné době (zcela náhodou a z více zdrojů) nedozvěděla, co si o mně mé okolí skutečně myslí… a nestačila jsem se divit.

Lettie
426 příspěvků 25.09.12 12:14

@gulietta nemyslela jste spis tuto diskuzi?
 http://www.modnipeklo.cz/…rizanka-814/

Pavučinec plyšový  25.09.12 12:34

@Sekhmet Jestli je to příručka k tomu, jak získat pařížský šarm, tak vám tam ještě chybí bod 5. - začněte mluvit francouzsky a kouřit gitanky…

Sekhmet
1918 příspěvků 25.09.12 12:38

@Pavučinec plyšový Kouřit ne, zásadně ne, nikdy a za žádných okolností. Kouření není sexy, není přitažlivé, není cool a už vůbec není in. Ani když se jedná o gitanky. Jsem militantní nekuřák a už jsem tu jednou vysvětlovala proč.
Mluvit francouzsky se hodí vždy - já nemluvím, ale rozumím :)

Pavučinec plyšový  25.09.12 12:43

@Sekhmet Já sice taky nekouřím, hm, ale kouří většina Francouzek, které znám, a na šarmu jim to nijak neubírá…asi to kompenzují tou francouzštinou… ;)

Sekhmet
1918 příspěvků 25.09.12 12:47

@Pavučinec plyšový Já tu také neustále nebásním o šarmu Francouzek. Dávno, dávno to už není, co to bývalo. Přehlídku zadků v legínách, tang lezoucích z bokovek, ramínek od podprsenky deroucích se zpod seksí tričínek, obtáhlých špeků v hadrech z Redialu najdete pod Eifelovkou stejně jako na Václaváku. No, na tom Václaváku jich bude víc, ale ne všechny budou české…

Pavučinec plyšový  25.09.12 12:59

@Sekhmet Opravdu se to rychle kazí. Ještě tak před šesti sedmi lety jsem si říkala, že aspoň ženy od středního věku výš si tam zachovávají styl, ale letos mě zklamaly i ty…

Madla L.
16 příspěvků 25.09.12 14:28

Na můj vkus příliš multikulturalismu… :-)

daniela11  25.09.12 15:23

@Sekhmet Řekla bych, že ten šmrnc je jim dáván už od dětství. Na dětském hřišti jsem neviděla jediné dítě ve vytahaných teplákách, ale holčičky v sukýnkách s rozpuštěnými vlásky a kluci v u nás by se řeklo ve svátečních kalhotách, sáčkách nebo bundičkách a šálkou. Ale řádily uplně stejně, jak kdyby ty tepláky měly. Na tom hřišti jsem asi zaznamenala největší rozdíl s námi. Na ulicích už tolik ne a v obchodech taky ne

Ems
1482 příspěvků 25.09.12 15:58

To člověk ani nemusí chápat, stačí tam chvíli být a chytnete to. Je to v minimalizmu(vět­šinou) a upravenosti. A taky o výchově, s módou je to tam stejné jako s jídlem oni to prostě mají odmalinka.
Sama jsem francouzska a vím, že některé moje kombinace jsou někdy více české, a někdy více francouzské.
To člověk nemusí chápat ale musí to umět pochytit :)

daniela11  25.09.12 16:12

@Ems Tak teď to chápu-to jak vám to vždycky sluší!

Judith11
1134 příspěvků 25.09.12 16:13
@Ems píše:
Sama jsem francouzska a vím…

Omlouvám se, ale „francouzska“?

Ale pokud tedy jste Francouzka, pak nám dejte nějaké konkrétní tipy, Ems.:-)

Ems
1482 příspěvků 25.09.12 16:21

Nemyslím si že jsem v pozici kdy bych mohla dávat rady ohledně fr šarmu, jen počkejte až tam budu studovat :D:D to bude hned lepší :D
Já si myslím, obecně, že styl se dá odkoukat, ale ono je to tu docela hezky popsáno od @Sekhmet, nejde jen o oblečení ale o tu upravenost. A nebojte je spousta francouzek co jsou na tom špatně…:)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit