Partner vs. pozornost okolí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mori  14.06.12 12:52
Partner vs pozornost okolí

Ráda bych syntetizovala diskuze Oblékání vs. partner a Včerejší Ta naše povaha česká.
Tedy: pokud se oblečete tak, že to přitahuje pozornost kolemjdoucích (barevné punčocháče, klobouky, sladěné doplňky, extravagance v míře závislé na konzervativitě místa pobytu) - vadí vám, že lidi zírají? A hlavně - vadí to partnerovi?
Mému totiž jo, a to i když mám na sobě něco, o čem sám tvrdí, že mi sluší. Když tak jdeme po městě, neustále mě upozorňuje, kdo všechno na mě kouká („Všichni ti řidiči koukají jen po tobě!“ „Tak až se dva srazí a oba svorně mi půjdou dát do nosu, tak se pak půjdu převlíct, jo?“)

Reakce:

ciernykocur
132 příspěvků 14.06.12 13:15

Môj sa tomu práveže teší :)
Minule sme si (bez dohody!) zobrali nohavice a pančuchy v takmer rovnakej tlmene kobaltovej farbe a dodnes spomína, ako sa po nás ľudia pozerali.

GreatSusan  14.06.12 13:46

Muj manzel se tim naopak ohromne bavi a dela mu to dobre. Hlavne kdyz me pak muze vzit okolo ramen a zirajicimu tak sdelit, ze ta kocka patri k nemu :-)

Jituliina
99 příspěvků 14.06.12 13:52

Můj přítel mě na to upozorní, ale nějak mu to nevadí nebo tak :) a navíc máme dohodu, že mi do oblékání nezasahuje, protože nemá vkus, jak sám říká. U nás vybírám oblečení já a to i jeho. Musím říct, že mu to nevadí a je spokojen. Samozřejmě si k tomu vždy řekne svoje, ale je rád za každou radu, sám by si asi nic nekoupil.

Mori  14.06.12 14:00

Ó, jak vám závidím:-). Mého to znejisťuje. (Koukají po nás? Nemám rozepnutý poklopec? Nemám. Nemám na nose čokoládu? Nemám. Hmm. Nemám divnou přítelkyni? Nemám? Není to trapas, chodit po městě v klobouku? Kdyby nebyl, proč by koukali?)

bubun
83 příspěvků 14.06.12 14:01

Mýmu partnerovi to tedy docela vadí, hlavně mu vadí výrazné barvy, brože, hodně ženské elementy. Líbí se mu sukně, ale ne příliš elegantní móda - a na té zrovna poslední dobou ujíždím, takže se často neshodneme :) zajímavé je, že zrovna ty výrazné barvy a další věci, které nosím, mi ostatní většinou hodně chválí… Tak nevím, co v tom je…

Bugatti
4051 příspěvků 14.06.12 14:10

Mně pozornost okolí nevadí a manžel už si zvyknul.

Diankenstein
1891 příspěvků 14.06.12 14:34

.

Příspěvek upraven 01.08.13 v 18:00

Sibyla
2639 příspěvků 14.06.12 15:10

Ach, blahé doby staré Paříže, kde Picassova přítelkyně Fernanda poučovala Alici Toklasovou, že když klobouk nevyvolá u mužů na ulici vtipnou poznámku, není to ten správný klobouk. Ovšem nevím, co by to muselo být, aby to vyvolalo vtipnou poznámku od českých mužů.

Ani  14.06.12 15:23

Můj přítel to má rád. Sám se obléká tak, aby pozornost nepřitahoval, ale líbí se mu, když ji přitahuji já, svým způsobem je na mě hrdý. A prý ty lidi koukají spíš se zájmem, než že by pohledem hodnotili.

Sekhmet
1918 příspěvků 14.06.12 15:39

Nevzpomínám si, že by tohle někdy některý z mých partnerů řešil. Spíš rodina. Hlavně maminka. To je pořád: „jdi se převlíct, všichni na tebe zírají…“ a projevuje se to nejen v oblečení.
Závodně tancuji - belly dance. Při soutěžích (a nejen při nich) nesmírně pomáhá spolupracující publikum. Takže se spolu s naší „přátelskou konkurencí“ vzájemně povzbuzujeme tleskáním do rytmu, hvízdáním, houkáním a jinými pozitivními projevy. Vzala jsem maminku na jednu soutěž a ta mi neustále cpala dlaň do pusy se slovy: „vždyť jim to kazíš, buď, proboha, zticha, to je ostuda, že se nestydíš, proč jim to děláš?“ Snažila jsem se jí to vysvětlit, ale marně. Moje maminka je, bohužel, z těch, co si v hledišti způsobně a tiše sednou a pak s nehnutým a vážným výrazem pozorně shlédne celé představení, na jehož konci způsobně a nepříliš nadšeně zatleská (i kdyby následně o představení básnila dva týdny v kuse). Nejhorší publikum na belly, jaké si dovedete přestavit. Tančit pro hlediště plné mých maminek by byl hotový očistec. Ale ona je přesvědčená, že JÁ jsem holkám to vystoupení zkazila tím, že jsem (spolu s „kolegyní“ Jitkou) roztleskala celý sál.

bubun
83 příspěvků 14.06.12 16:16
Sekhmet

Úplně Vám rozumím - je to trochu off topic, ale je to zřejmě takový český nešvar, věc, která mě strašně se. e - jdu na koncert, chodím ráda na kapely, které hrají hudbu, na kterou se dá (a má) tančit, např. Yoyo band. A neustále mě udivuje 90% publika, které (když ještě pořadatelé udělají tu chybu, že hned 2 metry před pódiem rozestaví 30 lavic, původně asi určené pro důchodce a jiné lidi, kteří nevydrží postát několik hodin, ale pak na nich sedí statní třicátníci a třicátnice) sedí na zadku, neusmějí se, nepodupávají do rytmu a nic. A na konce způsobně a nenadšeně zatleskají…

guinejskeprase  14.06.12 18:58

Mně samotnou to baví a muž naštěstí není tak žárlivý ani přízemní, aby mi do toho mluvil. On má také své výstřednosti (byť ne takto viditelné) a vzájemně se respektujeme :)

Nanynka_02
447 příspěvků 14.06.12 19:18

@bubun Já Vás ještě trumfnu, ano? Na jaře jsem byla na plese, kde vystupovala Hana Zagorová. Bylo už k půlnoci, zpívala samé hezké ploužáky… a víte, co dělali švarní pánové i některé sličné dámy? Stáli pod pódiem a nahrávali si ji na mobil.

Vůbec to nechápu. Za prvé, ten záznam jim k ničemu nebude, Hanka je na něm mrňavá a zvuk má příšernou kvalitu. Za druhé a hlavně, když zpěvačka zpívá sladkobolné melodie, na plese kde jsem se svou polovičkou, tak ji sevřu v náručí a tančím. Proto tam ta zpěvačka je! Nebo dobře, nechce se mi tančit, tak poslouchám a prožívám. Ale dělat ze sebe hajlujícího paparazziho, abych mohl zítra ukázat kolegům „hele a byla tam Zagorka“ a přehrát jim pár sekund vzdálených zvuků?!

seznam.mih  14.06.12 19:25

Přítel ne. My sme oba takový výrazný a každý něčím jiným. Alespoň se mi nikdy nesvěřil, že by se vedle mě cítil divně či trapně. Kdyby tomu tak ale bylo, určitě by mi to řekl. To spíš ségra je taková, že je všechno hned trapné, když se výrazně projevím… třeba když se bavím s prodavačkou, knihovnicí, nebo někým jiným tak hned ona takový, že to bylo trapný a když se jí zeptám, co na tom bylo trapný, tak mi na to není schopná odpovědět. Ale přítel ne. Když se ho zeptám na něco, s čím souvisí pozornost okolí, odvětí mi na to něco ve stylu, že co je mu po okolí že jeho okolí ho nezajímá. Ale jako každej typickej chlap se bojí, aby náhodou nebyl nařčen za buzíka, takže výrazné oblečení u něho neobstojí.

bubun
83 příspěvků 15.06.12 00:00

@Nanynka02
ano, to je další „fenomén“, tohle nahrávání každé blbosti. Já pochopím, když si z nějaké akce většího rázu nebo nepravděpodobné opakovatelnosti (např. na koncertě interpreta, na kterého se nemůžu jít podívat každý rok nebo pět let) odnesu pár snímků, ale ne když si člověk natáčí celý koncert (v Ústí nad Labem v místním koncertním sále revival AC/DC, dva muži v bílých kalhotách a s bílýma špičatýma botama a jedna žena, přišli na koncert společně, stoupli si vedle sebe těsně před pódium, a každý (!) natáhl ruku s foťákem - ta žena si pak loket pořela o mužovo rameno - a natáčeli celý koncert. Koncert revivalové skupiny, což dělá tenhle akt ještě absurdnějším…), na který se pak stejně nikdy nepodívá. A také si tím samozřejmě snižuje hodnotu probíhajícího okamžiku.
A to říkám ze své pozice fotomaniaka, prostě ale některé věci nedokážu pochopit…

LadyPapajka  15.06.12 07:22
@Sekhmet píše:
Nevzpomínám si, že by tohle někdy některý z mých partnerů řešil. Spíš rodina. Hlavně maminka. To je pořád: „jdi se převlíct, všichni na tebe zírají…“ a projevuje se to nejen v oblečení.
Závodně tancuji - belly dance. Při soutěžích (a nejen při nich) nesmírně pomáhá spolupracující publikum. Takže se spolu s naší „přátelskou konkurencí“ vzájemně povzbuzujeme tleskáním do rytmu, hvízdáním, houkáním a jinými pozitivními projevy. Vzala jsem maminku na jednu soutěž a ta mi neustále cpala dlaň do pusy se slovy: „vždyť jim to kazíš, buď, proboha, zticha, to je ostuda, že se nestydíš, proč jim to děláš?“ Snažila jsem se jí to vysvětlit, ale marně. Moje maminka je, bohužel, z těch, co si v hledišti způsobně a tiše sednou a pak s nehnutým a vážným výrazem pozorně shlédne celé představení, na jehož konci způsobně a nepříliš nadšeně zatleská (i kdyby následně o představení básnila dva týdny v kuse). Nejhorší publikum na belly, jaké si dovedete přestavit. Tančit pro hlediště plné mých maminek by byl hotový očistec. Ale ona je přesvědčená, že JÁ jsem holkám to vystoupení zkazila tím, že jsem (spolu s „kolegyní“ Jitkou) roztleskala celý sál.

Mám pocit, že to je takovej českej fenomén obecně, a souvisí s tím důvod založení MP:hlavně at nejsem výrazný, nikdo si mě nevšímá, nikdo na mě nekouká. Je to vidět všude, viz ve škole, kolikrát se někdo zeptal nahlas, když něčemu nerozuměl? U nas se ptá pár jedinců, včetně me, ale ostatní „budu vypadat jak debil, je to trapný“. Tenhle přístup mi často vaří krev a jsem ráda, že ho nikdo z rodiny nemá. Přítel je takovej uzavřenejsí, ale nedržkuje na mě, když neco takovýho dělám:)

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit