Párty svolané po FB - váš názor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Soňa3  30.08.12 15:07
Párty svolané po FB - váš názor

Dnes je ve zprávách zase zmínka o nepodařené párty svolané přes facebook - tentokrát prý dotyčná nebohá měla 2500 „přátel“, několik stovek z nich dorazilo na její plánovanou narozeninovou párty, na kterou rozeslala neuváženě pozvánku přes FB, skončilo to policejní rozháněčkou. Stále se nedokážu moc vyznat v různých názorech, které padají na toto téma, co si myslíte vy?

1. Párty přes FB? jasně, dorazím i s kámoškama, sice oslavence osobně neznáme, ale ráda poznávám nové lidi, doufám, že bude dost alkoholu a nějací kluci.
  1. Nechodím na mejdany lidí, které neznám, pokud nejsem pozvaná opravdu osobně, připadala bych si jako vyžírka.

Pokud jste si ujasnily první otázku, mám druhou. Když zjistím, že ten kdo mě pozval s takovým počtem lidí nepočítal,

za a) zůstanu na mejdanu, je to jeho problém, má si zajistit chlast a prostor, výmluvy mě nezajímají

nebo

za b)budu si připadat trapně, radši nenápadně zmizím a půjdu do hospody.

Za vaše názory předem děkuji, pokud má někdo další nápady, může je klidně připsat.

Příspěvek upraven 30.08.12 v 15:24

Reakce:

Missy B
52 příspěvků 30.08.12 15:13

U obou otázek bych vybrala druhou možnost :) Párty svolané po facebooku mě nějak neberou a na žádnou bych nešla. :)
Pokud se mi ale něco spojené s facebookem opravdu líbí, jde o takové ty události, kde se sejde hodně lidí a začnou na nějakém místě tancovat (Tuhle jsem na to narazila na nově ve zprávách.. :)) Za Českou republiku tam bylo několika sekundové video ze Staromáku.. :) Ale to už je mimo téma.. :)

kacenka.smile
427 příspěvků 30.08.12 15:14

Asi neodpovím přímo na otázku, ale nějak tomu nerozumím. S FB to opravdu moc neumím, ale pokaždé, když jsem vytvářela nějakou událost (např. pro snadnější domluvu), tak jsem ji poslala jen lidem, které zvu a udělala ji soukromou. Nikdy se tam nikdo jiný neobjevil.

Na oslavu někoho cizího bych prostě nešla, pozvání jen přes FB neberu na vědomí, často se toho ani nevšimnu. Preferuji osobní (telefonické) pozvání a třeba následnou domluvu na FB.
Na druhou otázku nemám odpověď, neumím si takovou situaci představit. Jelikož chodím pouze na oslavy dobrých přátel, nejspíš bych se mu pokusila pomoci vyřešit situaci.

Sibyla
2639 příspěvků 30.08.12 16:13

Nedávno jsem četla o přesně stejném případě v britské novele: nacpala se tam spousta nezvaných, museli je vyhazovat policií. Čili lidi dělají všude jisté základní chyby. Ono často stačí, když s sebou kamarádka přivede jednoho otravu, aby zkazil celý večírek.

Jetthro
1129 příspěvků 30.08.12 16:28

Na oslavy lidi co neznam nechodim, pokud nejde o kamarady meho pritele kdy jdu jako doprovod. To same ocekavam od svych kamaradu - ze si na moji oslavu nebudou tahat nejaky lidi co neznam (krome pripadnych partneru samozrejme). Protoze mym zvykem je na svoji oslave zaplatit i nejaky to piti a obcerstveni pro vsechny tak jim to navic radsi i specialne rikam, protoze fakt nehodlam krmit nejaky neznamy lidi, nejsem charita.

Jinak u mych pratel uz je zvykem svolavat jakekoliv oslavy vyhradne pres FB, holt jak by rekl muj otec, „generace Pepsi“ :)

No a k tomu clanku - kdyz je nekdo blbej, tak si to holt vyzere no :) Pozvat jen nekoho nebo udelat akci neviditelnou pro nezvane je otazka par kliknuti.

miska123
24 příspěvků 30.08.12 16:41

Soňa, já bych se vždy zeptala toho, kdo to organizuje, jestli můžu přijít, a to očekávám i od jiných lidí. Jinak já se vždy těším, když i cizí lidé projeví opravdový zájem :) A jinak ty možnosti jsou skvěle formulované, zasmála jsem se.

@Jetthro
Já to mám přesně naopak - cizí cool lidé jsou fajn, ale když si někdo vezme partnera, s kterým se pak pořád izoluje, to mě naštve :D

Acrobaleno
948 příspěvků 30.08.12 16:44

Neviem síce o čom je reč, ale (trošku si rýpnem) čo má táto téma spoločné s módnym peklom, alebo s módou? Chápem, že je tu priestor pre diskusiu, ale toto sa mi zdá už veľmi OT.

Jetthro
1129 příspěvků 30.08.12 16:45

@Acrobaleno …muzeme resit jestli nekdo rad porada tematicke dresscode party a svolava je pres FB? :D

gulietta  30.08.12 16:45

@Acrobaleno neviem o móde, strčím si tu diskuziu o bulvári. :-)

Soňa3  30.08.12 17:39

@Acrobaleno Diskuse je v rubrice "Vše možné i nemožné " - to na vysvětlení. Když se tady na MP můžeme pobavit o politice, vlasech, úrovních článků v ženských časopisech, proč ne o FB?

hhhudec  30.08.12 19:14

Události na FB pravidelně kontroluju a nestačím se divit. Z deseti pozvánek jich je osm původně soukromých, ale nezabezpečených, takže účast na nich je vysoká. Další z nich se řadí mezi události, které jsou celonárodní a ta poslední-buď pozvánka ke shlédnutí divadelního spolku nebo pravidelná akce, která byla dejme tomu z pátku přesunuta na sobotu, ale smsky jsou drahý, žejo…Poslední dvě akce ale vždy pořádá někdo, kdo ví, takže hosty může zvát jen pořadatel.

Pokud zjistím, že počet lidí značně převyšuje počet možných občerstvených, nevím, proč bych to měla řešit já. Pohybuji se na akcích, na které jsem zvaná pořadatelem, ať už přes FB nebo osobně a na které pořadatel zajistí občerstvení, navíc každý něco donese. A pokud se stane, že má někdo žravou a jídlo nebo pití zmizí, vždycky existuje pizza a benzinka. V našem případě střízlivý dobrovolný řidič.

Pokud by se ale jednalo, že bych se nedejbože ocitla na akci, kam mě pozval přítel přítele toho a toho a ten se vlastně nějak možná zná s doktorem toho, co akci pořádá (osobně bych na ni nešla) - aspoň se ten člověk poučí, že 2500přátel je asi fakt moc a pro příště si rozmyslí pořádání nějakých akcí…

llolla
2102 příspěvků 30.08.12 19:22

Já se na FB nevyskytuji, nikdy jsem tam profil neměla a jak vidno o nic nepřicházím=) K tématu- když někdo pořádá večírek a pozve si kohokoliv, tak se pak nesmí divit. Lidi co lezou na oslavy někoho, koho neznají jsou podle mě dost, hm, osobití=)

Ems
1482 příspěvků 30.08.12 21:01

FB mám už jako nejčastější komunikační prostředek, i třídní se rozhodl pořídit si profil „pro nás“ protože sí půl třídy nečte maily.
K otázkám
1- dvakrat se mi stalo že jsem se dostala na párty kde jsm neznala pořadatele a to nebylo po FB, člověk si tma přijde trochu trapně zvlášť když jsou to menší párty
2- druhá možnost

divokytymian
68 příspěvků 01.09.12 10:17
@Soňa3
@Soňa3 píše:
Dnes je ve zprávách zase zmínka o nepodařené párty svolané přes facebook - tentokrát prý dotyčná nebohá měla 2500 „přátel“, několik stovek z nich dorazilo na její plánovanou narozeninovou párty, na kterou rozeslala neuváženě pozvánku přes FB, skončilo to policejní rozháněčkou. Stále se nedokážu moc vyznat v různých názorech, které padají na toto téma, co si myslíte vy?
  1. Párty přes FB? jasně, dorazím i s kámoškama, sice oslavence osobně neznáme, ale ráda poznávám nové lidi, doufám, že bude dost alkoholu a nějací kluci.
  1. Nechodím na mejdany lidí, které neznám, pokud nejsem pozvaná opravdu osobně, připadala bych si jako vyžírka.

Pokud jste si ujasnily první otázku, mám druhou. Když zjistím, že ten kdo mě pozval s takovým počtem lidí nepočítal,

za a) zůstanu na mejdanu, je to jeho problém, má si zajistit chlast a prostor, výmluvy mě nezajímají

nebo

za b)budu si připadat trapně, radši nenápadně zmizím a půjdu do hospody.

Za vaše názory předem děkuji, pokud má někdo další nápady, může je klidně připsat.

Příspěvek upraven 30.08.12 v 15:24

Samozřejmě ta druhá možnost, nešla bych jen tak na party cizích lidí. Hlavně si myslím, že slečna je trubka a měla zakázat možnost, aby její přátelé zvali další lidi nebo to sdíleli, což na FB jde. Pokud to tedy nebyl úmysl (třeba i tajný), nepovažuji ji za chytrou. Když chci používat nějaký nástroj, byť i blbý FB, musím to umět.

kameba
101 příspěvků 02.09.12 18:37

Tak ja nevím, ale já vůbec nemám na FB v přátelích lidi, které osboně neznám:)

seznam.mih  02.09.12 18:55

NA FB nemám lidi, kteří by mě nesmyslně zvali na nějaké akce, kde nikoho neznám. Nejsem ten typ, co je schopnej přijít sám na nějakou párty a seznámit se tam se spoustou lidí. Radši si budu číst, šít, nebo bloumat nad životem :) nebo radši půjdu s jedinou kamarádkou na kafe. Vážně mi nejde komunikace ve skupině. To pak radši mlčím a poslouchám, protože nemá cenu snažit se mít nějaké slovo, když ty užvanější ho mají vždy :) Kdyby se jednalo o nějakou výstavu, nebo přehlídku, tak an tu bych šla. Akorát že jsem děsná skleróza a to by musel mít facebook nějaký zvonění na počítači, aby mi to nahlas připomělo :)

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit