Pavouk nebo stonožka? Chov exotických živočichů

Fotoalbum tématu (52) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eden_Prime
3472 příspěvků 16.08.15 16:03
Pavouk nebo stonozka? Chov exotickych zivocichu

Vse o chovu clenovcu a jinych exotickych zivocichu

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reakce:

Eden_Prime
3472 příspěvků 16.08.15 16:22

Aby to tu nezelo prazdnotou, pridavam svuj nejblibenejsi druh :-)
Psalmopoeus Irminia

tiny_fox  16.08.15 16:22

Tak já budu pokračovat ve svých otázkách… na otázku ohledně interakce pavouk - člověk mi odpověděla @KoraKora a mě by zajímalo, jestli vůbec existuje v případě členovců nějaký druh, který „se dá ochočit“ ve smyslu „je v interakci s nějakým dalším živočišným druhem“?

ani náhodou nemám potřebu vše živé kolem sebe ochočovat, ale hodně to vypovídá o druhu jako takovém, proto se tak hloupě ptám… :-)

Eden_Prime
3472 příspěvků 16.08.15 16:25

@tiny_fox neexistuje :-D ale existuje druh pavouka, co predstira, ze je mravenec a zije v mravenisti, dokonce i s celou rodinkou. Ale dela to sam od sebe

tiny_fox  16.08.15 16:25

@Eden_Prime
krása! a nejoblíbenější protože je něčím výjimečný? teda když pominu jak je opravdu pěkný… :-)

tiny_fox  16.08.15 16:27

@Eden_Prime
předstírá, protože z toho nějak profituje? a mravencům nevadí?

Giulietta  16.08.15 16:28

@Eden_Prime A čo motýliky, ktoré nechovám, ale videla som na vlastné oči a aj skrz čočku fotoaparátu? :-)

Eden_Prime
3472 příspěvků 16.08.15 16:28

@tiny_fox je to rekordman co se tyce letani :-) dokaze vyskocit od zeme vic jak petinasobek sve delky. Dokaze letet ctyricet metru vzduchem (overeny rekord, ale podle me to neni maximum)

Eden_Prime
3472 příspěvků 16.08.15 16:29

@Giulietta davejte cokoliv, motyli jsou urcite k tematu a znam lidi, co to chovaji :-D

Giulietta  16.08.15 16:32

@Eden_Prime Ono je to fakt motýľ, to na tom mojom obrázku. Je to Pernatuška trnková.

Eden_Prime
3472 příspěvků 16.08.15 16:32

@tiny_fox mravenci o tom nevedi. Ten jev se nasyva myrmekomorfie a delaji to i jina zvirata :-) najdu vam fotky, ten pavouk naschval chodi jen po 6 nohach a posledni par nosi nahore, aby vypadal jako tykadla. Dokaze presne nasimulovat pohyb tykadel a dokonce vytvari feromony. V mravenisti bydli, protoze je venku ohrozeny a nedela si ukryty. V mravenisti po ncich skodi a zere mravence, pres den nekdy predstira ze pracuje, ale tolik toho neunese, takze se spis zdrzuje uvnitr. Nekdy tam udela s druzkou i kokon

tiny_fox  16.08.15 16:34
@Eden_Prime píše:
@tiny_fox …dokaze vyskocit od zeme vic jak petinasobek sve delky…

a jak je dlouhý? a tak mě napadlo - snovají si ti velcí pavouci vůbec pavučiny? nějak si nevybavuju, že bych ve spojitosti s nimi nějaké viděla…

Eden_Prime
3472 příspěvků 16.08.15 16:38

@tiny_fox je velky asi 8cm, mensi druh. pavuciny snovaji vsichni pavouci, ale takove ty klasicke kruhove jako ma krizak delaji jen nekteri. Nekteri sklipkani si tim obmotavaji chodby, funguje to jako izolace, ale i jako vystrazny system.

Uplne kazdy pavouk nezavisle na velikosti ma schopnost tvorit pavucinu, ale nekteri to pouzivaji jen ke znehybneni koristi. Nekdy si take pavouk hodi vlakno aby nasel cestu zpet, jako v pohadce :-D

tiny_fox  16.08.15 16:38

@Giulietta
musela jsem si ji najít, protože vypadá tak ošizená… ale je to naopak… :-D

tiny_fox  16.08.15 16:41

@Eden_Prime
to je fantastické! ta představa pavouka, který předstírá že pracuje a simuluje tykadla je něco, co by si člověk nevymyslel…! :-D

tiny_fox  16.08.15 16:44

@Eden_Prime
a platí, že síla (tloušťka, pevnost) toho vlákna je úměrná velikosti, resp. váze pavouka? nebo tam pak hraje třeba i roli to, jestli je vlákno napuštěno nějakou tekutinou?

Eden_Prime
3472 příspěvků 16.08.15 16:51

@tiny_fox neplati :-) zalezi na tom, jak ten pavouk zije, pavouci, co zapradaji lapaci site muzou mit tlustsi vlakno nez maji i vetsi pavouci, co zapradaji jen chodby a kokon. Ale je pravda, ze velci pavouci maji nekdy smesne tlusta vlakna, jednou mi utekla lasiodora parahybana a nasla jsem ji tak, ze jsem sla za stribrnym provazkem :-)

Toto je Myrmarachne melanotarsa, je to ten mimik, o kterem jsme mluvila. Jinak na napodobovani mravencu se specializuje pres 300 druhu pavouku

tiny_fox  16.08.15 17:02

@Eden_Prime
a kruci! tohle je pro mě jasnej mravenec! :-D

a najdou se v tom množství napodobujících pavouků i tací, z kterých ti mravenci mají i nějaký užitek, popř. žijí s nimi v nějaké jednoduché symbióze?

ad lasiodora parahybana - to už je hodně velký pavouk, ale krásný! :-) snovají ty svoje vlákna pořád? nebo vždy jen za nějakým účelem?

Eden_Prime
3472 příspěvků 16.08.15 17:17

@tiny_fox ano, tomu jevu se rika myrmecofilie a nekolik desitek druhu pavouku to provozuje (ale take nektere mysi a svabi nebo treba msice). Ti pavouci se pak zivi tim samym, co mravenci, snazi se pracovat, nekdy to flakaji. Ale nejlepsi mimici jsou ti pavouci, co tam i lovi

Eden_Prime
3472 příspěvků 16.08.15 17:18

@tiny_fox vlakna snovaji vzdy za ruznym ucelem, ale nekdy ten ucel pusobi tak nejak jako „vsechno to tu omotam a zasvinim bez ladu a skladu“. Napriklad druh Pterinochilus Murinus (extremne jedovaty) behem noci zaplni cele terarium pavucinou :-D

tiny_fox  16.08.15 17:29

@Eden_Prime
vztah mravenců a mšic mi je známý a někde jsem se dočetla, že mravenci jsou mšice schopni chránit i proti jejich predátorům (slunéčko, zlatoočko,…), ale pavouci mimici jsou fascinující! :-)

tiny_fox  16.08.15 17:33
@Eden_Prime píše:
@tiny_fox …„vsechno to tu omotam a zasvinim bez ladu a skladu“…
:-D :-D

tiny_fox  16.08.15 17:38

@Eden_Prime
moc díky za vaše příspěvky! frčím s Monťasem do deště, než nám tam přestane pršet… :-)

a ještě pavoučí fotku na závěr…

Eden_Prime
3472 příspěvků 16.08.15 17:57

@tiny_fox mne hrozne tesi, ze to nekoho zajima a bavi me odpovidat na vase otazky. Neresily jsme spolu v jinem tematu nahodou to, jak se ktera zvirata vidi v zrcadle? Jestli ano, tak nedavno jsem cetla studii o tom, jak probihaly zrcadlove testy u nosorozcu. Nosorozec blbe vidi, takze nebyl ocekavan uspech, ale dopadlo to vyborne. Nosorozec se sice nestaral o zadne kresby na hlave, ale hrozne ho zajimalo, jak vypada jeho zadek a genitalie. Pritom mel moznost prohlizet si zadnice jinych nosorozcu, ale ty ho nezaujaly. Poznal, ze v zrcadle vidi sebe a prohlizel si svuj vlastni zadek. Pokus byl uspesne zopakovan s vice jednorozci

Edit: ten pokus byl opakovan spis s nosorozci nez s jednorozci :-D preklep

Příspěvek upraven 16.08.15 v 18:09

Frantiska
3575 příspěvků 16.08.15 18:06

@Eden_Prime mne to taky zajima :) jen ted nemuzu prijit na zadnou otazku :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit