Péče o kabelku - impregnace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Doulinque
65 příspěvků 16.10.12 12:25
Péče o kabelku - impregnace

Dobrý den,
nevím zdali tu již podobné téma není, ale nechce se mi vše procházet. Napadlo mě založit diskuzi, kde by se probíralo, jak kdo pečuje o své (mám na mysli KOŽENÉ) „klenoty“. Například jak je máte doma uložené - má každá svou vlastní krabici, či poličku, nebo je máte volně rozmístěné po pokoji? Já mám prozatím jen dvě pořádné kabelky a ty mám položené na sobě ve skříňce a vždy se snažím, aby tam byly pěkně „načechrané“, nikoli promáčklé apod.
Zároveň to tu může fungovat jako jakási poradna.
Mám hned jeden dotaz. Dostanu černou kabelku z leštěné kůže a zajímalo by mě, jestli se vůbec dá taková kabelka něčím naimpregnovat?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Curlygirl
1901 příspěvků 16.10.12 13:16

Kabelky mám uložené dole ve skříni v plátěných/hed­vábných sáčcích, ve kterých byly původně při koupi.
Na Purseforu jsem někde vyčetla, že na kůži je nejlepší Kiwi Leather Lotion (čistí i impregnuje a chrání snad všechny druhy kůže kromě semiše), takže se tím řídím a jsem spokojená.

Khajka
506 příspěvků 16.10.12 13:47

Ptala jsem se několika prodejců i výrobce a všichni mi doporučovali včelí vosk. Stejně tak mi byl doporučen i čistič na kůži se včelím voskem. Používám i na kožené boty a jsem spokojená.

yay
25 příspěvků 16.10.12 13:55

http://www.vk-andalus-shop.com/…m-p-534.html
Krásně voní, používám na boty, kabelku, kožené sako.

Lettie
426 příspěvků 16.10.12 14:34

Vsechny sve kabelky ukladam vycpane do tvaru, oblecene do jejich dustbagu, pripadne jeste v krabici. Na peci o ty, ktere se nicim natirat nesmi, pouzivam ubrousky na kuzi od Sonax
http://www.topautokosmetika.cz/…25-ks-412300 ,je vyborny i na svetlu vachettu kabelek LV,
na semis strikam nanospray od Collonilu
http://www.hubertshop.cz/…ml-s14532896
a mam tady i jeden uzasny vosk na kuzi, ktery funguje
 http://www.torquato.net/…ine-wax.html

jumbee  16.10.12 15:36

Koženou mám jen jednu, děděnou a poměrně poničenou a tu ošetřuji spolu s botami, na názvy přípravků si nevzpomenu. Všechny kabelky mám na věšáku u dveří pokoje. 

real.blond
6688 příspěvků 16.10.12 15:39

Jak uz padlo - kabelky mam ulozene do originalnich dustbagu, vyskladane na polickach, v rade.

Příspěvek upraven 19.06.15 v 11:00

Curlygirl
1901 příspěvků 16.10.12 15:42

@real.blond nevím bohužel, ale zeptala bych se přímo v obchodě nebo zapátrala na tom mnou zmíněném Purseforu, je tam skutečně vše :-)

Lettie
426 příspěvků 16.10.12 16:31

@real.blond myslim, ze to nejde bez poskozeni toho vernisu, protoze to neni na povrchu a tim padem cokoli to odstrani, odstrani i ten lak:-( Ja mam z vernisu jen klicenku /mam radeji Epi/ a na ni obtiskly kousek napisu z mokrych ubrousku a nepustilo to zatim nicim :-(
A ty kabelky nevycpavam papirem, ale stocenym rucnikem, lip se mi tvaruje nez papir.

real.blond
6688 příspěvků 16.10.12 23:03

@Lettie @Curlygirl primo v butiku jsem se ptala, tam mi rekli, ze proste smula.. Ale ja nechapu, jak se to mohlo stat, jsem na svetle lakovane veci opatrna (vedela jsem o teto „vade“ dopredu), ale dost me nastvalo, ze se obtiskl cerny lakovany obal na iPad na lesklou svetlou penezenku od stejne znacky.. Porad vaham, jestli to jit resit do butiku nebo ne.. Ale asi to nema smysl:( nicmene na Purseforum urcite mrknu a pohledam jakekoliv info.. Treba jsou chytrejsi nez prodejnach.

levandula  17.10.12 16:25

@real.blond ja som na lakované topánky použila odlakovač, šmuhy mi zmizli ale trochu aj lesk bolo to viditeľné len keď som sa naozaj blízko pozrela, ale keďže vaša kabelka stála viac ako boty :), zkúste pleťovú vodu s obsahom alkoholu, tá je jemnejšia a ide to aj tým

AniMoo
41 příspěvků 18.02.13 08:06

Nechce se mi zakládat nové téma, tak to zkusím tady… na semišové boty jsem použila čisticí pěnu, ale udělala mi nehezké mapy. Nevím, jestli to bylo špatnou nebo vyprchanou impregnací, ale vůbec netuším, co s tím mám dělat :( nesetkala jste se s tím některá? Nevíte, co s tím?

Lim
320 příspěvků 04.06.13 11:43

Tak jsem právě, na vaše hojná doporučení, nechala svou kabelku v Krakovské. Sice malé obavy jsou, ale snad mi ji hezky opečují. Stačí mi nějaká pečující kosmetika a s tím si tam prý poradí.
A když jsem se pána ptala, jestli se mám bát, tak mi řekl, že jsem ženská a že se musím bát pořád:) ale o kabelku prý nemám mít strach:)

chinin
2788 příspěvků 04.06.13 16:43

@Lim
„..A když jsem se pána ptala, jestli se mám bát, tak mi řekl, že jsem ženská a že se musím bát pořád:) ale o kabelku prý nemám mít strach:)“… to je hezke!

Jiná Realita
13791 příspěvků 04.06.13 21:50

Já sem s dovolením přihodím dotaz:
mám koženou bílou kabelku. fleky čistím…ehm, micelárkou od biodermy :D a impregnuji univerzální impregnací.
zajímá mě ale jiná věc. kabelku jsem koupila online a na fotkách nebylo vidět, že nemá zespod žádné „nožičky“, takové ty klasické 4 kovové „knoflíky“. tudíž stačí ji položit kamkoli, dokonce i na stůl, a už se trochu špiní :(
po tom, co jsem to zjistila, jsem ji nedokázala vrátit, protože jinak je moje zamilovaná. myslíte, že je možné tam nějaké nožičky dodatečně vyrobit, přilepit apod.? a kde? jaké? z čeho? děkuji moc za rady.

edit: omlouvám se za trochu OT, nějak jsem si špatně přečetla (nedočetla) nadpis tématu :/

Lim
320 příspěvků 04.06.13 22:18

@Jiná Realita Zeptala bych se v té Krakovské, popřípadě u šikovného obuvníka -brašnáře někde jinde (nevím, kde bydlíte). Myslím, že by to neměl být problém.

chinin
2788 příspěvků 05.06.13 14:22

@Jiná Realita
Pokud se nepletu, jste z Brna, tam mohu doporucit opravnu obuvi a brasnarstvi na Gorkeho.

chinin
2788 příspěvků 05.06.13 14:24

@Jiná Realita
Jinak, na cisteni svetlych kozenych kabelek se mi osvedcila cistici pena od Collonilu (presne podle navodu) a nasledna impregnace.

razorblade  05.06.13 21:15

Ja se ke kabelkam chovam barbarsky… mam je pohazeny po pokoji nebo ve skrini a nicim je neimpregnuju… jak vas tak ctu, tak bych asi mela zacit:)

cibetka 1  06.06.13 12:38
@razorblade píše:
Ja se ke kabelkam chovam barbarsky… mam je pohazeny po pokoji nebo ve skrini a nicim je neimpregnuju… jak vas tak ctu, tak bych asi mela zacit:)

Mám stejný problém, taky jsem si říkala, že bych se nad sebou měla zamyslet. Sice mám kabelky v šatně v prostorách tomu určených, ale péče veškerá žádná. Zřejmě ale na tom nic měnit nebudu, protože dřív mě kabelka přestane bavit, než že bych jí zničila. A starýho psa novým kouskům nenaučíš.

vtr
8 příspěvků 09.03.15 14:26

Kabelku žádnou sice nemám, ale na lakovanou kůži určitě ne včelí vosk!
Na lak se musí použít speciální přípravky na lakovanou kůži. Už čekám jen doporučení Indulony :o)
na obyčejnou i lesklou ( pozor, lesklá není lakovaná ale leštěná! ) existuje celá řada pečujících přípravků. Zkuste si na Googlu vyhledat pečující krém se včelím voskem od čistých bot cz, případně pečující gel. to je nejjemnější varianta na každou kůži, kabelku, opasek, cokoliv..

Dahllie
2222 příspěvků 09.03.15 21:41

Máte nějaký tip, jak se starat o kabelky ze saffiano kůže? V butiku mi řekli, že čistit je mám pleťovým mlékem na citlivou pleť. Ale co nějaká další péče?

verulenka
3324 příspěvků 09.03.15 21:55

@Dahllie Mně bylo řečeno, že saffiano kůži mám otřít vlhkým (nikoli mokrým) jemným hadříkem, následně utřít do sucha a čas od času použít kondicionér (krém, mléko) na kůži.

vtr
8 příspěvků 10.03.15 11:44

Saffiano je lisovaná telecí kůže. lisovaná kvůli vzoru a ztenčení.
Pleťové mléko na citlivou pleť je určeno na citlivou pleť. živou. Pár let mrtvé tele potřebuje něco trochu jiného.
Buď výživný gel, nebo tekutou formu výživného krému. Volil bych černou nebo bezbarvou, tím se vyhnete změně barvy.
Vždy ovšem přípravek na kůži ( usně! ) ne na kůži lidskou :o)
tedy pokud z ní nemáte kabelku..
mokrý hadřík je první volba.
zkuste si vygoogle „tekutý výživný krém se včelím voskem“

Efka1984
105 příspěvků 10.03.15 22:29

Netušíte někdo, co dělat, když se Vám kabelka ze saffiano kůže poškrábe? Asi jsem nebyla dost opatrná a na kabelce jsou škrábance, které se jakoby lesknou, vzorek je vyhlazený.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit