Péče o kožené rukavice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mwich
115 příspěvků 26.11.11 17:26

Jak správně pečovat o kožené rukavice? Stejně jako o kožené boty (např. kozačky)? Není v té kůži rozdíl v tom, co po ní požadujeme (rukavice měkké pružné vs. bota hutná držící tvar)? Jakou proceduru dopřáváte svým rukavicím Vy? :)

Reakce:

zelitschko  26.11.11 17:30

Jednou za čas na rukavice impregnaci, občas použiju nějaké lehce mastnější mazání (vysloveně jim to prospívá, jen je vždycky pak pár dnů neberu) a zbytek si musejí poradit samy :)

iron board
72 příspěvků 26.11.11 17:31

To by mě taky zajímalo. A ještě dotaz k rukavicím, jestli se můžu připlést do debaty. Koukala jsem dneska na web českého výrobce rukavic, co tu kdysi kdosi házel, bohužel nemají nic z toho, co se mi líbí v mém čísle. Máte jiné tipy? Koukala jsem na http://www.kvalitnirukavice.cz/ Díky

oskarina
266 příspěvků 26.11.11 23:17

Před prvním použitím je nastříkám Collonilem (lze koupit v prodejnách z koženými doplňky).
V Praze jsem dobře nakoupila na rohu Široké ulice v Galexu - mají slevy, dávají 100 Kč poukázku na další nákup a mají velký výběr rukavic včetně teplých.

oskarina
266 příspěvků 27.11.11 10:25

No teď se Ada obula do výběru bot z Galexu, já ani nevím, že prodávají boty, v tomto prodávají především rukavice a ty se mi zdají dobré.

modra_kocka
903 příspěvků 27.11.11 21:41
iron board ha detto : To by mě taky zajímalo. A ještě dotaz k rukavicím, jestli se můžu připlést do debaty. Koukala jsem dneska na web českého výrobce rukavic, co tu kdysi kdosi házel, bohužel nemají nic z toho, co se mi líbí v mém čísle. Máte jiné tipy? Koukala jsem na http://www.kvalitnirukavice.cz/ Díky
Já mám rukavice z jehnětiny od www.rukavicepapez.cz a jsme s nimi moc spokojená. Ale web mají fakt hrozný, tak nevím, jestli se tam vyznáš nebo něco vybereš. Kupovala jsem je v Praze v Kotvě

rafej
16 příspěvků 07.12.11 20:17

Nevíte někdo, jestli mají někde dámské rukavice velikosti 9? Mě řekli, že dámské se dělají jen do 8,5. Velikost 9 měli jen pánské.

Gorilka
658 příspěvků 07.12.11 20:54
rafej ha detto : Nevíte někdo, jestli mají někde dámské rukavice velikosti 9? Mě řekli, že dámské se dělají jen do 8,5. Velikost 9 měli jen pánské. Čeští výrobci rukavic neznají velikost 9 u dámských rukavic (čest výjimkám - http://www.rukavicedobris.cz/), konfekce tedy končí u velikosti 8.5. Cokoliv nad je na zakázkovou výrobu.

Karoleenah
2322 příspěvků 07.12.11 21:19

Tak jsem dnes u nás u Vietnamců objevila kožené rukavice za 190,–. Můžete mi někdo, prosím, říct, co si o tom mám myslet? Nutno podotknout, že to jsou „lepší“ Vietnamci, kteří mají typického tržnicového zboží minimum. Rukavice jsou původem z Polska (já vim, no), ale jsou hrozně příjemné a měkoučké na omak a i pěkně ušité, visačka je celá v angličtině, včetně elaborátu o tom, jak pečovat o rukavice z jemné kůže… wtf?! Je to vůbec možné za takovou cenu vyrobit?

zelitschko  08.12.11 00:57

Karoleenah: mám už asi 3 roky kožené rukavice z Tesca - za 130. Potřebovala jsem na zimu rukavice a nezbývaly peníze, v pletených je mi zima. Mám vícere, ale konkrétně tyhle v životě neviděly impregnaci, jsou z takové té na vrchu chloupkovaté kůže (nemažu mastným), a vypadají pořád nově. Nevím, považuju je za šťastnou koupi nebo nějaká náhodička :)

andelska_mrcha
10 příspěvků 08.12.11 15:46

zelitschko: není to náhoda. Taky jsem si tyhle kožené rukavice v Tescu před třemi lety koupila a jsem nadmíru spokojená :) sice teď podražily, ale zato se dá vybrat z několika barevných variant. A to není poprvé, kdy mě Tesco příjemně překvapilo. Pečuji o ně vlhkým hadříkem, to je celé.

MarryM
2 příspěvky 09.07.12 12:20

Ahoj, zkus se podívat na stránky http://www.raj-kuze.cz. Najdete tam kompletní popis toho, jak se starat o kožené rukavice :-)

vtr
8 příspěvků 09.03.15 14:15

Na rukavice by měl být co nejjemější, nemastit a nelepit. Nejlepší tekutý, aby se dostal všude, i mezi prsty. Zkus si vyhledat krém na starší kůži. Lze ho použít na všechny kožené výrobky k regenereci a výživě. Nebarví ani nemastí.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit