Péče o nohy

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Morže
1091 příspěvků 10.07.13 19:51
Péče o nohy

Dámy částo se pohoršujete nad tím, v jakém stavu vídáte chodidla na ostatních lidech. Prozradíte, jak se o svá chodidla staráte vy? Co všechno používáte? Lakujete nehty, stříháte, vodní lázeň, krémování nebo co všechno? A jak často to vše provádíte?
Já hrozně trpím na ztvrdlé paty a když praskne, tak to bolí… musím si to upravovat asi každé dva týdny :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

MP Maggie
991 příspěvků 10.07.13 19:55

Každé dva týdny? Já si v létě téměř denně namočím nohy do vodní lázně s nějakou solí (většinou k pc), používám pemzu a promažu. Nalakované nehty v létě mám.

HertaDeOran
866 příspěvků 10.07.13 19:56

Mě nejvíc vyhovuje tenhle pilníček, pemza mi nejede…no a pak nějaký peeling, krém, na nehty mléčný ochranný lak a je to.

Rosalyn
925 příspěvků 10.07.13 19:58

To bude zase soutěž o největší prase. :-)
Moje péče o chodidla zahrnuje mytí, stříhání nehtů, obrušování ztvrdlé kůže, krémování, vše tak často, jak je třeba. :-)

Barbuchaa
211 příspěvků 10.07.13 19:59

Tak 2× do týdne lehce odrbu nohy během sprchování pemzou, zabere to asi půl minuty; krémem je mažu před spaním když si vzpomenu (ale mám hezky voňavý, tak si vzpomínám často :D) a celoročně lakuji - lak mi vydrží vždycky aspoň 10 dnů (na rozdíl od rukou, kde je už druhý den oloupaný). Na nohách si užívám výraznějších barev laků, protože mě to baví :)

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 10.07.13 20:04

Chodím 1× měsíčně na suchou pedikúru. Kromě toho tak 1× týdně máčím nohy v lavoru s nějakou příjemnou koupelovou solí, oškrábu paty výše uvedeným pilníkem, na nehty mám výživu od OPI. Nehty si lakuju na nohách v létě i v zimě. Používám Double duty od Sally Hansen a barevné laky všeho druhu… Vadily by mi moje neupravené nohy, cizí nesleduju.

Morže
1091 příspěvků 10.07.13 20:15

Ty jo jsem měla nevím proč za to, že by se paty neměli tak často drbat pemzou :D ale nějak si neumím představit, jak ve sprše bych je prodrbala… bych všude asi spadla :))) No dobrý jsem chytřejší, ale na mou obhajobu - moc o péči na nohy na internetu není…

real.blond
6688 příspěvků 10.07.13 20:46

@Morže proc by se nemely casto pemzovat? Jak teda jinak odstranovat ztvrdlou kuzi? My mame ve sprse zidlicku, tak pad nehrozi:-)

Dragon01
187 příspěvků 10.07.13 20:54

Milé dámy, chtěla jsem se zeptat, jaké konkrétní produkty používáte na otlačené nohy? Mám teď poměrně dost zničenou kůži (nikoli na chodidlech, ale tu jemnou na nohách) od bot. Chodím v botách naboso od jara do podzimu, nosím lodičky i otevřené boty, ale kůže trpí. Používám různé krémy (večer po sprše), spreje (ráno do bot), ale stále to není dobré.

Barbuchaa
211 příspěvků 10.07.13 21:00

@Morže Sprchuji se ve vaně :)

815
739 příspěvků 10.07.13 21:10

Na brouseni ztvrdle kuze puzivam stejny pilnicek jako @HertaDeOran, taky si moc nerozumim s pemzou, a zasadne skrabu na sucho, jde to daleko lip, nez kdyz mam nohy mokry, nebo rozmoceny na varhanky…

Skvelou zkusenost mam s levandulovym kremem Ozalin

tezko se shani, ale je lepsi (a i levnejsi) nez ten z yves rocher. U ostatnich kremu mi vadi ta mentolova vune…

VlastaT
49 příspěvků 10.07.13 21:25

V zimě mám paty jako dětskou prdelku. Nohy do lavoru „strkám“ jen občas.
V létě, kdy nenosím ponožky, nohy trpí více. V lavoru s teplou vodou a přídavkem sprchového gelu máčím 1× týdně. Pemzou „odrbu“ paty, udělám si pedikúru, promažu, popř. nalakuji nehty a mám klid. Samozřejností je každodenní sprchování a dosucha utřená chodidla i mezi prsty.

Morže
1091 příspěvků 10.07.13 21:39

@real.blond Já nějak nevím :) Nevím, mám pocit, že pemza vůbec nehobluje kůži tak, jak bych potřebovala. Půl hodiny s tím šmrdlám jak můžu, ale neodstraním to, co chci. Co jsem zkoušela, tak mi nejvíc vyhovovala seřezávač kůžičky, hoblík. nebo jak se to jmenuje to s tou žiletkou. Zatím se mi nestalo, že bych se pořezala… a pak pilník a tu pemzu no nevím.. asi jí strčím do koupelny a budu se jí snažit používat často :)
No a my máme v koupelně vanu, ale v paneláku a u téhle se bojím, že kdybych se na ní posadila, tak že jí převrhnu :D celkově tam není nijak jak si udělat pohodlí, než u toho stát :D nevymlouvám se to ne, ale nějak nevím, jak se u toho uvelebit :))

real.blond
6688 příspěvků 10.07.13 21:43

@Morže tak pak kyblik s vodou k televizi a sedet na gauci:-)

Oldyn
5030 příspěvků 10.07.13 21:44

Jednou týdně lavor + horká voda + Rochova sůl. Většinou u toho luštím křižovky a až mám na kůži varhánky, obrousím pemzou a udělám manikůru. Osuším a promažu kosmetickým přípravkem A25 (indulona). Když jsem u moře, chodím v horkém písku bosá, výsledek je stejný.

HertaDeOran
866 příspěvků 10.07.13 21:46

@Morže
Zkuste ten pilník, mají ho v každé drogerii za pár kaček. Jak psala 815 - používá se na sucho, takže pohodlně kdekoli - ideálně venku, a efekt je okamžitý. Kůže je pak naprosto hladká a měkká i bez použití krému. Podle mě je to i trošku šetrnější než ta pemza nebo různé rašple, kterými se můžete o i poranit.

Přidávám ještě tenhle odkaz na článek na téma Pilník vs Pemza
 http://www.zrcadla.cz/…blazek-glass

Morže
1091 příspěvků 10.07.13 21:59

@real.blond Jako každej den sedět s lavorem u notebooku? :) (doma nemám ani televizi, ani gauč)

real.blond
6688 příspěvků 10.07.13 22:08

@Morže dle potreby:-) myslim, ze kazdy den neni nutne:-)

Alizon
1233 příspěvků 11.07.13 11:11

Ruzne pemzy a podobne u me nemaji vubec zadny efekt, takze jsem zacala pouzivat takovy ten „serezavac kuzicky s ziletkou“ - nedavno jsem to objevila a jsem z neho nadsena.
Jednou za cas si zajdu na zdravotni pedikuru (cca 1 krat mesicne).
Dale mam nakoupenu sul a krem na nohy s planem si delat pravidelne koupel nohou a domaci pedikuru, ovsem v praxi to vypada tak ze se k tomu dostanu jednou za uhersky rok a bezne si jen obcas namazu nohy kremem po sprse + jednou tydne provedu to zakladni (ostrihat a zapilovat nehty a odstarnit tu nejhorsi ztvrdlou kuzi). V lete si potom lakuju nehty.

Alizon
1233 příspěvků 11.07.13 11:13

@HertaDeOran @Morže
Setnejsi nez pemza? Ja mam asi nejake betonove nohy, na me pemza nema skoro vubec zadny ucinek:) Mam prave ten ziletkovy serezavac, ovsem musi se s tim opatrne.

HertaDeOran
866 příspěvků 11.07.13 11:23

@Alizon
Právěže pemza se používá na rozmočenou kůži, takže když to přeženete, můžete se prodrbat až na maso :( asi jako tím Vaším seřezávačem.
Ten bílý pilník je dost jemný - asi jako drsnější pilník na nehty, takže když upiluju paty, přejedu s ním celá chodidla, i polštářky prstů, klouby palce a malíčku, případně i kůžičku u nehtů a prostor mezi prsty - zkrátka komlpet - s pemzou už by to bolelo, to si nedovedu představit…

DruI
348 příspěvků 11.07.13 11:32

@Morže Mně na suché a praskající paty pomohla Neutrogena na rozpraskané paty

Jako6
307 příspěvků 1 inzerát 11.07.13 11:33

Já jsem si zašla před létem na pedikúru, abych měla hezké nožky -a paní pedikérka mi polámala nehty na palcích takovým způsobem, že mi to neodroste ani za sto let…

HertaDeOran
866 příspěvků 11.07.13 11:34

@Jako6
Polámala nehty na nohou, bože jak jako?!

Jako6
307 příspěvků 1 inzerát 11.07.13 11:38

@HertaDeOran Vůbec tomu nerozumím, jak se jí to podařilo- stříhala mi to kleštičkami, zjistila jsem to až doma, jak jsem si chtěla nalakovat nehty… No, to mám pro příště - když bude mít moje pedikérka volno, tak nepůjdu nikam jinam, ale raději si těch pár dnů počkám

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit