"Pekelné" válenky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NicoleK
107 příspěvků 25.02.13 19:45
?Pekelné? válenky

Vím, že zima už je u konce a tohle není moc aktuální téma, ale i přesto sem tuhle diskusi vložím(i když v Austrálii, odkud válenky pocházejí se nosí i přes léto). Všimla jsem si, že se dívky dělí na ty co zásadně tento typ obuvi zamítají a řadí jej do kategorie módního pekla, a na ty co válenky vlastní jsou s nimi spokojení. Já se řadím do té druhé skupiny. Několik zimních sezón jsem nemohla najít ty „pravé“ zimní boty. Letos jsem se rozhodla, že si pořídím válenky. Jenže na boty za 4-5 tisíc jakožto studentka nemám finance a „válenky“ za 500, který se sešmajdaj prvním nošením sem zamítla. Nakonec jsem objevila svoje UGG za 100kč v sekáči a jsem s nima nadmíru spokojená - teplá, pohodlná, nepromokavá obuv. A co na válenky říkáte vy?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Dahllie
2222 příspěvků 25.02.13 19:58

Pro mě jsou peklem. Hlavně proto, že v UK je nosí každá druhá s leginama a celý rok. A pokud možno ještě řádně špinavý a sešmajdaný. Ještě jsem neviděla jedinou ženu, které by slušely.

CandyKendall
1164 příspěvků 25.02.13 19:59

Já myslím, že pravé kožené UGG musí být na zimu vrchol pohodlí a možná i praktičnosti (mně osobně se některé i celkem líbí). Problém je ale v tom, že u nás se masově rozšířily takové ty laciné kopie za cca 200 korun, které jsou za chvíli sešmajdané a celé takové pokrčené a vypadá to naprosto příšerně.

KlaudieS
1640 příspěvků 25.02.13 20:07

Mně se nelíbí, to nejsou boty, ale vycpávky do bot. Ale chápu důvody, pro které je lidi nosí.

mikita.miki
1931 příspěvků 25.02.13 20:10

Mám něco jako válenky, byla to sňatek z rozumu. oproti klasickým válenkám, které jsem viděla, se ty moje nekrčí, nemačkají, nejsou tolik hadrovité a nesešmajdávají se. je to spíš taková válenkovitá kozačka. strašně, ale strašně mě štvou, ale seběhlo se u mě několik faktorů, které prostě nešlo překonat
A)velikost nohy 42 ve spojení s vysokým nártem a širším lýtkem
B) potřeba boty,,do terénu,, na vycházky se synem, prostě aby v tom bylo hodně teplo a bylo to pohodlné
C) v době kdy jsem je kupovala, jsem už věděla, že čekám dvojčata a po předchozím těhotenství jsem tušila, že otoky nohou mohou přijít vzhledem k diagnóze strašně rychle, ač se v normálním provozu s nimi nepotýkám

už se strašně těším, až je odložím, ale už teď skučím jak meluzína, protože vím, že mě čeká koupě jarních bot a nic se mi nelíbí :-( moje oxfordky na podpatku zvládnu ve svém stavu tak hodinu a už vůbec ne a v terénu se synem, to bude tak na nákup do města či k doktorovi.

NicoleK
107 příspěvků 25.02.13 20:10

Moje sestra také válenky zamítala, když jsem si je pořídila a ona je zkusila, tak přiznala, že by pravý ovčí kožešině (uvnitř) a pravé ovčí kůži (na vnější straně) asi taky dokázala podlehnout - prostě pohodlí nadevše :)

Ceresa
465 příspěvků 25.02.13 20:23

Mam ugg z Australie, nedam na ne dopustit. Je opravdu rozdil mezi umelotinama za 500 a investici do kvalitnich valenek.

Karakas
341 příspěvků 25.02.13 20:26

Mam dotaz. Klouzou nebo neklouzou original UGG pri tomhle pocasi? Kdyz je napadano snehu.

To je totiz co me zatim odrazuje od nakupu. Kdyz jsem koukala na podrazku, byla vroubkovana, a bohuzel mam v zive pameti jak se mi s takovou podrazkou na snehu rozjely nohy a ja se malem prizabila.

Jiná Realita
13791 příspěvků 25.02.13 20:27

Můj názor na ně je takový, že jejich název pochází se slova „oválený“, protože přesně tak všechny, které jsem kdy viděla na české ulici vypadaly. včetně jejich majitelek.
vygajdané legíny s laclem na pozadí, neučesané vlasy, a křivý postoj v uválených vyšmajdaných válenkách.

taky si myslím, že jejich rozšířenost pramení z toho, že výrobci bot nám bohužel místo bot do zimy, do české studené zimy, prodávají módní botěnky s papírovou podrážkou bez vyteplení na jehle(skutečně zimní vypadají asi jako pro 100letou babičku) a když si někdo poprvé v životě obuje teplou válenku, je z toho tak na větvi, až jsou české ulice plné té hrůzy.

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.02.13 20:34

Válenky pokud vím pocházejí z Ruska, jak boty tak název. Ugg´s je australská firma, ale tyhle boty nevynalezla.
A nelíbí se mi vůbec, ovšem teplo v nich asi bude. Když jsem teď na horách chodila ve sněhulích, vůbec se mi zpět do kozaček nechtělo :-)

Karakas
341 příspěvků 25.02.13 20:35

Dovolim si nesouhlasit. Valenky slovou jsou puvodem z rustiny. Byly to jejich tradicni boty, a v podstate je nosila chudina cely rok, pokud tedy nebylo extremni teplo a nemenili je za drevaky. Jsou z ovci plste, tuhe, a rozhodne je nesezvejkate jako UGG sy. Pri mokru se na ne nazuly gumove galose a slo se.

NicoleK
107 příspěvků 25.02.13 20:38

Válenky mám spojené spíše jen s UGG, které z Austr. pocházejí ( a tak jsem to i myslela v tom úvodním příspěvku), tak se omlouvám za dezinformaci. Jinak já UGG válenky zešmajdaný ještě neviděla

Guinea Pig
1190 příspěvků 25.02.13 20:43

Můj kamarád má ten originál a vypadají pořád jako nové. Moc mu sluší, jsou hodně teplé a dokonce je nosí bosý, protože ta ovečka uvnitř zahřívá prý ideálně naboso. Já bych u originálu nebyla proti. V ulicích je moc nepotkávám, mnohem hůř snáším kozačky ke kolenám téměř u všech okolo, plus do těchto kozaček narvané džíny, ať už vhodné skinny (každá první) anebo normální široké rifle, které tvoří varhánky nad kozačkou (každá druhá).

Yla
81 příspěvků 25.02.13 20:45

Když vidím válenky, tak si vždycky vzpomenu na Jeden den Ivana Děnisoviče (ať na knihu nebo i na film). Prostě boty na Sibiř, pro zajatce v táborech kteří pracovali v minus 30-ti stupních. Do města podle mě vážně nepatří, nelíbí se mi.

Karakas
341 příspěvků 25.02.13 20:59

@Borůvka19 prosim Vas, a muzete se ho zeptat ci klouzou/neklouzou kdyz napada snih? Ja bych do nich prave sla, jenze kdybych se v nich mela natahnout kdyz je snih…
Ja mam na doma prave od UGg pantofle. V zime hrejou, v lete je v nich prijemne.

Guinea Pig
1190 příspěvků 25.02.13 21:07

@Karakas Zeptám se vám. a musím říct, že mu neuvěřitelně seknou, ale on chodí vážně hezky oblékaný, na ulici si ho každý všimne. Věřím, že válenky na průměrné slečně s nenápadným outfitem můžou vypadat blbě. Asi je to obutí jen pro někoho. Taky je hodně vysoký a štíhlý, opět- velmi malá silná dívka se silnými stehny- myslím že ne. Takže bych to posuzovala i takhle.

uživatel  25.02.13 21:14

Válenky se mi vzhledově nelíbí, tvarem mi totiž připomínají žehličku. Na bosou nohu bych je nosit nechtěla, vadil by mi pocit, že se do nich potím. Do uzavřených bot jsem zvyklá nosit ponožku a hodně využívám různé vložky, aby bota co nejdéle vydržela „čerstvá“. Na zimu bych je nevyužila, protože v ČR není taková zima, aby mi byla zima v kožené zimní obuvi a musela jsem sáhnout po válenkách. Na jiných mě neirituje, každý ať se obouvá dle svého.

Woey
135 příspěvků 25.02.13 22:46

Tak já odpovím na to klouzání - trochu opravdu kloužou :) Oni sice vzorek mají, ale nijak výrazný. Podle mě to nejsou úplně boty do sněhu - sůl na nich dělá mapy a jakmile vám namoknou, tak nevypadají zrovna dobře. Já si je oblíbila v roce 2004, když jsem byla v LA - byl to tam zrovna obrovský hit, nosily to skoro všechny holky - většinou ve stylu džínová mini, mikina A&F a Uggs :) Taková trochu uniforma, ale musím říct, že jim to slušelo - u nás se k tomu bohužel holky většinou neumí obléknout, chce to prostě určitý styl…(a nesešmajdanou podrážku samozřejmě, což se ale u pravých nestane).

Edit: překlepy

PreppyGirl
27 příspěvků 25.02.13 22:56

Pripojim se k @Woey, opravdu trochu klouzou, ale rozhodne ne vic nez jine boty. A navic jsou nesmirne teple, i ja je nosim na bosou nohu, protoze tak udrzi teplo nejlepe. Mam je jiz tretim rokem a drzi tvar, barvu a ani nejsou sesmajdane.

bestia
2296 příspěvků 25.02.13 23:59

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 14:56

711990
3200 příspěvků 26.02.13 10:28

Letos jsem koupila EMU, byl to super kauf, staly necele tri tisice. Mam ty nizke a nedam na ne dopustit. Prava ovci kuze zvenci je prirozene impregnovana, vubec nepromokne a nedelaji se na ni fleky. Opatek se nesesmajdava, maji tvarovanou stelku. Vlna zevnitr je neuveritelne tepla a prijemna, i naboso. A boty nesmrdi a noha se v nich nepoti.
Neni to vrchol elegance, ale nemam jen jedny boty, takze jsem rada, ze jsou v mem satniku. Pri ranni ceste 45 min v autobusu jsou uzasna zachrana.

Nicmene moje maminka tvrdi, ze se k nim hodi jen teplaky a mastne vlasy:-):-):-)

PavlinkaK
96 příspěvků 26.02.13 10:32

Já mám „válenky“ od Crocs, z loňské kolekce a vzhledem k tomu, že jsou v podstatě gumové, přetažené semišem, jsou dokonalé do aktuálního počasí. Kloužou jen trochu a není v nich nijak velké teplo.

Guinea Pig
1190 příspěvků 26.02.13 21:42

@Karakas Tak jsem se vám zeptala: kloužou :-) jinak někdo zmiňoval, že se mu potí noha, že by do toho bosky nešel. v tom je právě to kouzlo, že on to nasí bosý a noha se mu nepotí a naopak se mu to pěkně termoreguluje. Asi záleží na kvalitě té boty..

Maravelo  26.02.13 21:45

Další z témat: „Mám něco o čem si většina myslí že je to hnusné ale já jsem s tím spokojená, co si o tom myslíte“ :D

Myslíme si tak jako většina, že to je hnusné :D

Maravelo  26.02.13 21:46

@PavlinkaK Crocs a válenky dohromady? Panejo :D Tomu řikam „obscene extreme“! :D

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit