Pekelné Vánoce

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

shirla
878 příspěvků 09.11.12 22:07
Pekelné vánoce

Ahoj.
Vánoce se blíží mílovými kroky a tak mě napadlo založit diskuzi na téma Vánoce-vánoční výzdoba. Nevím jak kdo bydlí a co je zvykem v každé rodině. Já osobně pocházím z malé vesnice. Rodiče bydlí v řadovém domku, mamka vždy vyzdobí vkusně, JEDNOBAREVNĚ-vždy to navodí vánoční náladu, hezky se na to kouká… ale jsou tu i sousedi, kteří si domeček vyzdobí dost „hrozně“. Nechápu, jak se taková divočina může někomu líbit. Barevné, blikající řetězy čouhající snad ze všech oken, obrovské umělotiny v oknech, SantaClausové, kteří lezou snad z/do každého okna, sobové a podobné americké nesmysly. Je to pro mě vždycky pekelné.
Ještě větší divočina je to ovšem ve městech. Ach ty svítící paneláky. To je prostě až strašidelné. Když se na ten panelák podíváte jako celek, musíte se zhrozit, jinak to prostě ani nejde.
Když to vidím zvenku, jaké to je asi vevnitř? Jak může vypadat stromeček u lidí s takovým vkusem? Mamka zdobí stromeček převážně bílými-háčkovanými zvonky, hvězdičkami, slaměnými ozdobami, červenými mašličkami a řetězem např. z citronové, pomerančové kúry. Takový staročeský stromeček. Vždy živý.
Jelikož já budu s přítelem a dcerou (3.měs) slavit Vánoce poprvé společně, ještě nemám nic, zatím se jen tak porozhlížím v obchodech, chci aby stromeček ladil s interiérem, takže i přestože se mi takový, viz níže, stromeček líbí, pravděpodobně by se mi v obývacím pokoji dost vyjímal, protože barvy a celkově interiér je laděn spíš moderně, představuji si barvy jako stříbrnou, fialovou až vínovou.

Jaký názor máte na výzdobu oken, balkónů? Zdobíte také a jak?
A co váš vánoční stromeček? Co preferujete a co se vám líbí?

Příspěvek upraven 31.05.13 v 16:36

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reakce:

mujercita  09.11.12 22:27
@shirla píše:
Když to vidím zvenku, jaké to je asi vevnitř? Jak může vypadat stromeček u lidí s takovým vkusem?

To je teda hodně ošklivá poznámka. To je snad jejich věc, jak slaví rodinný svátek ve vlastní rodině. Copak ani tohle není možné nechat na pokoji?
Svítící sídliště se mi líbí.

Karlota
8 příspěvků 09.11.12 22:31

To mi připomnělo, že když jsme byli s bráchou malí, tak jsme hrozně chtěli mít „svítící okno“ (takové ty různě barevné žárovečky) v pokoji. Plnilo to však čistě praktickou funkci. Venku jsme bobovali na kopci a když se zaply svíčky, bylo to znamení, že máme jít domů.

Chari
541 příspěvků 09.11.12 22:31

Stromeček máme živý, ozdoby skleněné, většinou památeční. Každý má „svoje“ oblíbené které si věší sám (děláme to všichni od chvíle kdy jsem byli schopni uchopit a zavěsit ozdobu:)). Odehrává se to bez nějaké zásadní organizace. A je to vlastně rituál a má to atmosféru.
Vánoce s partnerem (máme dohodu, že dokud nebudeme mít vlastní děti, budeme jezdit do rodného hnízda) slavíme předem jen s adventním věncem - jedle, stuha a čtyři svíčky a malou aurakárií v květináči. Ubrus bez vánočních motivů, slavnostní sklo, příbory a nádobí.
Svátky si chci hlavně užít, ne během nich dekorovat byt a přemýšlet o tom, jestli mašle na stromku nevisí nakřivo a ladí s ubrusem. :)

Curlygirl
1901 příspěvků 09.11.12 22:33

Ja se predevsim zhrozim, kdyz vidim spojeni „bílími-háčkovanými zvonky“

:-D
@shirla píše:
Když se na ten panelák podíváte jako celek, musíte se zhrozit, jinak to prostě ani nejde.
Když to vidím zvenku, jaké to je asi vevnitř? Jak může vypadat stromeček u lidí s takovým vkusem? Mamka zdobí stromeček převážně bílími-háčkovanými zvonky, hvězdičkami, slaměnými ozdobami, červenými mašličkami a řetězem např. z citronové, pomerančové kúry.

system_error
815 příspěvků 09.11.12 22:36

Já miluju barevný světýlka ve všech podobách (skoro ve všech), umělohmotné Santy a jiné potvory nemusím. Na stromečku mám různobarevné skleněné ozdoby jednak proto, že se mi to líbí, druhak proto, že nejsem schopná se rozhodnout jen pro některé barvy a třeťak proto, že aspoň můžu průběžně kupovat další ozdoby když objevím nějakou nádhernou, aniž by mě to zkazilo výsledný dojem.
Přírodní zdobení moc nemusím, mám ráda výrazné barvy a kontrasty, což slámová ozdoba neudělá, kromě toho skleněné už považuju taky za klasiku :-)
Celkově doma moc výzdoby nemám, hlavně stromeček, světýlka v okně a řetěz na lustru. Jo a prskavky, bez prskavek (tvrdí nejen Slávek) na Štědrý den nelze být :-)

Jetthro
1129 příspěvků 09.11.12 22:37

Ceske Vanoce se u nas neslavi, takze takovata vecere s kaprem, salatem a tak je pro me neznama vec. Celkove u nas doma nejak velky halo kolem svatku nebyva - mame stromecek, ale to je tak vsechno. Na pravoslavny Vanoce akorat vsichni (= ja a rodice) spolecne povecerime, protoze jinak se to u nas stava zridka, ale nemusi to byt ani nutne doma. V Rusku se slavi spis Novy rok, darky se rozdavaji 31. prosince a vsechny slavnosti se konaji kolem toho.

No a jinak stromecek zdobime sklenenymi ozdobami, jednak mame klasicky kulaty ale pak jeste takovy jakoze stary figurky, neco takoveho muj oblibenec je tucnak :)

Příspěvek upraven 09.11.12 v 22:40

pehot
685 příspěvků 09.11.12 22:39

Tak já vyloženě nemám ráda slaměné ozdoby, háčkované cokoliv, jablíčka na stromku…prostě tak po staru. Když to tak má někdo jiný, samozřejmě mu to nehaním, každému se líbí něco jiného.
My míváme stromek vždy živý (teda řezaný), ale máme světýlka, peříčka a podobné ptákoviny…ale já to tak mám ráda

shirla
878 příspěvků 09.11.12 22:40

@mujercita
http://www.modnipeklo.cz/…jte-v-pekle/

Podívejte se, třeba pochopíte. Nemluvila jsem o tom, jak kdo slaví, ale jak kdo zdobí!

Curlygirl
1901 příspěvků 09.11.12 22:41

Souhlasim, vanocni svitici sidliste je nejunosnejsi forma sidliste :-)

@mujercita píše:
To je teda hodně ošklivá poznámka. To je snad jejich věc, jak slaví rodinný svátek ve vlastní rodině. Copak ani tohle není možné nechat na pokoji?
Svítící sídliště se mi líbí.

jumbee  09.11.12 22:46

Mně zase takové ty „přírodně“ laděné stromky připadají strašné nudné a „mrtvé“ :D :). Světýlka v oknech paneláků miluji.

shirla
878 příspěvků 09.11.12 22:46

@pehot
Něco takového se mi také líbí, asi bez peříček.

@Curlygirl
Je mi jasné, že cokoliv, co je háčkované, je zde na MP dost out. Moje dcera má háčkované čepičky a jsou krásné! Je to prostě styl ozdoby vánočního stromečku a myslím si, že když to není přehnané, je to pěkné, samozřejmě se mi líbí i jiné zdobení stromečku, jen nemám moc ráda takové ty řetězy.

Curlygirl
1901 příspěvků 09.11.12 22:48

@shirla ja nemam nic proti hackovani!!! sama mam cosi hackovaneho po babicce a strezim to jako oko v hlave!
Ja se vydesila a pobavila tou silenou hrubkou, ktera se vam tam vloudila ;-), tak jsem ji hned vyuzila k parafrazi ;-)

mujercita  09.11.12 22:52
@shirla píše:
@mujercita
http://www.modnipeklo.cz/…jte-v-pekle/
Podívejte se, třeba pochopíte. Nemluvila jsem o tom, jak kdo slaví, ale jak kdo zdobí!

Nechápu. Co je vám vlastně po tom?
Vy s láskou vyprávíte o tom, jak hezky zdobí stromeček vaše maminka, což je pochopitelné, ale proč nemůžete mít pochopení i pro jiné rodiny, kde si třeba milovanou maminku odmalička spojují s těmi pestrobarevnými žárovičkami?
(mám pocit, že TAKHLE jsem se tady ještě kvůli ničemu nenaštvala, a to už něco znamená)

Eila
166 příspěvků 09.11.12 22:52

Hlavně nerozbitně a neoddělitelně od podkladu - máme kočičku:-)

shirla
878 příspěvků 09.11.12 22:52

@Curlygirl :-D tak to jsem se také zděsila a sypu si popel na hlavu. Nemám ráda pravopisné chyby…au:-D Ale už jsem unavená, to mě možná omlouvá.

Fialové kafe  09.11.12 22:53

Vánoce mám ráda takové jaké znám z dětství. Stromeček nejlépe živý který má baňky všech barev a velikostí, je sice přeplácaný ale vánoce to právě dovolují, takový stromeček je přátelský protože není dokonalý. Nemusím kýčovité a plastové ozdoby, jako Santu Clause, andělíčky, šílené blikající světýlka..

shirla
878 příspěvků 09.11.12 22:56

@mujercita
Tak to mě mrzí, nechtěla jsem nikomu působit nepříjemný večer.
Tak prosím vezměte zpět ty pestrobarevné světélka, ty můžou být i pěkné, ale když na mě čouhají z každého okna a v každém okně svítí jinak, nelíbí se mi to.
Všeho moc škodí.
Ano, každý má určitě své krásné vzpomínky na Vánoce, ale jsou to české vánoce, nebo snad Vám nosí dárky Santa Claus v saních se soby? Na nic jiného jsem nenarážela. Je to o vkusu, stejně tak jako když se tu ostatní naváží do oblečení. A pokud jste si nevšimla, mluvila jsem o rodiných domech, tzn. stále nechápu, proč z každého okna čouhá blikající barevný řetěz, v dětském pokoji bych to ještě pochopila, ale snad není dětský pokoj ve všech místnostech?
To že nejsem zvyklá na sídliště a nelíbí se mi to, jak je to ho moc, to je asi subjektivní a chápu, že to pro někoho může být únosnější forma:-D

Příspěvek upraven 09.11.12 v 23:00

Kemia
420 příspěvků 09.11.12 22:58

Vždycky jsem měla stromek sladěný do nějaké barvy. Letos jsem si ušila ozdoby z filcu a přidám perníčky.

shirla
878 příspěvků 09.11.12 23:02

@Kemia
To je dobrý nápad, můžu se zeptat, kde se dají ozdoby koupit?

mujercita  09.11.12 23:05

@shirla Žádný Santa Claus. Ale i kdybych měla doma celé sobí stádo, je to moje věc.
Není to totéž jako navážet se do oblečení, je to ještě horší. Protože co si dělají cizí lidé doma za zavřenými dveřmi, protože je to těší, to je jen a pouze jejich věc. Představa, že bych si měla zorganizovat vánoční výzdobu doma tak, aby mě nepomluvila nějaká cizí osoba jdoucí po ulici, mi připadá otřesnější než zrušit je úplně.

Curlygirl
1901 příspěvků 09.11.12 23:06

Naprosto chapu, omlouva, nebojte, taky se kolikrat stydim za to, co nekde vyplodim.. o to vic, ze je to ma prace, pouzivat spisovny jazyk ;-)

edit: pro hnidopichy dodavam, ze se v te praci nejedna o cestinu!

@shirla píše:
@Curlygirl :-D tak to jsem se také zděsila a sypu si popel na hlavu. Nemám ráda pravopisné chyby…au:-D Ale už jsem unavená, to mě možná omlouvá.

Příspěvek upraven 09.11.12 v 23:16

catherinne
12482 příspěvků 09.11.12 23:07

Někdy do tradičních barev…

Kemia
420 příspěvků 09.11.12 23:07

@shirla Ty jsem ušila sobě, žádný obchod nemám.

catherinne
12482 příspěvků 09.11.12 23:10

Loni jsem je chtěla smetanovo-zlato-hnědé a bylo to moc pěkné, jen ten stromeček vypadá prázdný, ale nebyl, udělalo to, to přesvícení…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit