Pekelné výprodeje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LucijéKa
16 příspěvků 05.08.13 11:18
Pekelné výprodeje

Zdravím, už kolikrát se mi stalo (pozoruju to na sobě hlavně teď, při letních výprodejích), že když procházím všemi těmi obchody tak si říkám něco jako „Bože, tady to fakt žhne, to je peklo, to snad nikdo soudný nemůže nosit“ :D A nebo se mi něco podobného stává na ulici, kde vidím různé „módní kreace“ ve kterých bych nevyšla ani v pořádně podnapilém stavu.

Taky vám přijde, že věci, co se dostanou do výprodejů, snad ani ve většině případů nebyly v obchodě dostupné a svezlo se to sem kdo ví odkud?

Které obchody jsou podle vás v tomto nejhorší? Za mě vede jasně F&F (i když tam nemají nic ani v době, kdy nějaké velké výprodeje nejsou) a pak ještě New Yorker, Terranova…

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Sekhmet
1918 příspěvků 05.08.13 11:21

Já si na F&F absolutně nemůžu stěžovat - basic kousky tam jsou více méně v pohodě, pokud neočekáváte, že to vydrží věky. Módní výstřelky neregistruji a nenosím.
Ale u výprodejů obecně s vámi souhlasím. Pokaždé někde něco objevím a říkám si, že si počkám, až to bude ve slevě - ještě nikdy se mi nestalo, že bych to ve výprodejích objevila. Zato se do krámů nahrnou hromady nenositelných hadrů, které naopak mimo výprodej v obchodech vůbec nebyly…

arpa
1236 příspěvků 05.08.13 11:43

Výše popsaného fenoménu jsem si všimla už před pár roky (tuším 2010?). V paměti mi utkvěl obchod Rip Curl v Olympii (Brno), kde bylo vyloženě vidět, že se s příchodem slevové sezóny navozila kvanta oblečení obskurních vzorů i velikostí (nic mezi XS a XXL) bůhví odkud, nic nositelného v tom obchodě snad ani nezůstalo, vše použitelné zmizelo bůhvíkam. Ale abych nekritizovala jen Rip Curl, v ne tak moc do očí bijící formě jsme si toho ten rok v Olympii všimli ve více řetězcích. Přetrvávající dojem bych nazvala asi jako dotčení a nakrknutí, že si někdo o nás myslí, že bychom brali všemi deseti šmejdy, které nejsou schopni prodat v Německu (dosaďte si libovolně jakoukoli zemi - zakládajícího člena EU).

Od té doby mám pocit, že dochází k postupnému zlepšení. Zřejmě jsme totiž nebyli jediní, kdo si toho všiml a kdo se začal tuhle nebo onde ozývat. Anebo obchodníci zjistili, že některé věci neprodají ani tady :-).

Přemýšlela jsem, zda by se za tím nedala najít nějaká ta „nekalá obchodní praktika“, zralá na nabonzování ČOI, ale obávám se, že ten zákon o ochraně spotřebitele zase tak gumový není. On ostatně žádný prodejce není povinen mít sezónní slevu (to je spíš něco jako zvyklost, dnes už se navíc ani tolik nerespektuje doba, ve které slevy dřív začínaly…), tím méně je definováno, co v té slevě může být a zda tu musí být nějaká souvislost mezi tím, co se před slevami v daném obchodě prodávalo (když opomenu zboží vyloženě vadné, prošlé, atp., u něhož platí speciální pravidla).

catherinne
12489 příspěvků 05.08.13 11:53

U mě je klasika, že jdu mrknout na slevy a hup, lup, zalíbí se mi něco z nové kolekce. Naposledy kalhoty v Zaře. A tam teda kousky ve slevách poznávám, ale všimla jsem si toho třeba v Promodu. Normálně tam moc nenakupuju, většinou jsou mi i jedničky velikosti volné, ale jdu se tam mrknout na šperky ve slevách a na štendrech visí neuvěřitelné hadry. Materiál je průhledný jako politici a střihy tak na báby, co chtějí vypadat, že mají stopadesát kilo…

666mahu
1490 příspěvků 05.08.13 12:34

@LucijéKa, ve slevach nakoupim spis nahodou, systematicky po nich nejdu, obcas vezmu horsi kvalitu materialu na milost /spis kdyz to neni draha vec a hodne se mi libi/, ale extra hadr si nekoupim ani ve slevach.

Nevidim problem - pokud by vsichni tlacili nekupovanim hadru na obchodniky a vyrobce, kvalita by se zlepsila, ovsem za vyssi cenu. ;-) Trend je opacny, vetsina naroda bere jakykoli sunt, hlavne aby to bylo levne, proto spousta nasich vyrobcu a prodejcu zkrachovala /a nejen odevnich/.
Mezi levnymi retezci nevidim velky rozdil, ve vetsine se da obcas neco slusnejsiho najit, kvalita vychazi skoro nastejno.
Z Nemecka k nam zbytky mozna vozi, ale ne horsi kvalitu, prodavaji tam zhruba totez /maji jen sirsi sortiment, cast specialnich a drazsich veci se k nam nedovazi vubec/.

Dahllie
2222 příspěvků 05.08.13 14:10

Ve skladech se toho najde… Takové tesilky za 80kč, o ty se u nás v Tescu ženský před lety skoro porvaly. A letos z jara se objevily takové ty béžové manžestrové pseudo-bundo-kabáty s kožešinkou. Dřív to mívali v každé tržnici. A v březnu jsem na to koukala v Tescu na Národní v Praze. Za Baťovskou cenu 99,–

bestia
2296 příspěvků 05.08.13 14:34

Posledne som vliezla do teranovy - to som nemala robit :D
pripadala som si jak alenka v risi divov, bezne tam nechodim vobec, len mam odtial uz par rokov nejake basic tielka na doma, tak ze snad dokupim…
hrozne sunty, hrozneeee. cislovanie od buka do buka, materialy strasne, sitie mizerne…ja viem, ze je to obchod pre pubertacky, ale za tie handry je aj tych vypredajovych 3-5e velmi vela.

Konvalinka
244 příspěvků 05.08.13 15:01

To není žádný objev, že hezké věci se prodají ještě před výprodeji. Bydlím mimo „civilizaci“, tak se do řetězců dostanu maximálně jednou za dva měsíce, tudíž takový přehled o sortimentu nemám. Ani bych se nedivila, kdyby se slušnější věci schovaly na další sezonu a do obchodů se navezly hadry, které se předloni neprodaly na západě.
Já si při výprodejích připadám jako v sekáči. Musím se prohrabat hromadou šuntů, abych najednou našla něco úžasného…a zjistila, že to není v mojí velikosti. Mám 36, někdy 34 a ta je vždycky první pryč, aspoň u věcí, které se mi líbí. Zrovna zmiňované F&F patří k několika málo obchodům, kde se dají ve výprodeji sehnat skoro stejně dobré věci jako jako v sezóně, za velmi nízké ceny.

LucijéKa
16 příspěvků 05.08.13 15:17

Oprava, nemyslela jsem jen F&F, teď jsem si tak nějak uvědomila. Myslela jsem ty značky oblečení zastoupené v Tescu. F&F opravdu patří mezi ty svetlejší výjimky. Co si vzpomínám, mám odtud hned několik basic triček, pyžamo…

Ollivander
19 příspěvků 05.08.13 18:16

Ve výprodejích je podle mě potřeba mít hlavně trochu štěstí. Včera se mi podařilo udělat super nákup ve výprodeji v Lindexu (šaty z 999,– na 249; svetr z 699,– na 299,– a halenka z 699,– na 199,–) Všechno to byly věci, které se mi líbily už když byly z nové kolekce, ale nebyla jsem ochotná za ně dát tolik peněz.
Obecně tady v nových kolekcích nikdy nenakupuji, protože vím, za kolik bych obdobnou věc, ne zřídka v lepší kvalitě, sehnala v USA.
Souhlasím s tím, že do výprodejů nakonec většinou zbydou věci, které prostě nikdo nechce. Na jednu stranu je to logické, na druhou stranu je smutné, že jde často o odpad ze západního trhu…

LucijéKa
16 příspěvků 05.08.13 18:35

A tak určitě se najdou občas poklady. Moje osobní zkušenost je ta, že pokud se mi něco líbí, tak nemá cenu čekat na to, až se ta daná věc zlevní, protože bych se taky nemusela dočkat (buď by byly obří velikosti- sama mám 34, někdy 36 a nebo by nebylo už vůbec nic). Za toto léto co běží výprodeje mám dost úlovků z Intimissimi (asi 4 kousky) z jejich akce 50% na vše. Pak Tričko z New Yorkeru, ale to bych zařadila mezi basic tričko, nic prudce módního. Co se téče už nové kolekce tak jsem se zase neudržela, sáhla po své oblíbené XS a mám šaty z Orsay (nutno říct, že čekat by fakt nemelo cenu, mám je na svatbu na převlečení na večer). Tričko z HM, kde mě kvalita docela zklamala po pár nošeních. Je to slaboučký jemný materiál vhodný na léto, žel bohu začíná žmolkovatět… nechápu to. Další úlovek je z Takka tričko s 3/4 rukávy. Sandálky z Mixeru… Nějak si nevzpomínám co všechno, protože to je každý týden něco.

Bohužel nemám možnost nákupů jinde než v Pardubicích (nebo opravdu výjimečně v Praze). Nákupy v zahraničí jsou bohužel nedostupné. Ani ne tak finančně jako spíš nemožnosti se někam dostat- málokdo by semnou jel, sama bych určitě nejela.

razorblade  05.08.13 18:51

Ja si jednou koupila v HMku ve vyprodeji trenckot, kterej jsem tam nikdy nevidela - visel tam jedinej sam, osamocenej v my velikosti - ale krasnej:)

AnoNe
839 příspěvků 06.08.13 00:01

Osobně si myslím, že vytahané hadry nejsou jen problémem výprodejů. Řekla bych, že v normálním prodeji je jejich koncentrace obdobně vysoká.

Ad Tesco - to mám osobně celkem ráda, dají se tam sehnat levné a zároveň slušné věci. Z výprodejů tam mám taky dost věcí, namátkou minulý týden dvoje kalhoty (239,– a 89,–). Mimochodem Tesco má výborná!! ramínka s nacvakanými velikostmi, takže jen očima přejíždím ramínka a když vidím svoji velikost, tak tu věc okouknu. Ušetřuje to spoustu hrabání a hledání velikostí.

LucijéKa
16 příspěvků 06.08.13 00:45
@AnoNe píše:
Osobně si myslím, že vytahané hadry nejsou jen problémem výprodejů. Řekla bych, že v normálním prodeji je jejich koncentrace obdobně vysoká.Ad Tesco - to mám osobně celkem ráda, dají se tam sehnat levné a zároveň slušné věci. Z výprodejů tam mám taky dost věcí, namátkou minulý týden dvoje kalhoty (239,– a 89,–). Mimochodem Tesco má výborná!! ramínka s nacvakanými velikostmi, takže jen očima přejíždím ramínka a když vidím svoji velikost, tak tu věc okouknu. Ušetřuje to spoustu hrabání a hledání velikostí.

Co se týče ramínek- kolikrát se stalo, že velikost oblečení oproti ramínku neseděla. A nic výjimečného to není.

katkarinka
1255 příspěvků 06.08.13 14:01

Je viacero možností - prehrabať sa v tom a môžete nájsť skutočný poklad, nehrabať sa v tom a íst o dum dál, kúpiť si za pár korún módny výstrelok, ktorý si oblečiete možno dvakrát. A na možnosť tri sú zľavy ideálne. Je snád jasne ze kvalitne, nadcasove a fakt pekne kusky sa predaju aj bez zliav, nerozumiem, nad cim sa tu polemizuje.

DanielaS
4603 příspěvků 06.08.13 15:23

Vcera jsem prosla cele nakupni centrum a neodnesla jsem si nic (teda jeden lak na nehty). Italie zklamala. Tricek tisice, ale neco USITEHO aby jeden pohledal. Sla jsem se podivat zblizka na barevna nepodsivkovana saka v Camaieu, coz bude asi to same, co v Cesku (nesedela mi, jsou absurdne siroka). Jinak jen kabatek se zajimavym potiskem vody v Motivi, dokonce jsem k nemu objevila i dobre ukryte saty, ale zpracovani bylo zalostne i za tech petadvacet euro.

continuity
5851 příspěvků 06.08.13 18:39

Ja jsem schopna nakoupit slevy-neslevy celkem asi v peti kramech (a v kazdem z nich maji stejne veci jenom ve sleve), tak si nestezuji. blbe se mi nakupuje tak jako tak.

letos jsem kupovala stejne veci, ktere bych nakoupila i z plnou palbu s vyjimkou dvou satu v Orsay (cerne s kolovou sukni a ostre ruzove, ktere mi barebne jdou, ale ta barva je uz prilis ostra) tak to za ta 4 ecka/ks zkusim, jak se v tom budu citit)
a pak jsem koupila kostym u Gerryho Webera, na ktery bych normalne nemela penize.

arpa
1236 příspěvků 06.08.13 18:58

@katkarinka Já si spíš nejsem jistá, jestli se tu mluví o tomtéž, co popisuje zakladatelka. Protože je bez diskuze, že když jdu nakupovat ve slevách, tak mám podstatně užší výběr (zejména ve velikostech, ale i tak nějak obecně v tom, jak tu bylo uvedeno, že ty hezčí věci, kór, jsou-li za rozumnou cenu, zmizí nejdřív). Prostě když nakupuju ve slevách, tak zákonitě počítám s tím, že musím buď reagovat rychle, anebo se spokojit s tím, co zbude. V tom by mě ani nenapadlo nesouhlasit.

Mně ale přijde, že zakladatelka chtěla popsat jinou věc, a to, že se z některých obchodů/řetězců v období slev stane něco jako horší outlet. Že doslova zmizí zboží, které se v daném obchodě mimo slevovou sezónu normálně prodávalo, odveze se kamsi pryč a místo něho se sem navalí věci bůhvíjak staré a ještě v divných velikostech.
A opět netvrdím, že se to děje pořád a všude, ale setkala jsem se s tím, nejvíc právě v tom roce 2010 v Olympii. Od té doby to ale v tak velkém rozsahu nepozoruju, ale může to být i náhoda.

LucijéKa
16 příspěvků 06.08.13 19:01
@arpa píše:
@katkarinka Já si spíš nejsem jistá, jestli se tu mluví o tomtéž, co popisuje zakladatelka. Protože je bez diskuze, že když jdu nakupovat ve slevách, tak mám podstatně užší výběr (zejména ve velikostech, ale i tak nějak obecně v tom, jak tu bylo uvedeno, že ty hezčí věci, kór, jsou-li za rozumnou cenu, zmizí nejdřív). Prostě když nakupuju ve slevách, tak zákonitě počítám s tím, že musím buď reagovat rychle, anebo se spokojit s tím, co zbude. V tom by mě ani nenapadlo nesouhlasit.Mně ale přijde, že zakladatelka chtěla popsat jinou věc, a to, že se z některých obchodů/řetězců v období slev stane něco jako horší outlet. Že doslova zmizí zboží, které se v daném obchodě mimo slevovou sezónu normálně prodávalo, odveze se kamsi pryč a místo něho se sem navalí věci bůhvíjak staré a ještě v divných velikostech.
A opět netvrdím, že se to děje pořád a všude, ale setkala jsem se s tím, nejvíc právě v tom roce 2010 v Olympii. Od té doby to ale v tak velkém rozsahu nepozoruju, ale může to být i náhoda.

Tak :)

Lamari
17 příspěvků 06.08.13 19:52

Všimla jsem si toho v C&A, ve výprodeji měli hodně nehezkého oblečení, které jsem tam nikdy neviděla normálně prodávat. A v Tescu mi vadí jejich chaotické výprodeje a slevy. Koupila jsem si nedávno letní halenku ve výprodeji a teď ji tam mají znovu za původní cenu. Taky tam mají „nové“ podzimní oblečení, které už se tam prodávalo na jaře, pak prošlo slevami a teď opět za původní ceny.

katkarinka
1255 příspěvků 06.08.13 21:31

@arpa na tom niečo bude, na druhej strane toť predvčerom ma to desne potešilo, lebo minulý rok som v Nemeckom HM videla parádne šaty a nejak som ich prepásla a tento rok boli u nás v zlave za 7 €! :D

Doudou
1233 příspěvků 07.08.13 18:46

Toho jsem si také všimla. Třeba to F&F (i když na něj normálně nedám dopustit, snad jako jediný obchod má i vel. 46-48), tak tam mají při slevách najednou stojan s tričkama a svetrama, kt. tam jsou po jednom, max. po dvou a je na tom vidět, že to je hodně probrané a odložené.

Ale pozor. Snad loni nebo kdy jsem na to narazila v Top shopu a tam to přímo inzerovali, že to je svoz z jiných států, co se tam u nic neprodalo, tak to navezou sem! Sice dobrý, ceny levné, ale ten princip mi unikl. Fakt „popelnice Evropy“ :-o

Brunhilde  07.08.13 22:37

Dnes Tatuum před zavíračkou:
Stojan plný zlevněného zboží. Zkouším si 4 věci, všechny jsou špatně ušité! Pozoruji, že pro dodavatele řetězců začíná být velkým problémem všít správně zip do sukně tak, aby netrčel a nedeformoval nositelce postavu. Tohle jsem fakt ještě neviděla. Prodavačku jsem na to upozornila, tvářila se, že je to pro ni naprostá novinka.
Materiál i střih docela pěkný, sedělo mi to všechno, ale jak to zkazili tím ušitím mne trošku nasralo.

catherinne
12489 příspěvků 08.08.13 07:04

@Brunhilde přesně, asi před měsícem jsem si tam zkoušela krásné šaty i bych za ně ty 2.000, co chtěli dala, ale ten zip na boku naprosto deformoval pas.

Tebah
4255 příspěvků 08.08.13 09:54

Já myslím, že záleží jak jde - třeba HM nebo CA určitě, ale teď jsem se rozšoupla ve Van Graafu a tam měli normální věci, co jsem si zkoušela už dřív, ale nechtělo se mi za ně dávat plnou cenu - teď sleva minimálně 50 %. Stejně tak Baťa - vyhlédla jsem si sandále, původní cena 1600, pak 1000, to už jsem váhala, no a nakonec jsem je koupila za 600, takže se čekání fakt vyplatilo :-)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit